f f F Afsluiting Clasinastraat Arnemuiden Ruimen van fout geparkeerde fietsen "Gewoon 30" in Arnemuiden! Website Koninginnedag in de lucht f Officiële start.reconstructie Havendijk/Punt Informatieavond extra lus Giro J Wint uw straat het Klimaatstraatfeest? Oproep hulporganisaties Haïti De Faam VERKIEZINGSKRANT Woensdag 24 februari 2010 - Pagina 9 De afgelopen maanden was de Clasinastraat in Arnemuiden afgesloten voor ver keer. Fietsers en voetgangers konden in het weekend wel gebruik maken van de straat. Deze week is de aannemer begonnen met het herstraten van de Clasina straat en de aanleg van het parkeerterrein. Een gevolg hiervan is dat fietsers en voetgangers nu ook in het weekend geen gebruik meer kunnen maken van de Clasinastraat. De werkzaamheden nemen ongeveer tien weken in beslag. Als het werk voltooid is, zal de Clasinastraat weer voor alle verkeer worden opengesteld. Dinsdag 2 maart worden de fietsen, die rondom het NS-station in Middelburg niet in de daarvoor bestemde beugels staan, verwijderd. Waarom deze actie? Buiten de fietsenstallingen staan dagelijks tientallen fietsen geparkeerd. Hierdoor zijn perrons, stationsrestauratie en kaartautomaten lastig be reikbaar. Vooral ouderen, gehandicapten en hulpdiensten ondervinden hier hinder van. De gemeente en NS willen middels ruimingsacties de overlast verminderen. Mist u een fiets die op 2 maart rondom het station gestald was? Eigenaren, die hun fiets missen en die tijdens de ruimingsactie verwij derd is, kunnen die ophalen tegen 15 euro en op vertoon van legitima tiebewijs en passende fietssleutel op werkdagen van 09.00 uur en 15.00 uur bij Stichting Gered Gereedschap aan de Arnesteinweg in Middelburg. Het ruimen van fout gestalde fietsen wordt nog enkele keren herhaald en wel-op 31 maart, 22 april, 20 mei, 22 juni en 2 augustus. Voor meer inlichtingen over deze actie kunt u bellen met de back-office Parkeerbeheer, telefoon (0118) 67 57 41. Vorige week hebt u kunnen lezen dat de campagne "Gewoon 30, daar kun je mee thuis komen" van start is gegaan in de Berkenlaan te Middelburg. Dinsdag 16 februari hebben Paulette, Ananda, Swen en Angelo van Archipel school 't Vierschip in Arnemuiden zich enthousiast ingezet voor de verkeers veiligheid in Arnemuiden. Samen met Politie Zeeland, Veilig Verkeer Nederland stonden ze 's morgens al vroeg opgesteld in de Spoorstraat. Alle auto's wer den aan de kant gezet en afhankelijk van het rijgedrag werden groene kaarten, gele kaarten en diverse proces-verbalen uitgedeeld. De resultaten van de Staandehoudactie in de Spoorstraat in Arnemuiden die is gehouden op dinsdag 16 februari: - Aantal groene kaarten 21 stuks - Aantal gele kaarten: 24 stuks - Aantal proces-verbalen: 5 stuks Wilt u meer informatie over de Staandehoudacties? Dan kunt u zich wenden tot Anja Jonkman van de gemeente Middelburg. Telefoonnummer: 0118-675000. De officiële website rond het bezoek van de Koninklijke familie op 30 april is online. Op www.koninginnestad.nl staat het laatste nieuws over het bezoek en over het feestprogramma van die dag. Informatie over de maatregelen die de gemeente neemt rond het bezoek van de Koningin en de finish van de derde etappe van de Giro d'ltalia is te lezen op de gemeentelijke website. Kijk op www.middelburg.nl in de rubriek Actueel. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 De straten Havendijk en Punt worden de komende tijd opnieuw ingericht om het verkeer vanaf de N57 op te kunnen vangen. Op donderdag 18 februari verrichtte verkeerswethouder Frank Streng de officiële starthandeling. Aannemer KWS Infra bv is onlangs gestart met de werkzaamheden. Op de nieuwe weg krijgen fietsers en voetgangers hun eigen plek. Ook voor auto's is er straks meer ruimte. Er komt onder meer een vrij- liggend fietspad, een parallelweg voor bestemmingsverkeer en een voetpad onderlangs de dijk dat aansluit op het jaagpad naar het Veerse Meer. Naar verwachting zijn de werk zaamheden in de zomer van 2010 gereed. Foto: Aart van Belzen De Giro d'ltalia komt op 10 mei naar Middelburg. Vorige week is bekend geworden dat de route in Middelburg is aangepast en dat de renners over de mooie singels rijden. Het peleton komt uit Vlissingen en rijdt over de Nieuwe Vlissingseweg, via de Vlis- singsesingel, Langevielesingel, Seis- singel, Seisplein, Walensingel, Looierssingel, Het Groene Woud, de Nieuwe Haven, via de kaaienroute naar de eindstreep op de de Dam. De singels en straten krijgen te maken met toeschouwers, afsluiting van wegen en parkeerplaatsen. Op maandag 1 maart om is er om 20.00 uur in de raadzaal van het stadskantoor een informatiebijeen komst om bewoners en bedrijven te informeren over de maatregelen. Zij hebben een uitnodiging ontvan gen. Andere belangstellenden zijn natuurlijk ook van harte welkom. Mail dan wel even uw naam, adres en telefoonnummer naar giro@middelburg.nl Tot en met mei 2010 kunnen Mid delburgse straten de uitdaging aangaan om de meest energiebe sparende straat van Nederland te worden. Ook u kunt nog mee doen. De opdracht is eenvoudig: ga met zo veel mogelijk buren aan de slag om energie en geld te besparen. Vijfhon derd straten met de meeste klimaat- punten krijgen allemaal een klimaatfeest cadeau op 29 mei 2010. en de straat die de allermeeste ener gie heeft bespaard, krijgt een swin gend Superstraatfeest met een liveoptreden van een bekende artiest. In Middelburg doen de volgende stra ten al mee: Gervinsland, Europalaan, Seisweg, Buitenhove, Morksstraat, Meanderhof, Mazzinilaan, Meander laan en de Veersesingel. Wethouder Huub van Klinken (milieu) roept inwo ners van de gemeente Middelburg op om, naast de eerder genoemde stra ten, ook mee te doen aan de natio nale klimaat campagne. Als u zich voor 15 maart 2010 aanmeldt op www.klimaatstraatfeest.nl maakt u bovendien kans op 1 van de 25 ener gieboxen die de gemeente zal verlo ten onder de Middelburgse deelnemers. In de energiebespaarbox zitten een ledlamp, een standbykiller stekkerdoos, een tijdschakelklok en diverse andere bespaarartikelen. Gemeente Middelburg sponsort deze actie en daardoor krijgen alle deelnemende Middelburgse straten 2.000 punten extra. Ook alle andere straten die de komende maanden aanhaken bij het Klimaat straatfeest zullen 2.000 punten extra ontvangen. In het SBS6-programma Piets Weer bericht wordt wekelijks een Klimaat- straatitem uitgezonden, uit steeds een andere deelnemende straat. Wie weet is er binnenkort een Middelburgse straat op tv te zien. Zal een Middelburgse straat als meest actieve Klimaatstraat van Nederland het Superstraatfeest in de wacht slepen? De raad van de gemeente Middel burg heeft een bedrag beschikbaar gesteld voor het rampgebied in Haïti. Evenals bij de tsunami vijf jaar geleden wil de gemeente Middelburg met dit geld lokale initiatieven of initiatieven waarbij Middelburgers betrokken zijn financieel steunen. Het geld zal worden toegekend aan projecten die een bijdrage leveren aan de wederopbouw van het land in de ruimste zin van het woord. Organisaties die in het rampgebied van Haïti actief zijn en voor een deel van het budget in aanmerking willen komen, kunnen zich vóór 15 maart 2010 bij de gemeente Middelburg melden. Een project plan kan later worden ingediend. Contactpersoon is J.M. Bleijen- bergh, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg, telefoon (0118) 67 57 81, e-mail: h.bleijenbergh@middelburg.nl

de Faam | 2010 | | pagina 31