f r www.middelburg.nl Verkiezingsavond in de Burgerzaal Nationale Boomfeestdag 17 maart Buitengewone raadsvergaderingen Rioleringswerkzaamheden voor het nieuwe winkelcentrum in de Stromenwijk Infoavond inbreidingslocatie Piet Heinstraat - Dorus Rijkersstraat Huub van Klinken ontvangt boek 'Geluk in de rugzak' De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 3 maart 2010 - Pagina 9 In de Burgerzaal in het stadhuis aan de Markt is het op 3 maart verkie zingsavond. Vanaf 21.00 uur is het stadhuis geopend. Wij verwachten de einduitslag tussen 00.00 en 01.00 uur. Wij nodigen u van harte uit om deze avond mee te maken. Omroep Zeeland Op de verkiezingsavond maakt Omroep Zeeland vanaf 21.00 uur een live televisie uitzending. In de studio in Oost-Souburg schuiven gasten aan en wordt er live ge schakeld vanaf drie locaties, te weten Terneuzen, Goes en Middelburg. Omroep Zee land zendt vanaf 23.00 uur uit vanaf de Burgerzaal van het stadhuis in aan de Markt. Moet u nog stemmen vergeet dan niet de stempas en uw legitimatiebewijs. Dinsdag 9 maart is er een buitengewone gemeenteraadsvergadering in de Burgerzaal van het stadhuis aan de Markt. Op de agenda staat vaststelling rechtmatigheid verkiezingsuitslag en afscheid van vertrekkende raadsleden. Twee dagen later, donderdag 11 maart, is er in de raadzaal van het stadskan toor een buitengewone raadsvergadering waarin de raadsleden worden beëdigd nadat de geloofsbrieven zijn onderzocht. Beide vergaderingen beginnen om 19.30 uur. Op woensdag 17 maart 2010 vindt de Nationale Boomfeestdag plaats. Op deze dag plant het college van burgemeester en wet houders samen met leerlingen van verschillende basisscholen bomen en heesters. Jaarlijks vieren ruim 150.000 kinderen in Nederland de Nationale Boom feestdag. Ze planten bomen en struiken, maken werkstukken of lopen een bomenroute. Kortom, ze zijn bezig met het groen in hun buurt. De boomfeestdag wordt georganiseerd door de Stichting Nationale Boomfeestdag in samenwerking met gemeenten en instellingen. Het thema is dit jaar 'Bomen maken onze buurt'. De tijd dat bomen alleen een esthetische waarde hadden, ligt inmiddels achter ons. Bomen». Hebben een functionele waarde. Ze maken de straten, pleinen en parken leefbaar en zorgen, als ze maar oud genoeg worden, voor een duurzame woonomgeving. Zijn goed voor onze gezondheid. Bomen zorgen voor schone lucht, voor het welzijn en de gezondheid van mensen en dieren Zijn belangrijk voor de lichamelijke, geestelijke en morele ontwikkeling van kinderen. Denk bijvoorbeeld aan groene speelplekken met klimbo- men; dit zijn bij uitstek de plekken waar kinderen kunen bewegen, zich kunnen uitleven en hun creativiteit vollop kunnen uiten. Op de volgende plaatsen worden in de gemeente Middelburg bomen en heesters geplant: 10.00 uur Op Sint Laurens, parkeerplaats korfbalvereniging ONDO. Wethouder Hannie Kool-Blokland en de leerlingen van de Palmenhof planten 3 lindebomen en heesters. 10.00 uur In Papisland bij complex van WoonZorg Nederland. Wethou der Huub van Klinken plant samen met de leerlingen van de Franciscusschool uit Westmede 16 bomen in diverse soor ten. 10.00 uur In de Kennedylaan planten de leerlingen van de Cederhof uit de Henry Dunantlaan samen met wethouder Frank Streng 14 haagbeuken. 11.00 uur Aan de Paukenweg in de wijk Mortiere gaat wethouder Albert de Vries met de leerlingen van de Bredeschool uit Dauweda- ele 35 esdoorns in de grond zetten. 11.15 uur In de Steigerweg in Arnemuiden plant burgemeester Koos Schouwenaar met de leerlingen van 't Vierschip en Oleander hof 45 wilgen. De coördinatie van de Boomfeestdag in de gemeente Middelburg is in handen van Dick Sakko en Joos Eggebeen. Voor informatie kunt u bij hen terecht, telefoonnummer (0118) 67 53 13. Op woensdag 3 maart starten de rioleringswerkzaamheden voor het nieuw te bouwen winkelcentrum in de Stromenwijk. De werkzaamheden bestaan uit: - Het opbreken van de verharding - Het leggen van een schoonwaterriool op de kruising KeetenstraaVWester- scheldestraat - Het leggen van een schoon- en vuilwa- terriool in de Zandkreekstraat