Een perfect gewassen auto met minimale wachttijden Gouden Neus voor Seat- en Kia-dealer Melse? VWJvüTO Een hele hippe kubus IN BEDRIJF www.zeeuwsautojournaal.nl Regelmatig een goede was beurt voor de auto zorgt niet alleen voor een fraai uiterlijk, het is ook het behoud van uw kostbare bezit. De Vlissingse Seat- en Kia- dealer Auto Melse heeft een fi nancieel geschil met een zaken partner op een originele en zeer sympathieke manier opge lost. Het betwiste bedrag werd gestort op de rekening van de CliniClowns. Deze actie is nu ge nomineerd voor de Gouden Neus 2009, de CliniClowns-prijs voor de meest bijzondere en lu dieke actie. aparte auto testen: de Nissan Cube. Ik denk dat het wel een van de opvallendste auto's van dit moment is, vooral door de asymmetrische vormgeving. Woensdag 3 maart 2010 - Pagina 7 De professionals van de snelste en modernste autowasstraat van Zee land kunnen hier alles over vertellen. Deze wasstraat'is onderdeel van het bedrijf Van der Jagt en Willemse, de Suzukidealer aan de Vlissingse Mer- curiusweg 29. Erik Willemse, een van de mede-eigenaren, geeft ons een kijkje achter de schermen van de wasstraat. „Onze wasstraat is nu twee jaar jong en sindsdien is onze klantenkring al leen maar gegroeid. Véél gegroeid" weet een terecht tevreden Erik Wil lemse te vertellen. „Onze klanten ko men overal vandaan, maar met na me toch van Walcheren." Willemse weet dit, door het waspas-systeem waar de meeste vaste klanten ge bruik van maken, „ledereen die dat wil, kan gebruik maken van dit was pas-systeem. Klanten zetten een be drag op hun pasje, waarmee ze hun auto kunnen laten wassen. Deze ma nier van betalen levert kortingen op tot wel veertig procent per wasbeurt. En dat opgeteld bij de topkwaliteit én de minimale wachttijden van onze wasstraat, verklaart meteen de onge kende populariteit van ons bedrijf." ledereen met een beetje gezond ver stand begrijpt natuurlijk dat de afge lopen koudeperiodes een ware aan slag hebben gepleegd op slecht on derhouden auto's. „De pekel dat de wegen bereidbaar houdt, is de grote winterse vijand van alle auto's. Ge lukkig biedt onze wasstraat met di verse wax-systemen een goede be scherming tegen de corrosieve wer king van het strooizout. Door de ho- gedrukreinigingvande onderkant ver dwijnt het strooizout uit de kleinste hoekjes en gaatjes. En als de vorst achter de rug is, zorgt deze wax-be- handelingen er ook nog eens voor dat eventueel achtergebleven pekel met één wasbeurt van onze auto's verdwenen is." Met de winter achter de rug, is nu het warme seizoen weer in aantocht. Waar iedereen bij een wasbeurt me teen denkt aan de vervelende insec ten op de voorruit, heeft Erik Wil lemse een nog veel sterker argument om de auto professioneel te laten reinigen. „Wat veel mensen nog niet weten, is dat een coating met de juiste wax de auto beschermt tegen de vernietigende werking van UV- straling van de zon. Niet alleen onze eigen huid verdient bescherming te gen felle zon, autolak is misschien zelfs nog kwetsbaarder hiervoor. De ze recente kennis van de auto-indus trie is al helemaal verwerkt in onze wasstraat en de beschermingspro ducten die wij daarin gebruiken." De wasstraat aan de Mercuriusweg is supersnel: met een capaciteit van maar liefst honderd auto's per uur zijn de wachttijden, zelfs bij grote drukte minimaal. „Veel van onze klanten gebruiken deze tijdswinst om na de wasbeurt de auto ook van bin nen te reinigen. Wij hebben daarvoor zestien gratis autostofzuigers klaar staan naast de wasstraat. Ook hangt daar een automaat met alle mogelij ke schoonmaakdoekjes voor bijvoor beeld de finishing touch van de cockpit. Voor wie zelf de laatste druppeltjes wil wegpoetsen zijn er speciale handdoekjes: wie er één keer een koopt voor maar drie euro, kan deze levenslang gratis omruilen voor steeds een schoon exemplaar." Als er vragen zijn staan de vaste wasbazen van Van der Jagt en Wil lemse, Martin (links op de foto) en Johnny, de klanten graag met raad en daad terzijde. De wasstraat is hypermodern, en dat is doorgevoerd tot in alle details. Waar een wasbeurt ene hoop water lijkt te