Kort Walchers nieuws 9 jcLs—QUijc: blqjtli(2j7_clcltlI TEavisiiiMMtfiim De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Vooijaarscollectie Ma Co seniorenmode Grote Genezingsdienst Vakantie Bijbel Club Green House Fashion day Wijk Dauwendaele houdt grote inzamelactie i&ims I W <ss) 91 Woensdag 24 februari 2010 - Pagina 15 DOOR MARCEL VAN DER VOORT OOST-SOUBURG - Dankzij een gulle lezer van Week krant De Faam heeft Virgil Wisse (11) uit Oost-Souburg sinds afgelopen donderdag een eigen daysiespeler. Het ventje heeft dyslexie en zorgverzekeraar CZ weigert om het apparaat te vergoe den. "Ik had niet verwacht dat ie mand mij zou helpen. Dit is een leuk cadeau", aldus Virgil. Met een daysiespeler kan Virgil boe ken, bestemd voor zijn leeftijd, beluisteren op zijn eigen tempo en gelijk meelezen in een boek. Daardoor krijgt hij meer plezier in het lezen. Het artikel, dat twee weken geleden in deze krant stond, heeft veel losge maakt bij de inwoners op Wal cheren. Eén van hen, die ano niem wil blijven, heeft directeur Kees Hamann van de Vlissingse bibliotheek benaderd en hem vierhonderd euro voor de aan schaf van het apparaat gegeven. Virgil zit op Archipelschool 't Mozaïek in Oost-Souburg en daar heeft Kees het apparaat aan Virgil overhandigd. Daarbij waren ook zijn moeder, onder wijzer Peter Bruijnooge en Est her de Visser van de media theek. Het artikel heeft er even eens voor gezorgd dat lezers drie gebruikte daysiespelers aanboden. Eén van hen, Nan longenelen uit Koudekerke heeft het apparaat aan Esther van de mediatheek gegeven. "Goed dat het een tweede leven krijgt en de school er blij mee is", reageert hij. In het vorige ar tikel is gemeld dat het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland (RPCZ) in Vlissingen een ver zoek om vergoeding van de daysiespeler heeft afgewezen. Dat is onjuist. Het gaat hier niet om RPCZ, maar om CZ. MIDDELBURG - Ma Co start 24 februari weer met de voor jaarscollectie in verzorgingste huizen en residenties. Naast een uitgebreide damescollectie voor hun doelgroep senioren komt Ma Co nu ook met een collectie herenkleding. Aan het begin van de modeshows in verzorgingstehuizen laten ze eerst een rondje kleiding van vroeger zien, dat herkenbaar en hilarisch is voor de bewoners. Inmiddels lopen er al heel wat vrijwilligers mee in de shows. De eerste show is op woensdag 3 maart om 14.00 uur in Swerf- rust in Middelburg. De verkoop start vanaf 11.00 uur. MIDDELBURG - Evangelist Jan Zijlstra doorkruist Nederland met zijn reddings- en gene zingsdiensten. In deze diensten wordt altijd op bijzondere wijze de kracht van God geopen baard, waardoor mensen aan geraakt en vernieuwd worden. Op vrijdagavond 26 februari is Jan Zijlstra met een genezings dienst in het Amadore Hotel Ar- neville in Middelburg. De avond begint om 19.30 uur en is toe gankelijk voor iedereen. MIDDELBURG - Een Bijbelver haal, zingen, een gezamenlijke maaltijd en knutselen zijn enke le onderdelen van het program ma van de Vakantie Bijbel Club op zaterdag 27 februari. Het is bedoelt voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar en duurt van 10.30 tot 13.30 uur. De Club bevindt zich in de Herman Fau- keliusschool in Middelburg. GOES - Wilma Wondergem van Green House houdt zaterdag 27 februari een modedag in Goes. Aan de Vogelzangsweg 40 is dan de lentecollectie te zien, een kleurrijke dameskledinglijn uit Denemarken. De kleding is sportief, klassiek en trendy en heeft een uitstekende prijs