en bepalen woontrend Spiegelen in de badkamer Robuust en vol nieuwigheidjes Blikvanger vol pure uitdaging Royal flush? Maanlicht met glad oppervlak Koken zonder na te denken dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 3 maart 2010 - Pagina 21 De douche is en blijft eën geliefd onderwerp voor ontwerpers om met nieuwe 'foefjes' te komen en de Flatconcept Mirror is wel een hele spectaculaire nieuwkomer. De buitenste profiello- ze glaspartijen van de douchecabine hebben een spiegeleffect en bieden een optische vergroting van de badkamer en opperste discretie voor de doucher. Want van buitenaf zie je enkel spie gelglas en alleen degene onder de douche kijkt dwars door het glas heen. Het concept is in 3D vooraf visualiseren en te budget teren via Aquaconcept.nl. Amateurkoks kunnen met de nieuwe collectie keukenappara ten het hart ophalen. Ér zijn maar liefst acht gepatenteerde innovaties verwerkt in de finale vormgeving. De technologie en de gebruikte materialen zijn zo degelijk dat bijna elk ingrediënt, in zijn meest robuuste vorm, in de ap paraten gebruikt kan worden zonder dat de apparaten stuk gaan. Bron: Philips.nl. Creativiteit heeft nu ook het kleinste kamertje bereikt. Dit jaar is het aanbod van bedie ningsplaten groter dan ook, zodat er voor ieder toilet een geschikte variant te vinden is. Geschikt voor dual flush of start-stop bediening. Bron: Grohe.nl. Op zoek naar een bijzondere blik vanger die weinig verzorging vraagt? De Dendrobium brengt de natuur weer in huis en zorgt voor een krachtig, kleurrijk interieur. Deze prachtige plant staat voor ba lans. Het is een ware 'natural', puur en tegelijkertijd uitdagend. Dendrobium heeft een eenvoudi ge, rustige basis van blad en lucht wortels. De stelen hebben blade ren en orchideebloemen in ster vorm. De bloemen vallen op door de brede lip, prachtige patronen, hun kleurverloop of juist hele spannende contrasten. Zoals geel met een roze lip of witte bloemen met een donkere bloemkern. Je kunt kiezen uit Dendrobium schakeringen zoals wit, paars, lila en geel. Het is niet verwonderlijk dat shutters in een snel tempo aan pop ulariteit winnen. Deze vorm van raambekleding benadrukt de ar chitecturale belijning van de woning en geeft iedere ruimte een extra cachet. Vooral als ook het milieu in de gaten.wordt gehou den door te kiezen voor FSC gecertificeerd hout. Zo kan er gekozen worden voor shutters van populier en iep. Dit hout groeit en wordt geoogst in bossen die op ethische en profes sionele wijze worden onderhouden. Meer informatie is te vinden op Shutterdirect.nl. Meer comfort, meer ergono mie, meer functionaliteit, meer sfeer en dat alles verpakt in een ecologisch en sociaal verant woord jasje. Dat is een belang rijk onderdeel van de nieuwe woontrends voor het komende jaar. We willen een interieur dat voorziet in een ontspan nen, gezonde en gebalanceerde levensstijl. Om dit te realiseren is de inrichting en styling van de zitkamer verrassend rom melig en willekeurig, met her en der bijzettafeltjes die in hoogte, vorm en kleur van el kaar verschillen en open kasten vol verzamelingen boeken, beeldjes, vaasjes, souvenirs en foto's. De relaxfauteuil en de 'plof bank, bestaande uit ver schillende verstel- en verplaats bare elementen en losjes be kleed in verschillende stoffen, maakt het af. Bron: Perscentrumwonen.nl. 'Na lange donkere maanden van crisis en neerslachtigheid hunkert iedereen naar goed nieuws, naar een goed gevoel. Een beetje meer kleur en luch tige tekeningen zijn welkom.' Met deze achterliggende ge dachte is ontwerpster Mirabel Slabbinck aan de slag gegaan, waardoor bedlinnen is ont staan waarmee je de zomer in huis haalt. Zo kan er gekozen worden voor een kleurrijke mozaïekmuur, waar frisse en ingetogen kleu ren elkaar afwisselen. De kleu ren van de blokjes, maximaal vijf verschillende tinten, zijn vrij te kiezen. Bron: Shc.be. Het zal je gebeuren: een mooie dag, lekker het raam open, even een boodschap doen en ondertussen barst er onverwachts een regen bui los! Met het nieuwe Solar dakvenster is dat geen probleem meer, want dit intelligente venster sluit automatisch bij regen. En, extra slim, haalt de energie voor zijn bediening uit zonlicht! De herlaadbare batterij, die constant door dag- en zonlicht wordt opgeladen, zit samen met de bediening en de regensensor discreet in het venster ingebouwd. Meer weten? Kijk dan op Velux.nl. In een trendy, modem interieur draait het weer helemaal om kleur. Naast naturel- tinten kan er dit voorjaar ook geko zen worden voor meer uitgesproken tinten als rood, groen, aubergine en fuchsia. En om deze kleuren nog meer tot leven te brengen, hebben ze in de wondere wereld van tapijt hele bijzondere namen gekregen. Zo kan er onder meer gekozen worden voor Maanlicht, Chinees rood, Perzisch rood, Blauwe wimpel en Zoete Druif. Het glanzen de gladde oppervlak van het tapijt geeft warmte en comfort aan de ruimte en laat de sprankelende kleuren extra goed tot hun recht komen. Meer weten? Ga dan eens een kijkje brengen op Dessohome.com. De kok laat het gerecht voor hem spreken. Ingewikkeld gedoe met apparatuur in de keuken is dus niet wenselijk. De nieuwe genera tie inductiekookplaten zijn dan ook ontworpen voor intuïtief ge bruik: het werkt zoals de gebruiker intuïtief verwacht dat het werkt. Nooit meer de verkeerde zone bedienen, zeeën van ruim te, automatische programma's, kookzone indeling naar keuze en een ergonomisch design gekoppeld aan een trendy uitstraling. Meer informatie is te vinden op Atag.nl. Woontrends

de Faam | 2010 | | pagina 21