Gehandicapten kunnen biina overal stemmen MAART 2010 De Faam VERKIEZINGSKRANT Jeanette de Vis Krijn Hamelink Albert de Vries Chris Dekker Luc Vandezande Piet Kraan lilil Woensdag 24 februari 2010 - Pagina 3 Leeftijd: 58 jaar Leeftijd: 59 jaar Werk: wijk en ziekenverzorgen- Werk: manager MEE Zeeland de bij Zorgstroom. Hobby's: schilderen, lezen, tul- Hobby's: lezen en het waterle- nieren ven Wil bereiken: "Dat de stad de fi- Wil bereiken: "Dat er niet op het nanciën op orde houdt en dat minimabeleid wordt beknib- de bezuinigingen niet ten koste beid vanwege de economische gaan van de burgers. Wij willen crisis. Dat de bouwput zo spoe- ons inzetten voor de kernkwali- dig mogelijk dicht gaat. En dat teiten van de stad. Dat zijn de er een Molenwaterpark van for- monumenten, het winkelge- maat verrijst en niet een groen- bied en kantoren. Deze moeten strook. De Cleene Hooge mag behouden blijven en waar mo- geen reserve bouwlocatie zijn. gelijk uitgebreid worden. Mid- Ook niet in de toekomst." Ven delburg moet zuinig zijn met der wil ik dat de wijkagent in het landschap." Budgetten voor Middelburg komt. Een eigen de jeugdzorg van Provincie en dak- en thuislozen opvang in de gemeenten moeten volgens de stad. Bovendien moet de bin- Middelburgse CU samenge- nenstad autoluw zijn. Tenslotte voegd worden, zodat de gelden is er zoveel mogelijk ondersteu- beter besteed worden tussen ning nodig voor mantelzorgers preventieve zorg en geïndiceer- en vrijwilligers." de zorg. Leeftijd: 54 jaar Leeftijd: 49 jaar - Leeftijd: 52 jaar Werk: wethouder Werk: wethouder Werk: wethouder Hobby's: reizen, tuinieren, Hobby's: wandelen met de Hobby's: muziek luisteren en wandelen honden, zeilen, skiën en cul- spelen, sporten, lezen. Wil bereiken: "Er zullen flink tuur. Wil bereiken: "Ik vind het be- wat bezuinigingen moeten ko- Wil bereiken: "In de afgelopen langrijk dat Middelburg een men, Ik wil dat de meest kwets- periode zijn er dingen in gang bloeiende stad is en blijft. En wil bare mensen worden ontzien, gezet. Bijvoorbeeld de gemeen- eraan bijdragen dat er een goed Dus zorgen dat er werk komt, telijke aansluitingen met de woonklimaat is, voldoende stageplaatsen creëren en het N57. Het verkeersbeeld in Mid- ruimte voor bedrijven op debe- beroepsonderwijs verbeteren delburg gaat daardoor drastisch drijventerreinen en winkels in in samenwerking met het be- veranderen. De binnenstad de binnenstad. Verder is er een drijfsleven. Verder moet het wordt autoluw. Dat zal de leef- duurzaam financieel evenwicht wonen in onze stad betaalbaar baarheid daar vergroten, door- nodig. Goed onderwijs is van zijn en energiezuiniger worden, dat de verkeersstromen rond- groot belang. Evenals prima Ook is het helangrijk dat de om de stad gaan. Verder heeft wegen en de binnenstad moet spoftvoorzieningen op peil blij- Middelburg prachtige monu- prima bereikbaar zijn. In de wij ven. Ik vind het van belang dat mertten en veel evenementen, ken moet er een goed even- er mensen in de gemeenteraad Dat wil ik graag doorzetten en wicht zijn tussen jong en oud. komen die knopen doorhakken uitbreiden. En de stad nog aan- Daar hoort voldoende ruimte te en iets bereiken. Dus niet teveel trekkelijker maken voor inwo- zijn voor starters. Jong en oud roepen, maar doen." ners en bezoekers. Ook de wa- moeten prettig met elkaar kun- tersport meer stimuleren en nen wonen." watersportbedrijven een plekje bij het kanaal geven." Leeftijd: 55 jaar Werk: P O adviseur Hobby's: actief hockeyspeler en passief voetballer. Wil bereiken: "Dat er krachtig bestuurd wordt. En dat het on derhoud van bijvoorbeeld de wegen in de gemeente, on danks de bezuiniging, op peil blijft. Verder vind ik het belang rijk dat er over vier jaar een nieuw theater staat. En dat er aantoonbare resultaten zijn qua samenwerking tussen de drie