kwa liteit verhouding. Maten zijn van XS tot XXL. Tussen 10.00 en 17.00 uur is er een drankje en een persoonlijk kleur- en stijl advies. MIDDELBURG - Wecycle, het initiatief voor de inzameling en recycling van gebruikte elektri sche apparaten en spaarlam pen, lanceerde onlangs een nieuwe landelijke actiecam pagne. Ook Stichting Wijk Dau wendaele doet mee en houdt een grote inzamelingsactie op 26 en 27 februari. Iedereen die thuis gebruikte apparaten of spaarlampen heeft die in een boodschappentas passen, kan ze inleveren bij 'ons buurthuis' aan de Meanderlaan 326. Op 26 februari zijn er van 19.00 tot 21.00 uur speciaal mensen aan wezig dié de spullen in ont vangst nemen. Op 27 februari is dit van 12.00 tot 15.00 uur. Elek trische apparaten die niet in een tas passen of te gevaarlijk zijn, kunnen worden ingele verd bij de Milieustraat van de Gemeente. Virgil geeft uitleg over de daysiespeler aan Esther, Kees en Nan. FOTO: IZAAK VERKESTE OPtHBAAR U£RUO£R ZetlAHO Op weg naar één kaart voor tram, trein, bus en metro. fiSSSSECii Zeeland klaar voor nieuw vervoersbewijs U heeft er vast al van gehoord: OV-bedrjjven en overheden z(jn bezig de OV-chipkaart in te voeren, één kaart voor al het openbaar vervoer in Nederland. Vanaf maart is het ook in Zeeland zover. U kunt dan ook in de bussen van Veolia en Connexxion de OV-chipkaart gebruiken. Kies uw OV-chipkaart Niet elke reiziger is hetzelfde. Daarom zijn er verschillende OV-chipkaarten. De persoonlijke OV-chipkaart biedt het meeste gemak. Hü kan automatisch worden opgeladen, zodat u altijd voldoende saldo heeft. Met deze kaart krijgen kinderen tot 12 jaar en senioren vanaf 65 jaar automatisch korting. Via een persoonlijke pagina op www.ov-chipkaart.nl kunt u uw gegevens bijhouden en bijvoorbeeld het automatisch opladen aanvragen. Bü diefstal of verlies kunt u de kaart blokkeren. De anonieme OV-chipkaart kan door verschillende mensen gebruikt worden, alleen niet tegelijk. Welke kaart u ook kiest, met uw gegevens wordt zorgvuldig omgegaan. De OV-bedrijven houden zich aan de Wet bescherming persoonsgegevens. Op termijn geen strippenkaart meer Voorlopig blijft de strippenkaart nog geldig. Uiteindelijk wordt de strippenkaart in heel Nederland stap voor stap afgeschaft. U kunt dan alleen nog met de OV-chipkaart reizen. De OV-bedrijven zullen u hier tijdig over informeren. Meer weten? Klantenservice OV-chipkaart: www.ov-chipkaart.nl, telefoon 0900-0980 0,10 p.m.). Het OV-bedrjjf in uw regio: - www.connexxion.nl, 0900-2666399 (lokaal tarief) op werkdagen bereikbaar van 08:00-19:00 uur. - www.veolia-transport.nl, 013-5499919 (lokaal tarief) of klantenservice@veolia-transport.nl. De website van de provincie Zeeland: www.zeeland.nl. Via Postbus 51 kunt u een uitgebreide informatiefolder over de OV-chipkaart aanvragen (www.postbus51.nl of 0800-8051). De Goede Kant Op, www.degoedekantop.nl. www.studentenov-chipkaart.nl. ov-chlpkaart.nl Altijd in- en uitchecken Reizen met de OV-chipkaart is eenvoudig. U laadt uw kaart op met een bedrag in euro's of bijvoorbeeld met een abonnement. Daarmee kunt u op reis. Voort aan moet u b(j elke rit in- en uitchecken. Aan het begin van de reis checkt u in door de OV-chipkaart voor een kaartlezer te houden. Check op dezelfde manier uit b'ü het verlaten van de bus. De gereisde afstand wordt automatisch berekend. U hoeft niet meer na te denken over het aantal zones en u betaalt voor de daadwerkelük afgelegde afstand.

de Faam | 2010 | | pagina 15