Walcheren Traag herstel economie Brasserie De Bourgondiër Zorgzuster Zeeland Uit het Zakenhart van... 3 sterren Loodsen Sociëteit Decor Special van Boxtel ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Vooral de bouwsector is pessimistisch Win een ANWB Rijopleiding Poppelaars aan de slag als dijkgraaf Fiets-Fit! bij Endura Toerclub Middelburg iBlv/M'ififiliil De Faam Woensdag 10 maart 2010 - Pagina 27 foto: tara de vriend De Belgische Loodsensociëteit. VLISSINGEN - Hotel-restau rant De Belgische Loodsen Sociëteit, Boulevard de Ruy- ter 4 in Vlissingen is getoetst door een classificatieadvi seur van het bedrijfschap Horeca en Catering voor de Nederlandse Hotel Classifi catie. Sinds kort betekent dit dat zij drie sterren achter hun naam mogen zetten. De afgelopen maanden is in de Loodsen Sociëteit hard ge werkt om, onder andere, het hotelproduct naar een hoger niveau te brengen en niet zonder resultaat. Naast de basisnormen, waaraan- vol daan moet worden, zijn er 68 punten behaald in plaats van de 51 punten die be haald dienen te worden. Een zeer uitgebreid assortiment. foto: tara de vriend VLISSINGEN - Aan de Gilde- weg 17 in Vlissingen is Decor Special van Boxtel gevestigd. De winkel biedt een uitge breid assortiment aan verf, behang en alles wat daarbij komt kijken. De verfaanko- pen worden geregistreerd zodat de klant later bij verder onderhoud precies weet wat hij nodig heeft. "We leveren verf aan particu lieren en bedrijven", vertelt bedrijfsleider Stephan Huij- bregts. "Dit is de vierde vesti ging van van Boxtel, er zijn ook winkels in Breda, Prin senbeek en Raamsdonks- veer." Van Boxtel is open van maandag tot en met vrijdag van 8.00-18.00 uur en op za terdag van 8.00-17.00 uur. Mireille van der Mark en Ralph Smeets. foto: leon janssens MIDDELBURG - Zorgzus ter Zeeland is de nieuwe naam voor We Care-Zee- land. Zorgzuster Zeeland bemiddelt voor zelfstandi ge zorgverleners in de thuiszorg en verzorgt on dermeer de administratie ve afhandeling, scholing en verzekeringen. Zorgzuster Zeeland werkt alleen met Zelfstandigen Zonder Per soneel en verleent uitslui tend zorg op basis van een Persoons Gebonden Bud get. Coördinatoren Mireille van der Mark en Ralph Smeets: "Wij kunnen de be tere zorg leveren." Zorgzus ter Zeeland: 0118-634389 en www.zorgzuster-zee- land.nl Tropical door ellen de vriend KWADEN- DAMME Het kostte heel wat maanden met bloed, zweet en tranen. Maar tij o is er! dens het Paasweekend gaat dan eindelijk Berkenhofs Tropical Zoo en Vlindertuin in Kwadendamme open. Wat voorheen Vlindertuin Berkenhof heette heeft nu veel meer te bieden. De Faam nam er alvast een kijkje. "De afgelopen jaren waren er al leen maar vlinders te bekijken in onze vlindertuin", vertelt Jeroen Antes. "Maar onze familiehobby groeit nog steeds verder uit de hand, zodanig dat we nu een volwaardige tropische zoo heb ben. We kregen een volledige dierentuinvergunning en dat was onze kans om alles weer eens te vernieuwen." In de hoof drol staan natuurlijk nog steeds de kleurige, tropische vlinders. Met honderden fladderen ze in de tuin rond, op zoek naar nec tar in de bloemen of op zoek naar een partner, want ja, ook vlinders hebben af en toe vlin ders in hun buik. Tussen het dichte bladerdek van de zoo is de hele vlindercyclus live te zien. Van minuscule eitjes, tot rupsen die zich aan de bladeren tegoed doen. En van een pop uiteinde lijk weer tot een prachtige vlin der. Deze toekan is één van de nieuwe bewoners van de tropische dierentuin. Krokodillen lenspecialist Rogier van Rossem aanwezig om vragen over slan- foto: p.r. "Vanaf de Pasen hebben we ook minikrokodillen, lekker eigen wijze toekans, schildpadden die uit je hand eten en hagedissen die op je hoofd kunnen zitten. Kameleons zijn hele bijzondere beestjes, die hebben we ook bij Berkenhofs Tropical Zoo Vlindertuin." Het is wel duidelijk dat bezoekers in Kwadendam me een klein stukje Zeeuwse jungle kunnen zien. Op eerste paasdag is voor de kinderen een jungle speurtocht uitgezet en zijn er leuke activitei ten. Tweede paasdag is reptie- gen, kameleons, krokodillen en nog veel meer te beantwoorden. "Rogier kan perfect uitleggen waarom reptielen eigenlijk hele maal niet eng zijn en of het