De WD... Zeker NU»! dé Weekkrant De Faam VERKIEZINGSKRANT Veiligheid Staatkundig Gereformeerde Partij Woensdag 24 februari 2010 - Pagina 5 Vrijheid, verantwoordelijkheid, verdraagzaamheid, gelijkwaardigheid en sociale rechtvaardigheid zijn de uitgangspunten waar de WD Middelburg voor staat. De WD Middelburg is een liberale partij, zonder reli gieuze en of culturele binding. De ontwikkeling en ontplooiing van het individu die zijn vrijheid ten volle kan benutten, maar ook zijn verantwoordelijkheid weet te nemen, staat bij ons centraal. Afgelopen periode heeft de WD Middelburg deelgenomen in het college. Veel onderdelen van ons ver kiezingsprogramma hebben wij kunnen verwezenlijken. Wij wilden met name een degelijk financieel beleid en dat is door het college uitstekend uitgevoerd. Het besluit over de aanleg van de N57 is genomen, met op een afzienbare tijd minder verkeersoverlast in de binnenstad en de overige woonwijken. We maakten ons sterk voor het voortbestaan van de Zeeuwse Concertzaal, de extra langzaam verkeersbrug langs de Schroebrug en veilige fietsroutes. De WD heeft zich een stabiele factor in een collegiaal bestuur getoond. Zeker Nu wil de WD verantwoordelijkheid blijven dragen. De komende jaren staan ook voor Middelburg moeilijke keuzes te wachten. Sterke en betrouwbare bestuurders zijn nodig. Wij durven die ver antwoordelijkheid aan. Geen softe benadering! Vanaf nu.... Wie de grens van de maatschappelijke normen heeft overtreden straffen en dat ook daadwerkelijk uitvoeren. Voor de WD staat veiligheid centraal. Het is één van de kerntaken van de gemeente. Dat betekent dat de gemeente, de brandweer, ambulancevervoer en de politie voldoende moeten zijn uit gerust om de taken goed uit te voeren. Een veilig gevoel, een veilige omgeving en een veilige stad is de voorwaarde die geldt voor iedere bewo ner van Middelburg. Investeren in meer "blauw" op straat! Geen coffeeshop! De WD wil geen Coffeeshop in Middelburg. De overlast die dit veroorzaakte in de omgeving willen wij niet meer terug. Het sluiten van de bestaande shops, vanwege herhaalde overtredingen, heeft het failliet van het coffeeshopbeleid aangetoond Mobiliteit De WD respecteert ieders keuze voor mobiliteit. De toenemende mobiliteit biedt Middelburg kansen. Slechts door een afgewogen pakket aan maatregelen kan de mobiliteit in goede banen worden geleid. In Middelburg zal de realisatie van de N57 in de komende raadsperiode plaatsvinden. Centraal staat bij de WD een goede bereikbaarheid van de binnenstad en een duurzaam veilige verkeersafwikkeling op de rondwegen. De WD is van mening dat er een goede balans moet worden gevonden tussen de openingstijden van de provinciale bruggen en het verkeersaanbod. Van 7.00- 9.00 uur en van 16.30-18.30 uur gaat de brug niet open voor scheepvaart ongeacht of dit beroeps- of pleziervaart is. De WD wil ook dat er bij het openen van de Stationsbrug meer rekening wordt gehouden met de aankomst- en vertrektijden van de treinen. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-maii naar info@rriiddelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Economie Bedrijvigheid, werk en inkomen is voor iedere bewoner op dit moment en in de toekomst het belangrijkst. Werk en inkomen willen we in ieder geval op twee mannier stimuleren: Ten eerste mag de groei van de ondernemingen en de komst van nieuwe ondernemingen niet tegengewerkt worden door regelgeving en bureaucratie. Nieuwe duurzame kansen moeten we als Middelburg benutten. De binnenstad is en blijft onze motor, ondernemers moeten we hierin ondersteunen door onder andere samen een goed evenementen- en cultuurbeleid te maken. Dit moet Middelburg blijvend op de kaart zetten. Ten tweede willen we de uitkeringen ter discussie stellen. Ons motto is "Doe wat terug voor je uitkering" en "een uitkering is een trampoline en geen vangnet". Wij willen de mensen positief activeren om nuttig vrijwilligerswerk te doen en werk te vinden. Samen met ondernemers nieuwe werknemers aan elkaar koppelen in plaats dure bureaus in te schakelen. "De enige partij van de Arbeid is de WD". Bestuur Middelburg moet ook de komende jaren flink gaan bezuinigen. Duidelijke keuzes moeten gemaakt worden. Alle partijen willen be lastingverhoging voor de bewoners en ondernemers als moge lijkheid openhouden. De WD niet. De WD wil de komende periode de belastingen niet verhogen. Bezuinigingen afwentelen met het verhogen van de belasting is een verkeerde weg. Keuzes maken in je takenpakket en verdere efficiency doorvoeren is hard nodig. De WD wil die keuzes maken in een volgend college en daa'r duidelijke afwegingen kunnen maken. Wilt u meer informatie over onze plannen kom dan naar het "Liberaal Huis" aan de Langeviele 63. Bestuur Voor de SGP, is de Bijbel norm en uitgangs punt. Vanuit dat beginsel wil de SGP herken