MAART 2010 De Faam VERKIEZINGSKRANT RPCU Henk de Haas Niek Peters Rens Reijnierse Coen van Dalen Marianne Reinders Marin de Zwarte Lian Colijn Pim Kraan Ton de Nooij Cock Kapaan Lambert Prevoo aid Woensdag 24 februari 2010 - Pagina 11 Leeftijd: 44 jaar Werk: adviseur leden Provincia le Staten Hobby's: voetbalscheidsrech ter, politiek. Wil bereiken: "Vlissingen moet weer gezond worden. De stad is nog steeds ziek. Het besef moet er zijn dat hier eerst iets. aan ge beurt. Dus geen gekke dingen gaan doen, maar eerst orde op zaken stellen. Natuurlijk wil ik een prachtig Scheldekwartier en een bloeiende Kenniswerf. Maar de man op straat moet vooral gaan zien dat Vlissingen gaat doorpakken en het beter gaat met de stad. Ik denk ook aan de zachte sector ^welzijns organisaties). Als de crisis voor bij is, dan is de pijn nog niet bij de mensen weg. Er zijn veel slachtoffers die hulp nodig heb ben." Leeftijd: 58 jaar Leeftijd: 61 jaar Werk: Public Affairs Advisieur Werk: adviesbureau en docent Hobby's: koken, eten, fotogra- zeevaartschool fie. - Hobby's: varen, fotografie, poli- Wil bereiken: "Vlissingen heeft tiek. de afgelopen twee jaar een po- Wil bereiken: "Het allerbelang- sitieve duw gekregen. POV rijkste is een goede financiële neemt nu deel aan het college huishouding. Ik wil de lasten en heeft dus zaken in gang ge- stijging voor de inwoners zo zet. De situatie is verbeterd en laag mogelijk houden. Eerst dat moeten wij doorzetten. Wij moet er een bestuurlijke ver moeten de dingen die gedaan nieuwing in Vlissingen komen, worden vanuit een positieve in- Dus van vier naar drie wethou- valshoek bekijken. Ambitie ders. Dat scheelt anderhalve ton hebben en niet teveel moppe- per jaar. Het Scheldekwartier ren. Maar ik weet dat het pad moet geen invulling krijgen als Waarover wij moeten gaan niet stadspark, maar als een woon- gemakkelijk is. Wij gaan het wijk. Bovendien moet de Vlis- liefst met de Vlissingse wethou- singse binnenstad aantrekkelij- ders door die er nu zitten. Öf ker worden. Ik ga voor oppim- POV een wethouder levert zal pen." D66 wil een samenhan- van de verkiezingsuitslag af- gend jeugdbeleid met ontmoe- hangen." tingsplaatsen, dat concertpodi um en cültcafé De Piek naar het Scheldeterrein verhuist en de instelling van een jongerenraad. Leeftijd: 51 jaar Leeftijd: 57 jaar. Werk: zelfstandig ondernemer Werk: pastor gemeente Zuid- in werving en selectiebranche poon. Hobby's: skiën en huisdipren. Hobby's: voetballen, economie, Wil bereiken: "De inkomsten- lezen, autorijden, de kleinkin- verdeling gaat scheef in ons deren, land. Ik vind het een schande Wil bereiken: "Dat er een soci- dat mensen onder de armoede- aal leefklimaat is voor alle inwo- grens moeten leven. Dat is echt ners van Vlissingen. Met vol- schandalig en ook in Vlissingen doende werkgelegenheid. En moeten wij daar iets aan doen. dat de problemen met het In onze stad zijn er een heleboel Scheldekwartier en de Kennis- dingen mogelijk. Met zijn allen werf zo snel mogelijk worden kunnen wij er in dit rijke land opgelost. Het winkelcentrum voor zorgen dat iedereen een van Vlissingen moet ook bin- menswaardig bestaan heeft." nen korte tijd vol." De Christen- PvdA streeft naar voldoende Unie wil zich sterk maken voor betaalde banen en het behoud de positie van chronisch zieken, en groei van werkgelegenheid, De overheid moet van de partij zodat het beter gaat met de wel- een nadrukkelijke rol blijven vaart en het welzijn van de Vlis- vervullen waai- het gaat om zorg singers. voor de burgers en inkomens ondersteunende maatregelen voor mensen die niet kunnen werken. Leeftijd: 51 jaar Werk: accountmanager WMO Hobby's: tennis, hockey, koken. Wil bereiken: "Dat het Schelde kwartier wordt ontwikkeld, de Hogeschool Zeeland behouden en de Kenniswerf ontwikkeld. Verder