BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN AGENDA ADVIESRAAD WMO 3 MAART STEMMEN! KWIJTSCHELDING GEMEENTELIJKE BELASTINGEN VERANDERT EEN PARTIJ MET GEVOEL VOOR KEUZES GEMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 24 FEBRUARI 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Op vrijdag 26 februari 2010 vergadert de WMO adviesraad om 09.30 uur in Ter Reede, multifunctionele ruimte 3. Op de agenda staan: 1. jaarplan 2010 Wmo advies raad 2. Ontwikkelingen centrum Jeugd en Gezin 3. Begroting Wmo adviesraad 4. Concept startnotitie beleidsregels mantelzorg en vrijwilligersondersteu- ning 5. Deskundigheidsbevordering De vergadering is toegankelijk voor inwoners van Vlissingen. U dient daarvoor wel een af spraak te maken met de heer Meulmeester, voorzitter van de Wmo adviesraad (t. 06 53 87 46 44). Op 3 maart zijn er weer gemeenteraadsverkiezin gen in Vlissingen. De stem bureaus openen om 07.30 uur en sluiten om 21.00 uur. Vanaf dai tijdstip worden de stemmen handmatig geteld en verzameld op het stadhuis. Vanaf 21.00 uur is iedereen van harte welkom in het stadhuis, ingang Paul Krugerstraat, om gezamen lijk de uitslag af te wachten. De uitslagen worden gedu rende de avond per stem bureau bekend gemaakt. Als alle stemmen binnen zijn, zal er een voorlopige uitslag per partij komen. De uitsla gen van de verkiezingen kunt u vanaf 4 maart terug vinden op onze website. www.vlissingen.nl/ verkiezingen Deze tekening hoort bij de officiële publicatie "Inspraak streef beeld inrichtingsplan Westduin" zoals onderaan de pagina is vermeld. De POV zal uw stem daadkrachtig uitdragen met éénduidig hart voor Vlissingen, Souburg en Ritthem. Voor meer info verwijs ik u naar www.stempov.nl. Gerard Aarden, fractie POV Telefoon: 06 53408090, e-mail: g.aarden@vlissingen.nl www.stempov. n l Op korte termijn ontvangt u de aanslag gemeentelijke belastingen 2010. Uitgangspunt is dat iedere belastingplichtige meebetaalt voor de uitvoering van de taken van de gemeente. Wanneer het niet moge lijk is de aanslag te betalen, ook niet door het afsluiten van een betalingsregeling, kunt u kwijt schelding aanvragen. Heeft u nog nooit kwijtschel ding aangevraagd? Waterschap Zeeuwse Eilanden werkt al jaren samen met de gemeenten in haar gebied bij de behandeling van verzoeken om kwijtschelding. De wijze van behandeling van die verzoeken verandert met ingang van dit jaar. U kunt bij het waterschap of de gemeente een verzoekformulier aanvragen. Het waterschap zal ver volgens de aanvraag beoordelen waarna u van het waterschap voor de waterschapsbelastingen en van de gemeente voor de gemeentebe lastingen een uitspraak ontvangt. Heeft u vorig Jaar kwijtschel ding aangevraagd? Sinds 2009 is het mogelijk om de gegevens van belastingplichtigen, die kwijtschelding hebben aange vraagd, door het inlichtingenbu reau te laten toetsen. Dit bureau, onderdeel van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, beschikt over vermogens- en inko- mensgegevens die nodig zijn voor het beoordelen van het kwijtschel- dingsverzoek. Ook kentekengege vens zijn bij deze dienst bekend. Het inlichtingenbureau heeft in november 2009 het bestand van belastingplichtigen die in 2009 een verzoek om kwijtschelding hebben ingediend van de gemeenten Mid delburg, Vlissingen, Schouwen-Dui- veland en Noord-Beveland be oordeeld. Belastingplichtigen die op basis van die toets aanspraak op kwijtschelding maken, hoeven voor het jaar 2010 hun aanslag niet te betalen. Zij hoeven dus zelf geen verzoekformulier in te vullen. Deze werkwijze past in de reductie van de administratieve lasten bij overheid en burger. Belastingplich tigen die het betreft ontvangen hiervan bericht via de aanslag gemeentelijke belastingen 2010. Degenen