EHHmSSBSl De FaamALTIJD AC TUEEL: DEWEEKKRANT.NL Aanvalsplan Woensdag 24 februari 2010 - Pagina 43 voor Vlissingen Vlissingen, erbij ligt als een relik wie uit de jaren zestig. Veel le zers vinden de verkeersoverlast op de boulevard storend. Er moeten terrassen komen, boe tiekjes, stalletjes met strand- spullen en Britannia moet zo snel mogelijk als hotel-restau rant hersteld worden. Geopperd wordt ook om er huurapparte- menten te bouwen omdat veel ouderen liever niet meer willen kopen. J. Buchmeyer uit de Slijkstraat ziet ook wel wat in een disco aan of op het strand en een kleine pier met eettentjes en winkeltjes. Marco Stroo vindt het ook zonde dat de pier van weleer nooit is herbouwd. en van hun stad houden. Het werkt niet om elders te wonen en tussen negen en vijfje baan tje te doen." Hij vindt dat het huidige college een goed voor beeld geeft met de denktanks Theo Jansen en Rob Lantsheer vinden dat de Vlissingers zoveel mogelijk in hun eigen stad moe ten kopen en niet elders of via het internet. Sanne Visser en C. Verkaart kiezen voor het verla gen van de huurprijzen van de leegstand. Diverse lezers oppe ren toch maar weer de oude ver binding tussen de Lange Zelke en de Oude Markt, die hét rond je door het centrum van weleer weer terugkomt. A. Joziasse uit Parkeren in Vlissingen is één van de grootste problemen. FOTO'S: TOON POPPE en van hun stad houden. Het werkt niet om elders te wonen en tussen negen en vijf je baan tje te doen." Hij vindt dat het huidige college een goed voor beeld geeft met de denktanks Theo Jansen en Rob Lantsheer vinden dat de Vlissingers zoveel mogelijk in hun eigen stad moe ten kopen en niet elders of via het internet. Sanne Visser en C. Verkaart kiezen voor het verla gen van de huurprijzen van de leegstand. Diverse lezers oppe ren toch maar weer de oude ver binding tussen de Lange Zelke en de Oude Markt, die hét rond je door het centrum van weleer weer terugkomt. A. Joziasse uit Oostkapelle vindt de Spuikom ideaal voor een camperstaan plaats. "Vanwege de kosten wil len camperrijders niet op een camping staan. Een plein met stroom, water en containers om het toilet leeg en schoon te ma ken, is een mooie voorziening voor Vlissingen." Josephine Elli ott Vindt het belachelijk dat er tonnen euro's naar kunstwer ken gaan als de groen uitgesla gen golfjes van de Fonteyne wa terpartij en de kunstwerken bij het stadhuis terwijl grote delen van de stad er uitgewoond bij liggen. "Geef prioriteit aan ons eigen cultuurgoed, stel de Kaze matten open, ontwikkel de bou levard en het Scheldekwartier en vernieuw de binnenstad." J. Jongbloets vindt dat met behulp van de provincie de grote veer boot terug moet komen. "Men sen uit Zeeuws-Vlaanderen kwamen hier winkelen. Ze ba len ervan dat dat niet meer kan." Ondernemers DOOR ELLEN DE VRIEND VLISSINGEN - Op de oproep in De Faam voor het aan valsplan van Vlissingen zijn veel reacties binnengeko men van lezers. Opvallend is dat de Vlissingers erg eensgezind zijn over zaken als de weekmarkt, het par keerbeleid, Britannia, de Sint Jacobspassage en hoe schoon hun stad is. Over an dere zaken wisselen de ge dachten. De lezerreacties zijn doorgestuurd naar wet houder Rob van Dooren. De Vlissingers die reageerden willen geen gratis parkeren in voeren in het centrum omdat de gemeente de inkomsten nodig heeft. Bovendien, zo stelt Leo van der Meer uit de Schutte rijstraat