D66 NU Hulp bij belastingaangifte STEMBUREAU Geen stempas? Vraag snel een duplicaat aan Studenten houden exit-poll Verkiezingsuitslag live op Omroep Zeeland TV www.middelburg.nl dé Weekkrant De Faam VERKIEZINGSKRANT WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Woensdag 24 februari 2010 - Pagina 8 ken in de volle breedte. Nu de bevolking veel minder groeit is er ruimte om het wonen in de wijken te verbeteren en D66 wil daar plannen voor zien. Iedere wijk immers heeft haar eigen levenscyclus. De huidige wijktafels moeten ondersteund blijven in hun activiteiten én meer zeg genschap krijgen. BÉTER IN PLAATS VAN MÉÉR School, werk en ontspannen, D66 kiest voor beter in plaats van voor meer. Luchtklimaat en hygiëne op scholen, werkplekken voor leraren, het moet beter. Werkgelegenheid in de detailhandel en dien stensector, het moet beter en het ontspannen door sport, cultuur en groen idem. En wat zeker beter kan is uw invloed op omgeving en gemeente, óók na 3 maart. D66 nam én realiseerde initiatieven hiervoor en zal dat blijven doen de komende 4 jaar. We willen kwaliteitsstad blijven. Dit geldt ook voor de dienstverlening van de gemeente aan inwoners en zéker voor het dagelijks onderhoud in de stad, punten waar D66 niét op gaat beknibbelen. PRIJZEN WINNEN Zonder veel kosten maar met veel positieve energie vindt D66 dat Middelburg de komende 4 jaar landelijke prijzen kan winnen op voor de leefbaarheid belangrijke zaken. Dat zijn in onze visie; prijs voor de beste binnenstad, voor de groenste stad en voor de veiligste fietsstad. De weg naar die prijzen vindt D66 minstens zo belangrijk als de bokaal zelf. Laten we een beweging op gang bren gen om die prijzen binnen te halen! BELASTINGEN De overheid heeft sinds 2008 flink wat geld in de economie gestopt, die gaat wel weer goed draaien de komende jaren en dan zit de overheid even met het op orde brengen van de portemonnee. Ook in Middelburg. D66 erkent die realit'eit en kiest in eerste instantie voor beperken dan van de uitga ven in plaats van vergroten van de'inkomsten. We besparen al door op Walcherse schaal diensten te organiseren en natuurlijk gaat de franje uit de gemeentebegroting. Soms zal, net als thuis, de spaarpot even open moeten. en die heeft de gemeente) Het is allemaal tijdelijk en te overzien. Geen extra belastingverhoging dus voor inwoners. MIDDELBURG DUURZAAM Op 5 punten wil D66 Middelburg duurzamer maken: verlichting, nieuwbouw, verkeer, parkeren en fietsen. "Duurzaam" is geen modekreet maar een verplichting naar de nog niet geboren Middel burgers. We hebben daar geen Al Gore of VN voor nodig, gewoon aanpakken hier. Zie ook www.D66walcheren.nl Tot slot D66 koestert de grondrechten en één ervan is het kunnen kiezen. Er zijn helaas genoeg voorbeelden in de wereld te noe men waarom wij wél trots mogen zijn op ons kiesrecht. Natuurlijk, politiek is niet alles, maar alles is wél politiek. 3 maart! Lijst 9, 9 mensen met een passie voor de stad. D66 U heeft een stempas waarmee u in heel Middelburg elk willekeurig stembureau kunt binnenlopen om te stemmen. Mocht u geen stempas hebben ontvangen, dan kunt u contact opnemen'met de afdeling Publiekszaken van de gemeente Middel burg, telefoon (0118) 67 54 41 of (0118) 67 55 00. U krijgt, als u kiesgerech tigd bent, alsnog een vervangende stempas. U kunt tot en met dinsdag 2 maart 16.30 uur een vervangende stempas aanvragen. Bewaar deze stempas goed, want zonder stempas kunt u geen stem uitbrengen. Ook bent u verplicht om een geldig identiteitsbewijs te overleggen als u gaat stemmen. Kandidatenlijst worden deze week bezorgd Deze week worden de kandidatenlijsten huis aan huis bezorgd. Daarin staan o.a. alle stemlokalen van Middelburg vermeld. Deze lijst vermeldt alle partijen en kandidaten die meedoen. Nieuw bij onderhandse volmacht De kiezer moet naast het eigen identiteitsdocument ook een kopie van een geldig identiteitsdocument overleggen van de volmachtgever. Zonder deze kopie mag de gemachtigde de volmachtstem niet uit brengen. Deze wijziging is ingevoerd om het ronselen van volmacht- stemmen moeilijker te maken. Studenten van de Roosevelt Academy houden op woensdag 3 