Hond aan de lijn Aanwinst of overlast? gratis! Graag gedaan. Super deBoer dé Weekkrant De Faam Dieren in de natuurgebieden niet storen 4 Skatepark Veersche Poort is superplek! Kort Walchers nieuws 12 uur lang tangodansen Voorieeswedstrijd in Bibliotheek Kerkdienst voor mensen met een beperking Lezing over het Zeeuws Kustgebied Ruilbeurs voetbalplaatjes Middag van ANBO Roze Hulp bij aangifte belastingen Middelburg Vrijwilligers gezocht voor huisbezoeken Deze week vanaf donderdag <f> Iedereen mag van de mooie Walcherse natuur genieten. FOTO: BRAM VADER RITTHEM - Staatsbosbe heer Midden-Zeeland wil zijn terreinen zoveel moge lijk openstellen voor bezoe kers. Ook hondenliefheb bers zijn met hun viervoe ters welkom. Maar zij moe ten wel rekening houden met andere gasten en de dieren die in de natuur le ven en broeden. "Onze natuur is een gezamenlijk bezit, waar we allemaal van mo gen genieten. Om die natuur voor iedereen in stand te hou den, is een zekere regelstelling wel nodig", vertelt boswachter Karei Leeftink. "In de Manteling en op de Schotsman moeten honden aangelijnd zijn. Op de overige terreinen van Staatsbos beheer zoals Rammekens, het Veerse Bos en de doipsbossen mogen zij, net als hun baasjes, wandelen op paden en wegen. Dat betekent bij voorkeur niet, dat zij tientallen meters voor hun baasjes uitlopen. Er zijn immers mensen, die niets van honden moeten hebben of er bang voor zijn. Bovendien voorkomt dat ook, dat honden toch van de pa den afwijken en het terrein in gaan. Dat zou immers tot versto ring kunnen leiden van broe dende vogels en jongende die ren. Niet alleen fazanten, konij nen, hazen, reeën brengen im mers him jongen op de grond ter wereld, ook vele kleine zangvo gels broeden op of vlak boven de grond. Een speelse hond kan het resultaat van een heel broedsei- zoen - vier, vijf weken nest bou wen, broeden en jongen voeden, nog maai' niet te spreken over de hele reis vanuit Midden-Afrika naar Europa - teniet doen." Jongeren uit Middelburg en omstreken komen graag in het park. Omwonenden zijn minder blij. FOTO: MARINA MEUERS MIDDELBURG - Nu het weer voorzichtig aangenaam lente weer begint te worden, is het aangenaam vertoeven in het skatepark Veersche Poort. Ten minste, dat vinden de jongeren die er met hun -skateboard of bmx-fietsen gebruik van ma ken. De omwonenden denken er anders over. De 17-jarige Middelburger Bart Cépèro komt regelmatig in het skate-" park: "Voor Zeeuwse begrippen is het een fantastische skate- baan, met een bijzondere hoe veelheid obstacles. Er zijn.wei nig banen te vinden met deze omvang. Zijn vriend Tiago Rod- riques uit Oost-Souburg vult aan: "Ik kom speciaal met mijn BMX naar Middelburg omdat je hier een geweldig streetpark hebt." Het skatepark staat slechts op zo'n tien meter af stand van de woningen in de Veersche Poort. Buurtbewoner Alex Dijkwel vindt dat de ge meente verantwoordelijk is voor de overlast die het skate park en zijn bezoekers veroor zaakt. Hij licht toe: "Ik ben het absoluut eens met de jongeren dat het om een fantastische voorziening gaat. Het is vooral de locatie waar wij het als buurt bewoners niet mee eens zijn. De gemeente heeft zich niets aangetrokken van de landelijke richtlijnen die gelden voor der gelijke voorzieningen en zonder enig overleg metde buurtbewo ners de baan aangelegd. Aan vankelijk zou het een skeeler- baan worden en die geeft min der geluidsoverlast. Een skate park op minder dan tien meter van de huizen plaatsen is vra gen