PER r (weekend Middagje zot en serieus met Piet Westkapelse activiteiten Actie Leger Nieuwe wagen RaboSter Graag gedaan. Vizla's De Faam Apotheek houdt bijeenkomst astma Vrouwenochtend Kledingbeurs Foto's bewerken met Photoshop Wandelen op het strand Deze week vanaf donderdag Senseo Senseo V00RDEELPM ^vpORDEEL per250 gram VLISSINGEN - Apotheek De Singel houdt donderdag 4 maart een informatiebijeen komst voor ouders van jonge kinderen met benauwdheid of astma. De klachten zo goed mogelijk onder contro le houden kan vaak alleen door medicatie. Maar het toedienen van medicijnen aan kinderen met astma kan lastig zijn, zeker als het om de allerkleinsten gaat. Daar om houdt de apotheek in sa menwerking met Remedica een gratis informatiebijeen komst aan de Spuistraat 6 in Vlissingen. Het programma begint om 19.30 uur en ein digt om 21.30 uur. Aanmel den via: 0118-412730. OOSTKAPELLE - In de Zionskerk aan de Duinweg 36a in Oostkapelle is woens dag 3 maart een vrouwen ochtend. De spreekster is In- grid Steenbeek en het thema is Op reis naar. De samen zang begint om 9.15 uur. Het duurt tot ongeveer 11.30 uur. Voor de kinderen is er een crèche. Entree is gratis. MIDDELBURG - Een collec tief van vrouwen houdt za terdag 27 februari een kle dingbeurs. Ze willen op deze manier een bijdrage leveren aan het milieu en de econo mische crisis. Er wordt twee dehands kleding aangebo den voor leuke tweedehands prijsjes, de kleding is goed en modieus. Het is in het ont moetingscentrum van het winkelcentrum in Dauwen- daele in Middelburg. Het is van 10.00 tot 15.00 uur en entree is gratis. MIDDELBURG - De Zeeuw se Volksuniversiteit houdt, in samenwerking met SMZ-IT, donderdag 4 maart een cur sus foto's bewerken met Photoshop Elements 7. In deze cursus van vijf lessen wordt gewerkt met het ge bruiksvriendelijke program ma Photoshop Elements 7. Het is een basiscursus die onder andere de volgende onderwerpen behandeld: vergroten en verkleinen van afbeeldingen, aanpassen van kleuren, retoucheren, toevoegen van tekst en af drukken. Het is van 19.00 tot 21.30 uur bij SMZ-IT aan de Stationstraat 15 in Middel burg. Info: 0118-634800. Zorg op maat via 't Hart DOOR TARA DE VRIEND MIDDELBURG - Het ven nootschap onder firma 't Hart, zorg op maat, wordt per mei dit jaar een feit. Dit is een kleinschalige woon voorziening voor mensen met een verstandelijke be perking. Het initiatief komt voort uit een groep van tien gelijkgestemde collega's, die kleinschaligheid en per soonlijke aandacht weer nieuw leven willen inbla zen. Ze willen dit met zorg en vanuit hun hart gaan doen. Het idee is ontstaan tijdens een bijeenkomst van collega's, dié tegen dezelfde knelpunten bin nen de zorg aanliepen. Samen hebben ze het idee verder uit gewerkt en zijn er mee aan de slag gegaan. De voornaamste uitgangspunten zijn, dat zorg meer gericht zal moeten zijn op de individuele behoeftes van een bewoner en dat zorg klein schaliger moet. De woning biedt plaats aan ze ven personen en staat in De Veersche Poort in Middelburg. De woning beschikt over een gemeenschappelijke woon ruimte en een gezamenlijke keuken. Ook zijn er mogelijkhe den tot gevarieerde vrijetijdsbe steding en heeft elke bewoner een eigen kamer die hij of zij naar eigen wens mag inrichten. 24uurs zorg De zorgverleners zijn er 24 uur per dag, zeven dagen in de week voor zorg en begeleiding. Deze zorg wordt gefinancierd vanuit het PGB. Op dit moment is er nog plaats voor vier bewo ners. Op zondag 2 mei is er een groot openingsfeest in het Schutters hof in Middelburg. Op deze avond zijn Bart Boonstra en Ro bin Zijlstra aanwezig om er een geweldige avond van te maken. Binnenkort worden er flyers rondgedeeld met meer infor matie. Meer informatie via www.thart- zorgopmaat.nl. De woning is digitaal te bezichtigen via www.blauwvalk.nl. MIDDELBURG - Vanaf volgend schooljaar biedt ROC Zeeland de nieuwe opleiding Veiligheid Vakmanschap aan. Deze oplei ding is voor jongeren die een opleiding/baan zoeken bij onder meer defensie. Het is een opleiding met veel sportieve