Zware onderwerpen op muziek gezet Genieten dankzij dé Weekkrant Kardinaal Verhagen weet raad Dvd-box schaatshistorie Design damestas Win een Janke Dekker: 'Dusty Springfield had een enorm gevoel voor humor' column I HENK SPAAN lezersacties I AAN TAFEL MET JAN SMIT Op de eerste rij bij Jan Smit arjen kookt I MAKKELIJK EN GEZOND Wat eten we vandaag? Ptm.MKÖ»KT deweekkrant.nl i webwinkel Delfts Blauwe Dagen in Delft actie I PUCK WIN ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie voor het laatste nieuws kijk op deweekkrant.nl weGeNeR door dick snijders Markant en legendarisch. Ruim tien jaar na haar dood is Dusty Springfield nog steeds een inspirator voor muzikanten. De muziek theatervoorstelling Dusty Springfield - You Don't Ha ve To Say You Love Me ver telt tot en met 29 mei het tragische levensverhaal van de Britse zangeres. Dusty Springfield stierf in 1999 op 59-jarige leeftijd aan de ge volgen van borstkanker. De mu zikale voorstelling You Don't Have To Say You Love Me be schrijft één nacht uit het laatste deel van het leven van de zange res. Met de wetenschap dat ze niet meer van haar borstkanker zal genezen is Dusty naar Am sterdam gevlucht. Daar kijkt ze met haar broer Tom en haar manager Vicky Wickham terug op haai" roerige leven. De rol van manager Vicky wordt in het theaterstuk vertolkt door Janke Dekker, die naast televi sieoptredens vooral bekend is als musicalartiest. Direct als alle onderdelen van de voorstelling voor het eerst bij elkaar zijn ge bracht is zij al enthousiast. "Het voelt alsof het een hele goede voorstelling is geworden," ver telt ze tussen de oefensessies door. "Dat is ook wel een eng gevoel, want het blijft wel af wachten hoe het publiek zal re ageren." Volgens Dekker maakt juist het grote verschil tussen de drie hoofdrolspelers de voorstelling Janke Dekker als Vicky Wickham (rechts) naast Casper Gimbrère (Tom Springfield) en Audrey Bolder (Dusty Springfield)foto: boy hazes interessant. Audrey Bolder, ver antwoordelijk voor de rol van Dusty Springfield, komt in de eerste plaats uit de cabaretwe reld, terwijl Casper Gimbrère veel meer het type 'serieuze ac teur' is. "Juist die kruisbestuiving tussen ons drieën maakt dat we goed samen passen," denkt Dekker. "En ik denk zeker dat het pu bliek dat ook zal merken. "Het is niet voor niets dat Dusty juist deze twee heeft uitgenodigd. "Ze heeft behoefte in deze ene nacht alle rekeningen in één keer te vereffenen. Daarbij zijn het hete onderwerpen die aan bod komen. Al die jaren heeft ze een moeizame relatie met haar broer gehad. Jaren geleden^ heeft zij het bandje van haar broer verlaten. Haar hele solo carrière heeft ze daar een schuldgevoel van meegedra gen. Haar opstappen zou een deel van de oorzaak zijn van het mislukken van haar broer." Tijdens haar carrière heeft Du sty Springfield naai' huiten toe altijd volgehouden dat haar sek suele geaardheid niet ter zake deed. "Maar uit alle biografi sche beschrijvingen blijkt wel dat ze een speciale verhouding had met haai' manager. En mis schien wel meer dan dat." Het zijn zware onderwerpen die Terwijl de kaarten voor het speciale KWF for Life! concert met Jan Smit binnen een mum van tijd waren uitverkocht, had dé Weekkrant nog een bijzon dere actie. De winnaar van een Qlick Winactie op deweek- krant.nl kon niet alleen bijzon der goede kaarten winnen maar mocht ook met Jan Smit aan tafel. De gelukkige winnares was Sa- brina van Wel uit Almere. Sa men met haar man mocht zij op de eerste rij plaatsnemen. "Ik ben een groot fan van Jan," aldus Sabrina. "Ik heb een vre selijke tijd achter de mg. Eer der had ik al eens kaarten voor een concert van Jan Smit. Maar dat concert moest ik tot mijn grote spijt afzeggen. Ik ben na een rotperiode nu de gelukkig ste vrouw van Nederland. Dankzij de prijs die door dé Weekkrant is aangeboden zat ik op een koninginnenplaats op de eerste rij. En ik heb met Jan gegeten en heb na het con cert met hem een wijntje ge dronken. Een avond om nooit te vergeten, dankzij de Qlick Winactie van dé Weekkrant." Het concert van Jan Smit was de eerste in een serie KWF for