BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN VERGADERINGEN SERVICE TEAM EN NU AAN DE SLAG! GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN HERINRICHTING WALSTRAAT ZUID DORPSPLAN RITTHE WOENSDAG 10 MAART 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 CV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel GEMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Stadhuis Vlissingen Gemeenteraad Aanvang: 19.30 uur Afscheid raad 2006-2010 Woensdag 10 maart 2010 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Onderzoek geloofsbrieven 4. Afscheid raad 2006-2010 5. Sluiting Installatie raad 2010-2014 Donderdag 11 maart 2010 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Installatie raadsleden 4. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Een put in de straat? Graffiti gezien op banken, afvalbak ken of verkeersborden? Een scheef paaltje, overhangend groen, kapotte riolering? Bel dan het Service Team van de afdeling Beheer Leefomge ving. De medewerkers van de buitendienst handelen snel klachten aan wegen, straten en plantsoenen af. U kunt voor een melding over de openbare ruimte direct bellen naar tel. 487500, mai len via meidingen@vlissin- gen.nl of op de website het meldingenformulier invullen. www.vlissingen.nl/ formulieren Eindelijk mag ze stemmen! Esther Bom vierde 3 maart 2010 haar 18e verjaardag en mocht naar de stembus. Een bijzonder moment dat ook de Burgemeester niet ongemerkt voorbij liet gaan. Raadslid Ton de Nooij, fractievoorzitter GroenLinks tondenooij@ginail.com www.zeelandnet.nl/weblog/data/groenelink De nieuwe raad is gekozen. Kiezers bedankt! Het politieke landschap in Vlissingen is nogal gewij zigd. Ik heb de LPV gelukgewenst met hun klin kende overwinning en de PSR met het prima resultaat. Dat de RPCU uit de raad verdwijnt, betreur ik zeer. De terugkomst van D66 was te verwachten. Ook dat is een felicitatie waard. Heel blij ben ik natuurlijk, dat GroenLinks weer met twee zetels in de raad komt. Als u dit leest, is er meer duidelijk over de collegeonderhandelingen. Nu de PvdA is gehalveerd, de LPV is verdubbeld in zetelaantal en de PSR stabiel is gebleven, is niets meer vanzelfsprekend. Wel kan ik een paar punten noemen, die voor GroenLinks belangrijk zijn voor een collegeprogramma. Gezien de overwinning van de LPV, zal de reno vatie van het huidige ziekenhuis Walcheren daarbij voorrang krijgen. Dan zijn ook onze inspanningen op dit gebied niet voor niets geweest. Er ligt een raadsbesluit om een routekaart voor een duurzamer Vlis singen op te stellen. Daar zitten onderdelen in, die voor andere par tijen ook belangrijk zijn. Woningisolatie en besparen op energie horen daarbij. Dat Vlissingse kinderen meer in tel moeten zijn, wordt onderstreept door de lijsttrekker van de LPV. Ik hoop, dat hij het hele rapport wil lezen en daar op in wil spelen. Vlissingen is een studen tenstad, inderdaad. De kenniswerf moet van de grond komen en de huisvesting van studenten krijgt de volle aandacht. Voor initiatieven van studenten wordt ruimte gemaakt. Veel aandacht is er bij verschil lende partijen voor de veiligheid in de stad. GroenLinks vraagt aan dacht voor preventie. Dus niet meer blauw op straat, maar meer leerplichtambtenaren, meer ondersteuning bij scholing en vinden van werk, meer ontmoetingspunten voor mensen en jongerenwer kers, werkelijk met jeugd kunnen omgaan. We moeten zo snel moge lijk aan de slag. Vanaf 10 maart 2010 zullen de voorbereidende werkzaamheden plaatsvinden voor de herinrichting van Walstraat Zuid. Dit is het gedeelte vanaf de Nieuwendijk tot aan de aansluiting op de Wete ringstraat. Rond -15 