elemen ten én een maandvergoeding. Info: www.stoersteopleiding.nl ELLEWOUTSDIJK - Piet Brakman komt met zijn nieuwe theatershow 'Dat kom nooit mêêr t'rug' zondag middag 28 februari in 't Kerkje van Ellesdiek. Aan de hand van liedjes en conferences wordt zwervend tussen heden en verleden een tijds beeld geschetst waarin velen zich zullen herkennen. Startend in een gehuchtje in Normandië en eindigend in Ellesdiek wordt de ba lans opgemaakt van een generatie waar van hun wiegje in 'het ochtendgloren van.de bevrijding' heeft gestaan. Een programma waar zot en serieus elkaar in evenwicht trachten te houden met de ar tiest als scherprechter en het publiek als toeschouwer. Al jarenlang is Brakman gewoon om 't Kerkje van Ellesdiek aan te doen met zijn programma. De organisa tie raadt aan tijdig te reserveren. De mid dag begint om 14.30 uur. Entree is 8 euro inclusief koffie en een ellesdiekje. In de pauze wordt een verloting gehouden voor een nieuwe piano in 't Kerkje. Seni oren kunnen tegen gereduceerd tarief ook terecht op woensdagmiddag 10 maart. Reserveren kan via kerkje@elles- diek.nl of 0113- 351317. WESTKAPELLE- WestkapeUe heeft weer iets bijzonders. In en voor de Herrijs is op zaterdag 27 februari een dag vol activiteiten voor jong en oud. Om 14.00 uur is het startsein. De kleintjes kunnen worden ge schminkt en er zijn allerlei kinder spelletjes te doen. Voor de grotere kinderen en volwasse nen, die ook graag spelletjes doen, is er een spelcircuit met ondermeer kilokei, darten, korfschieten en dialectro. Daar naast staat een grabbelton, is er een snoepwijzer, brieventrekken voor kinde ren en een echte marshmallowbar. Er is een loterij, waar leuke prijzen te winnen zijn. Het Westkappels Kwartet zorgt voor een vrolijke noot en er zijn stands van de Wereldwinkel en Stichting Roos van het Unicef winkeltjes. Vanaf 16.00 uur kan er worden gegeten en de opbrengst daar van gaat naar de organiserende sportver enigingen Noormannen, Stormvogels en Hygiëa. Hoogtepunten zijn twee veilin gen van Stichting Polderhuis in Westka- pelle. 's Avonds treedt Crazistance op, een bijzonder muzikaal groepje. VLISSINGEN - Het Leger des Heils houdt op vrijdag 26 februari van 13.30 tot 15.30 uur en op woensdag 3 maart van 9.00 tot 12.00 uur een tweedehands winterkle- ding uitverkoop in hun locatie op de Hoek Singel met Paul Krugerstraat in Vlissingen. Voor de locatie in Middel burg aan het Zwin 1. zijn de dagen don derdag 25 februari van 9.30 tot 13.00 uur en dinsdag 2 maart van 12.30 tot 14.30 uur. KOUDEKERKE - De organisatie van de internationale dames wielertopcompetitie wedstrijd RaboSter Zeeuwsche Eilanden heeft zelf een podiumwagen van 5 bij 2,30 meter gebouwd. De wagen is makkelijk ver plaatsbaar en voor vele doelen inzetbaar. Maar natuurlijk bo venal voor de huldigingen van de winnaressen van de wed strijd. De presentatie van de wa gen is vrijdag 26 februari om 15.30 uur op het terrein van Huys ter Schelde aan de Vlis- singsestraat 38/40 in Koudeker- ke. De wagen is mede mogelijk gemaakt door veel sponsors en door andere verenigingen te WESTKAPELLE - Voor de vijfde keer wordt de Zeeuwse strandloop voor Hongaarse Vizsla's gehoud. Dit huur voor een zeer gering be- keer op zondag 21 maart. De groep vertrekt om 10.00 uur bij strandpaviljoen De 7 Golven, bij Domburg, drag. De wandeling van anderhalf uur wordt besloten met een drankje. Aanmelden: gdrost@zeelandnet.nl Jillz of Strongbow* H-pack a H flesjes x 23-27.5 cl O OUWE Douwe Egberts RIGU1AR 36 X# )RDEELPAK Senseo koffiepads alle soorten, 2 zakken a 2H-36 pads naar keuze mfëk Biefstuk aclle-klloprljs 9.96 r 'Wij verkopen geen alcohol aan klanten longer dan 16. Nog geen 20 Jaar? Laat |o logltlmallo zien! De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 25 februari t/m zondag 28 februari 2010. Prljiwljzlglngon en/of drukfouten voorbehouden. Wederverkoop verboden. Voor alle aanbiedingen geldtOP.OP www.superdeboer.nl Dr. Oetker Big Americans of Culinaria pizza alle soorten, 3 stuks naar keuze Te9S/&97

de Faam | 2010 | | pagina 13