moeilijk is om zelf een reptiel als huisdier te nemen", zegt Jeroen. Rogier brengt ook wat leuke, handtamme dieren mee. Berkenhofs Tropical Zoo Vlindertuin is te vinden aan het Langeweegje 10A in Kwaden damme. Meer informatie via: 0113-649729 of www.tropicalzoo.nl. MIDDELBURG - De extreme winterse weersomstandighe den hebben bij 8 procent van de bedrijven in West-Brabant en Zeeland effect gehad op de productie of omzet. Dat is twee keer zoveel als begin 2009. Vooral de bouw, de ver voerssector en de detailhandel hadden hier last van. De weer- problemen kwamen boven op de vraaguitval, waar nog steeds een derde van de on dernemers mee te kampen heeft. Dit blijkt uit de conjunc tuurenquête van de Kamer van Koophandel, samen met VNO-NCW, MKB-Nederland, CBS en EIB. Ondernemers krabbelen volgens de KvK wel iswaar een beetje op, maar ze blijven nog op hun hoede. Vooral de bouwsector is erg pessimistisch. West-Brabantse en Zeeuwse ondernemers pas- sen zich wel steeds beter aan aan de veranderde economi sche omstandigheden. Dit blijkt uit onder meer uit het dalende aantal bedrijven dat maatregelen treft. "Het is voor al belangrijk dat het vertrou wen van de consument weer gaat toenemen. Dan gaan on dernemers weer investeren en -gaat het vliegwiel weer draai en." De verwachtingen van onder nemers in West-Brabant en Zeeland samen (-9 procent) zijn iets minder gunstig dan gemiddeld in Nederland (-8 procent), wat volgens de KvK te maken kan hebben met iets mindere exportverwachtin gen. Volgens de Kamer van Koophandel is geen sprake van een nieuwe economische dip, maar van een tijdelijke stagnatie van het broze herstel. De CPB-prognose voor 2010 onderstreept dit: een econo mische groei van 1,5 procent. VLISSINGEN - Richard van Nie- len is de nieuwe eigenaar van Brasserie De Bourgondiër aan de Boulevard Bankert in Vlissingen. De brasserie heeft een nieuw in terieur, menukaart, personeel én een nieuwe stijl. Er zijn 80 zit plaatsen binnen en 140 buiten. De officiële opening is vandaag (10 maart). "Hoewel Jerry van Zuylen van Amadore mijn broer is, heeft mijn zaak er niets mee te maken. De Bourgondiër, biedt verse (streek) producten, vis en vleesgerechten. Voorheen was het restaurant gericht op een ex clusief publiek. Ik bied een drie gangenmenu voor 24,50 euro. Ook maak ik de porties groter zo dat de prijs kwaliteit verhouding Het team van De Bourgondiër. klopt", vertelt Richard. "Mensen kunnen hier lekker eten voor een goede prijs." De Bourgondiër is foto: p.r. dagelijks geopend van 9.30 tot 0.00 uur. Reserveren kan via 0118-413891. MIDDELBURG - Bij de ANWB Rijopleiding Chris Roelse in Middelburg is auto rijden snel geleerd. Dat kan iedereen zaterdag 20 maart zelf ervaren tijdens de open dag. Iedereen van 18 jaar en ouder kan een stukje rijden op de openbare weg, verder is te zien hoe theorietrainin gen gaan via het Computer Ondersteunend Onderwijs. Iedere bezoeker zonder rij bewijs maakt kans op een gratis rijopleiding ter waarde van 2500 euro. De ANWB Rij opleiding verzorgt autorijles sen, motorrijlessen, een rij opleiding voor de aanhang wagen en theorielessen. De open dag is van 10.00 tot 16.00 uur. Reserveren via: 0118-634411. MIDDELBURG - Toine Pop pelaars (1959) is van start ge gaan als dijkgraaf van de wa terschappen Zeeuws-Vlaan- deren en Zeeuwse Eilanden. Poppelaars heeft bij Zeeuwse Eilanden de handhaving, wa tersystemen (beleid), perso neel en organisatie, commu nicatie en algemeen bestuur lijke zaken in zijn portefeuil le. En bij Zeeuws-Vlaanderen organisatie en bestuurlijke zaken. Poppelaars was sinds 1999 namens het CDA lid van Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland. MIDDELBURG - Endura Toerclub Middelburg begint in het weekend van 13 en 14 maart met een kennisma kingscursus race- en sport- fietsen onder de naam Fiets- Fit. Samen met zo'n vijftig andere locaties is Endura Toerclub, Achter de Houttui nen 12 in Middelburg startlo catie. Deelnemers trainen zes weken om hun fietstech- niek en uithoudingsvermo gen te verbeteren. Zij hoeven geen ervaren fietser te zijn of over een berericonditie te be schikken om mee te kunnen doen op zaterdag tussen 9.00 en 11.00 uur. Aanmelden via: 06-53265735.

de Faam | 2010 | | pagina 27