OV-lessen bij de Klimopschool Kinderen herdenken vergeten bombardement PZC WE HEBBEN PLAATS VOOR EEN NIEUWE MEDEWERKER! flofff. Strandpaviljoen de Zeeuwse Rivièra te Zoutelande ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Concert Huisartspraktijk HJ van Schaik zoekt doktersassistent de MO Diverse interessante parttime en fulltime jobs beschikbaar. Aarzel niet en kijk snel op www.demolenhoek.com of bel 0113-371202! een vaste medewerkster voor de bediening zeeuwseriv@zeeiandnet»fil of bel: 06-53871326 LEKKER BIJVERDIENEN? Dagbladbezorger m/v TavfiH'WIMiii De Faam Woensdag 17 maart.2010 - Pagina 46 Op de bank bij.. door karin ocké Henk de Jonge en Ron Steenaert vertrekken eind mei op de fiets naar Roemeniëfoto: marina meuers door marina meuers MIDDELBURG - Ze hadden het er wel eens over gehad om op de fiets naar Roe menië te gaan, maar de di recte aanleiding ontbrak nog voor Middelburgers Ron SteenaCrt en Henk de Jonge. Door een bezoek aan een tehuis voor gehandi capte jongens viel in één keer alles samen. Het werd een sponsortocht en de ver trekdatum is inmiddels vastgesteld op 25 mei. Steenaert en De Jonge hebben het land, en dan met name de plaats Tigveni, al verschillende keren bezocht. Steenaert heeft er inmiddels zelfs een woning waar hij en zijn vrouw regelma tig zijn. Hun eerste kennisma king met Roemenië was door een uitwisselingsprogramma van Arduin in 2004 waar zijn vrouw werkte. "Tijdens deze projecten worden kennis en er varing uitgewisseld en zo kwa men wij in contact met diverse tehuizen", aldus Ron Steenaert. Henk de Jonge vult aan: "Mijn vrouw en ik hebben, tijdens ons verblijf bij de familie Steenaert, ook het tehuis bezocht. Wij wil den ook graag iets doen om geld bij elkaar te krijgen voor de ver betering van de huisvesting van de gehandicapte jongens. Het gebouw voor de meisjes is ge renoveerd, maar dat van de jon gens nog niet. Zij wonen nu in een bijgebouw waar de omstan digheden niet best zijn. Er zijn slechte sanitaire voorzieningen en in sommige kamers is geen daglicht." Zo ontstond het idee voor een sponsorfietstocht. Het traject van Middelburg naar Tigveni is zo'n 3.000 kilometer VEERE - Shantykoor Het Veerse Scheepstuig geeft za terdag 10 april een benefiet concert in de Oostkerk in Middelburg. Het koor weet, door zang van hoge kwali teit, veel waardering te oog sten. De zuiverheid en meer stemmigheid en de veelzij digheid van het repertoire maken het verschil met an dere koren. De volledige op brengst van het concert komt ten goede aan de sponsorfietstocht van Mid delburg naar Roemenië. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 7,50 euro en zijn te koop in Middelburg bij BD-Store (A. de Houttui nen 34), Studio Kim (Dam 27) en Fietsspecialist Piet Voskamp (Stationstraat 52). en de mannen hebben er vijf weken voor uitgetrokken. Het streven is om ongeveer 100 kilo meter per dag te fietsen en één rustdag per week in te lassen. Als het weer het toelaat wordt er overnacht in een tent en voor de zekerheid gaan er een paar een voudige maaltijden van thuis mee. Het zwaarste stuk zal de tocht door de Karpaten zijn, waar nog een. pittige klim wacht. Inmiddels zijn er diverse sponsoren die het spontane ini tiatief steunen. Meer informatie via: www.sponsorfietstochtroe- menie.nl. - Wethouder Huub van Klinken van de ge meente Middelburg en Peter Lijnse van de Klimopschool hebben in het stadskantoor een overeenkomst gesloten om de dertig leerlingen van deze school op een educatie ve manier kennis te laten ma ken met het openbaar ver voer. Het is een noodzaak voor deze kinderen om met het openbaar vervoer te leren reizen. Op deze manier ver- door marcel van der voort MIDDELBURG - Commissaris van de koningin Karla Peijs krijgt vrijdag 9 april om 10.30 uur in de burgerzaal van het Middelburgseoude stadhuis een koffer aangeboden met daarin zes jeugdboeken over onbekende verhalen uit de Tweede Wereldoorlog, vooral kinderverhalen. De koffer hoort bij het landelijke project Verge ten Oorlog. Op maandag 17 mei is het zeventig jaar geleden dat een groot gedeelte van de binnenstad van Middelburg verwoest werd door een Duits bombardement. Via wethou der Hannie Kool en een jeugd bibliothecaris gaat de koffer uiteindelijk naar groep acht van groten zij de kans-óg. een sta geplek on passend werk. 