maart in zeven stembureaus een exit-poll, dat wil zeggen een klein onderzoek. Studenten vragen aan de kiezer, nadat ze hun stem hebben uitge bracht, medewerking om een aantal vragen schriftelijk te beantwoorden. Deze medewerking is vanzelfspre kend op vrijwillige basis. Zij zullen een tweetal tijdvakken, van 09.30 - 12.30 uur en van 17.00 - 20.00 uur, aanwezig zijn. De RA-studenten zijn voor de kiezer herkenbaar. Het gaat om een ano niem onderzoek in het kader van een onderzoeksproject van de Roosevelt Academy. De gemeente Middelburg heeft hier voor toestemming gegeven. Wijkgebouw 't Bolwerk Verwerijstraat 51 4332 TB Middelburg Kerkgebouw de Morgenster A Lauwereyszstraat 6 4335 EH Middelburg De Ontmoetingskerk Oosterscheldestraat 1 4335 PA Middelburg Wijkcentrum Palet J v Reigersbergstraat 2 4336 XA Middelburg Grand Café Buitenrust Buitenruststraat 221 4337 EP Middelburg Zeeuwse Bibliotheek Kousteensedijk 7 4331 JE Middelburg Clubgebouw Zeelandia Middelburg M.H. Boassonlaan 6 4333 MH Middelburg Omroep Zeeland besteedt de komende weken volop aandacht aan de gemeenteraadsverkiezingen, onder andere met de nieuwe website www.zeelandkiest.nl. Op woensdag 3 maart maakt Omroep Zeeland vanaf 21.00 uur een live televisie-uitzending. In de studio in Souburg schuiven gasten aan en wordt er live geschakeld vanaf drie locaties in Zeeland. Van 21.00 tot 22.00 uur in Terneuzen, van 22.00 tot 23.00 uur in Goes en van 23.00 tot 24.00 uur in Middelburg vanuit de Burgerzaal van het stadhuis aan de Markt. Wij nodigen u van harte uit om deze avond vanaf 21.00 uur mee te maken. Van 8 maart tot en met 1 april 2010 verleent de Belastingdienst/Zuidwest hulp bij het invullen van het aangifte biljet inkomstenbelasting/premie volksverzekeringen 2009. In deze periode is de Belastingdienst met balies aanwezig in de hal van het stadskantoor, Karïaalweg 3 In Middel burg, om burgers te ondersteunen bij het invullen van hun belastingaangifte. Hulp bij het invullen van de aangifte wordt uitsluitend op afspraak gegeven. Eventuele afspraken kunnen gemaakt worden via de Belastingtelefoon 0800 - 0543. Bereikbaar van maan dag tot en met-donderdag van 8.00 tot 20.00 uur en op vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Gemiddeld 100 mensen per week worden op dit moment lid van D66. Op Walcheren zijn we het laat ste jaar bijna verdubbeld. Een teken dat de D66 visie op onze samenleving steeds meer gaat leven. D66 Middelburg was de afgelopen 4 jaar niet in de gemeenteraad vertegenwoordigd. Dat was saaiin onze stad. U kiest D66 als u er van overtuigd bent dat een positieve dynamiek eigen is aan een stad. Stilstaan is kansen missen. Vooruitkijken, dat doet D66. We zien dan dat op termijn het handhaven van 3 aparte gemeenten op Walcheren gruwelijk duur wordt, voor U. Den Haag gooit steeds meer zaken over de schutting naar de gemeente en D66 steunt dat van harte. Immers, over steeds meer zaken (WMO bijv.) kan een gemeenteraad gaan beslissen en is directe invloed mogelijk van inwoners. ■Betekent wél dat de gemeente die zaken erg goed moeten uitvoeren. De capaciteit die dat vraagt moeten we op Walcherse schaal organiseren en niet 3 gemeenten afzonderlijk. Dus beginnen met samenvoeging van en kele gemeentelijke diensten op Wal cheren (inkoop, ICT, milieu) Dat bespaart kosten en zo kunnen andere voorzieningen op peil blijven. STADSSCHETS In de D66 visie is Middelburg het kloppend hart van een groen/blauw Walcheren en is de wooneconomie de drijvende kracht voor de stad. Vei lig wonen en leven, in buurt, wijk en binnenstad. Opgeruimd, levendig en toegankelijk. Bezoekersparkeren aan de randen van de stad, óók aan de Noord en Oostzijde. Middelburg moet zich blijven onderscheiden door een gevarieerd winkelaanbod. In onze stad mag steeds iets te doen zijn, niet alleen in het hoogseizoen. En de stad mag ook wat groener worden. In de wijken en dorpen is dat voor elkaar, nu de binnenstad nog. We mogen ook best onze stad pro moten naar buiten, zij is het waard. Promotie ook van de werkgelegen heid in Middelburg, met een focus op (hoogwaardige) dienstverlening, toe risme, detailhandel en overheidsta

de Faam | 2010 | | pagina 30