maart 2010 zal gestart worden met de realisatie. De Walstraat wordt in gedeelten heringericht om de overlast zoveel mogelijk te beperken. De werk zaamheden beginnen bij de aan sluiting van de Walstraat op de Weteringstraat (op de grens met de kleine Markt) om vervolgens in de Het is niet gelukt de bijdrage van bet dorpscomité Ritthem in de Blauw Geruite Kiel van woensdag 3 maart 2010 te plaatsen. Hier volgt alsnog een verkorte bijdrage. richting van de Nieuwendijk op te schuiven. In overleg met de onder nemers is besloten om de drukke zomerperiode vrij te houden van werkzaamheden. De Walstraat zal van 30 april tot 1 september 2010 volledig bereikbaar zijn. Vanaf sep tember 2010 worden de werkzaam heden weer opgepakt en wordt de herinrichting afgerond, zodat Wal straat Zuid weer een nieuw en fris uiterlijk heeft. www.vlissingen.nl/ walstraatzuid Ritthem is volop in het proces om te komen tot een nieuw dorpsplan 2010. In oktober 2009 heeft er een brainstormavond plaatsgevonden in het Dorpshuis, waar ongeveer 50 bewoners hun ideeën en opmerkin gen hebben geuit. Aan de hand daar van is een dorpsenquête gefor muleerd. Hier is massaal gehoor aangegeven, de respons was 81%. Woensdagavond 10 maart 2010 wor den de voorlopige uitkomsten gepre senteerd aan de bewoners. Alle inwoners hebben een uitnodiging ontvangen voor deze avond. Het dorpscomité moedigt alle inwoners aan om de presentatie bij te wonen en vragen te stellen of opmerkingen te maken. Naar aanleiding van de uit komsten van de enquête en de opmerkingen en vragen die naar voren komen tijdens deze bijeen komst, zal een opzet gemaakt worden voor een dorpsplan. In het dorpsplan wordt beschreven wat de bewoners willen behouden en wat volgens hen verbeterd of veranderd dient te wor den om de leefbaarheid te verhogen. verplichten de vergunninghou der na afloop van elk kalender jaar een opgave te doen van de in het voorafgaande kalender jaar afgeleverde hoeveelheid LPG. Dit betreft een wijziging en actua lisatie van de vergunning zonder dat daartoe een verzoek is gedaan. Onze bevoegdheid tot aanpassing vindt u in artikel 8.22 van de Wet milieubeheer. Op een dergelijke wijziging en actualisatie is para graaf 3:4 van de Algemene wet bestuursrecht van toepassing. Inzage De aanvraag, het ontwerpbesluit en de bijbehorende stukken liggen tot en met 21 april 2010 elke werk dag tijdens openingstijden ter inzage in het stadhuis, Paul Kru- gerstraat 1. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond tussen 17.00 uur en 20.00 uur wor den ingezien, telefoon 0118- 487339 of 0118-487300 (email whe@vlissingen.nl). Op verzoek kan er onder kantoortijden door de afdeling Veiligheid, Vergunnin gen en Handhaving een monde linge toelichting worden gegeven op de voornoemde stukken. Zienswijze(n) In bovengenoemde periode kan iedereen-schriftelijk of mondeling zijn of haar zienswijze(n) inbren gen over de ontwerpbesluiten. Wanneer u een schriftelijk verzoek om uw persoonlijke gegevens niet bekent te maken indient, gelijk met uw zienswijze(n), worden uw persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt.Voor mondelinge inbreng of gedachtewisseling kunt u con tact opnemen met de afdeling Vei ligheid, Vergunningen en Hand having (0118-487156 of e-mail nhs@vlissingen.nl). Beroep (te zijner tijd) Alleen wanneer u belanghebbende bent en tevens zienswijzen hebt ingebracht tegen het ontwerpbe sluit, kunt u later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, ten zij wordt aangetoond dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest (tijdig) zienswijzen (in de vorm'van bezwaren) in te brengen, of als u bezwaren hebt tegen