BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN VAN UW BURGEMEESTER HAND OP DE KNIP GANZENPROBLEEM WORDT DIERVRIENDELIJK OPGELOST VERGADERINGEN BOOMPLANTING FORT RAMMEKENS OPENT HAAR DEUREN GEMEENTE WOENSDAG 24 MAART 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Eindelijk lente Het heeft even geduurd, maar nu wordt het toch echt lente. Wat hebben we verlangd naar de warmte van de zon, een terrasje pikken, een duik in zee, mooie evenementen. Het seizoen begint weer. Een nieuwe lente, een nieuw geluid. Dat geldt zeker ook voor onze nieuwe gemeenteraad, op 11 maart 2010 geïnstalleerd. Met 11 nieuwe mensen. En straks een nieuw college en nog iets later een nieuwe burgemeester. Vlissingen maakt zich op voor een periode van vier jaar, waarin veel moet gebeuren om de stad opnieuw te laten bruisen. De basis is gelegd. Het komt er nu op aan om in financieel moeilijke tijden de juiste keuzes te maken. Als we dat opnieuw kunnen doen met wijs heid, enig relativeringsvermogen en wat humor, dan zie ik de toe komst met vertrouwen tegemoet. Wim Dijkstra Burgemeester van Vlissingen Donderdag 25 maart 2010 is de eerste vergade ring van de nieuwe gemeenteraad. Er staat nog niet veel op de agenda. Beantwoording van een serie Artikel 41-vragen, vragen van raadsleden aan het college van B&W. Verder benoemin gen van plaatsvervangende raadsvoorzitters en commissievoorzitters en de beëdiging van com missieleden. Het demissionaire college wilde de nieuwe raad één echt raadsvoorstel voorleggen: het vestigen van voorkeursrecht op schoolgebouwen aan de Boulevard Bankert, de zo karakteristieke Zeevaartschool. Zo'n voorkeursrecht geeft de gemeente het eerste recht van koop als gebouwen "in de markt" komen. De eigenaar moet het dan bij verkoopplannen eerst aan de gemeente aanbie den. De gemeente houdt daarmee de regie bij de ontwikkeling van een gebied. Er zitten nog heel wat voorwaarden aan, maar als de gemeente van het voorkeursrecht gebruik zou maken en de gebou wen dus zou kopen, dan moet ze het geld daarvoor lenen. Een dilemma: de regie in handen houden en weer meer schuld maken of vertrouwen op het particuliere initiatief en ondernemerschap én daar via het vergunningstelsel grip op houden. Als uzelf er zeker van wilt zijn, dat er geen ongewenste bouwsels naast u komen, kunt u het huis van uw buren kopen. Dan bent u er zeker van, dat u de regie houdt. Als u daar het geld voor hebt lig gen, zou u daar misschien voor kiezen, maar als u alles moet lenen en op uw eigen huis rust al een torenhoge hypotheek, dan is uw keuze vlug gemaakt. In die laatste situatie zit onze gemeente. Tijdens de commissiever gadering van 16 maart 2010 dachten de meeste leden er net zo over en ze vonden het voorstel dan ook geen goed idee. Waarom wéér geld uitgeven als je via het bestemmingsplan al een prima middel hebt om de regie te voeren. Het college nam daarop het voorstel terug. Hand op de knip dus. Lambert Prevoo, fractie Partij Souburg Ritthem E-mail: lprevoo@zeelandnet.nl www.partijsouburgritthem.nl In de omgeving Keizer Karelhof (West Souburg) en Paauwenburg- weg (Paauwenburg) zijn de- ganzen- populaties de laatste jaren behoor lijk gegroeid. Daarom is besloten om dit jaar te starten met een diervrien delijke methode om de ganzenpo- pulaties te beheren. De komende maanden zullen de nesten van de broedende ganzen worden behan deld, waardoor het aantal jonge ganzen minimaal is. Dit wordt gedaan door. het bedrijf Hofganzen Ganzenbescherming Nederland in samenwerking met de Landelijke Dierenbescherming. Omstreeks juli/ augustus 2010 worden ongeveer 15 ganzen gevangen. Deze ganzen worden geplaatst in de opvang van Stichting Akka's Ganzenparadijs. Zij zoeken voor de ganzen een nieuw thuis. Heeft u vragen over het nest- beheer of de vangactie, dan kunt u contact opnemen met Hofganzen Ganzenbescherming Nederland, tel. (0524) 524161. www.ganzenparadijs.nl Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 25 maart 2010 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Commissie onderzoek geloofsbrieven 4. Spreekrecht burgers 5. Vragenhalfuur raadsle den 6. Vaststelling notulen 7A. Schriftelijke vragen 7B. Afhandeling moties (mondeling) 8. Over te leggen stukken 9. Te behandelen punten 9.1 Benoeming plv. voorzit ters van de raad. 9.2 Benoeming (plv.) voor zitters van de raadscom missies. 