konden binnenstadbe woners, toen parkeren nog gra tis was, hun auto vaak niet kwijt. Vrijwel alle Vlissingers denken negatief over het nieuwe par keerbeleid dat onlangs is inge voerd en waardoor betaald moet worden op het parkeerter rein aan de Koningsweg, op de boulevards en op het terrein naast de bioscoop. "De wijde omgeving van de binnenstad parkeerplichtig maken lijkt mij een dikke blunder", stelt P. Brounts uit de Kenau Hasselaar straat. Jan de Nooijer uit de Ger- brandystraat noemt het nieuwe parkeerbeleid de nekslag voor Vlissingen. "Hoe verzinnen ze het? De weinige winkels die we nog hebben zie zeker hun om zet niet stijgen." Mevrouw T. Schoolkate van de boulevard vult aan dat het niet aantrekke lijk is voor bezoekers. En Peter Grooten uit Westkapelle denkt zelfs dat het toeristen en publiek van omliggende dorpen weg houdt. J. van Gent van de boule vard vindt dat er minder par keerplaatsen en meer vergun- ningparkeren is gekomen. "In 1950 tijdens een cursus voor ho gere detailhandel in Amerika hoorde ik al No parking, no bu siness! En autoluw is klanten- schuw." Paul Sonke van de bou levard vindt het hele parkeerbe leid onduidelijk. "Niemand weet waar en hoelang je mag parkeren. De buurten waar al leen vergunninghouders mo gen staan zijn slecht herkenbaar» voor toeristen. Dat gaat straks bonnen regenen!", voorspelt hij. "De parkeerwachters zouden meer verwijzende coaches moeten zijn dan onverbiddelij ke bonnenschrijvers." Leon Rie- kwell oppert dit ook: "Herijk de functie van de parkeercontro- leurs. Laat hen bij mensen, die tot 15 minuten te laat zijn bij hun auto, een briefje onder de ruitenwisser doen met de tekst: u bent over uw parkeertijd heen. Graag uw aandacht daarvoor. Wij wensen u nog een fijne dag in gastvrij Vlissingen. Dat komt wel anders over dan een vette prent. Dat is citypromotie en daar spreekt men elders over." Sint Jacobspassage De Vlissingers vinden het una niem belangrijk dat de overkap pingen in de Sint Jacobspassage verdwijnen. John van Reemst ziet liefst de overkapping uit de Lange Zelke ook verdwijnen. P. Brounts en Leo van der Meer zijn het met hem eens. Van der. Meer: "Doordat de stoep nooit door de regen wordt schoonge spoeld, en diverse ondernemers te weinig hun pad schoonhou den, vervuilt de Lange Zelke enorm. Ook door de duiven. Waarom geen luifels, zoals in de Walstraat?" Van Eva Drijgers mogen alle lelijke overkappin gen weg. Sanne Visser vindt dat de overkappingen Juist publiek aantrekken als het slecht weer is. Henk Moleveld ergert zich aan alle uitstallingen onder de overkappingen. Iets wat meer lezers onderschrijven. J. Jong bloets uit Westerzicht ziet in de passage graag een snackbar, Trekpleister en een fotozaak. K. Willemse mist juist een betaal bare juwelier en een H&M voor mannen. Viezigheid Schoon vinden de Vlissingers hun stad allerminst. De tegels in het centrum zijn te glad en ka pot, er staan overal fietsen ge parkeerd, zelfs in de passage, en veel winkeliers houden hun stoep niet schoon. Overal liggen ladingen kauwgom en poep en op de muren zit smerige graffiti. Volgens Joke van 't Westeinde wordt de Kleine Markt bijna nooit geveegd en is rond de boom een hondentoilet ont staan. Een aantal lezers stelt dat de Walstraat erg vies is en stinkt na de weekmarkt. Marco Stroo ergert zich juist erg aan de rom mel en de staat van de panden op de Oprit en aan de twee fon teinen