ben ik voor goede zie kenhuiszorg in Vlissingen. En voor nieuwe werkgelegenheid met inzet op het toerisnfe. Vlis singen, Ritthem en Souburg moeten goed bereikbaar zijn. Voorts ben ik voorstander van een vitale en veilige samenle ving en handhaving van de openbare orde. In sommige op zichten mag dat strenger wor den. Ook ga ik voor een goed en degelijk financieel beleid." WD streeft naar een schone en veili ge gemeente waar het goed toe ven is, Leeftijd: 60 jaar Werk: technische administratie bij werf De Schelde Hobby's: musiceren, fietsen. Wil bereiken: "Het belangrijkste voor mij is dat wij aandacht houden op de dorpen en de vei ligheid daar. Er moet goede op vang van de jeugd zijn, zodat overlast wordt voorkomen. We moeten waken voor de identi teit van de dorpen en dat ze aandacht krijgen. Vlissingen moet proberen om de sociaal zwakkeren te ontzien. Ik weet dat veel andere partijen dat eveneens in hun verkiezings programma hebben opgeno men. Ik ben voorstander van goede zorgvoorzieningen ver spreid over de gemeente. Zodat de oudere mensen in hun eigen leefomgeving kunnen blijven wonen." Leeftijd: 42 jaar Werk: eigenaar Coaching be drijf Hobby's: muziek, koken, wan delen, kamperen, spelletjes doen Wil bereiken: "Ik vind luisteren naar de bewoners heel erg be langrijk. Geen zinloze bijeen komsten, maar echt iets doen. Er zijn veel mensen op straat die goede ideeën hebben. En die graag mee willen werken. Verder ben ik tegen onzinnige uitgaven, zoals de bijdrage aan Giro d'Italia. Ik vind dat Vlissin gen eerst met de eigen binnen stad aan de gang moet gaan. Die moet aantrekkelijker wor den. Verder moet er een trans ferium komen. Ik ga eivoor dat de Spuikom groen moet blijven en een bestemming als stad spark krijgt." Leeftijd: 62 jaar Werk: rustend ondernemer Hobby's: zeilen, fietsen, ge schiedenis Wil bereiken: "Dat het econo misch herstel Van Vlissingen werkelijkheid zal zijn. En er minder armoede is. Zodat er een economisch gezond kli maat in de stad komt. Ik ben voor bedrijvigheid op het Schel deterrein, zoals ingenieursbu reaus. En als het aan de LPV ligt komt de Marine terug naar Vlis singen. Alles hangt samen met genoeg geld verdienen. Vlissin gen moet een leuke stad zijn om naartoe te gaan." Vlissingen mag van de LPV geen opvang- gebied voor kansarmen zijn. Een voortrekkersrol, zoals in het Zeeuws Kompas is mooi, maar mag niet leiden tot een concentratie in onze stad van criminelen, verslaafden en kansarmen, vindt de partij. Leeftijd: 67 jaar Werk: gepensioneerd predikant Hobby's: tuinieren, lezen, op trekken met de kleinkinderen. Wil bereiken: "Vlissingen moet duurzamer worden. Dit is beter voor de stad, de mensen en de werkgelegenheid. En ik wil dat de stad een socialer karakter krijgt. Ik bedoel hiermee een tweerichtingsverkeer tussen de inwoners, en de overheid. Nu wordt er minder geluisterd naar de burgers. Ik wil aandacht voor de ouderen en de jeugd. De laatste via een jeugdraad. En er moet aandacht zijn voor de mensen uit andere culturen." Verder wil GL een C02-neu- traal Vlissingen, dat werk maakt van wind en zon en nieuwe ba nen oplevert. Verder moet er een klimaatwethouder komen. Leeftijd: 65 jaar Werk: gepensioneerd Hobby^s: politiek, kleinkinde ren. Wil bereiken: "Ik wil graag dat wij na de komende raadsperio de van vier jaar met z'n allen van Vlissingen zijn gaan hou den en dat de inwoners tevre den zijn. Ik ben voor de invul ling van het Scheldeterrein. En dat de grote projecten, die in de planning staan, daadwerkelijk 'starten. Ik denk aan het winkel gebied, Kenniswerf en de cam pus van de HZ. Ook ben ik be trokken bij de ontwikkeling van het ziekenhuis in Vlissingen. Wat gaan wij met dat enorme complex doen aan de Koude- kerkseweg als het ziekenhuis verdwijnt?"

de Faam | 2010 | | pagina 29