INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG EN DE GEMEENTE VEERE INFORMATIE ""OVERHEID WK8 gemeente Middelburg KONINGINNEDAG VERORDENING De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij op 10 februari 2010 heeft besloten tot het op grond van artikel 176 van de Ge meentewet vaststellen van een Ko ninginnedagverordening. In deze verordening zijn de veiligheidsmaat regelen opgenomen ter handhaving van de openbare orde en ter beper king van gevaar voor personen en goederen. De verordening geldt deels op 29 april 2010 vanaf 05.00 uur en in haar geheel op 30 april 2010 vanaf 06.00 uur. De verordening vervalt op 30 april 2010 om 16.00 uur of zodra de burgemeester van oordeel is dat zij niet langer nood zakelijk is. De gemeenteraad heeft de verorde ning in de vergadering van 15 fe bruari 2010 bekrachtigd. De tekst van de Koning innedagver- ordening staat vermeld op www.middelburg.nl -> actueel. Ver der ligt deze verordening voor een ieder ter inzage in de informatie- hoek van het stadskantoor, Kanaal- weg 3 in Middelburg. Afschriften van de verordening zijn aldaar voor een ieder kosteloos verkrijgbaar. WIJZIGING HAVEN- EN WOON-SCHEPENVERORDE- NING MIDDELBURG De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van 15 februari 2010 be sloten om de verordening tot wijziging van de Haven- en Woon schepenverordening Middelburg vast te stellen. Het gedeelte van het Arnezijkanaal, gelegen tussen de steiger ter hoogte van net perceel Arnestraat 22 en het doodlopend einde bij de Nieuw- landseweg, is door de raad aange wezen als ligplaats voor woonschepen. Hierdoor wordt het vergunningenstelsel uit de Haven- en Woonschepenverordening Middel burg van toepassing op deze lig plaatsen. Deze verordening tot wijziging van de Haven- en Woonschepenverorde ning Middelburg treedt in werking op 4 maart 2010. De verordening tot wijziging van de Haven- en Woonschepenverorde ning ligt voor iedereen ter inzage in de informatiehoek van het stadskan toor. Kopieën van de stukken zijn op verzoek en tegen betaling verkrijg baar. TERRASSENBELEID MIDDEL BURG 2010 In zijn vergadering van 15 februari 2010 heeft de gemeenteraad het 'Terrassenbeleid Middelburg 2010' vastgesteld. Hierin zijn de regels voor terrassen bij horecagelegenhe den opgenomen, zoals openingstij den, afmetingen en uiterlijk aanzien. Het Terrassenbeleid 2010 is ten op zichte van het Terrassenbeleid 2006 verduidelijkt en verruimd door: terrasboten op aangewezen loca ties toe te staan; parasols met vaste bevestigings punten in de hele gemeente toe te staan (indien de omstandigheden en het bestemmingsplan dit toe staan); parasols toe te staan met een maximale oppervlakte van 20 m2- alle typen tafels en stoelen toe te staan, mits gemaakt van (naturel kleurig) roestvast staal, aluminium of natuurlijk (ogend) materiaal zoals riet/rotan of hardhout, met uitzondering van lounge- meubilair. Hierbij maakt de burgemeester be kend dat hij op grond van artikel 2.3.1.2, lid 7 van de APV dit beleid als het zijne beschouwd daar waar het gaat om één of meer bij een (ho reca) bedrijf behorende terras(sen). Het Terrassenbeleid 2010 treedt in werking met ingang van 25 februari 2010 en het Terrassenbeleid 2006 vervalt op deze datum. Het Terrassenbeleid is bij de vakba lie Ruimte in het stadskantoor vanaf 24 februari in te zien. Het stadskan toor en de balies zijn open op werk dagen van 8.30 tot 16.30 uur. Gedurende deze tijden is het stads kantoor ook telefonisch bereikbaar. Voor een bezoek op de donderdag avond dient u een afspraak te maken. Het Terrassenbeleid is tevens vanaf 24 februari op de gemeente lijke internetpagina www.middel burg.nl te raadplegen. UITGESCHREVEN PERSONEN UIT DE GBA Uit onderzoek door de afdeling Pu- bliekszaken is gebleken dat onder staande personen niet meer verblijven op het adres waarop zij in de gemeentelijke basisadministra tie (GBA) zijn ingeschreven. Het college van burgemeester en wethouders heeft op 1 8 februari 2010 besloten de bijhouding van de persoonslijst(en) van deze perso nen met toepassing van art. 83 wet GBA op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor niet meer op dat adres staan ingeschreven. Deze beslissing is ook per brief aan betrokkene(n) meegedeeld. Het betreft: Segeersweg 6, L.C. Faarax, geb. 25-12-1971 Oosterscheldestraat 78, R. de Koning, geb. 13-01-1981 Belanghebbenden kunnen gedu rende zes weken na de dag van de bekendmaking van dit