gemeenten op Walcheren." D66 wil het parkeren in de bin nenstad ondersteunen door iet- toepassingen. Dit zou onnodig rondrijden voor een parkeer plaats voorkomen. Bewoners betalen een vergoeding voor een parkeervergunning op ba sis van het energielabel van hun auto. zieningen getroffen. Alle stembureaus zijn toegankelijk voor rolstoelgebruikers. Het gebouw Middendorp in Zoutelande heeft als enige aan de achterkant van het gebouw een rolstoelbaan gekregen. Sa men met de gemeenten Middelburg en Vlissingen beschikt de gemeente Veere ook over een kandidatenlijst voor visueel gehandicapten. In Vlissingen zijn bijna alle stembureaus goed toegankelijk voor gehandicapten, behalve de Gerefor meerde kerk aan de Van de Spiegelstraat en basisschool de Branding. Hiermee voldoet Vlissingen aan de vereiste vijfen twintig procent. De gemeente Middel burg geeft aan tegenwoordig uitsluitend stembureaus te hebben die voor ieder een toegankelijk zijn, dus ook voor ge handicapten. Vooral de verzorgingshui zen en de Zeeuwse Bibliotheek zijn stembureaus die uitstekend zijn inge richt. Daarnaast zijn ook kerken prima toegankelijk. Leeftijd: 53 jaar Leeftijd: 49 jaar Leeftijd: 63 jaar Werk: ICT manager Werk: docent Werk: gepensioneerd Hobby's: tuinieren, wandelen Hobby's: politiek, fietsen, spor- Hobby's: zeilen, schrijven, in de natuur ten ambtenaar burgerlijke stand Wil bereiken: "Dat Middelburg Wil bereiken: "Als lijsttrekker Wil bereiken: "Dat wij gewoon in tijd van crisis goed met de fi- van Groenlinks wil ik zoveel en duidelijk met elkaar kunnen nanciën omgaat. Zodat de in- mogelijk de bekende punten besturen. Binnen een jaar moet woners niet. worden opge- van de partij op de kaart zetten de bouwput dicht. De Mortiere Zadeld met hoge lasten. Ik wil en uitvoeren. Bovendien wil ik moet bekeken worden wat be- bij bezuinigingen selectief te geen theater op het Molenwa- treft de openbare ruimten. Be werk gaan. Onderscheid maken ter. Wel een autoluwe binnen- woners worden door het con- tussen wat noodzaak is en wat stad. Dat er energiezuinig wordt sortium van het kastje naar de luxe. De uitdaging is om Mid- gebouwd. Samenwerking tus- muur gestuurd. Er moet een delburg gezond te houden, on- sen de steden vind ik belangrijk, goede rondweg om Middelburg danks de taakstelling, bezuini- Zeker als het óm bouwen gaat komen. De wijken van de stad gen, die het rijk aan ons oplegt." Er wordt namelijk teveel ge- moeten goede voorzieningen De SGP vindt dat de gemeente- bouwd.GL wil een stevige aan- hebben. Ik ben van mening dat lijke organisatie slagvaardig en pak van het armoedebeleid. Be- ook de welzijnsaccommodaties klantgericht moet zijn. Het zuinigingen door de recessie open moeten blijven." LPM is meedenken met de Middelbur- mogen de meest kwetsbare be- voorstander van een goede bin- gers voorkomt negatieve beeld- woners van de gemeente Mid- nenstadsvisie waarbij bewo- vorming. De gemeente moet delburg niet raken. Handen af ners en ondernemers van de goed naar de inwoners luiste- van armoedemaatregelen, zorg binnenstad een stem krijgen. MIDDELBURG - Gemeenten zijn vanaf 2010 verplicht om tenminste vijfentwintig procent van de stem lokalen zo in te richten dat mensen met een beperking er zonder pro blemen terecht kunnen. Voor ge handicapten gaat stemmen moei zaam. Bij naar schatting een kwart van de bureaus wordt geen reke ning gehouden met mensen in een rolstoel. Ook lijkt de keuze van slechtziende of blinde kiezers van minder gewicht, evenals van mensen met een verstande lijke handicap. Het gaat om kleine voor zieningen zoals bijvoorbeeld drempel- overbruggers, manoeuvreerruimte voor de rolstoelgebruikers en een stembu reaulid die ook gebarentaal kent. De ge meente Veere heeft geen speciale voor ren. en welzijn, jeugd en breedte sport.

de Faam | 2010 | | pagina 37