f A r% Zilt en wild leven bij museum Terra Maris Schilders investeren in toekomst www.adrz.n^* Informatie over kinderen met astma GRANDCAFE DE FIETS EN RESTAURANT HET VERSCHIL IN ZOUTELANDE Medewerkers bediening (fulltime en parttime) Keukenhulpen Afwassers Interieurverzorgers Medewerker keuken/bediening Medewerker bediening TT MEDEWERKERS AVONDSCHOONMAAK M/V ADMIRAAL DE RUYTER ZIEKENHUIS op fëoers kvflflr beter) Admiraal T*e R.u.y t er z^ieize^huis. leden van de Centrale Cliëntenraad die zelf ggz-cliënt (geweest) zijn Emergis 7 les draait om vakmanschap ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL onderzocht zoeken: Ben jij toe aan een nieuwe uitdaging? Stuur een mail aan info@grandcafedefiets.nl Het museum voor natuur en landschap Terra Maris, gelegen in het prachtige natuurgebied De Manteling tussen Oostkapelle en Domburg, is voor haar museumcafé op zoek naar een voor 15 uur per week gemiddeld voor de periode april t/m 31 oktober 2010. Er wordt gewerkt in een klein team, waarin de medewerker keuken/bediening mede zorg draagt voor: het zelfstandig bereiden van kleine gerechten het serveren van dranken en kleine gerechten het onderhouden van de keuken en het museumcafé en de medewerker bediening mede zorg draagt voor: het serveren van dranken en kleine gerechten het onderhouden van de keuken en het museumcafé De CAO-horeca en een vergoeding voor woon-werkverkeer zijn van toepassing. Bereidheid tot werken in het weekend en tijdens de vakantieperiode is een vereiste. Werkervaring in bediening en keuken is een pre. De werktijden liggen tussen 8.30 en 18.00 uur. Schriftelijke sollicitaties, binnen 14 dagen, richten aan Terra Maris, t.a.v. dhr. M.A. Hemminga Duinvlietweg 6, 4356 ND Oostkapelle of per e-mail: info@terramaris.nl. telefoon 0118 - 582620 terra Maris ADMIRAAL DE RUYTER ZIEKENHUIS Het nieuwe Admiraal De Ruyter Ziekenhuis is op i januari 2010 ontstaan uit een fusie tussen de Stichting Oosterschelde- ziekenhuizen en Ziekenhuis Walcheren. Het ADRZ zal de komende jaren het zorgaanbod uitbreiden en kan daarbij niet zonder enthousiaste en deskundige professionals. Voor de huishoudelijke dienst, onderdeel schoonmaak (locatie Vlissingen) zoeken wij per direct meerdere enthousiaste: Informatie is te verkrijgen bij mevrouw A. Schuijt- Jilleba of mevrouw K. Pihl-Jonckman, teamleiders avondschoonmaak, telefoon (0118) 42 53 44. Uw sollicitatiebrief mét een overzicht van uw werkverleden kunt u, onder vermelding van vacaturenummer VL.10.18 en het aantal uren waarin u interesse heeft, vóór 16 maart 2010 richten aan Admiraal De Ruyter Ziekenhuis, t.a.v. Personeelsplaza, Postbus 3200, 4380 DD Vlissingen of solliciteren via het e-mailadres: solliciteren.vlissingen@adrz.nl. De volledige vacaturetekst kunt u vinden op www.adrz.nl en www.zz.nl. www.werkenbijemergis.nl mening. Je hebt een luisterend oor voor en een eigen kijk op de problematiek van cliënten, neemt deel aan vergade ringen en overlegt met de raad van bestuur en de directie van Emergis. Twee keer per maand praat je met je collega raadsleden. Per week ben je minimaal acht uur bezig met voorbereiding, reizen en overleg. Reis-, lunch- en cursus- kosten worden vergoed. De functie Je hoeft niet gestudeerd te hebben om op te kunnen komen voor de belangen van onze cliënten; je moet je als ervaringsdeskundige vooral betrokken voefln bij de gees telijke gezondheidszorg. Als lid van de raad geef je een waardevolle, opbouwende impuls aan de ontwikkeling van deze zorg. Je denkt mee over beleid, inhoud en uitvoering, leest informatieve stukken en plannen, en geeft hierover je Informatie en sollicitatie Voor nadere informatie en verdere bijzonderheden kun je terecht op www.werkenbijemergis.nl. Je kunt ook contact opnemen met Christine Kerpestein, ondersteuner Centrale Cliëntenraad, telefoon 0653 325 710, of via e-mail cce@emergis.nl ofkerpestein@emergis.nl. DOOR JOSIE KNEEPKENS OOSTKAPELLE - Zilt en Wild, leven met eb en vloed is de nieuwe wissel tentoonstelling, die tot en met 