die op basis van de toets niet in aanmerking komen voor volledige kwijtschelding, zijn reeds via een brief en een verzoek formulier door waterschap Zeeuwse Eilanden uitgenodigd om toch een verzoek in te dienen, zodat met de laatst bekende gege vens alsnog kan worden beoor deeld of aanspraak op kwijt schelding kan worden gemaakt. Dit geldt met name ook voor degene die eer\ persoonsgebonden budget ontvangen en niet in aan merking komen voor kwijtschel ding op grond van de ver mogenstoets. Indien u naar aanleiding van de brief van het waterschap al een verzoek heeft ingediend, hoeft u dat dus niet nog eens te doen. Heeft u naar aanleiding van dit bericht nog vragen dan kunt u contact opnemen met het water schap Zeeuwse Eilanden, telefoon 088-2461100. De POV wordt graag afgerekend op haar verkie zingsbelofte van 2006! Het realiseren van de meerderheid van de partijpunten en het deelne men aan een College dat Vlissingen weer in rus tig vaarwater heeft gebracht, zijn de harde resultaten die de POV heeft bereikt. Dit is gebeurd binnen een duidelijke visie waarin de volgende zaken voorop stonden: het nakomen van afspra ken, het meedenken met de overige partijen in de raad en vooral het nemen van verantwoorde lijkheid op het moment dat bestuurlijk Vlissingen daar om vroeg! De POV wil de komende 4 jaar op dezelfde manier te werk gaan. Dui delijk, eerlijk en open communiceren met de inwoners van onze gemeente staat daarbij voorop. Om de partij te versterken zijn erva ren en solide vaklui én jonge en creatieve mensen aangetrokken. Gezamenlijk vertegenwoordigen zij een doorsnee van de Vlissingse, Souburgse en Ritthemse maatschappij. Samen zijn zij betrokken toe komstige raadsleden met het hart voor Vlissingen, Souburg en Rit them op de juiste plaats. Op basis van ons programma zullen wij de gemeente ook de komende jaren resultaatgericht meebesturen. De POV en de meerderheid van de bevolking van de gemeente Vlis singen vinden dat Vlissingen veel kansen nog onbenut laat. Ambitie is geen schande. De gemeente Vlissingen kan en mag aantrekkelijker én gezelliger. Het maritieme karakter moet veel sterker neergezet wor den. Wij pleiten dan ook voor Vlissingen als maritieme hoofdstad van Zeeland. Daarnaast vindt de POV dat snel aanvang gemaakt moet worden met het aantrekkelijk maken van de boulevards, win kel- en uitgaansgebieden zonder dat dit invloed heeft op de lokale lastendruk! moet worden gericht aan burge meester en wethouders. Het bezwaarschrift moet worden onder tekend en bevat tenminste de naam en adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Beroep en voorziening Na onze eventuele beslissing op bezwaar is beroep door belangheb benden mogelijk bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De voorzitter van dit rechtscollege beslist tevens over een verzoek om schorsing of een voorlo pige voorziening. Belanghebbenden kunnen een gemotiveerd verzoek indienen mits zij tevens een bezwaarschrift hebben ingediend. Eerl verzoek om schorsing dan wel een voorlopige voorziening wordt alleen toegewezen als onverwijlde spoed dit vereist, gelet op de betrok ken belangen. U moet een afschrift van uw bezwaarschrift dan wel beroepschrift bij het verzoekschrift om een voorlopige voorziening overleggen. Als tegen de beslissing op bezwaarschrift beroep wordt ingesteld, moet griffierecht worden betaald. Dit geldt ook voor een ver zoek om voorlopige voorziening. Informatie hierover kunt u verkrij gen bij de Raad van State (tel. 070- 3624871). Bekendmaking Algemene be- voegdhedenbesluit Vlissingen 2010 Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij en de burgemeester op 16 februari 2010 hebben besloten tot het vaststellen van het Algemene bevoegdhedenbe- sluit Vlissingen 