tiljföN Tiet bruna Week van het Christelijke Boek Titaantjes waren we Nieuwste roman van John living De Boekenmolen Duel van Joost Zwagerman Internationale Treinschrijfdag De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Titaantjes OPGROEIEND LETCCREAI Actie geldt ook op bruna.nl Lange Delft 39 Middelburg Tel.: 0118-65 02 11 boekhandel 75 jaar Boekenweek. Bruna trakteert! 75e boekenweek 10 t/m 20 maart 2010 Woensdag 10 maart 2010 - Pagina 30 Het motto van de Boeken week is ontleend aan de klas sieke novelle van Nescio uit 1908. De beroemde ope ningszin van Titaantjes 'Jon gens waren we, maar aardige jongens' is één van de mooi ste verhalen uit de Neder landse literatuur. De Neder landse literatuur is rijk aan ro mans over de periode die leidt naar volwassenheid. Schrij vers creëerden jonge hoofd personen die legendarisch ge worden zijn, zoals Multatuli met Woutertje Pieterse, Theo Thijssen met Kees de Jongen en Cissy van Marxveldt met Joop Ter Heul. De hoofdper sonen uit al deze boeken heb ben gemeen dat de overgang van volwassenheid niet pro bleemloos verloopt moten. Tussen 15.00 en 16.00 uur signeert hij zijn boeken. Vanaf 20.00 uur houdt li-ving in de Burgerzaal van het stadhuis een lezing. Joost Zwagerman, auteur van het Boekenweekge schenk Duel, toert door Neder land en is 18 maart, vanaf 20.00 uur, in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Kaarten kosten 6 euro en zijn bij de bibliotheek te koop. Floortje Zwigtman is 20 maart, vanaf 14.00 uur in Biblio theek 't Spui in Vlissingen. Zij vertelt over haar nieuwste boek. Kaarten kosten 3 euro en zijn te bestellen via: 0118-422100. 'X. Op zondag 14 maart mag iaderoen waar gratis ralzan mat de NS op vertoon van het Boekenweekgeschenk. 7smmm ioy.20 mhart 2010 *Deze aanbieding is geldig van 10 t/m 20 maart bij bestellingen vanaf 12,50. DOOR ELLEN DE VRIEND MELISKERKE - Tegelijk met de Boekenweek is de Week van het Christelijke Boek. Het thema van de week, van 10 tot en met 20 maart is, is Van groen naar grijs-levensloop in christelijke boeken. Tijdens de Week van het Christelijke Boek verschijnt als promotiegeschenk het boek De tijd dat je zweeft van Cees Pols. Het boek gaat over een Uruzganveteraan die wordt geconfronteerd met de pijn van een vredesmissie. Een tocht buiten de poort van Kamp Holland loopt voor twee bevriende militai ren uit op een drama. "Om dat dit zo'n actueel onder werp is heb ik Cees Pols uit genodigd. Hij komt donder dagavond 18 maart over zijn boek praten. Ook komt er een soldaat, die net uit Afghani stan terug is, en zijn vader die vroeger in Libanon is ge weest", vertelt Willy Wouters van De Boekenmolen in Me- liskerke. 75 Nederlandse topauteurs schreven, ter gelegenheid van de 75e Boekenweek, een brief aan hun jonge ik. Een must ha ve voor iedere literatuurliefheb ber. Met onder andere: Abdel- kader Benali, Bernlef, Remco Campert, Adriaan van Dis, A.F.Th, van der Heijden, Bas Heijne, Arthur Japin, Gerrit Komrij, Herman Koch, Guus Kuijer, Erwin Mortier, Jan Mul der, Charlotte Mutsaers, Nelle- ke Noordervliet, Connie Pal men, Robert Vuijsje, Tommy Wieringa en Joost Zwagerman. Inclusief beeldkatern met jeugdfoto's van de auteurs. Het boek Titaantjes waren we... kost 10 euro. De tijd dat je zweeft Cees Pols Van dichtbij maakt de lezer mee hoe een Uruzgan-veteraan wordt gecon fronteerd met de pijn van een vredes missie. Een tocht buiten de poort van Kamp Holland loopt voor twee be vriende militairen uit op een drama. Genomen beslis singen tijdens deze vredesmissie verscheuren gezinnen en gewetens. Moet vrede altijd bloed kos ten? Afghanistan - vredesmissie... Daar is veel over te lezen en zeggen. De auteur Cees Pols bezoekt onze boekhandel op donderdagavond 18 maart vanaf 20.00 uur. Welkoml Duel Joost Zwagerman Een zoektocht naar kunst. Moet het buiten het museum genoten worden? Of geïsoleerd tentoongesteld worden? De museumdirecteur verschilt hierbij van mening met de kunstenares. Lezers krijgen één van deze Boekenweekge schenken gratis tijdens de Boekenweek bij aan koop van ten minste 12,50 aan Nederlandstalige boeken. Boekhandel De Boekenmolen Molenweg 1, Meliskerke Tel. 0118-562341 of kijk op de nieuwe site: www. de-boekenmolen.nl Dinsdagmiddag gesloten. Donderdag koopavond. 