Life! concerten. Op 24 april is Helmut Lotti nog in het Rotterdamse concertge bouw De Doelen te horen voor het goede doel. Een dag later verzorgen Nick Simon twee concerten voor KWF. Jan Smit tussen prijswinnares Sabrina van Wel en haar man. foto: impresario pieter van der ploeg Ga naar www.deweekkrant.nl/arjen-kookt in de muziekvoorstelling aan de orde worden gesteld. Dat wil volgens Dekker echter niet zeg gen dat het ook een zware voor stelling geworden is. "Dusty Springfield had een enorm ge voel voor humor. Zware humor, dat wel. Ze was grillig en on voorspelbaar. Dat is in het script terug te vinden. We spelen als het ware tegen de emotie in. En dat merkt het publiek zeker. Ondanks de zware onderwer pen wordt er toch veel gela chen." De voorstelling is tot en met 29 mei in een groot aantal theaters te zien. Kijk voor de complete speellijst op www.dustyspringfield.nl. Drie dagen Oudhollands genie ten in WestCord Hotel! Delft, de bekende porseleinstad en de stad van Vermeer. Deze stad staat bol van rijke geschiedenis en historie. Kom zelf eens kijken hoe mooi het is! Normaal 149,- Nu vanaf slechts 119,- p.p. o.b.v. een 2-pers. kamer, inclusief vele extra's. In een vorig leven heette Maxime Verhagen: Mon seigneur Maximilianus Verhagen. Hij was kardi naal bij de Curie, belast met het beheer van de doofpot ten van het Vaticaan. Verhagen was geknipt voor de baan die veel intrigeren, fluisteren in de nacht, zal vende taal en een steenkoud innerlijk vergde. Hij droeg het paars met verve. Zijn meesterwerk was de moord op Albino Luciano en het onder het tapijt vegen van de verdachtmakingen en het smoren van de geruchten die in Rome al snel de ronde deden. 'De lachende paus' noemden de gelovigen de opvolger van Paulus VI. Het lachen zou hem snel vergaan. Drieëndertig dagen zou zijn pontificaat duren. Tijdens de eerste week al was het Monseigneur Verhagen en andere Curie kardinalen uit de inner circle van de Vaticaanse machthebbers duidelijk gewor den dat deze paus Johannes Paulus leen ongeleid projectiel was wiens vrolijkheid niets anders was dan de uiting van het lachen in zijn vuistje. Niet alleen wenste meneer het verbod op de anti conceptie af te schaffen omdat er teveel zielige, hongerige kin dertjes rondliepen, of zoiets sentimenteels, bovendien had hij een diepgaand onderzoek gelast naar mogelijke fraude bij de Vaticaanse bank. Dat konden de Amerikaanse kardinaal Mar- cinkus, een financieel genie, en zijn vrijmetselaarsvriendjes Gelli en Calvi van de Banco Ambrosiana, echt niet hebben. Monseigneur Verhagen zelfwas het die, in het volle ornaat van de rode toga en de driepuntige bonnet, zijn tivee meest ver trouwde acolieten de opdracht gaf de paus in het holst van de nacht een overdosis insuline toe te dienen. Voor alle zekerheid duwden ze ook het hoofdkussen nog een tijdje op zijn gezicht. Dubbel werk misschien, maar je kon in dit metier niet zorgvul dig genoeg zijn. Verhagen liet het lijk al balsemen voordat het persbericht over de 'hartaanval'de poort uit was. Zodoende had een lijkschouwing, waarom men onmiddellijk begon te roepen, geen zin meer. Een gebalsemde gaf geen informatie prijs, Zijne Heiligheid of niet. In het licht van het voorgaande zal het niemand verbazen dat voor Maxime Verhagen, één leven later, het pootje haken van Balkenende een geval van appeltje eitje zal zijn, I Reageren op de column? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan Deze trendy tas is gemaakt van zacht soepel rundleer, heeft een voorvak met een magneetslui ting en twee schouderbanden. Daarnaast heeft de tas een paar se satijnen binnenvoering met een binnenrits, en vak voor tele foon. Normale prijs 199,95 Lezersprijs 69,95. opmeuw alle hoogte en diepte punten van de Neder landse schaatshistorie. Van olympische successen en onverwachte overwinningen tot en met valpartijen. Geniet met deze 4 dvd-box van de geschiedenis van het lange baanschaatsen, de Nederlandse schaatssuccessen en de Elfste dentocht. Normale prijs 14,95 Lezersprijs 9,95. Kijk voor meer informatie en kopen op www.deweekkrant.nl/webwinkel. 3/

de Faam | 2010 | | pagina 49