besluit, een bezwaarschrift indienen; deze ter mijn eindigt op 2 april 2010. Het bezwaarschrift richt u aan: Bur gemeester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een om schrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening.. Een belanghebbende die redelijker wijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de recht bank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de v/erking van het besluit waartegen het is ge richt (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tij delijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningen- rechter, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. WET MILIEUBEHEER (1) Burgemeester en wethouders heb ben de navolgende melding ontvan gen op grona van het "Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer" Activiteitenbesluit van: Connexxion Holding. Zij maken tevens bekend voorne mens te zijn maatwerkvoorschriften op te leggen "ten aanzien van Connexxion aardgastankstation remise gevestigd op het perceel plaatselijk bekend als Diodeweg 2. Het gaat om voorschriften als be doeld in artikel 8:42, lid 1 van de Wet milieubeheer en artikel 2.1 lid 3 en artikel 2.20 lid 5 van het Be sluit algemene regels voor inrichtin gen milieubeheer (Activiteitenbesluit) en de bijbehorende Regeling alge mene regels voor inrichtingen milieu beheer (ministeriele regeling). Op basis van artikel 2.1 lia 3 3n artikel 2.20 lid 5 van het Activiteitenbesluit en de bijbehorende ministeriele re geling bestaat het voornemen maat werkvoorschriften te stellen met betrekking tot geluid en gedragsre gels. Het ontwerpbesluit en de op het be sluit betrekking hebbende stukken liggen gedurende zes weken, van 25 februari tot en met 7 april 2010 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie van de ge meente Middelburg. Belanghebbenden kunnen gedu rende de terinzage termijn een zienswijze over vorenstaande, naar keuze, schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Een schriftelijke zienswijze dient te worden inge diend bij het college van burge meester en wethouders van Middelburg, postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Ook kan, indien daarom wordt verzocht, tijdens een gesprek een zienswijze mondeling kenbaar worden gemaakt, telefoon nummer (0118) 67 52 48. WET MILIEUBEHEER (2) Kennisgeving ontwerp van besluit tot opleggen maatwerkvoorschriften Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn over te gaan tot het opleggen van maatwerkvoorschrif ten ten aanzien van: Appendagerevisie Peene geves tigd Ampereweg 33 Dutch Cleaning Mill B.V. geves tigd Siloweg 2 Monumentale scheepswerf gevestigd Zuidwal 63 in Arnemuiden Tumill Tech B.V. gevestigd Ohmweg 7. Het gaat om voorschriften als be doeld in artikel 8:42, lid 1 van de Wet milieubeheer en artikel 2.20 lid 1 en 5 en artikel 2.1 1 lid 2 van het Besluit algemene regels voor inrich tingen milieubeheer (Activiteitenbe sluit) en de bijbehorende Regeling algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (ministeriele regeling). Op basis van artikel 2.20 lid 1 en 5 en artikel 2.11 lid 2 van het Activi teitenbesluit en de bijbehorende mi nisteriele regeling bestaat het voornemen maatwerkvoorschriften te stellen met betrekking tot geluid en bodemonderzoek. Het ontwerpbesluit en de op het be sluit betrekking hebbende stukken liggen gedurende zes weken, van 25 februari tot en met 7 april 2010 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stads kantoor. Belanghebbenden kunnen gedu rende de terinzage termijn een zienswijze over vorenstaande, naar keuze, schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Een schriftelijke zienswijze dient te worden inge diend bij het College van burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Ook kan, indien daarom wordt verzocht, tijdens een gesprek een zienswijze mondeling kenbaar worden gemaakt via tele foonnummer (0118) 67 52 48. WET MILIEUBEHEER (3) Kennisgeving ontwerp van besluit tot opleggen maatwerkvoorschriften Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij voorne mens zijn over te gaan tot het opleggen van maatwerkvoorschriften ten aanzien van Taxicentrale Renesse gevestigd Grenadierweg 7A. Het gaat om voorschriften als bedoeld in artikel 8:42, lid 1 van de Wet mi lieubeheer en artikel 2.20 lidl van het Besluit algemene regels voor in richtingen milieubeheer (Activiteitenbe sluit) en de bijbehorende Regeling algemene regels voor