die eruit zien alsof ze al een eeuwigheid niet zijn schoongemaakt. Straatfestival Over of het oude Straatfestival terug moet komen zijn de me ningen van de Vlissingers ver deeld. De ja-zeggers vinden dat het ook goedkoper kan. "Met amateurs en kinderen die hun kunsten vertonen, zonder dure, lege tenten op het Bellamy- park", stelt Wikna van het Hof voor. T. Schoolkate vult aan dat een door het centrum rondtrek kend Straatfestival het leukste is. Ongeveer de helft van de lezers vindt dat het goed is dat de for mule is aangepast. Onder stroom zit meer verspreid en de beleving is anders. Als Onder stroom kwaliteit aan kan trek ken is er niets op tegen. Andere lezers vinden dat Vlissingen een in verval geraakte festivalstad is. Weekmarkt Bijna alle lezers van De Faam die op de oproep reageerden vinden dat de weekmarkt naar het Spuiplein moet. "Het is van de gekke dat iedere week een straat afgesloten wordt, terwijl een groot plein leeg ligt", ver woordt M. Provoost-Schelling wat ook de anderen vinden. Het trekt publiek naai' het centrum, verlevendigt de entree van de stad en de overlevingskansen voor de Subway. "Dan is die grij ze vlakte in elk geval eenmaal in de week fleurig", schimpt Jan de Nooijer. "Als de marktkooplui zien dat de Spuistraat gezelliger is, draaien zij wel bij", denkt E. Salakory uit de Schutterijstraat. J. Buchmeijer ergert zich aan het vieze, smerige en kapotte ABC- plein dat na de weekmarkt ach terblijft en pas op maandag wordt schoongespoten. Van N. Kloet uit de Badhuisstraat mag de weekmarkt blijven waar deze is. Kleur in de stad De stad moet meer kleur krij gen, vertelde centrummanager Joop van Bel. Sommige Vlissin gers zijn bang voor de extra kos ten. Een aantal anderen ziet wel iets in meer gekleurde gevels zo als op het Vierwindenplein, mooie bomen en kleurige bloembakken. Zij vinden dat de binnenstad niet gezellig oogt. De Walstraat en het Spuiplein worden sfeerloos genoemd. Ook wordt geroepen dat in het centrum geen beelden, zoals voor het stadhuis, mogen ko men. C. Haarhuis vindt dat alle geldverslindende pretentieuze projecten het centrum een kille, zakelijke uitstraling hebben op geleverd. "Wat kleur op die en ge, witte gebouwen kan ook geen kwaad." Joke van 't West einde vindt dat Vlissingen voor 'kleur in de stad' geen stadsma- nager nodig heeft. "Dit kan ie dereen bedenken met een ge zond verstand." Meer Vlissin gers stellen het jammer te vin den dat de centrummanager niet brengt waarvoor hij is inge huurd. "Hij komt toch niet al leen om zijn krantje te lezen achter een kop koffie?", vraagt Theo Jansen zich af. P. Brounts wil eveneens actie van de ge meente. "Een stadsmanager lost onze problemen niet op met kletspraat over bloembak ken." Het Scheldeterrein heeft moge lijkheden voor uiteenlopende activiteiten. "Vakantiewonin gen kunnen er neergezet wor den, wat ook weer voor werkge legenheid zorgt", stelt Leo van der Meer. Hij en meerdere le zers opperen dat Iguana naar het Scheldeterrein kan verhui zen. Anderen zien wel wat in een stadspark, skihal, casino of een multifunctioneel centrum met een theater. "Vlissingen heeft een paar mooie publieks trekkers nodig", vindt Marco Stroo. "Een stadspark zoals Hy- depark of Sint Jamespark in Londen met optredens en een skatepark. En misschien kan de HZ verhuizen naar de Timmer fabriek?" C. Haarhuis vindt dat het centrum veel groener moet. "Op het