'Ér is een speciaal lespakket voor ontwikkeld voor de Zeer Moeilijk. Lerende kinderen van de groepen VSO 4 en 5, die uit vijftien praktische les sen met het openbaar vervoer bestaat. Daarna volgt een toets. De leerling krijgt de op dracht om naar een bepaalde bestemming te reizen en moet daarbij zelfstandig de route plannen en uitvoeren. Als beloning krijgen zij een OV-certificaat. basisschool De Cypressenhof, aan de Rentmeesterlaan 245. De koffer is het voorwerp waar mee miljoenen mensen tijdens de Tweede Wereldoorlog on derweg waren, naar de kampen of op de vlucht. Begin april ver schijnen de zes jeugdboeken over minder bekende onder werpen, waaronder een exem plaar over Het Vergeten Bom bardement Middelburg. Hoofdpersoon Fien ontwaakt en hoort vliegtuigen. Het is oor log. Bommen vallen op Rotter dam en op haar huis. Fien vlucht met haar moeder en broertje naar een tante in Mid delburg. Zij konden niet weten dat ze zo een nieuw bombarde ment tegemoet gaan. Info: www.vergetenoorlog.nl Inzetbaar vanaf april 2010; uren in overleg. Werkzaamheden betreffen al het gangbare eventueel uit te breiden met uitstrijkjes vervaardigen. Belangrijk is dat u zelfstandig kunt en wilt werken. Voor onze huidige praktijkopzet verwijs ik u naar onze website www.huisartsen.nl Graag uw c.v. en brief naar: HJ van Schaik, huisarts Papegaaienburg 50 4386 DA Vlissingen of HJSchaikhuisarts@Gmail.com CAMVWg We zoeken een actieve jonge man/vrouw, die ons team op de bakkerij afdeling komt versterken. Tot de werkzaamheden behoren: het bakken van bake off, het maken van bestellingen, verzorgen van de afdeling etc. Je vindt het leuk om in een druk bedrijf te werken in een gezellige en klantvriendelijke winkel. Leeftijd vanaf 17 jaar. We bieden een gevarieerde functie in een prettig werkklimaat en een 37-urige werkweek. Sollicitaties graag naar onderstaand adres t.a.v. dhr. P. de Visser. Golff de Visser Dorpsstraat 20 4356 AJ Oostkapelle 0118-581654 golff@zeelandnet.nl zoekt Tevens zijn wij op zoek naar meisjes voor de bediening in de weekenden en vakanties. Mail: Dat kan via LekkerLeven! Aan de slag bij jou in de buurt en wanneer het jou uitkomt! Wij zoeken mensen die willen bijverdienen als: HUISHOUDELIJKE HULP (€12,75 p/u) TUINMAN (€12,75 P/u) KLUSSER (€12,75 P/u) Ben jij die gemotiveerde en enthousiaste persoon waar wij naar op zoek zijn en ben je minimaal een halfjaar beschikbaar voor 2 tot maximaal 10 uur per week? Reageer dan snel en vul vandaag nog het inschrijfformulier in op onze website. Meer informatie? I: www.lekkerleven.nl e: relatiebeheer@lekkerleven.nl t: (026)789 oo 09 LEKKER LEVEN DichtbijMedia. Wegener SWeR NieuwsMedia Koudekerke,Vrouwepolder en Grijpskerke Dagblad PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends vóór 07.00 uur willen bezorgen. WAT STAAT ER TEGENOVER? een prima maandelijkse vergoeding gratis dagblad PZC lezen uitstekend te combineren met andere bezigheden vele extra's Ga naarwww.bezorgers.nl voor meer informatie. AANMELDEN? Selecteer op www.bezorgers.nl het dagblad datje wilt bezorgen en vul het aanmeldformulier in. Of neem tijdens kantooruren contact op via telefoonnummer 0800-022 2710. Je kunt ook onderstaande bon invullen. Stuur deze (zonder postzegel) naar: Dagblad PZC Afdeling Distributie Buitendienst Antwoordnummer 246 4330 VB Middelburg BON JA. ik wil dagbladen bezorgen Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Tel.: Geboortedatum (rpin. 15 jr.)

de Faam | 2010 | | pagina 62