inrichtingen mi lieubeheer (ministeriele regeling). Op basis van artikel 2.20 lid 1 van het Activiteitenbesluit en de bijbehorende ministeriele regeling bestaat het voor nemen maatwerkvoorschriften te stel len met betrekking tot geluid. Het ontwerpbesluit en de op het be sluit betrekking hebbende stukken liggen gedurende zes weken, van 25 februari tot en met 7 april 2010 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stads kantoor. Belanghebbenden kunnen gedu rende de terinzage termijn een zienswijze over vorenstaande, naar keuze, schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Een schriftelijke zienswijze dient te worden inge diend bij het College van burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Ook kan, indien daarom wordt verzocht, tijdens een gesprek een zienswijze mondeling kenbaar worden gemaakt via tele foonnummer (0118) 67 52 48. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de WoningWet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: A58, Nieuw- en Sint Joosland: opricht en keerwandconstructie. Baaijenompad, Nadorst volkstuincomplex: plaatsen hobbykas. Breeweg 74: vergroten be staande uitbouw. Dolfijnstraat 3: plaatsen dakka pel. Dokter van der Moerstraat 15, Arnemuiden: plaatsen ber ging. Latijnse Schoolstraat 19: ged. veranderen bestaande dak- vlak. Markt 51: uitbreiden magazijn en realiseren extra fietsenstalling. Molenwater 111: aanbrengen ladderhaken. Nieuwlandseweg 15, Arne muiden: plaatsen garage. Noordweg 386: plaatsen dak kapel. Seissingel 26: plaatsen tuin huisje. Volkerakstraat 49: plaatsen dakkapel voordakvlak. Wielingen 3, Arnemuiden: vergroten woning. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor, Kanaalweg 3, tele foon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften wor den ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis sing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden in gezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeentelijke) monumenten-, gebruiks- en/of sloop vergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen ding): Buitenruststraat 237: wijzi gen gevels (15-2). Dorpsstraat 27A, Klevers- kerke: plaatsen tuinhuis/berging (15-2). Fazantenhof 2: inrichten cafeta ria (15-2). Johan Wilhem Thibautstraat 31-33: voldoet aan brandveilig heidseisen (17-2). Loskade 19: voldoet aan brand veiligheidseisen (17-2). Nadorstweg 6b: bouw vrij staande woning (16-2). Nederstraat 37: voldoet aan brandveiligheidseisen (17-2). Noordweg 492: uitbreiden woning (16-2). Podium 1 t.h.v.: plaatsen pinbox (16-2). Sint Jorisstraat 4: plaatsen 2 Velux-dakramen (15-2). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden be trokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van me ning is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzie ningenrechter bij de Rechtbank Mid delburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. ONTWERPBESLUITEN WAAR TEGEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat in zake de onderstaande ontwerpbe sluiten binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: Hoogstraat 25-27/Hof van Sint Jan 21: verlenen van ver gunning op grond van de Monu mentenwet 1988 voor verbouwen winkel met magazijn en kantoor tot woning met winkel. Segeersstraat 29: verlenen van vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor ver nieuwen en isoleren dak. Dam, ongenummerd: verle nen van ontheffing op grond van artikel 3.23, lid 1 van de Wet ruimtelijke ordening voor plaatsen mindervalidentoilet. VASTSTELLING BESTEMMINGS PLAN 'PRAKTIJKSCHOOL T BOLWERK' Burgemeester en wethouders van Middelburg maken, op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Be stuursrecht, bekend dat de gemeen teraad bij besluit van 15 februari 2010 het bestemmingsplan "Praktijk school 't Bolwerk" heeft vastgesteld. Ten opzichte van het ontwerpbe- stemmingsplan zijn geen wijzigin gen doorgevoerd. Het bestemmingsplan omvat het hui dige terrein van de Praktijkschool aan de Teresastraat 2a in Middel burg en een deel van de aangren zende tuin van de woning aan Oude Vlissinaseweg 44. Het plan heeft als doel het mogelijk maken van een uitbreiding van de Praktijk school met circa 300 m2. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestemmingsplan liggen gedurende zes weken, van 26 februari tot en met 8 april 2010, voor een ieder ter inzage in het stadskantoor bij de Lees verder op pagina 4 J

de Faam | 2010 | | pagina 52