baar, geloofwaardig en betrokken politiek bedrijven. Door een open relatie met de bur gers, die vorm krijgt op wijktafels en in in spraaktrajecten bij nieuwe plannen en projecten wil de SGP haar taak als volksverte genwoordiger waarmaken. Veiligheid De gemeentelijke overheid ziet toe op eerbiediging van Gods wet in het openbare leven en bevordert de zon dagsrust. Het is de taak van de gemeente de christelijke grondslagen van de samenleving te verdedigen, en deze binnen het kader van de wet positief in te vullen. Gemeentelijke gebouwen en winkels zijn op zondag gesloten. Actief beleid voeren ter wering van dronkenschap, druggebruik en prostitutie. Geen nieuwe coffeeshops, geen gedoogbeleid. Mobiliteit Verkeersveiligheid, leefbaarheid en bescherming van het milieu zijn in het verkeersbeleid belangrijke doel stellingen. Verkeersveiligheid van schoolgaande jeugd, ouderen en gehandicapten. Fiets en openbaar vervoer bevorderen, autogebruik terugdringen. Bereikbaarheid en doorstroming maar ook het wegenonderhoud verbeteren. Een goed functionerende rondweg evenals een goede parkeervoorziening aan de oostzijde van de stad is van primair belang. De langzaam verkeersvoorziening bij Ramsburg is noodzakelijk. Jeugd en onderwijs Het gezin is basis voor opvoeding en opvang, 'de hoeksteen van de samenleving'. Bij ouders ligt de eerste verantwoordelijkheid voor opvoeding van en onderwijs aan hun kinderen. De SGP streeft naar goed en pas send onderwijs. Accenten liggen bij een goed huisvestingsbeleid, bij onderwijskundige vernieuwingen en bij de bestrijding van onderwijsachterstanden. Scholen evenwichtig verdelen over de wijken. Positief over de ontwikkeling van de Roosevelt Academy. Maatschappelijke participatie en zorg De SGP wil hulp en zorg voor ieder die dat nodig heeft. De invulling vanuit het Bijbelse beginsel naastenliefde is een verantwoordelijkheid van ieder mens. Gebruik van lokale tegemoetkomingen maximaal bevorderen, door voorlichting, actieve benadering en be geleiding. Door vrijwilligersnetwerken vereenzaming en individualisering bestrijden. Actief bijdragen aan bezinning en maatregelen om de volksgezondheid te bevorderen. Gezondheidszorg is ook zorg dragen dat mensen niet in armoede vervallen, waardoor de zorg ontoegankelijk wordt. In een actief verslavingsbeleid is bevordering en zorg voor opvang, hulpverlening en nazorg belangrijk. Vrije tijd en imago De SGP ziet als hoofddoel van de cultuuropdracht, de eer van God en het welzijn van de naaste. Dit geeft richting, ook aan de invulling van cultuur, recreatie en sport. De SGP wil een samenleving, geen naast-elkaar-leving. Deelname aan verantwoorde, niet kwetsende, kunst en cultuur bevorderen voor alle inwoners. Geen nieuw theater en filmhuis in Middelburg. Cultuurhistorische waarden behouden en inzetten om de toeristische en recreatieve aantrekkingskracht van de ge meente te bevorderen. Sportverdwazing tegengaan, geen topsport en geen zondagssport. Uitbreiden fiets- en wandelroutes. Het Molenwater als stadspark behouden, met mogelijkheden voor bebouwing en parkeren. Milieu Het Bijbelse rentmeesterschap geeft richting aan het SGP-beleid voor ruimtelijke ordening en milieu. Onder het motto 'een duurzaam milieu nu en in de toekomst ons inspannen voor een schone en leefbare gemeente. Ontwikkeling van nieuwe natuurgebieden in nauw overleg met de agrarische sector. De groene longen in de stad zorgvuldig in stand houden. Meer speelruimte in de vorm van ravotbosjes en educatieve groenontwikkeling. Water wordt een steeds belangrijker beleidspunt. Dit oppakken met Waterschap en omliggende gemeenten. Natuurontwikkeling binnen ecologische hoofdstructuur (mens, milieu en natuur) stimuleren. Wonen, Woonomgeving en Economie Middelburg moet een aantrekkelijke gemeente zijn om in te wonen en te werken, door versterking van kwaliteit van de leefomgeving en zorg voor werkgelegenheid. Belangrijk is een gedifferentieerd woningbestand. Betaalbare huisvesting voor alle bevolkingsgroepen. De ruimtelijke ontwikkelingen moeten passen bij de historische en culturele waarden (identiteit) van de stad met omliggende kernen. De SGP wil economische groei en vooruitgang vanuit verantwoord rentmeesterschap. Zorg voor voldoende bedrijventerreinen en geef voorrang aan bedrijven die meer werkgelegenheid opleveren. Financiën Uitgangspunt is behoudend en verantwoord financieel beleid. De SGP wil bij bezuinigingen onderscheid maken tussen noodzaak en luxe. Noodzakelijke, primaire beleidsonderdelen of levensbehoeften als Veiligheid, Mobiliteit, Jeugd en Onderwijs, Maatschappelijke participatie en Zorg, Wonen, Werkgelegenheid en Economie, zoveel mogelijk ontzien. Meer luxe, secundaire beleidsonderdelen als Vrije tijd en Imago, Woonomgeving, Kunst en Cultuur, komen als eerste voor bijstelling in aan merking.

de Faam | 2010 | | pagina 35