10. Moties 11. Sluiting besluit zijn tevens digitaal raad pleegbaar via de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/publi- caties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schrif telijk of mondeling hun ziens wijze indienen bij burgemeester en wethouders (t.a.v. Afd. SBP), Postbus 3000, 4380 GV Vlissin gen). Voor een mondelinge ziens wijze dient u vooraf een afspraak te maken met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veer tien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woens dagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. U kunt de behandelde bouwplan nen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/welstandscom- missie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Kruger- straat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 25 maart, 8 en 22 april 2010. Wet milieubeheer Maatwerkvoorschriften artikel 8.42 Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken het volgende bekend. Op grond van artikel 4.109 vijfde lid van het Activitei- tenbesluit worden maatwerkvoor schriften opgelegd voor: Hotel Bed by the Sea, Spuistraat 59 te Vlissingen. De maatwerkvoor schriften bepalen dat het lozen zonder een vetafscheider en slib- vangput is toegestaan, indien het lozen geen nadelige gevolgen heeft voor de doelmatige werking van de voorzieningen voor het beheer van afvalwater. Inzage De aanvraag, het ontwerpbe sluit en de bijbehorende stuk ken liggen tot en met 5 mei 2010 elke werkdag tijdens openings tijden ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Op afspraak kunnen de stukken ook op don derdagavond tussen 17.00 uur en 20.00 uur worden ingezien, tele foon 0118-487339 of 0118-487300 (email whe@vlissingen.nl). Op verzoek kan er onder kantoor tijden door de afdeling Veiligheid, Vergunningen en Handhaving een mondelinge toelichting wor den gegeven op de voornoemde stukken. Zienswijze(n) In bovengenoemde periode kan iedereen schriftelijk of mondeling zijn of haar zienswijze(n) inbren gen over de ontwerpbesluiten. Wanneer u een schriftelijk ver zoek om uw persoonlijke gege vens niet bekent te maken indient, gelijk met uw zienswijze(n), wor den uw persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Voor mon delinge inbreng of gedachtewisse ling kunt u contact opnemen met de afdeling Veiligheid, Vergunnin gen en Handhaving (0118-487156 of e-mail nhs@vlissingen.nl). Beroep (te zijner tijd) Alleen wanneer u belangheb bende bent en tevens zienswij zen hebt ingebracht tegen het ont werpbesluit, kunt u later beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest (tijdig) zienswijzen (in de vorm van bezwaren) in te bren gen, of als u bezwaren hebt tegen afwijkingen van het bekendge maakte ontwerpbesluit. Terinzagelegging ontwerpbe sluit Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken het volgende bekend. Wij zijn van plan aan vullende voorschriften te verbin den aan de verleende vergunning voor: - het tankstation, inclusief LPG opslag en aflevering, gelegen aan de Gildeweg 35 te Vlissin gen. De laatste vergunning is verleend aan Mechielsen Gas sen B.V. te Vlissingen, geda teerd 4 augustus 1994, boe kingsnummer ST/mi/1010. Deze toe te voegen voorschriften betreffen: - beperken de aflevering (door zet) per kalenderjaar aan LPG tot maximaal 500 m3. - verplichten de vergunninghou der na afloop van elk kalender jaar een opgave te doen van de in het voorafgaande kalender jaar afgeleverde hoeveelheid LPG. Dit betreft een wijziging en actu alisatie van de vergunning zonder dat daartoe een verzoek is gedaan. Onze bevoegdheid tot aanpassing vindt u in artikel 8.22 van de Wet milieubeheer. Op een dergelijke wijziging en actualisatie is para graaf 3:4 van de Algemene wet bestuursrecht van toepassing. Inzage De aanvraag, het ontwerpbe sluit en de bijbehorende stuk ken liggen tot en met 5 mei 2010 elke werkdag tijdens openings tijden ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Op afspraak kunnen de stukken ook op don derdagavond tussen 17.00 uur en 20.00 uur worden ingezien, tele foon 0118-487339 of 0118-487300 (email whe@vlissingen.nl). Op verzoek kan er onder kantoor tijden door de afdeling Veiligheid, Vergunningen en Handhaving een mondelinge toelichting wor den gegeven op de voornoemde stukken. Zienswijze(n) In bovengenoemde periode kan iedereen schriftelijk of mondeling zijn of haar zienswijze(n) inbren gen over de ontwerpbesluiten. Wanneer u een schriftelijk ver zoek om uw persoonlijke gegevens niet bekent te maken indient, gelijk met uw zienswijze(n), wor den uw persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Voor mondelinge inbreng of gedachtewisseling kunt u contact opnemen met de afdeling Veilig heid, Vergunningen en Handha ving (0118-487156 of e-mail nhs@ vlissingen.nl). Vlissingen, 24 maart 2010 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen Woensdag 17 maart 2010 was de Nationale Boomfeestdag. Kinderen uit Souburg Noord hadden voor deze middag een uitnodiging ont vangen om te komen helpen met het planten van 10 bomen op het Meiveld in Oost-Souburg. Geheel volgens traditie werd bij de eerste boom ook een capsule, met daarin een papier met de namen van de kinderen, in de grond begraven. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Vanaf zaterdag 27 maart 2010 is fort Rammekens weer geopend voor bezoekers. Ga terug in de tijd en ontdek de groene oase op Walche ren waar historie, cultuur en natuur samenkomen. Op zon dag 28 maart 2010 vinden er in en om het fort spectaculaire demonstraties handboog- schieten plaats. De demon straties zijn leuk om mee te maken; de vrijwilligers geven de hele dag uitleg. Het fort is van 27 maart tot en met 31 oktober 2010 geopend van dinsdag t/m zondag van 13.00 - 17.00 uur. Op zondag 28 maart 2010 opent het fort om 10.00 uur haar deuren. www.fortrammekens.nl

de Faam | 2010 | | pagina 11