2010. Samengevat houdt dit besluit in, dat aan ambte naren van de gemeente Vlissingen ten aanzien van met name genoemde onderwerpen mandaat, volmacht of machtiging is verleend. Dit besluit ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kan tooruren kosteloos ter inzage in de publiekshal van het gemeentehuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Een ieder kan op zijn verzoek daar van - tegen betaling van de kosten - een afschrift krijgen. Tegen dit besluit kan iedere belang hebbende op grond van de Alge mene wet bestuursrecht binnen zes weken na de verzending daarvan bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift bij burge meester en wethouders. Het bezwaarschrift moet worden onder tekend en bevat ten minste de naam en het adres van de indiener, de dag tekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Bekendmaking Destructieveror dening Vlissingen 2010 Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 15 februari 2010 heeft besloten tot het vaststellen van de Destructieveror dening Vlissingen 2010. Deze veror dening ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kantooruren kosteloos ter inzage in de publieks hal van het gemeentehuis, Paul Kru gerstraat 1 te Vlissingen. Een ieder kan op zijn verzoek daarvan - tegen betaling van de kosten - een afschrift krijgen. Inspraak streefbeeld inrichtings plan Westduin (tussen Bachlaan en duinen) Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken mede namens de Provincie Zeeland en het Water schap bekend dat inspraak wordt verleend op de uitgangspunten van de inrichting van een gedeelte van het gebied Westduin tot natuurge bied. Het gebied wordt globaal begrensd door de Bachlaan, de Bur gemeester van Woelderenlaan, de Galgeweg en de duinen. Het plan voorziet in een natuurcompensatie van circa 30 hectare, als gevolg van de uitvoering van de kustverster- kingmaatregelen. Inspraak wordt verleend op basis van een inrichtingstekening (een streefbeeld) waarin de voorgestane bos- en natuurontwikkeling is opge nomen. Deze inrichtingstekening ligt ingaande 25 februari 2010 in de publiekshal van het stadhuis ter inzage, gedurende de openingstij den. De inspraaktermijn bedraagt 6 weken en eindigt op 7 april 2010. Op maandag 8 maart 2010 zal de inrichtingstekening gepresenteerd worden tijdens een vergadering van de Wijkraad Paauwenburg (aanvang 20.00 uur in het Open Hof, Alexan der Gogelweg 59). Schriftelijke reacties kunnen, gedu rende de inspraaktermijn van 6 weken, worden ingediend bij het college van burgemeester en wet houders van Vlissingen, Postbus 3000, 4384 GV te Vlissingen, onder vermelding van "inrichting West duin". Mondelinge reacties kunnen worden gegeven aan het loket van de publieksbalie. Het inrichtings plan is eveneens op de website van de gemeente Vlissingen www.vlis- singen.nl/inspraak te bekijken. Bestemmingsplan Edisongebied, gedeelte Oostsouburgseweg Op 17 december 2009 heeft de gemeenteraad het bestemmingsplan Edisongebied, gedeelte Oostsou burgseweg, vastgesteld. Met ingang van 24 december 2009 heeft het bestemmingsplan gedurende zes weken (t/m 3 februari 2010) ter inzage gelegen. Gedurende deze ter mijn is geen beroep ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het bestemmings plan is daarom met ingang van 4 februari 2010 onherroepelijk gewor den. Het onherroepelijke bestem mingsplan ligt vanaf heden ter inzage en is op aanvraag in te zien bij de publieksbalie in het stadhuis van Vlissingen, Paul Krugerstraat 1. Tevens is het bestemmingsplan te raadplegen op de website van de gemeente Vlissingen: www.vlissin- gen.nl/bestemmingsplannen. Vlissingen, 24 februari 2010 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN

de Faam | 2010 | | pagina 11