BLAUW GERUITE KIEL agenda VERPLAATSING OORLOGSMONUMENTEN NOORDERBEGRAAFPLAATS t VLISSINGEN AGENDA WMO- ADVIESRAAD INFORMATIEMARKT REVITALISERING BASKENSBURG SCHAPEN IN STADSPARK KALENDER BEKENDMAKINGEN WERK IN UITVOERING VERKOOP TWEEDE BLOK WONINGEN SCHELDEKWARTIER Op vrijdag 26 maart 2010 ver gadert de Wmo-adviesraad om 11.00 uur in Ter Reede, multifunctionele ruimte 3. Op de agenda staat: 1. Startnotitie Mantelzorg en vrijwilligersondersteuning. 2. jaarplan 2010 Wmo- adviesraad. 3. Evaluatie bijeenkomst art 26 collectief aangepast vervoer. 4. Begroting Wmo-advies- raad. 5. Deskundigheidsbevorde ring. 6. Thuis- en daklozen en de Wmo. De vergadering is toeganke lijk voor inwoners van Vlis- singen. U dient daarvoor wei een afspraak te maken met de heer Meulmeester, voorzitter van de Wmo-adviesraad, tel. 06 53874644. www.vlissingen.nl/wmo Vorig jaar is, in het kader van de bezuinigingen, besloten om in 2010 alleen de Industrie weg te herinrichten. De Her- mesweg, Mercuriusweg en het resterende deel van de Gilde- weg wordt in een later stadium aangepakt. Ondanks de ver schillende fases is eenheid in ontwerp en uitstraling van het gehele bedrijventerrein van groot belang. Daarom is geko zen om voor het hele bedrij venterrein één ontwerp op te stellen. Het voorlopig ont werp kunt u inzien tijdens de informatiemarkt die gehouden wordt op woensdag 24 maart 2010 van 16.30 tot 19.30 uur in de kantine van "Sporthal Bas- kenburg", President Roosevelt- laan 731, Vlissingen. www.viissingen.nl/ baskensburg NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 24 MAART 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel De twee oorlogsmonumenten uit vak 3 op de Noorderbegraaf plaats krijgen voor mei 2010 een eervolle nieuwe plaats bij de ingang van de begraafplaats. Dit naar aanleiding van het colle- gebesluit in december 2009. Het college van B&W heeft in december 2009 besloten om in 2011 over te gaan tot herinrichting van een deel van de Noorderbe graafplaats. Vooruitlopend hierop worden demonumenten uit vak 3 op de Noorderbegraafplaats her plaatst naar een andere locatie die recht doet aan een zichtbare her denkingsplaats ter nagedachtenis aan de slachtoffers. Het monument voor oorlogsslacht offers van het bombardement op de wasserij uit 1943 en het monument voor de oorlogsslachtoffers van de bevrijding uit 1944 krijgen dicht bij de ingang van de Noorderbe graafplaats een prominente plaats, vlakbij het algemene oorlogsmo nument. Met de verplaatsing bena drukt de gemeente, als eigenaar van de monumenten, de culturele en historische waarde. www.vlissingen.nl/ begraafplaatsen De start van de lente is ingeluid in het Stadspark Scheldekwartier door de komst van een kudde schapen. Dit is niet alleen een leuk gezicht, maar ook erg praktisch. De scha pen houden het gras namelijk kort op ecologisch verantwoorde wijze. Zaterdag 20 maart 2010 heeft scha penhoeder Klaasjan van der Kolk de kudde schapen dwars door de drukke Walstraat heen geleid naar het Stadspark. In verband met de veiligheid van de schapen is het verplicht om honden aan de lijn te houden in het Stadspark Schelde kwartier. www.scheldekwartier.nl mi Donderdag 25 maart 2010 20.15 uur Hoop, Gezeik Liefde Cabaret Arsenaaltheater Vrijdag 26 maart 2010 20.15 uur De Heilsoldaat Muziektheater Arsenaaltheater www.vlissingen.nl/uit Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bouwen, te slopen of een monu ment te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwver gunning: 1. vernieuwen entree Coosje Bus- kenstraat 144 (10-107) B) Aanvraag reguliere bouw vergunning: 1. plaatsen informatiezuil Glacis- straat 165 (10-108) 2. vernieuwen kozijnen Edison- weg 4 (10-109) 3. plaatsen 2 tuinhuisjes 2 broeikasten Deinsvlietweg (10- 110) C) Aanvraag sloopvergunning: 1. slopen transformatorhuis Wes terhavenweg (10-111) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksver gunningen