r r www.middelburg.nl r Wijktafel Nieuw- en Sint Joosland Heileggen trottoir in Dauwendaele Nationale Boomfeestdag 17 maart T Staandehoudactie De Vossenburch Zaal nodig? Gemeente Middelburg regelt het! NL DOET start op het NS-station dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 10 maart 2010 - Pagina 9 Dinsdag 16 maart vergadert wijktafel Nieuw- en Sint Joosland in het dorpshuis. Op de agenda staat: Stand van zaken N57, pre sentatie door de heer Eric Mostert van Rijkswaterstaat en een pre sentatie door Woongoed. De heer Jan Leendertse zal een toelichting geven op de woonzorgservicezone aan de Quarlesha- venstraat. Een wijktafel vormt het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwet houder en diverse maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkverenigingen. Onderwerp van gesprek op een wijktafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. U heeft als deelnemer op de wijktafel de mogelijkheid om nieuwe voorstellen in te dienen op het gebied van bijvoorbeeld groen en speelplekken, wegen en verkeer, over last en activiteiten in de wijk. De eerst volgende wijktafels zijn op donderdag 18 maart. Wijktafel Sint Laurens in het Van Cittershoff en wijktafel Nieuw Middelburg in Grandcafe Willem. De wijktafels beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. De wijktafels zijn vrij toegankelijk. üi Het Ingenieursbureau van de gemeente Middelburg gaat met de leerlingen- ploeg van Infra Zeeland in de Roozenburglaan ter hoogte van de Meanderhof in de Meanderhoflaan ter hoogte van de garages 1 tot en met 35 het trottoir herleggen. De werkzaamheden starten in de week van 15 maart en duren ongeveer vier weken. Indien u verdere informatie wenst, kunt u contact opnemen met de heer J. Ga- briëlse van de afdeling Ingenieursbureau, bereikbaar onder telefoonnummer (0118)67 53 33. Op woensdag 17 maart vindt de Nationale Boomfeestdag plaats. Op deze dag plant het college van burgemeester en wethouders samen met leerlingen van verschillende basisscholen bomen en heesters. 10.00 uur Op Sint Laurens, parkeerplaats korfbalvereniging ONDO. Wethouder Hannie Kool -Blokland en de leerlingen van de Palmenhof planten 3 lindebomen en heesters. 10.00 uur In Papisland bij complex van WoonZorg Nederland. Wet houder Huub van Klinken plant samen met de leerlingen van de Franciscusschool uit Westmede 16 bomen in diverse soorten. 10.00 uur In de Kennedylaan planten de leerlingen van de Cederhof uit de Henry Dunantlaan samen met wethouder Frank Streng 14 haag beuken. 11.00 uur Aan de Paukenweg in de wijk Mortiere gaat wethouder Albert de Vries met de leerlingen van de Bredeschool uit Dauwedaele 35 esdoorns in de grond zetten. 11.15 uur In de Steigerweg in Arnemuiden plant burgemeester Koos Schouwenaar met de leerlingen van 't Vierschip en Oleanderhof 45 wilgen. De coördinatie van de boomfeestdag in de gemeente Middelburg is in handen van Dick Sakko en Joos Eggebeen, telefoon (0118) 67 53 13). Voor eventuele vragen of opmerkingen over deze boomfeestdag kunt u bij hen terecht. Een bomenwandeling in de binnenstad 's Middags organiseert IVN Walcheren voor belangstellende volwassenen en kinderen een bomenwandeling door de binnenstad van Middelburg. Een IVN natuurgids vertelt over de prachtige bomen die de binnenstad van Middelburg rijk is en die u tijdens de wandeling tegenkomt. Ook wordt de MilieuWinkel (MIC) in het Reigerstraatje aangedaan. Men kan daar eventueel bomenboekjes en boomzoekkaarten ter gelegenheid van de Boomfeestdag met korting verkrijgen. De wandeling begint aan de Loskade bij de Sta- tionsbrug om 14.00 uur. De wandeling duurt circa IV2 uur. Deelname tegen gereduceerd tarief van €1,- voor volwassenen; kinderen tot 12 jaar gratis. Kaarten verkrijgbaar bij de natuurgids. U hoeft zich niet vooraf aan te mel den. Zie ook www.ivn.nl/walcheren Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middélburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Opnieuw dit jaar worden met basis schoolkinderen Staandehoudactie gehouden in 30 km/uur-gebieden. Afgelopen week kwamen de kinderen van Archipelschool de Vossenburch in actie. Dinsdagmorgen stonden Micha- ela, Dominique, Aymen, Senaid en Tim opgesteld in de Roozenburglaan. Samen met Politie en Veilig Verkeer Ne derland hebben zij zich fanatiek ingezet voor de verkeersveiligheid tegen over hun school. Door de Politie werd met la- serapparatuur gemeten hoe hard er werd