75e Boekenweek MIDDELBURG - Op de zon dag in de Boekenweek wordt de Treinschrijfdag gehouden. Een dag zwerven met de trein en ander open baar vervoer door Neder land. Kom op onverwachte plaatsen en schrijf! Dit jaar is de Treinschrijfdag op zondag 14 maart. Het vervoersbewijs in de trein is het Boekenweekgeschenk. Op vertoon van dat boekje is gratis te reizen die dag. Dit jaar heeft de Treinschrijfdag een interna tionaal tintje. Vanuit Mechelen en Antwerpen in België vertrek ken ook groepen treinschrijvers. In Nederland is het mogelijk om in Bergen op Zoom, Alkmaar en Roosendaal op te stappen. Op het station Bergen op Zoom vertrekt de trein om 8.15 uur. De Treinschrijfdag eindigt rond 18.00 uur weer in Bergen op Zoom. Onderweg geven docen ten creatief schrijven Hanneke Stuart en Peter van der Graaf schrijfopdrachten. Zondag 14 maart rond 9 uur vertrekt er ook een groep treinschrijvers vanaf station Roosendaal. Deze groep wordt begeleid door docente creatief schrijven Tinke van der Poll. De Roosendaalse groep volgt een andere route dan de Bergse groep. Het thema van de Boekenweek, Titaantjes, op groeien in de letteren, zit subtiel in de schrijfopdrachten ver werkt. De route is een verras sing. Aanmelden Bergen op Zoom: peter@schrijveninde- trein.nl of hanneke@schrijve- nindetrein.nl. Aanmelden Roosendaal: tinke@schrijvenin- detrein.nl. Kosten 15 euro. Schrijfster Floortje Zwigtman. DOOR ELLEN DE VRIEND MIDDELBURG - De Boe kenweek wordt voor de 75e keer gehouden. De week, voor iedereen die plezier heeft in lezen, begint van daag (10 maart) en duurt tien dagen. Dit keer is het motto Titaantjes - opgroei en in de letteren en staat het jong zijn centraal. Vandaag beginnen de foto-ex posities Drug Free Youthen Our Domain van Dennis Wisse in De Drvkkery in Middelburg. De exposities zijn tot 26 april te zien. Tegelijkertijd is werk te zien van de fotografiecursisten van de Kunsteducatie Walche ren. Zij zijn aan de slag gegaan met het thema Opgroeien in de letteren. Van Karin-Broere is De wereld van een boek in je hoofd te zien, foto's over het leesge drag van jongeren. Vrijdag 12 maart is Francisco X. Stork te gast in De Drvkkery. De Ameri kaan schreef de roman Marcelo in the Real World. Hij is daar tussen 13.00 en 14.00 uur. Za terdag 13 maart signeert Floor tje Zwigtman tussen 14.00 en FOTO: P.R. 15.00 uur het slot van haar trilo gie: Spiegeljongen. Eveneens op zaterdag is tussen 15.00 en 16.30 uur Igor Presnyakov te gast in De Drvkkery. Simon Blaas en Kees Wijker dragen passages voor uit Titaantjes en Igor omlijst de voordracht met gitaarspel. Dinsdag 16 en 30 maart is de workshop Column schrijven van Marjon Sarneel in De Drvkkery. Inschrijven kan via: www.marjonsarneel.nl. John Irving is woensdag 17 maart in De Drvkkery om zijn nieuwste roman De laatste nacht in Twisted River te pro- De thuiskomst Anna Enqulst Een prachtige historische roman over Londen, maritieme ontdekkingsreizen, James Cook en zijn vrouw Elizabeth Batts, de achterblljfster, moeder van zes kinderen n wie geen haar overleefde. Nu als eenmalige exclusieve Bruna-ultgave. 5.95 Toewijding Elizabeth Gilbert 19.90 Onder het motto 'Titaantjes - Opgroeien in de letteren' staat tijdens de 75' editie van de Boekenweek 'jong zijn' centraal. Bruna viert dit jubileum met veel nieuwe boeken en natuurlijk met het gratis Boekenweekgeschenk. Gratis Boekenweekgeschenk" MIDDELBURG - Last Night in Twisted River is de twaalfde ro man van de Amerikaanse schrijver John Irving (1942). Het boek is er weer één om in één ruk uit te lezen. Irving dompelt de lezer weer onder in een altijd even gedetailleerde en.amuse rende beschrijving van een subcultuur. Houthakkerskam pen en restaurantkeukens wor den gedetailleerd tot leven ge roepen in het heerlijke Last night in Twisted River. Het boek is een familiesaga dat vijf de cennia overspant, vol herken bare elementen en thema's voor de liefhebber. Irving is 17 maart te gast in De Drvkkery en in de Burgerzaal van het stad huis. FOTO: P.R. 'Voor zijn ogen zag Verhooff gebeuren wat nog niet was ge beurd en op datzelfde ogenblik al gebeurd leek te zijn: zijn hand, de vuist, het canvas. Hij had nooit een schilderijdoek horen uitscheuren. Er klonk een scherp gekraak als van een boomtak die in tweeën breekt - een onverwacht grof geluid voor zo'n frêle stuk linnen.' Dit is een passage uit het boek Du el, van Joost Zwagerman (Alk maar, 1963) en het Boeken weekgeschenk van 2010. Zwa german debuteerde op 22-jari ge leeftijd en is inmiddels één van de meest gelezen schrijvers in Nederland. Op vertoon van het boek Duel mag iedereen zondag 14 maart de hele dag - gratis reizen in alle binnen landse treinen vaan de Neder landse Spoorwegen. NS is hoofdsponsor van de Boeken week.

de Faam | 2010 | | pagina 30