BLAUW GERUITE KIEL FEESTELIJKE START RESTAURATIE TIMMERFABRIEK VLISSINGEN VAN UW BURGEMEESTER BELASTINGAANSLAGEN DE DEUR UIT KALENDER BEKENDMAKINGEN NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 24 FEBRUARI 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.ni vvww.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Op vrijdag 19 februari 2010 is het officiële startsein voor de restauratie van de Timmerfabriek van de voor malige scheepswerf De Schelde gege ven. Burgemeester Wim Dijkstra en wethouder Piet Polderman onthul den samen met Renate Pekaar van de Rijksdienst voor het Cultureel Erf goed, directeur Arno Boon van BOEi, directeur Monique Schoonen van Omroep Zeeland en gedeputeerde Harry van Waveren een groot doek aan de steigers van de Timmerfabriek. Dit doek maakte meteen de nieuwe bestemming van het pand bekend: Omroep Zeeland hoopt zich in het historische pand te vestigen. De restauratie en de herbestemming van de markante Timmerfabriek is een belangrijk onderdeel in de ont wikkeling van het Scheldekwartier en kan plaatsvinden mede dankzij een rijksbijdrage van 3,4 miljoen euro. Het herstel van het gebouw staat symbool voor het streven van de gemeente om het roemrijke maritieme verleden te laten herle ven in een nieuwe stadswijk. Omroep Zeeland zegt, als voorge nomen huurder van de Timmerfa briek, geïnspireerd te worden door de ligging, het historisch belang en de constructie van het gebouw. Bur gemeester Dijkstra en wethouder Polderman stonden met hun spee ches stil bij het maritieme verleden, de huidige ontwikkelingen in het Scheldekwartier en de toekomstige bestemming van het gebied, dat momenteel voor een deel in gebruik is als Stadspark. www.scheldekwartier.nl Verteden - heden - toekomst Wie zijn verleden niet kent, begrijpt het heden niet en is niet op zijn toe komst voorbereid. De rijke historie van Vlissingen vinden we terug in het Scheldekwartier: we hebben als gemeente de archieven van de vroe gere Scheldewerf in bruikleen gekre gen. Bijna 100 jaar geschiedenis (1875 - 1970) van stad en bedrijf, zo nauw met elkaar verbonden, kan worden ontsloten. De Timmerfabriek wordt gerenoveerd en misschien lukt het om Omroep Zeeland er huisves ting te bieden. Een belangrijke njijl- paal in de ontwikkeling van het Scheldekwartier. En we vonden ske letten uit de Gouden Eeuw, die via DNA-onderzoek ons een beeld kun nen geven van de veranderende bevolking door de eeuwen heen. Kortom, mooie dagen voor wie wil begrijpen waarom Vlissingen is, wat het is. Elk mens, elke stad, elk dorp heeft zijn eigen unieke geschiedenis. Zeeuwen en Limburgers hebben veel overeenkomsten èn verschillen. U denkt aan bolus en vlaai. Maar ook aan cultuuruitingen en gevoelens, aan identiteit en mentaliteit. Het is goed voor mij dat ik me verdiep in het boeiende verleden van Vlissingen om beter te snappen, wie U bent en wat hier gebeurt. En omgekeerd geldt dat voor U. Het Scheldekwartier, zichtbaar in archief, timmerfabriek en archeologische vondsten is tege lijk onze toekomst: een bijzondere woonwijk in een bijzondere stad. Het heden laat de overgang zien: delen van het verleden worden opgeknapt en het terrein wordt nu al meer en meer bij de stad betrokkken. Zo is het Scheldekwartier verleden, heden en toe komst als symbool voor een bedrijvig en veranderend Vlissingen. Wim Dijkstra Burgemeester van Vlissingen Deze week krijgt u het aanslagbiljet gemeentelijke belastingen en de WOZ-beschikking voor 2010 in de bus. Bij het aanslagbiljet zit een belastinggids en een reactieformu lier. Ook zitten er drie acceptgiro kaarten bij voor betaling op 31 maart, 30 april en 31 mei 2010. Hebt u eerder gekozen voor auto matische incasso, dan krijgt u geen acceptgirokaarten. Het totaalbe drag wordt dan automatisch in acht termijnen van uw rekening afgeschreven. WOZ-waarde Indien u eigenaar bent van een onroerende zaak staat ook de WOZ-waarde op het aanslagbiljet vermeld. Deze WOZ-waarde geldt voor één jaar. De waardepeilda- tum is 1 januari 2009. Er is dus gewaardeerd naar het marktni- veau (o.a. verkoopcijfers) rondom deze datum. Marktontwikkelingen die zich in 2009 hebben voorge daan en betrekking hebben op uw onroerende zaak hebben dus geen invloed op deze WOZ-waarde. Vorig jaar is de waarde gebaseerd Vrijdag 26 februari 2010 20.15 uur Drumbonen Kaneelstokken Theater Arsenaaltheater Zaterdag 27 februari 2010 20.15 uur Ie Pers. enkelvoud Cabaret Arsenaaltheater Zaterdag 27 februari 2010 21.00 uur DishKing support Muziekoptreden De Piek www.vlissingen.nl/uit op het marktniveau van 2008. Dit betekent dat tussen de waarde van vorig jaar en dit jaar één jaar waar- deontwikkeling zit. Als er in 2009 nog wijzigingen aan uw onroe rende zaak zijn geweest (bv. door verbouwing of sloop) dan wordt gewaardeerd naar de staat op 1 januari 2010 naar waardepeilda- tum 1 januari 2009. Opvragen taxatieverslag U kunt het taxatieverslag dat aan de waardebepaling van uw onroe rende zaak ten grondslag ligt opvragen bij de gemeente. Dit kan telefonisch of schriftelijk, maar voor particulieren kan dit ook via de website www.vlissingen.nl. In het laatste geval kunt u het taxatie verslag direct digitaal inzien. Onroerende-zaakbelastingen (OZB) Het belastingbedrag aan OZB voor eigenaren van woningen is 0,1071% van de WOZ-waarde. De belastingbedragen aan OZB voor een niet-woning zijn: eigenaren- belasting 0,2618% en gebruikers belasting 0,2079% van de WOZ- waarde. Afvalstoffenheffing/ Rioolhef fing Het tarief voor de afvalstoffenhef fing is 298,51 per huishouden per jaar. Vlissingen kent twee riool heffingen, een rioolheffing van de eigenaar en een rioolheffing van de gebruiker. De rioolheffing van de eigenaar bedraagt 129,68 per per ceel (=bv woning) per jaar. De rioolheffing voor de gebruiker is afhankelijk van de hoeveelheid afgevoerd water en bedraagt voor een waterverbruik van 0-400 m3 41,84 per jaar. Bent u zowel eige naar als gebruiker, dan betaalt u beide heffingen. Overige heffingen. Voor informatie over de overige gemeentelijke heffingen kunt u terecht op de gemeentelijke web site of tel. 0118 487000. Kwijtschelding Hebt u een laag inkomen, dan kunt u gehele of gedeeltelijke kwijtschelding krijgen voor de afvalstoffenheffing en de rioolhef fing van gebruikers. In sommige gevallen is er door een vooronder zoek reeds bij de aanslagoplegging besloten kwijtschelding te verle nen. Dit treft u dan direct aan op de aanslag. Hebt u geen kwijt schelding gehad en denkt u hier voor in aanmerking te komen dan kunt u dit aanvragen. De beoorde ling van het kwijtscheldingsfor mulier wordt uitgevoerd door het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Aanvraagformulieren en informa tie over de kwijtschelding kunt u daar aanvragen (tel. 088 2461100). Betaling in acht termijnen U kunt in acht termijnen betalen. Dat kan alleen per automatische incasso. U kunt hiervoor uiterlijk vóór 16 maart 2010 een machti gingskaart invullen. Deze zit ach terin de informatiefolder. Kiest u voor betaling in acht termijnen dan wordt op 31 maart 2010 de eerste termijn afgeschreven, de volgende een maand later enzo voorts. Betalingsregeling Als het voor u absoluut niet moge lijk is om voor de laatste vervalda tum te betalen, dan kunt u uitstel van betaling vragen bij de invorde ringsambtenaar van de gemeente Vlissingen (tel. 0118 487000). Het is dan mogelijk een betalingsrege ling af te spreken. Digitale dienstverlening. Particulieren kunnen via de web site www.vlissingen.nl inloggen om hun aanslag gemeentelijke belastingen digitaal te zien. Tevens kan er dan digitaal bezwaar gemaakt worden tegen de aanslag- regels waarvoor u bent aangesla gen. Informatie Als u vragen hebt over de aanslag, beschikking of WOZ-waarde kunt u bellen: 0118 487000, mailen: gemeente@vlissingen.nl of naar het stadhuis komen. Wilt u bij een persoonlijk bezoek a.u.b. de aanslag(en) meebrengen. Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. vervangen kozijnen (28 wonin gen) Geertsemastraat 2,4,6,8 Kalffstraat 8,10,12,14 Cirkel 6,8,10,12,14,16,18,20,22, 24,26,28 Rommestraat 6,8,10,12 Oudstraat 14,16,18,20 2. vernieuwen voor- en achtergevel Landregtstraat 17 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. plaatsen fietsenstalling Oost- souburgseweg 10 (11-02-2010) 2. wijzigen gevel .Oostsouburgse- weg-10 (11-02-2010) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaartermijn is verstreken, ter inzage in het stad huis, Paul Krugerstraat 1. De ver leende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publieks- zaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belangheb benden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzie- ningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlo pige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffie recht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsver gaderingen zijn 25 februari, 11 en 25 maart 2010. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de volgende melding van veranderin gen (uitbreiding) is ontvangen: Van Compagnie de Manutention Ro-Ro B.V. met betrekking tot de inrichting gelegen aan de Ritthem- sestraat 497 te Ritthem. De verande ring betreft het in werking hebben van een wasstraat met voorbehande lingszone. De voorgenomen veranderingen van de inrichting leiden niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu. De veranderingen moeten, krachtens de geldende wet telijke bepalingen, binnen 3 jaar gerealiseerd worden. De voorgeno men veranderingen geven gelet op de inhoud van de meldingen geen aanleiding tot wijzigingen van de vergunningen. Om die reden heb ben wij besloten akkoord te gaan met de genoemde meldingen. Ter inzage De melding, het besluit en de bijbe horende stukken liggen tot en met 7 april 2010 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Op afspraak kunnen de stukken ook op donder dagavond tussen 17.00 uur en 20.00 uur worden ingezien, telefoon 0118- 487339 of 0118-487300 (email whe@vlissingen.nl). Op verzoek kan er onder kantoortijden door de afde ling Veiligheid, Vergunningen en Handhaving een mondelinge toe lichting gegeven worden op de voor noemde stukken. Bezwaar Tegen ons besluit kan iedere belang hebbende, binnen zes weken na de datum van bekendmaking van de beschikking, schriftelijk bezwaar aantekenen op grond van de Alge mene wet bestuursrecht en de Wet milieubeheer. Het bezwaarschrift

de Faam | 2010 | | pagina 10