V r V Website Koninginnedag in de lucht www.middelburg.nl 1 Het woord aan lijsttrekker Rob van Eijkelenburg, D66 Bomenbuurt Griffioen wordt beschermd gemeentelijk monument Forse bekeuring tijdens staandehoudactie Oproep hulporganisaties Haïti Stempas in de bus Sporten in voorjaarsvakantie ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL U beslist of het beter kan in Middelburg mét D66, en ook anders. Anders omdat D66 een partij is van positief ingestelde praktische men sen met humor, omdat bij D66 maximale in vloed van inwoners op het gemeentebestuur in de genen zit, omdat D66 over stadsgrenzen heen wil kijken om problemen op te lossen en voor inwoners kosten wil besparen. Ook neemt D66 Middelburg graag initiatieven. Als lijsttrek ker deel ik de principes van D66. Kort samen gevat: Vertrouwen op de eigen kracht van mensen, Denk en handel internationaal, Deel welvaart en beloon prestaties, Koester de grondrechten en gedeelde waarden en: Stre ven naar een duurzame en harmonieuze sa menleving. D66 wil dat Middelburg in de prijzen valt ko mende vier jaar: beste winkelstad, groenste stad en veiligste fietsstad. We willen ook een hoge kwaliteit van wonen en woonomge ving. Bijzondere plek hierin voor alleen staanden en jongeren. We willen dat Middelburg een jongerenad- viesraad instelt en een beter fysiek leerklimaat voor leerlingen en werk klimaat/plekken voor leraren realiseert. D66 wil meer vraagstukken en opgaven op Walcherse schaal oplossen. We hechten waarde aan vrijwilligerswerk en zien de gemeente ook op dit gebied graag als hulpkracht in plaats van als hindermacht. Twee Middelburgse thema's uit de pers en ons standpunt daarbij tot slot. Coffeeshops als eerste. De vorige gemeenteraad nam dit besluit. Uitvoeren dus. