GOED BESTUUR KAN OOK ANDERS! De Faam VERKIEZINGSKRANT Woensdag 24 februari 2010 - Pagina 7 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e:mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Beste kiezer, De verkiezingsborden zijn beplakt en alle politieke partijen zijn aktief om u als inwoner van Middel burg te verleiden om te gaan stemmen op 3 maart. Elke partij doet haar best om u als kiezer duidelijk te maken hoe zij de komende 4 jaar willen in vesteren in Middelburg. En dat zal niet eenvoudig zijn, omdat er door rijksbezuinigingen minder geld te besteden is. Voor GroenLinks een uitdaging, want we hebben "Zin in de toekomst" en we hebben een duidelijke boodschap: "Groen Werkt!" Wij zien de economische crisis niet los van de klimaatcrisis en willen die aanpakken met groene en sociale oplossingen. Dat betekent dat wij ons gaan inzetten voor duurzaam bouwen, willen investeren in isolatie van be staande (vooral sociale) woningbouw en in duurzame energieopwekking. Dat levert nieuwe banen op, zorgt voor lagere energierekeningen en voor een moderne en schone economie. Wij willen voldoende speelruimte en groen in elke wijk. Dat betekent het bestaande buurtgroen be houden en waar mogelijk uitbreiden. GroenLinks wil jaarlijks 1% meer bomen planten in Middelburg. En op die plekken waar rust, ruimte en natuur aanwezig zijn wil GroenLinks geen stads- en wij- kuitbreidingen. Wij zijn tegen woningbouw in de Cleene Hooge en willen geen nieuw bedrijventerrein bij Nieuw en St. Joosland. In het centrum van Middelburg is het stratenpatroon niet berekend op nog meer auto's en leidt het zoekverkeer tot veel overlast. Daarom wil GroenLinks parkeerplaatsen voor bezoekers aan de rand van de stad eventueel in com binatie met pendelvervoer naar de stad. Wij vinden dat er de komende jaren bij nieuwbouw rekening moet worden gehouden met een be perkte groei van onze inwoners. GroenLinks wil bouwen naar behoefte en dat zijn vooral betaalbare huur- en koopwoningen voor jongeren, alleenstaanden, ouderen en starters. Daarnaast vindt GroenLinks het verstandig om bij alle plannen onze buurgemeenten te betrekken, zodat plannen beter op elkaar kunnen worden afgestemd. GroenLinks blijft zich voor 100% inzetten voor een stevig sociaal beleid, waarin iedereen mee kan doen en erbij blijft horen! Dus handen af van: armoedebeleid, zorg en welzijn, jeugd en breedtesport. Wij vinden de locatie Molenwaterpark niet geschikt voor een nieuw theater. Wat ons betreft wordt het Molenwaterpark een echt stadspark. GroenLinks is voorstander van meer inspraak voor jongeren. Dat kan geregeld worden door het instellen van een Jongerenraad, maar ook andere communica tiemiddelen kunnen ingezet worden om jongeren meer te horen. GroenLinks denkt dan aan een Middelburgse jongerenwebsite of het opstarten van enquêtepanels onder jongeren rond items, die voor hen belangrijk zijn. Wij willen meer kansen en ondersteuning voor kleine ondernemers. En zijn voor het stimuleren van verkoop van streekproducten, biologische en milieuvriendelijke pro ducten, maar ook eerlijk geproduceerde goederen (Fair Trade) vindt GroenLinks erg belangrijk. Wij vinden ook dat kleine bedrijven nu kansloos zijn bij gemeentelijke aanbestedingen. GroenLinks vindt dat de gemeente daarvoor meer ruimte moet creëren, zodat ook kleine ondernemers een kans maken. GroenLinks strijdt tegen discriminatie en wil een gemeente, waarin iedereen een zo groot mogelijke vrijheid heeft om mee te doen en zich te ontwikkelen. Op dit moment heeft discriminatie in het beleid van Middelburg geen hoge prioriteit. Onderzoek van het Zeeuwse Antidiscriminatie Bureau laat zien, dat er in Middelburg gemiddeld meer gediscrimineerd wordt op huidskleur dan in andere Zeeuwse gemeenten. Ook blijkt de be kendheid van dat Antidiscriminatie Bureau in Middelburg heel gering. GroenLinks vindt dat we als gemeente ons meer moeten inzetten op de aanpak van discriminatie. Met deze speerpunten gaat GroenLinks zich de komende jaren inzetten voor een socialer, groener en-toleranter Mid delburg! Op www.groenlinksmiddelburg.nl kunt u ons uitgebreide verkiezingsprogramma bekijken. Er valt iets te kiezen op 3 ma^rt en wij hopen beste kiezer, dat u ook gebruik maakt van uw kiesrecht. Wij wensen u in ieder geval succes met het maken van die keuze! Met vrierrdelijke groet Namens alle kandidaten van GroenLinks Allereerst gaan wij voor de wijken, de dorpen en de binnenstad! EEN KLEINE GREEP: Mortiere: Brede school en winkelcentrum, bijv. op kavel ROC; Bluesroute 128 blijft onbebouwd; zo snel mogelijk af van consortium; instellen eigen wijktafel. Dauwendaele: behoud supermarkt winkelcentrum; openbaar toegankelijk houden van NS-tunnel. Griffioen: Cleene Hooge onbebouwd; goede ac commodatie wijkactiviteiten; project 'Wijk van de Toekomst" als leidraad. Griffioen/Klarenbeek: wijkoverstijgend ravotbos en educatieve tuin. Klarenbeek: geen hoogbouw kop Noordweg. On gelijkvloerse kruising Noordweg/Pres. Roosevelt- laan Stromenwijk: behoud welzijnsaccommodaties; meer activiteiten voor jongeren; verbeteren ver keerssituatie Banckertplein. Reyershove: geen ontsluitingsweg achterlangs rich ting Essenvelt. Amemuiden: behoud Wijkcentrum De Arne; verbe teren onderhoud wegen en groen Singel; kunst grasveld sportpark; zwembad blijft open. Sint Laurens: beperken Woningbouw; gecombi neerd zorgcentrum/postagentschap; realisatie Bel vedère. Nieuw- en St. Joosland: behoud en verbetering wel- zijnsaccommodatie; betere en beter onderhouden verbindingen; winkelvoorziening en speelplekken; instemming wijktafel m.b.t. invulling bedrijventerrein Trekdijk; project "Het dorp van de Toekomst" als leidraad. Nieuw-Middelburg: maatregelen resulterend in so ciaal sterke wijk; betere communicatie afstemming renovatie woningen, geen gedwongen verhuizingen; verbeteren verkeersveiligheid Sportlaan en Nas- saulaan. Magistraatwijk: meer parkeerplaatsen winkelcen trum. Veldzigt: parkeeroverlast aanpakken in overleg met bewoners. BINNENSTAD: Een volwaardig Molenwaterpark. Realisatie van de nieuwe schouwburg op het Molenwater wordt af gewogen bij de komende bezuinigingen. Dat die be zuinigingen pas na de verkiezingen aan bod komen is en was niet onze keus. Bouwput Zuidsingel moet binnen een jaar dicht, de snoods via alternatief plan. Autoluw: ontlasten van zwaar verkeer, geen uit breiding parkeren op maaiveld, bevorderen bewo- nersparkeren en/of vergunningparkeren voor bewoners en bedrijven binnenstad. Monumentenfonds instellen. Kaaienroute nog dit jaar autoluw. Jachthavens blijvend geëxploiteerd door huidige ver enigingen. Sancties op voederen stadsduiven m.u.v. repro- ductieremmend zaad. EN VERDER: Geen prestigeprojecten maar zaken, wijken en dorpskernen ten goede komend, zoals postagent schappen, wijkmarkten, zorgvoorzieningen enz. Koersbepaling t.a.v. gemeentelijke groei/krimp en kiezen voor inbreiden i.p.v. uitbreiden, inclusief een nota hoogbouw. Wijktafels en/of wijkteams meer budget en meer bevoegdheden, instellen fonds voor kwaliteitsimpuls wijken en dorpen. Meer zeggenschap voor klank bordgroepen. Behoud alle welzijnsaccommodaties. Meer woningen voor jongeren, alleenstaanden en onvolledige gezinnen. Een goed ondernemersklimaat, ook en juist in de binnenstad. MOBILITEIT: Veilige en vlotte rondweg en veilige fiets- en wan delroutes, ook in kernwinkelgebied. Binnenstad beter toegankelijk voor rollator- en rol stoelgebruikers. Inzet van pendelbusjes van'woonservicezones naar binnenstad en NS-Station. Na realisatie van N57 een tweede transferium bij de Oude Veerseweg, met inzet van watertaxi's en/of pendelboten vanaf transferium naar bijv. Dam en Segeersstraat. Nieuwe Stationsbrug, uitgevoerd met een ver keerssysteem zoals bijv. toegepast bij het sluizen- complex van Kats en Terneuzen. ONDERWIJS, SPORT EN CULTUUR: Brede scholen in alle wijken. Scholen en schoolomgeving nog veiliger, zonder alcohol, drugs, agressie, racisme enz. Roosevelt Academy heeft haar positie in de sa menleving bewezen, geen afhankelijkheid meer van ondersteuning vanuit gemeente. Drempels jeugd voor deelname aan culturele en sportieve activiteiten verlagen. Sportverenigingen meer financieel tegemoetko men in beheer en onderhoud van de sportterrei nen. BESTUUR EN COMMUNICATIE: Gemeente neemt heft in eigen hand en laat regie niet over aan consortia en ontwikkelaars. Bij planvorming lokale specialisten inschakelen. Onmiddellijk onderzoek naar toedracht bouwpu taffaire ter voorkoming van dergelijke misstappen in de toekomst. Burgers betrekken bij actieve politiek, er komen denktanks die zich uitspreken over zaken die er werkelijk toe doen en leiden tot burgerinitiatieven en/of raadsvoorstellen. Wijkagent en stadswacht terug in de wijk, beper king van vandalisme, geluids- en verkeersoverlast, betere bestrijding illegale straathandel en drugs overlast. Aantoonbaar minder regels voor inwoners en on dernemers. LOKAUffMJliRjU t^Bif iiitri BETAALBAARHEID: Middelburg moet bezuinigen, bijv. door: uitstel van grootschalige projecten, minder inhuur van exter nen, minder gemeentelijke uitgaven en beperking van de grondpositie; bezuinigingen zo weinig mogelijk afwentelen op burgers. Crisisbestrijding door gemeentelijke orders zoveel mogelijk ten goede te laten komen aan lokale be drijven en ZZP-ers. ZORG en MINIMA: ledereen moet mee kunnen doen, want ouderen, chronisch zieken, gehandicapten en minderheden verdienen een plaats in onze samenleving. Sociale programma's hebben bij ons een hoge pri oriteit, evenals het bevorderen van de bouw van be taalbare huurwoningen; huren van bestaande woningen moeten gewoon betaalbaar blijven. Spreekt dit alles U aan, bezoek dan onze website voor een uitgebreide versie van ons programma. www.lokalepartijmiddelburg.wordpress.com

de Faam | 2010 | | pagina 33