Anders Rood potlood is weer terug want stemcomputers zijn fraudegevoelig ZEELAND GAAT EEN STRALENDE TOEKOMST TEGEMOET! dé Weekkrant De Faam VERKIEZINGSKRANT christenunie www.lokalepartijvlissingen.nl www.greenpeace.nl/stralendzeeland Woensdag 24 februari 2010 - Pagina 2 MIDDELBURG - "In Middelburg gebeurt het stemmen woensdag 3 maart, vanaf 7.30 uur, met het rode potlood. Dat is in heel Nederland hetzelfde. Computers gebruiken mag niet meer, omdat die fraude gevoelig zijn", stelt ge meentewoordvoerder Jacky Nijssen van Mid delburg. "Voor de stemmentellers is het tijdrovender. Bij een computer komt met een druk op een knop na een minuut de uitslag. Nu duurt het tellen tot drie uur", legt Jacky uit. Zodra de Middelburgse stemlo kalen om 21.00 uur op slot gaan worden de biljetten getèld en vergeleken met een turflijst. Dan leggen de tellers ze op stapeltjes van de negen deelnemende partijen. Vervolgens turf ven ze óp persoon. Daarna gaat alles inverzegelde en veloppen naar het stads kantoor voor verwerking in een computer. Later op de avond zijn de uitslagen te verwachten in de Bur gerzaal. "Ook in Vlissingen gebeurt het stemmen met een rood potlood", be aamt voorlichtster Saskia Tromp. "Omdat alle stem men met de hand worden geteld, duurt dat een stuk langer dan bij de compu ter", voegt ze eraan toe. "In Veere gebruiken .wij eveneens het rode pot lood,-omdat de computer niet meer mag", bevestigt- woordvoerster Lieneke van den Heuvel. "Dat is in derdaad tijdrovender. Wij venvachten om 22.00 uur de eerste verkiezingsuit slag van de kleinste kern Gapinge. De rest kan du- ren tot 24.00 uur", ver-' klaart ze. De drie mede werkers van ieder stemlo kaal krijgen hulp van extra tellers. Die maken stapel tjes van de partijen en se- ledtèren vervolgens de voorkeu rstemin enDe stembiljetten gaan achter slot en grendel, vanwege een eventuele hertelling. Aan de senioren in Vlissingen, Oost Souburg en Ritthem. Beste mensen, Als Lokale Partij Vlissingen zijn we bijzonder trots op de mensen, die in het verleden aan de basis hebben gestaan van de huidige welvaart. Door in het verleden keihard te werken en zuinig te leven is deze welvaart door hun opgebouwd. Hierdoor beschikt de gemeente Vlissingen in zowel Vlissingen, Oost Souburg als in Ritthem over een aantal prachtige senioren- en zorgvoorzieningen. Als Lokale Partij Vlissingen willen met uw steun deze voorzieningen in stand houden en waar nodig en mogelijk nog verder uitbreiden en verbeteren. Dit willen we bereiken door ondermeer: 1. Behoud van het huidige ziekenhuis én het ZRTI aan de Koudekerkseweg in Vlissingen, 2. Behoud van betaalbaar senioren-vervoer, 3. Behoud van betaalbare accurate thuiszorg, zoals de alfahulp, de thuishulp en computerhulp, 4. Het tegengaan van de "uitkleding" van senioren voorzieningen, 5. Behoud van betaalbaar openbaar (stads)vervoer, 6. Betaalbare nieuwbouwwoningen voor senioren, 7. Meer toezicht en handhaving voor onze dagelijkse veiligheid. Als Lokale Partij Vlissingen vragen wij daarom om uw steun door op 3 maart 2010 te stemmen op een van de kandidaten van de Lokale Partij Vlissingen, lijst 6. Met vriendelijke groet, Pim Kraan Lijsttrekker Lokale Partij Vlissingen Onze kieslijst: 1 Pim Kraan 2 Wim Hirdes 3 Mark Weug 4 Rob van Dooren 5 Jan Kleinepier 6 John Dooms 7 Harry van Hal 8 Arjan Wisse 9 Rudi Gomperts 10 Daniël van Bloppoel Lijst I www.lokalepartijvlissingen.nl 11 Tom Ekering 12 Jos Honders 13 Monique Dupper 14 Piet Meeusen Delta wil in Zeeland een tweede kerncentrale schoonste provincie van Nederland, bouwen, vijf keer zo groot als Borssele. Uw Op 3 maart kunt u stemmen, gemeente is eigenaar van Delta en bepaalt Voor welke toekomst kiest u? de toekomst van Zeeland: de nucleaire of de "Voor een stralende toekomst" 'Voor een nucleaire toekomst"

de Faam | 2010 | | pagina 36