BLAUW GERUITE KIEL crm t agenda NIEUWE GEMEENTERAAD VLISSINGEN WERK IN UITVOERING INVULHULP KWIJTSCHELDINGS FORMULIEREN SPREEKUUR VOOR ONDERNEMERS IN DE BINNENSTAD KALENDER PRESENTATIE RESULTATEN LEMON ONDERZOEK VAN UW BURGEMEESTER BEKENDMAKINGEN GEMEENTE Werkzaamheden aan het spoor Van zaterdag 27 maart (01.00 uur) tot en met maandag 29 maart (05.00 uur) 2010 is er beperkt trein verkeer tussen Bergen op Zoom - Vlissingen en vice versa. De spoorweg overgang Oude Veerhaven- weg/Edisonweg is afgesloten voor al het verkeer. Het door gaande verkeer zal worden omgeleid over de Nieuwe Vlissingseweg. www.vlissingen.nS/ werkinuitvoering Voor mensen met een mini mum inkomen is er de moge lijkheid kwijtschelding aan te vragen voor de gemeentelijke belastingen en waterschaps belastingen. U kunt voor hulp terecht in het In- en Uitloop- huis Vlissingen, Vincent van Goghlaan 241 a. Spreekuur iedere dinsdag en donderdag van 10.00 tot 12.00 uur. U kunt een afspraak maken, tel. 0118414471. Op woensdagavond 10 maart 2010 is er vanaf 17.30 uur tot 19.00 uur voor de tweede keer gelegenheid voor onder nemers in de binnenstad om wethouder Rob van Dooren individueel te spreken. U kunt aan hem een idee of plan voorleggen of een vraag stellen, die te maken heeft met het functioneren van de gehele Vlissingse binnenstad. Het spreekuur vindt plaats in Bagels Beans aan de Oude Markt 8-10. U kunt zich aan melden voor dit spreekuur bij Bart Pouwer van afdeling Economische Zaken op tel. 0118-487493. Donderdag 11 maart 2010 20.15 uur Voor God noch Vaderland Cabaret Arsenaaltheater Vrijdag 12 maart 2010 20.00 uur Theatersportgroep AparD vs Bek vol tanden Theater De Piek Zaterdag 13 maart 2010 21.00 uur Big Chief Sugar Muziekoptreden De Piek www.vlissingen.nl/uit NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN raad zich bezig te houden met zaken die vooral van belang zijn voor de eigen inwoners. In de praktijk betekent dit dat de gemeenteraad bijvoorbeeld be paalt waar gebouwd mag worden. Of waar er nieuwe wegen komen en hoeveel geld er beschikbaar komt voor onderhoud van het bestaande wegennet. De raad beslist ook hoeveel belasting u moet betalen voor het ophalen van huisvuil en voor onroerend goed. Maar ook of er ergens een jeugdhonk moet komen of dat er gezocht moet worden naar andere oplossingen. Donderdag 11 maart 2010 om 19.30 uur, vindt de installatie van de nieuwe raad plaats. De samen stelling van de raad kan nog wij zigen als het nieuwe college bekend is. www.vlissingen.nl/ verkiezingen De verkiezingen zijn achter de rug. De stemmen zijn geteld. Dit jaar met de hand, omdat er geen stemcomputers zijn gebruikt, maar enkel het ouderwetse rode potlood. In totaal hebben 35.927 mensen een oproep gekregen om te komen stemmen en 17.387 mensen hebben dit ook daadwer kelijk gedaan. Een opkomstper centage van ruim 48%. Er waren 31 stembureaus actief. Het stem bureau met de meest ontvangen stemmen was 'Lokaal Aposto lisch Genootschap' aan de Rosen- burglaan, gevolgd door 'Hal Stadhuis' aan het Stadhuisplein en 'Atrium zorgencentrum Ter Reede' aan de Vredehoflaan. De stemmen zijn op 3 maart 2010 's avonds geteld. Op basis van het totaal aantal uitgebrachte stem men is de zetelverdeling bepaald (zie overzicht hiernaast). En wat gebeurt er nu? De partijen gaan onderhandelen over de samenstelling van het college van burgemeester en wet houders (B&W). B&W moeten het vertrouwen hebben van de meerderheid in de raad. Eén par tij is meestal niet groot genoeg Aantal zetels per partij 2010 PvdA 4 PSR 5 CDA 2 VVD 2 SP 2 LPV 6 GroenLinks 2 RPCU 0 POV 1 ChristenUnie 1 D66 2 Totaal 27 WOENSDAG 10 MAART 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Gemeente Vlissingen en I'escaut woonservice presenteren de resul taten van het Lemon onderzoek in de wijken. Op deze avonden wil len de samenwerkende partijen met de bewoners van de betref fende wijk in gesprek gaan over oorzaken en oplossingen voor de onderdelen uit het onderzoek die onvoldoende scoorden. Maandag 15 maart 2010: presentatie wijk Centrum, aan vang 19.30 uur in het kantoor van I'escaut, Spuistraat 104. Woensdag 17 maart 2010: presentatie wijk Middenge bied, aanvang 19.00 uur in het Wijkcentrum Het Palet, Willem Roelofslaan 2. Donderdag 18 maart 2010: presentatie wijk Paauwenburg, aanvang 19.30 uur in het Majo raat, Van Hogendorpweg 58a. om deze meerderheid te