BLAUW GERUITE KIEL WIJKRAAD PAAUWENBURG VLISSINGEN START INSPRAAKPROCEDURE STEDEN BOUWKUNDIG PLAN ENGELSE WI|K SERVICEBUS RIJD VOLGENDE WEEK WEER HEBT U AL GEKOZEN? VERGADERINGEN UITSLAGENAVOND 3 MAART 2010 GEMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 3 MAART 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Deze tekening hoort bij de officiële publicatie "Inspraak plan nen in Nieuw Bonedijke" zoals onderaan de pagina is vermeld. Volgende week rijdt de Servicebus van de gemeente Vlissingen weer. Deel uw ideeën met ons! Heeft u vragen, klachten of ideeën op het gebied van de openbare ruimte? Bezoek dan in uw eigen wijk of dorp de Servicebus van de gemeente Vlissingen. Vanuit de bus onderne men wij actie om uw vraag/klacht zo snel mogelijk op te lossen. Schema De Servicebus rijdt elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen, zie onderstaand overzicht. Met ingang van dinsdag 8 maart staat de Servicebus op de Bloemenlaan ter hoogte van het basketbalveld (zuidzijde) in plaats van bij de AH aan de Gildeweg. De aanloop van mensen naar de Gil deweg was matig. Bewoners van de Bloemenlaan e.o. hebben voorge steld om de Servicebus in de Bloe menlaan een plaatst te geven. www.vlissingen.nl/serviceteam SCHEMA SERVICEBUS Dag en tijd Wijk Maandag 8 maart 2010 09.00- 11.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg 13.00- 15.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg Dinsdag 9 maart 2010 09.00-11.30 uur Bloemenlaan (zuidzijde basketbalveld) 13.00- 15.30 uur Ter Reede (ingang Vredehoflaan) Woensdag 10 maart 2010 09.00- 11.30 uur Karolingenburg (tegenover supermarkt) 13.00-15.30 uur Oranjeplein Donderdag 11 maart 2010 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg 13.00- 15.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg Vrijdag 12 maart 2010 09.00-11.30 uur Scheldestraat (Mies Bloemenhuis) 13.00- 15.30 uur Fonteyne Als u deze raadscolumn leest, kan het zijn dat u uw stem voor de gemeenteraadsverkiezingen al hebt uitgebracht. Als lokale partij hopen wij van Partij Souburg Ritthem, dat u lokale keuzes hebt laten meetellen bij uw besluit. De landelijke poli tiek heeft invloed op het lokale kiesgedrag. jam mer, want uw gemeenteraad wordt gevormd door lokale politici, die bij de lokale zaken weinig hebben met de Haagse problematiek. Hier gaat het om het Scheldekwartier, de Brede Scholen, het Middengebied, de leefbaarheid van stad en dorpen, het terug dringen van de hoge schuldenlast, de veiligheid op straat. Of het nu in de dorpen of in de stad is, u als kiezer wordt geraakt door die lokale zaken; de Vlissingse, Souburgse en Ritthemse. Hier is het Vlissingse ziekenhuis toch even belangrijker dan een militaire missie. Of de gemeentepolitici van een landelijke partij deel uitmaken of van een lokale, het gaat hier om uw plaatselijke belangen en niet die van het hele land. De Haagse verkiezingen zijn op 9 juni, maar nu ligt de nadruk op uw eigen gemeente. Grote kans, dat u dit pas op de dag van de verkiezingen leest. Hebt u nog niet gestemd? Zoek dan die kaart op en ga even naar het stemlo kaal. Laat uw stem niet verloren gaan, ook niet als u nog twijfelt. Wie u ook kiest: stem lokaal. Raadslid Lambert Prevoo, fractievoorzitter PSR Tel. 0118 463369, lprevoo@zeelandnet.nl www.partijsouburgritthem.nl Stadhuis Vlissingen Gemeenteraad Aanvang: 19.30 uur Afscheid raad 2006 2010 Woensdag 10 maart 2010 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Onderzoek geloofsbrieven 4. Afscheid raad 2006-2010 5. Sluiting Installatie raad 2010-2014 Donderdag 11 maart 2010 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Installatie raadsleden 4. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Op woensdag 3 maart 2010 sluiten de stembureaus om 21.00 uur. Vanaf dat tijdstip worden de stemmen hand matig geteld en verzameld op het stadhuis. Vanaf 21.00 uur bent u van harte welkom in het stadhuis om gezamen lijk de uitslag af te wachten. De uitslagen worden gedu rende de avond per stem bureau bekend gemaakt. Als alle stemmen binnen zijn, zal er een voorlopige uitslag per partij komen. www.vlissingen.nl/ verkiezingen Presentatie inspraak in richtingsplan Westduin Tijdens de openbare vergade ring van de wijkraad Paauwen- burg op 8 maart 2010 om 20.00 uur in Open Hof, A. Gogelweg 59 in Vlissingen presenteert de gemeente Vlissingen het streef beeld van het inrichtingsplan voor de natuurcompensatie in het plan Westduin. Het gaat