vanaf de Oosterscheldestraat tot aan de Wester- scheldestraat - Het verleggen van een transformator huis en verleggen van kabels in de Zandkreekstraat - Het leggen van een schoon- en vuilwa- terriool in de Sloestraat - Het terugaanbrengen van de verhar ding. De werkzaamheden nemen ongeveer negen weken in beslag. Het ongemak die de werkzaamheden met zich meebrengen zal tot een mini mum beperkt worden. Indien u verdere informatie wenst, kunt u contact opnemen met de heer J. Ga- briëlse van de afdeling Ingenieursbureau, bereikbaar onder telefoonnummer (0118)67 53 33. De gemeente Middelburg heeft op 19 oktober jl. een inloopavond gehouden en daarbij een plan gepresenteerd voor de inbreidingslocatie van de voormalige basisschool het Springtij aan de Piet Heinstraat Dorus Rij kersstraat In het plan was ruimte voör starterswoningen gereserveerd. Enige weken later op 26 november heeft het Collectief Particulier Opdrachtgever schap Zeeland (CPOZ) een informatie avond gehouden over starterswoningen. Daar kwam ook de wens naar voren of er mogelijkheden zijn om naast of in combi natie met de starterswoningen senioren woningen te bouwen. Dit heeft geleid tot een voorlopige aanpassing van het oor spronkelijke plan. Er wordt nu gesproken over levensloopbestendige woningen die zowel voor senioren als voor starters ver schillende mogelijkheden bieden. Op de linkerpagina staat een toelichting over de levensloopbestendige woningen. Om omwonenden en belangstellenden in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van het definitieve plan nodigen wij u hierbij uit voor een informatieavond op dinsdag 9 maart in de Brede School aan de Oosterscheldestraat. De info avond wordt gehouden in samenwerking met het CPOZ en begint begint om 19.00 uur en eindigt om 21.00 uur. Het plan ligt terinzage en het CPOZ licht de senioren c.q. starterswoningen toe. Na deze inloopavond zal de gemeente Middelburg het plan in procedure gaan brengen. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Op 1 maart kreeg wethouder Huub van Klinken (Onderwijs) in het stads kantoor van Middelburg het boek 'Geluk in je rugzak' uit handen van zes leerlingen van de christelijke basisschool Acaciahof, waarvan de tekenin gen opgenomen zijn in het boek. Geluk in je rugzak is een project opge start door Mary Boon en in 2008 voor het eerst uitgevoerd in Schoondijke. Samen met 30 kinderen ging zij teke nen rond het thema 'gelukkig zijn'. Samen met de kinderen van de Middel burgse christelijke basisschool Acacia hof sprak zij vorig jaar over het gevoel van Geluk. Daarna maakten de leerlin gen tekeningen over dit onderwerp met name hun gevoel van Geluk. Het le verde mooie en ook vaak onverwacht ontroerende beelden op. Van een aantal kindertekeningen werd een boek gemaakt dat verpakt is in een rugzak. De tekeningen kunnen eventueel losgeknipt en opgestuurd worden naar iemand, die je geluk wilt toewensen. Het voorwoord in het boek is geschre ven door Femke Halsema. Het doel van dit project, welke is geno mineerd door de idealenwedstrijd van dagblad Trouw als duurzaam project, is dat kinderen zich bewust worden van dat wat ze hebben geluk, in wereld en tijd die zeer op materiele zaken gericht is. Het kost niets om daarover na te denken en het kost niets om het door te geven aan anderen. De opbrengst van de verkoop van het boek gaat naar de Stichting en geeft de mogelijkheid het project opnieuw uit te voeren. Het Stimuleringsfonds van de Rabobank West Zeeuws Vlaan deren is de hoofdsponsor van het boek. Het thema van de kinderboekenweek 2010 is "De Grote TekenTentoonstel- ling - beeldtaal in kinderboeken". Een onderwerp wat heel goed aansluit bij dit project. De boekhandel De Drvk- kerij in Middelburg verkoopt het boek en zal ook tijdens de kinderboeken week aandacht besteden aan dit project. Ook op 20 november 2010, de Inter nationale dag van de rechten van het kind, ingesteld door de VN wordt er aandacht aan het project besteed. leder kind heeft immers recht op geluk. Foto: Jan Koole Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3.

de Faam | 2010 | | pagina 9