30 januari 2011 te zien is in Terra Maris, het mu seum voor natuur en land schap in Oostkapelle. Deze tentoonstelling gaat over échte wilde natuur in Zee land, over het leven op pla ten en schorren in de Oos- ter- en Westerschelde. De bezoeker wordt hierin meegenomen naar gebie den die voor veel mensen onbekend zijn, omdat ze zo geïsoleerd liggen, zo middenin het water. Ge bieden waar het leven he lemaal wordt bepaald door eb en vloed en waar bij zondere planten en dieren voorkomen. Dankzij unie ke filmopnamen komt de sfeer op de Hooge Platen in de Westerschelde tot le ven in Terra Maris. Indruk wekkende aantallen vo gels, aandoenlijk ogende zeehonden, maar ook minder in het oog sprin gende dieren krijgen aan dacht. Er is onder andere een groot model van de zeldzame schorviltbij te zien en stoere planten die tegen zout en getij kunnen. Zilt en wild is een tentoon stelling voor jong en oud, om te kijken en te beleven. Terra Maris ligt aan de Duinvlietweg 6 in Oostka pelle. Voor openingstijden: 0118-582620 of www.terramaris.nl. Woensdag 3 maart 2010 - Pagina 47 Bij Emergis maken we ons sterk voor de geestelijke gezondheid van alle mensen in Zeeland. Met preventie, behandeling (ook via internet) en langdurige begeleiding als dat nodig is. Deskundig. Betrokken. Dichtbij. Met volledige inzet. Steeds met gevoel en respect voor ieders persoonlijke achtergrond. De optelsom heet vakmanschap. Daar draait bij Emergis alles om. De Centrale Cliëntenraad denkt mee, praat mee en adviseert over het "wat, hoe en wanneer" van de zorg die Emergis biedt. Omdat cliënten die zorg van binnenuit kennen, is hun ervaring, mening en visie van groot belang voor ons beleid. Wij zoeken daarom enthousiaste VLISSINGEN - Binnenkort start het bodem onderzoek op de plek waar voorheen gesloopt is aan de Gasthuis straat, Koestraat en Slijkstraat in Vlissingen. Een schooltje moet nog gesloopt worden en een houten ba rak waar daarvoor ook een hofje was. Dit gebied was bekend als de zout panne, want er werd vroeger zout gewonnen. In het bodem onderzoek wordt vooral ge keken naar Oud Vlissingen zoals dit is ontstaan rond het jaar 1600. VLISSINGEN - Remedica houdt 4 maart, in samen werking met apotheek De Singel, een gratis informa tieavond over kinderen met benauwdheid of ast ma. Tijdens de bijeen komst staan nieuwe ont wikkelingen rondom kin deren met benauwdheid of astma centraal. Daar naast is er een workshop inhalatie-instructie. De avond is van 19.30 tot 21.30 uur in de Biblio theek van Vlissingen en is bedoeld voor ouders van kinderen van nul tot zes jaar. Aanmelden via 0118-422100. GOES - "Het project Schil deren in Zeeland is een voorbeeld van hoe de schilderbranche in Zee land in haar toekomst in vesteert", zegt Bram Vijf huize directeur Vakcen trum Schilderen Zuid West. In dit project wordt 18 langdurig werkloze vol wassenen, tot 27 jaar, de kans geboden om de start kwalificatie schilder (ni veau 2) te behalen. Uniek is dat het project in 14 maanden wordt afgerond, terwijl de reguliere oplei ding 24 maanden duurt. "Is een kandidaat extra ge motiveerd om de kans aan te pakken, dan kan hij het traject nog verkorten", ver telt Vijfhuize. Het Vakcen trum Schilderen Zuid- West voert dit project uit in nauwe samenwerking met alle Zeeuwse gemeenten en met het RMC„De kracht van het RMC zit in de doel gerichtheid waarmee zij werken. Het project slaat twee vliegen in één klap. Allereerst levert het de schilderbranche arbeids krachten op die goed ge schoold zijn. "De schilder branche wil ook op de lan gere termijn kunnen be schikken over voldoende gekwalificeerde schilders en heeft er dus belang bij dat er goed en professio neel wordt opgeleid", zegt Leen Geluk voorzitter van het Vakcentrum Schilde ren Zuid West. Tegelijk biedt het project een ins trument voor het succes vol re-integreren van werklozen op de arbeids markt en levert het een substantiële bijdrage aan het terugdringen van de lo kale werkloosheid onder jong-volwassenen.

de Faam | 2010 | | pagina 63