om het gebied dat glo baal begrensd wordt door de Gal- geweg, duinen, B. van Woelde- renlaan en Bachlaan. In het kader van de kustversterkingsplannen Zwakke Schakels moet er natuur gecompenseerd worden. Er wordt een duidelijke tekening getoond waarop te zien is hoe de huidige plannen er uit zien. Een daartoe door de Dienst Lande lijk Gebied opgesteld plan wordt op 8 maart a.s. gepresenteerd en toegelicht. Het ontwerp gaat uit van een inrichting, waarbij het een botanisch waardevol gebied wordt. In het gebied komen bossen, slo ten en hagen. In het ontwerp wordt ook het door de wijkraad Paauwenburg voorgestelde speel- bos opgenomen. Daarna volgt een inspraakronde waarbij een ieder schriftelijk, kan reageren. Wij bevelen u aan om naar deze presentatie te komen want u kunt precies te weten komen hoe de plannen liggen en hoe u eventu eel kunt meepraten over de reali satie van dit plan. Voorafgaande aan deze presentatie wordt een korte vergadering van de wijkraad Paauwenburg gehouden. In het kader van burgerparti cipatie kunnen burgerverte genwoordigingen binnen de gemeente Vlissingen éénmaal per maand hun dorps-, wijk- of buurtactiviteiten in de Blauw Geruite Kiel plaatsen. Deze keer heeft de wijkraad Paau wenburg daarvan gebruik gemaakt. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. P. Stok, adviseur Burger participatie; tel. (0118) 487459; e-mail: psk@vlissingen.nl. aanvragen, liggen de bouw- en situ atietekeningen en de ontwerpbe schikking ingaande 4 maart 2010 gedurende zes weken, (dus t/m 14 april 2010) ter inzage in het stad huis, Paul Krugerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www. vlissingen.nl/publicaties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indie nen bij burgemeester en wethou ders (t.a.v. Afd. SBP), Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met Dhr. W. Huige van de Afd. Publieks- zaken (tel. 0118 - 487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17,00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergade ringen zijn 11 en 25 maart 2010. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet mili eubeheer hebben ontvangen: Besluit algemene regels voor inrich tingen milieubeheer van Wasserette Kepil voor het ver anderen van een inrichting. De inrichting 'is gelegen op het perceel Scheldestraat 38 te Vlissingen. Inspraak plannen in Nieuw Bonedijke Wij maken bekend, dat op grond van de Inspraakverordening van de Gemeente Vlissingen, gedurende een periode van zes weken van 4 maart 2010 t/m 14 april 2010, in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, ter inzage ligt: 1het ontwerp van stedenbouw kundig plan Engelse Wijk; 2. het ontwerp van het inrichtings plan van de rijbaan van de Bonedijkestraat. Deze twee plannen zijn tevens digi taal te raadplegen op de website van de gemeente: www.vlissingen.nl/ inspraak. Op 8 februari 2010 zijn deze plannen gepresenteerd tijdens een openbare bijeenkomst in de bio scoop Cine City van Vlissingen. Ad 1: Het ontwerp van stedenbouwkun dig plan Engelse Wijk wordt globaal begrensd door het gebied tussen de Hogeweg, Joost de Moorstraat, Ee destraat, Schuitvaartgracht, Arbeids- traat en Bonedijkestraat. In dit ontwerp van het stedenbouw kundig plan zijn de randvoorwaar den opgenomen voor de sloop en nieuwbouw van woningen, samen voeging van woningen en de inrich-1 ting van het openbaar gebied. Ad 2: Het ontwerp van het inrichtings plan van de rijbaan met bijhorende trottoirs, verkeersremmende maat regelen, parkeerstroken en groenzo- nes heeft uitsluitend betrekking op de Bonedijkestraat. Gedurende bovenvermelde termijn kan iedereen ten aanzien van deze twee plannen een schriftelijke en/of mondelinge inspraakreactie indie nen bij ons college. Bij schriftelijke reacties ten aanzien van het ste denbouwkundig plan (ad 1) dient u te vermelden "Engelse Wijk". Bij schriftelijke reacties ten aanzien van de inrichting van de Bonedij kestraat (ad 2) dient u te vermel den "inrichtingsplan". De bewoners van de Bonedijkestraat en omgeving zijn schriftelijk (brief 22-02-2010) in kennis gesteld van de start van deze procedures. In afwij king van het gestelde in deze brief eindigen de inspraakprocedures op 14 april 2010. Indien u een monde linge reactie wilt geven dient u een afspraak te maken met de heer W. Huige van de Afdeling Publieksza- ken (0118-487000). Vlissingen, 3 maart 2010 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN

de Faam | 2010 | | pagina 11