afwij kingen van het bekendgemaakte ontwerpbesluit. Bestemmingsplan Buitengebied Op 26 november 2009 heeft de gemeenteraad het bestemmings plan Buitengebied vastgesteld. Met ingang van 7 januari 2010 heeft het bestemmingsplan gedu rende zes weken (t/m 17 februari 2010) ter inzage gelegen. Gedu rende deze termijn is geen beroep en geen voorlopige voorziening ingesteld bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad vap State. Het bestemmingsplan is daarom met ingang van 18 februari 2010 onherroepelijk geworden. Het onherroepelijke bestemmingsplan ligt vanaf heden ter inzage en is op aanvraag in te zien bij de publieksbalie in het stadhuis van Vlissingen, Paul Krugerstraat 1. Tevens is het bestemmingsplan te raadplegen op de website van de Gemeente - Vlissingen www.vlis- singen.nl/bestemmingsplannen (rubriek geldende plannen) en op de website www.ruimtelijkeplan- nen.nl. Uitbreiding aantal ondergrond se afvalcontainers Het' college van B&W heeft een voorlopig spreidingsplan vastge steld om het aantal ondergrondse afvalcontainers in 2010 uit te brei den. Op dit plan is inspraak moge lijk. In totaal zullen 14 containers worden gerealiseerd op de vol gende locaties: Van Dishdtckstiaat bij huisnummer 71/73 Hier wordt een ondergrondse con tainer voor huisvuil en een onder grondse container voor kunststof geplaatst. Op de volgende plaatsen worden ondergrondse containers voor huisvuil geplaatst: - Pieter Poststraat 47 - Hudsonstraat 13/ 15 Oost-Souburg - Kasteelstraat 83 - Kasteelstraat 206 - Kasteelstraat 125 - Glacisstraat 159 - Glacisstraat 117 - Glacisstraat 104/ hoek Scheldestraat 12 Molenweg Oost-Souburg Op deze locatie staat al een glas container. Deze wordt vervangen. Er is ruimte beschikbaar om twee ondergrondse containers voor papier en kunststof bij te plaatsen. Zuidwateringstraat Ritthem Hier .worden ondergrondse contai ners voor kunststof en glas ge plaatst. Wij hebben besloten om op dit concept aanwijzingsbesluit in spraak toe te passen. De situatiete keningen waarop de containers staan afgebeeld, worden ter inzage gelegd in de hal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. De tekeningen zijn ook geplaatst op de website van de gemeente. U kunt in een periode van 6 weken uw zienswijze indienen op de vol gende manieren. Op de website van de Gemeente Vlissingen: www.vlissingen.nl/inspraak. Per brief aan ons college: postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Per e-mail: gemeente@vlissingen.nl. Deze periode gaat in op 10 maart 2010 en eindigt op 21 april 2010. Na deze periode worden de inge komen zienswijzen beoordeeld en neemt het college een definitief besluit over de plaatsing. Bekendmaking gemeenschap pelijke regeling Sociale Dienst Walcheren Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de gemeenteraad van: Middelburg in zijn vergadering van 15 februari 2010 Veere in zijn vergadering van 18 februari 2010 Vlissingen in zijn vergadering van 15 februari 2010 ieder voor zich hebben besloten tot het treffen van de 'gemeen schappelijke regeling van de Soci ale Dienst Walcheren'. De colleges van burgemeester en wethouders en de burgermeesters van deze gemeenten hebben eveneens ieder voor zich een besluit van gelijke strekking genomen. Deze gemeenschappelijke regeling ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kantooruren kos teloos ter inzage in de publiekshal van het gemeentehuis, Paul Kru gerstraat 1 te Vlissingen. Een ieder kan op zijn verzoek daarvan - tegen betaling van de kosten - een afschrift krijgen. Vlissingen, 10 maart 2010 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN

de Faam | 2010 | | pagina 11