kosten, is dit slechts bedrieg lijke schijn."Erik Willemse besluit dan ook met: „Onze wasstraat gaat erg zuinig om met ons schaarse drinkwater. Tweederde van het water wordt na zuivering hergebruikt." Saco Melse licht toe hoe een en an der liep. „We hadden een zakelijk verschil van mening met verzekeraar ZLM. Voor een klant hadden we bij deze Zeeuwse verzekeraar een scha degeval afgehandeld. Deze klant was uiteraard helemaal tevreden de deur uit gegaan." Maar daarmee was de kous niet af. „De ZLM en Seat Melse kwamen er niet aan uit hoe onderling de schade te verdelen. Het ging hier bij niet zozeer om het geldbedrag, maar meer om een principiële stel- lingname. Uiteindelijk hebben wij als Seat Melse in goed overleg het be twiste deel van dit schadebedrag aan een goed doel geschonken. Dat goe de doel waren de CliniClowns." Saco Melse houdt hier een prima ge voel aan over: als Zeeuwen onder el kaar kunnen dit soort zaken bespro ken worden met de ZLM, en uitein delijk komt het geld op een goede plaats terecht. Met deze nominatie is Seat Melse nu één van de twaalf landelijke kansheb bers voor de Gouden Neus. Via de website www.cliniclowns.nl/actie- nieuws kan iedereen zijn of haar s.tem uitbrengen op de actie van Seat Melse of op een van de andere elf bijzondere acties. Opvallend Dat de Nissan Cube een opvallende verschijning is, merkten we tijdens de fotoshoot in Veere. Verschillende voorbijgangers bleven even bewon derend staan kijken naar deze hippe kubus en zij konden de vormgeving zeker waarderen. Wie voor de Cube gaat, kan kiezen uit negen pittige kleuren waaronder Bitter Chocolate en Witty Military. Maar ook in White Frost blijk je dus op te vallen. Het aantrekkelijke aan de Cube is de zeer complete standaarduitrusting. Zo beschikt de basisversie, de Pure, standaard ondermeer over zij- en curtain-airbags, airconditioning, elektrisch bedienbare en verwarmde buitenspiegels, glazen dak, cruise control en boordcomputer. Een auto waarmee je voor de dag kunt komen dus. De iets luxere versie, de Zen, heeft als extra-uitrusting ten opzich te van de Pure onder andere een In telligent Key met stop/start knop en 16" lichtmetalen velgen. De Nissan Cube is als 1.6 Pure ver krijgbaar vanaf 19.400 euro. De 1.6 Zen is er vanaf 20.650 euro. Meer informatie bij Auto Sturm in Middelburg of in Goes (www.autosturm.nl). ochtend in rijden, beschikt over het systeem Intelligent Key. Je kunt de auto zo starten, terwijl de sleutel in je zak blijft zitten. De Nissan Cube die zich in zijn vori ge variant in Japan al overduidelijk heeft bewezen, sinds 1998 zijn er hier ruim één miljoen Cubes de showroom uitgereden, heeft ook in de huidige versie nog een grappig Japans detail. De Cube beschikt na melijk over een groot glazen dak en het op de Japanse rijstpapieren hui zen geïnspireerde 'shoji' zonne scherm laat licht binnen en houdt UV-straling buiten. Aan de buiten kant lijkt het of dit prachtige panora mische dak naadloos overgaat in de voorruit. Door Marina Meijers Deze week mag ik een heel Verkoopadviseur Martin den Engels man van Auto Sturm laat eerst de bijzondere achterklep zien die net zo opengaat als een portier en daarmee een echte eyecatcher is. Maar niet alleen daardoor, het is vooral de vorm van de auto die het hem doet. De Cube doet zijn naam eer aan en oogt dus inderdaad bijna vierkant. Wie eens wat anders wil dan de doorsnee auto, zal zeker blij worden van de Nissan Cube. Hoog De auto is vrij hoog waardoor je een goed zicht op de weg hebt. Maar ook de flinke voorruit en het doorlopende ach terraam zorgen voor een fantas tisch zicht op de weg. Hierdoor lijkt de Cube voor de stad geschapen. De auto is vanbin nen keurig afge werkt en de bekle ding van de zitting en van een deel van de portieren doet luxe aan. Ook in het interieur zijn leuke en vooral aparte details te vinden. De portiergrepen bijvoor beeld zijn futuristische ronde greep jes en het dashboard oogt zeer spor tief. De ruime zitplaatsen achterin zijn verhoogd, waardoor je ook vanaf hier volop van het uitzicht kunt ge nieten. Het type Zen waar wij deze

de Faam | 2010 | | pagina 35