gereden. Alle auto's werden aan de kant gezet. Afhankelijk van het rijge drag werden door de schoolkinderen groene kaarten, gele kaarten en waar- nodig zelfs proces-verbalen uitgedeeld. Een groene kaart kregen automobilisten die zich keurig aan de snelheid hielden. Bij een groene kaart hoort natuurlijk een compliment en leuk daarbij is een ca deautje weg geven. Daarom kregen deze bestuurders een reflecterende vei ligheidsband. Personen die te hard reden kregen een gele kaart en zeven bestuurders, waar onder ook een scooter, maakten het zo bont dat direct een bekeuring werd uit gedeeld. De komende weken wordt op nieuw extra aandacht gegeven aan de campagne "Gewoon 30, daar kun je mee thuis komen". "Door deze cam pagne te herhalen hoopt de gemeente te bereiken dat bestuurders zelf gaan in zien dat het gewoon veiliger en over zichtelijker is voor alle weggebruikers om de snelheid 30 km/uur aan te hou den in woonwijken. Wilt u meer informatie over de Staande- houdacties? U kunt zich wenden tot Anja Jonkman-Kuijl van de gemeente Middelburg, telefoonnummer (0118) 67 50 00. Foto: Anja Kuijl In de diverse woonservicezones van de gemeente Middelburg bestaan verschillende mogelijk heden voor wijkbewoners, parti culieren en verenigingen om tegen aantrekkelijke tarieven ge bruik te maken van de gemeen telijke welzijnsaccommodaties. Of je nu wekelijks wilt oefenen met de plaatselijke harmonie, een extra trai ning wilt organiseren voor de korf balclub, een sport- en spelmiddag wilt regelen voor de buurtkinderen of ge woonweg een jubileum of receptie wilt houden, je kunt het nu eenvoudig regelen via de gemeentelijke website www.middelburg.nl (zoek op 'ver huur'). Uiteraard kun je ook direct terecht bij de dichtstbijzijnde welzijnsac- commodatie in Middelburg, Sint Laurens, Arnemuiden of Nieuw en Sint Joosland. Vraag de accom modatiebeheerder naar de informa tiemap met de huurvoorwaarden, aantrekkelijke tarieven en beschik bare data. Natuurlijk kun je ook direct contact opnemen met de gemeente Middelburg via telefoon nummer (0118) 67 53 43 of per e-mail: verhuur@middelburg.nl. In samenwerking met Stichting Wel zijn Middelburg (SWM) vinden in het kader van de Landelijke vrijwilli- gersdagen NL DOET in Middelburg de volgende activiteiten plaats: Vrijdagochtend 19 maart Directeur Marja Albers en personeel van SWM heten aankomende reizigers op het NS-station "Welkom in Middelburg". Zij bieden mensen een kopje koffie en wat lekkers aan en maken hen attent op het NL DOET weekend. Deze activiteit is tevens de start van de NL DOET 2010 in Middelburg. Vrijdagmiddag 19 maart In de wijk Nieuw Middelburg rond Hof van Buren werken kinderen van de ba sisschool met hulp van de tuinmannen van LétE, in de tuintjes van buurtbewo ners. MBO scholieren van CSW schilderen een ontmoetingsruimte in het Asielzoe kerscentrum. Ook komen er nieuwe gor dijnen en wordt de ruimte "gezellig" ge maakt. De Leonardoklas (basisschoolleerlingen) gaat samen met leeftijdsgenoten van en in het AZC bakken en koken (en daarna alles gezellig samen opeten). Vrijdagavond 19 maart In Kunst- en Cultuurcentrum De Spot word een disco gehouden voor mensen met een beperking. Vrijwilligers van De Spot zorgen met hulp van diverse poli tici, dat alles op rolletjes loopt (entree gratis). Zaterdagochtend en zaterdagmiddag 20 maart In speeltuin Meiveld wordt door politici en andere vrijwilligers een hek geplaatst, er wordt geschilderd en er wordt een schuur opgeruimd. In Brede School Getij in de Stromenwijk organiseren de vrijwilligers "de Golfbre kers" een muzikale brunch voor oude ren (live pianomuziek en zang). Vrijwilligers schuren, plamuren en air- brushen de bus van Stichting Wijk Dau wendaele. Locatie: Meanderlaan in Dauwendaele. Zaterdagmiddag 20 maart Kunst- en Cultuurcentrum De Spot or ganiseert een kinderROCKconcert met de live band 'The Old Firm". Swingen, dansen en meejammen (dus, instru menten welkom!) Entree voor kinderen van 8 t/m 12: gratis (wel even laten weten datje komt!) In het AZC gaan po litici van verschillende partijen "thuis" op bezoek bij bewoners. Daarna volgt een gemeenschappelijke activiteit en afslui ting van de middag. Voor inlichtingen over de NL DOET acti viteiten, (0118) 75 14 41 of mail, a.grundeken@welzijnmiddelburg.nl Voor aanmelden voor het kinderROCK concert, (0118) 75 14 00 Stichting Wel zijn Middelburg of mail, a.grundeken@welzijnmiddelburg.nl

de Faam | 2010 | | pagina 9