om moeilijkheden. Wij wil len dat de gemeente met een oplossing komt." GOES - Twaalf uur lang tango dan sen kan 13 maart vanaf 14.00 uur in Goederenloods aan de Stephenson- weg 9 in Goes. Hét evenement voor de Argentijnse Tangcf dansers uit Zeeland en daarbuiten. Muziek wordt verzorgd door dj Ben uit Gent en dj Django uit Antwerpen. Entree is 5 euro. De nadruk ligt op creativi teit in de dans. Informatie via; Johan 06-14874600 van Equinox Tango. VLISSINGEN - In het kader van De Nationale Voorieeswedstrijd 2010 hebben Vlissingse basisscholieren uit groep 7 en 8 meegedaan aan een schoolronde. De tien winnaars van deze schoolronde strijden in een vervolgronde op woensdag 17 maart van 14.00 tot 16.30 uur in Biblio theek 't Spui om de Vlissingse voor- leestitel. Drie juryleden beoordelen wie de Voorleeskampioen van Vliss- ingen wordt. De Vlissingse winnaar mag zaterdag 17 april naar de pro vinciale ronde in Middelburg. De winnaar van de provinciale finale gaat door naar de landelijke finale op woensdag 19 mei in Utrecht. VEERE - In de Kleine kerk aan de Ka- pellestraat in Veere is er op zondag 14 maart een kerkdienst voor men sen met een verstandelijke handicap of een functie beperking. Voorgan ger is G. Klein en de muzikale mede werking wordt verleend door De Zeeuwse Muzikanten. Het begint om 14.30 uur. WESTKAPELLE - In het Polderhuis in Westkapelle is vrijdag 12 maart een lezing over het Zeeuws kustge bied en de ontstaansgeschiedenis ervan. De lezing is van 19.30 tot 22.00 uur en wordt gegeven door Anke van der Geest en Piet Roelse. Entree is gratis. OOST-SOUBURG - In de kantine bij RCS op het Sportpark De Alblas in Oost-Souburg is vrijdag 12 maart een ruilbeurs voor voetbalplaatjes. Ruilen kan tussen 18.00 en 20.15 uur. MIDDELBURG - Nieuwe mensen leren kennen, levenservaringen uit wisselen, erkenning, herkenning en veiligheid bij elkaar vinden, leuke dingen doen en er samen een gezel lige middag van maken kan op vrij dag 12 maart bij ANBO Roze. De middag staat open voor alle homo en biseksuele 50-plussers. Het is van 14.00 tot 16.00 uur aan de Heren gracht 50 in Middelburg. Aanmel den kan via Reino@zeelandnet.nl. MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg biedt tot en met 1 april ruimte aan de Belastingdienst in de centrale hal van het stadskantoor om burgers te ondersteunen bij het invullen van hun belastingaangifte. De aangifte wordt via internet ver zonden. Tot 1 april kan iedereen een afspraak maken via 0800-0543. VLISSINGEN - Stichting Palladium is op zoek naai' vrijwilligers voor het project Informatief en Signalerend huisbezoek voor zeventig plussers in de gemeente Vfissingen. Vrijwilligers moeten minimaal vijfentwintig jaar zijn. Aanmelden kan via 0118- 420492. Pringles of Pringles Rice alle soorten, 2 bussen a 160-165 gram naar keuze adle-klloprljs vanaf 6.03 2L Ariel wasmiddel alle soorten, poeder pak 1215 gram, vloeibaar of gel flacon 629-1350 ml of tabiets pak 30 stuks, 3 stuks naar keuze Bijv.: Vloeibaar, 2 flacons a 1275 ml en poeder, pak 1215 gram fc -wil verkopen geen alcohol aan klanten longer dan 16. Nog geen 20 Jaar? Laat |e legitimatie 2len! Oc aanbiedingen zl|n geldig van donderdag 11 maart t/m zondag 1') maart 2010. Prl|iwl|zlglngcn en/ol drukfouten voorbehouden. Wederverkoop verboden. Voor allo aanbiedingen goldl OP-OP. "Per combinatie kon do prijs verschillen. U krl|gl 33,33Xkorllng op de totaalprijs. www.superdeboer.nl aBagBj&Mini ui mwi w wn

de Faam | 2010 | | pagina 13