In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. plaatsen dakkapel Westerzicht 506 (15 maart 2010) 2. uitbreiden woning Zuidwate- ringstraat 6 (16 maart 2010) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaarter mijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kun nen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wet houders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissin gen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voor- zieningenrechter van de recht bank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. Verleende ontheffingen en bouwvergunning In de afgelopen periode zijn de volgende ontheffingen van het vigerende bestemmingsplan met bouwvergunning verleend: 1. aanbouwen woning Josine Reu- linglaan 47 (15 maart 2010) Ter inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven beroepster mijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kun nen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Beroep Binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum kan tegen een besluit beroep worden inge steld bij de rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg, door: - een belanghebbende, die een zienswijze naar voren heeft gebracht over het ontwerpbe sluit; - een belanghebbende aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten dat hij geen ziens wijze naar voren heeft gebracht over het ontwerpbesluit. Het indienen van een beroep schrift schorst de werking van het Riolering Paauwenburg De gemeente is bezig met het rei nigen van de riolering in Paau wenburg. Het gaat om het gedeelte ten westen van de Paauwenburg- weg. Het is mogelijk dat u tijdelijk enige stankoverlast in uw woning krijgt. U kunt dit verhelpen door alle kranen even open te draaien. Hoewel het zelden voorkomt, is het niet uitgesloten dat in het riool overdruk ontstaat, waardoor water terugvloeit. Het is verstandig om uw toilet af te sluiten met het dek sel gedurende de rei nigingswerk zaamheden. Meer informatie: Ferry Kramer, cluster Nieuwe werken en Beheer, tel. 0118 487412. Groot onderhoud rijbaan Bachlaan Maandag 22 maart 2010 starten de voorbereidende werkzaamheden- voor het groot onderhoud aan de rijbaan van de Bachlaan. Het gaat om het deel vanaf de rotonde Gal- geweg tot de rotonde Burgemees ter van Woelderenlaan/Bachlaan. Het verkeer wordt omgeleid over de Paauwenburgweg Chopin- laan en over de parallelweg langs de Burgemeester van Woelderen- laan Bachlaan Galgeweg. De rij baan moet eind april 2010 weer als nieuw worden opgeleverd. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering Zaterdag 27 maart 2010 is er tussen 11.00 en 17.00 uur een verkoopmanifestatie op het Scheldeterrein. AM Zee land biedt deze middag nieuw- bouwappartementen, heren huizen en stadswoningen van plan Bestevaêr te koop aan. Plan Bestevaêr maakt onderdeel uit van het Scheldekwartier. www.woneninbestevaer.nl besluit niet. Wel kan een belang hebbende die beroep heeft inge steld, de Voorzieningenrechter van de rechtbank verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat ver eist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Ontwerp-ontheffingen met bouwaanvragen (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om ontheffing in combinatie met de ingediende bouwaanvragen: 1. plaatsen dakterras Glacisstraat 91 (09-361) 2. uitbreiden groepswoning en plaatsen berging Beatrixlaan 2 (10-083) Artikel 3.23 en 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 4.1.1 van het Besluit ruimtelijke ordening bieden daartoe de moge lijkheid. Op de besluitvorming is Afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuurs recht van toepassing. Voordat wij een beslissing nemen op voor noemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen en de ontwerpbeschikking ingaande 24 maart 2010 gedurende zes weken, (dus t/m 5 mei 2010) ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp-

de Faam | 2010 | | pagina 10