bereiken. Daarom werken meerdere par tijen samen, dat heet een coalitie. De gemeenteraad bepaalt het beleid in de gemeente. B&W zor gen voor de uitvoering hiervan. De raadsleden controleren dat. En omdat u heeft bepaald wie'er in de gemeenteraad komt, heeft u ook indirect het te voeren beleid bepaald. Bevoegdheden gemeenteraad Het is de taak van de gemeente- De dag erna Vreugde, verdriet, teleurstelling, verbazing, vele emoties streden om voorrang op de avond van 3 maart 2010. Emoties bij de kandi daten, de mensen die U beloofden alles uit de kast te halen om U en Vlissingen een goede toekomst te bieden. Op 11 maart 2010 worden 27 van hen geïnstalleerd als raads lid van Vlissingen. Zij zijn het die de komende vier jaar de richting bepalen. Zij kiezen een nieuw col lege van B en W, zij dragen iemand voor als nieuwe burgemeester. Zij beslissen over onze financiële huishouding, over de bezuinigin gen. Jammer dat niet heel Vlissin gen hen heeft gekozen. Veel inwoners hebben nog altijd te wei nig vertrouwen in ons om de moeite te nemen te gaan stem men. Dat is de gedeelde teleurstel ling op 4 maart 2010. De dag erna is een spannende tijd begonnen: wie gaan het collegeprogramma schrijven en wethouders leveren, met andere woorden wie nemen de leiding in het dagelijks bestuur van de gemeente. De komende weken wordt dat duidelijk. De uit slag van de verkiezingen maakt het niet gemakkelijk. Maar ik hoop één ding: dat Raad en Col lege samen, in kri- tisch-constructief overleg, de rich ting bepalen. Vlis singen verdient dat. Wim Dijkstra Burgemeester van Vlissingen Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag reguliere bouw vergunning: 1. verbouwen bedrijfsruimte met bovenwoning tot bedrijfs ruimte met 2 appartementen Schelde-straat 7 en 7a 2. uitbreiden groepswoning en plaatsen berging Beatrixlaan 2 3. verbouwen magazijnruimte Verlorenlandstraat 9 4. plaatsen tuinhuis Levenslust tuinnr 117 Vlissingse- straat(K)27 5. renoveren bedrijfspand Ritthemsestraat 498 6. plaatsen kantoorunits Dene- markenweg 18 7. splitsen woning Clijverstraat 301 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksver gunningen In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. wijzigen van de portiek entrees Hogeweg 3 t/m 67 en Leeghwa- terstraat 1 t/m 65 (25-02-2010) 2. uitbreiden woning Golfslag 3 (25-02-2010) 3. uitbreiden school de Savornin Lohmanlaan 58 (26-02-2010) 4. verbouwen woning Vlis- singsestraat 16 (02-03-2010) 5. plaatsen tuinmuur inclusief zuilen ter plaatse van ingang Villapark Vrijburg kruising Vrijburgstraat/de Tuinderij (02-03-2010) 6. uitbreiden bestaand kantoor Frankrijkweg 1 (02-03-2010) 7. intern slopen woning en verwijderen van asbest Vrouwestraat 14, Sint Jacobs- straat 11 en 13 (04-03-2010) 8. bouwen 13 bergingen van Hogendorpweg 58 t/m 84 (04-03-2010) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaarter mijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belang hebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Vlis singen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht ver schuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdag middag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. U kunt de behandelde bouwplan nen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/welstandscom- missie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Kruger straat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 11, 25 maart en 8 april 2010. Wet Milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoelddn artikel 8.40 Wet mili eubeheer hebben ontvangen: Besluit algemene regels voor in richtingen milieubeheer van Autoschadebedrijf Ides voor het oprichten van een inrich ting. De inrichting is gelegen op het perceel Nieuwe Kruidmolen- weg la te Vlissingen. Terinzagelegging ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken het volgende bekend. Wij zijn van plan aanvullende voorschriften te verbinden aan de verleende vergunning voor: het tankstation, inclusief LPG opslag en aflevering, shopver koop en wasgelegenheid voor automobielen, gelegen aan de Sloeweg 11 te Vlissingen.De laatste vergunning is verleend aan Esso Nederland B.V. te Breda, gedateerd 7 april 1998, boekingsnummer ST/mi/3981. Deze to.e te voegen voorschriften betreffen: beperken de aflevering (doorzet) per kalenderjaar aan LPG tot maximaal 1000 m3.

de Faam | 2010 | | pagina 10