Bouwput is er nu al vijf jaar VAN DE REE brilmode Het voorjaar komt eraan! met een schitterende nieuwe collectie brilmonturen en zonnebrillen welke we speciaal voor U ingekocht hebben lil f Appartementen Het Binnenhof in Middelburg Goed toeven in vertrouwde omgeving dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Boekenmarkt Ons bin de leste wint schooldammen beplanting Grand Canal Training verzorgen van zieken thuis Something New in Ebenhaezer kerk de-faam.ni Grote maten beurs bij CasAllijn Korte Geere 11 Middelburg Tel. 0118. 615 860 www.vandereebrilmode.nl Woensdag 10 maart 2010 - Pagina 17 DOMBURG - In Zorg- centrum Simnia in Domburg is zaterdag 13 maart een ruime boe kenmarkt 's Morgens is daar ook het boek Otis bin de leste te koop, over de laatste vrouwen in de Walcherse streekdracht De boekenmarkt begint om 10.00 uur. Er zijn zowel ro mans als literaire werken te koop, nieuwe en oude boe ken, kinderboeken, kook boeken, poëzie en histori sche boeken. Ook is er een speciale plek voor de Zeeuwse boeken inge ruimd. De markt biedt voor elk wat wils en is gratis te bezoeken. Het is tot 16.30 uur. VLISSINGEN - Het Zeeuws kampioenschap school dammen was 3 maart in 's Gravenpolder. Basisschool De Branding uit Vlissingen deed met twee teams mee. Het team van Zakaria, Huïsayin, Tim, Naomi en Céline werd eerste. 24 april mogen zij meedoen aan de finale van Zuidwest Nederland. foto: p.r. door marcel van der voort MIDDELBURG - "De pro blemen met de bouwput aan de Middelburgse Zuidsingel duren precies vijfjaar. Met de omwonen den is in die tijd geen reke ning gehouden. De ge meente verzint plannen en voert die uit", moppert Lis- ette Clarijs van de belan genvereniging van A tot Z. De vereniging grijpt het 'lustrum' aan om de onge noegens naar buiten te brengen. "Wij zijn al jaren hartstikke boos. Er gebeurt niks. Het huidige woning bouwplan strookt niet met het beschermde stadsge zicht", verklaart Lisette. Ze doelt op het voornemen van de Walcherse Bouw Unie om in samenwerking met de gemeente dure ap partementen en grondge bonden huizen te bouwen. "Wij zeggen: Gooi die bouwput dicht met zand en voldoe aan de voor schriften van het be schermde stadsgezicht. De bestemming van het Sin gelterrein is voor openbaar gebruik en bijzondere doeleinden. Een museum zou daar passen." De bouwput is de veroorzaker van verzakkingen en ande re schades aan panden in de buurt. Lisette meldt: "In verschillende huizen is vochtoverlast. Vroeger was dat nooit. Er gebeurt onder de grond van alles. Ik weet van een bewoner dat de verzakkingen doorgaan. Een bovenraam kan niet meer open. De voordeur gaat klemmend open en dicht." Wethouder Albert de Vries reageert: "Nieuwe overlast is bij mij niet be kend. Als ze schade heb ben moet dat gemeld wor den. Maar als er nu iets ge beurt linken ze dat direct aan de bouwput." Ver schillende politieke partij en melden dat de bouwput binnen een jaar dicht moet zijn. "Dat denk ik niet als het gaat zoals het nu gaat. Daarom doen wij een op roep aan de nieuw te vor men gemeenteraad. Dat ze een daad stellen en het contract met WBU open breken. En verder gaan met een ander plan. De Vries is er evenmin opti mistisch over dat de bouw put over twaalf maanden weg is. "Het is een moeilijk probleem. Er lopen proce dures. Van A tot Z is daar ook schuldig aan." MIDDELBURG - De voormalige buitenplaats Huijze de Griffioen in Middelburg is een van de twintig locaties waar Stichting Landschapsbeheer Zeeland herstel werkzaamheden gaat uitvoeren via het project Verbor gen Buitens op Walcheren. Het werk begint deze week foto: p.r. MIDDELBURG - Mante ling houdt samen met een wijkverpleegkundige van Zorgstroom een trai ning ziekenverzorging thuis voor mantelzor- gers. Een praktische trai ning voor mensen die voor iemand zorgen die bedlegerig is, of dit in de toekomst gaat worden. Onderwerpen die aan de orde komen zijn: om hoog schuiven en draai en in bed; wassen, aan- en uitkleden in bed; eten in bed en gebitverzor ging; bed verschonen terwijl de verzorgde in bed ligt; preventie en be handeling van doorlig problemen; hulpmidde len, materialen en tillif- ten. De eigen bijdrage voor de bijeenkomst is 5 euro. De training is 17 maart van 13.15 tot 15.45 uur aan de Laurens Stommesweg 25 in Mid delburg. Aanmelden via; 0118-553530 ARNEMUIDEN - In de Ebenhaëzer. kerk aan de Kerklaan in Amemuiden is vrijdag 12 maart een praisedienst. Het thema is Something New, met spreker Joa Ephraïm en een spetterende dansact, verzorgd door TabArtz. Er zijn nieuwe dingen van God en voor het ko mende jaar. De dienst begint om 19.30 uur. je eigen wereld op VLISSINGEN - Bij CasAl lijn aan de President' Rooseveltlaan 744 in Vlis singen is donderdag 11 maart een tweedehands en nieuwe kledingbeurs voor grote maten. Ook is Yvonne Bliek er, die lin gerie en zwemkleding op maat kan maken. Er zijn pasmodellen, stof en kant aanwezig. De beurs is vanaf 10.00 uur. Scho ne en goed draagbare kleding kan woensdag tussen 19.30 en 20.30 uur ook afgegeven worden voor verkoop op de beurs. De opbrengst is voorAllijn. NEDERLAND ïrZ} «SBteasêmte 9908-123IS96 ■i-iokaai -taréfl op-werkdag ïanaf mm tot 17.30 aar. U houdt van 'groen', maar wilt ook makkelijk even naar de winkel kunnen voor een boodschap. In de wijk Dauwendaele in het zuidelijke deel van Middelburg realiseert Woonzorg Nederland aan de Overloperhof Het Binnenhof: 41 ruime en comfortabele ■huurwoningen. De bouw is in volle gang, voorjaar 2010 worden de woningen opgeleverd. Ruime, sociale huurappartementen (vanaf ca. 80m2) voor 55-plussers in rustige buurt; Gelegen rondom een parkachtige tuin en naast een wandel- en fietsroute; Modern gebouw met drie blokken van 2,3 en 4 bouwlagen; Vriendelijk ogend door gebruik .van baksteen en hout aan galerijzijde; Driekamerwoningen met balkon, terras of loggia; Tweede toilet met fontein; Op loopafstand winkelcentrum, huisarts, fysio en apotheek; Beheerder aanwezig. Huurprijzen en servicekosten Netto huurprijzen vanaf 586,59 tot 609,55. Huurtoeslag is mogelijk. D'e servicekosten en de kosten voor verwarmen en koelen bedragen ongeveer 160,- per maand. Inschrijving Om in aanmerking te komen voor deze woningen dient u ingeschreven te staan bij www.hurenopwalcheren.nl. Geïnteresseerd? Neemt u dan contact op met de afdeling Klantenservice van Woonzorg Nederland, bereikbaar op werkdagen van 08.30 tot 17.30 uur, telefoonnummer 0900-1234 996 (lokaal gesprekstarief).

de Faam | 2010 | | pagina 17