Scheldeterrein is wel gras ingezaaid, maar een park is het niet." Paul Sonke vindt dat de boule vards, het meest unieke van Oplossingen Het NS-station is te ver van het centrum, je stapt in de middle of nowhere uit de trein. Bovendien zijn de busverbindingen slecht. "Een transferium (mini)bus la ten rijden tussen station, cen trum en Miroterrein", oppert John van Reemst. Ook zijn de vele lege winkelpanden in het centrum een doom in het oog. T. Schoolkate noemt net als an deren dat er teveel flutzaken zijn met goedkoop spul. Zij mist vooral een V&D. Meerdere le zers zien een V&D als redding voor Vlissingen. J. Jongbloets weet precies waar die V&D kan: "In het gat in de Walstraat, waai de HEMA tijdelijk zat." Anderen willen minder buitenlandse winkels. André de Visser stelt: "Ik vind het als vastgoed beleg ger onbegrijpelijk dat als er ze ven panden in een straat leeg staan en er komt een goede huurder langs zoals New York Pizza, de gemeente geen toe stemming geeft om deze te la ten beginnen. Daarom is de zaak nu in Middelburg geo pend. Misschien is het raad zaam om deze ambtenaren eens tegen het licht te houden?" Hetzelfde is gebeurd met de McDonald's, die zich in Vlissin gen wilde vestigen. Vlissingers klagen over de vele fietsers en brommers die, na sluitingstijd, door het centrum racen. En over de snel vervuilende waterpartij naast de Fonteyne. Henk Mole veld vindt dat de situatie rond de ingang van de parkeergarage aan het Spuiplein levensgevaar lijk is voor fietsers. Oplossingen zijn er ook. Zo vindt Leon Riekwell dat Vlissin gen moet stoppen met het ko pieergedrag en kiezen voor haar eigen kracht; maritiem, kleurrijk en specialiteit in winkels. "Zet een kundig, adequaat, enthou siast team van ambtenaren in op de verbeterpunten, beleids functionarissen die hier wonen De Vlissingers vinden dat de winkeliers de straat voor hun zaak beter schoon moeten hou den en hun gevels een likje verf moeten geven. Ook wordt sa menwerken, leuke acties, durf en ondernemerszin veel ge noemd. P. Brounts, Marco Stroo en Paul Sonke vinden dat de on dernemers hun klanten wel wat vriendelijker tegemoet mogen treden. Marco: "Een Kerstzon dag waarop meer dan de helft van de winkeliers niet open gaan werkt negatief. En kwalita tief goede huishoudelijke spul len kun je er niet kopen." Leon Riekwell vindt dat het ook schort aan het verrassen van het publiek en de kwaliteit van de etalages. "Neem een voorbeeld aan Mabelis in de Sint Jacobs passage. Dat is een lust voor het oog!" J. van Gent roemt ook de versierde gevel van Mabelis. Hij vindt ook dat de winkeliers de vlag uit moeten steken tijdens evenementen. Ria Boileau uit Middelburg vindt dat de ver lichting in het trappenhuis naar de Action ontzettend slecht is. Lezers noemen, vrijwel alle maal, dat de gemeente erg haar f best doet de laatste paar jaar. Er wordt en is al veel opgeknapt. T. Schoolkate vindt het jammer dat burgemeester Dijkstra weer weggaat. "Het was maai' tijdelijk maai' hij heeft veel goeds ge daan voor Vlissingen. Wethou der Rob van Dooren krijgt ook een 10." Wilt u op het artikel hierboven reageren of uw eigen mening ge ven over het aanvalsplan voor Vlissingen? Stuur dan een e-mail naar red.faam@whm.wege- ner.nl of een brief naar Redactie De Faam, Fruitlaan 4c, 4462 EP Goes. Vergeet uw naam en adres niet te vermelden. Scheldekwartier Boulevards

de Faam | 2010 | | pagina 55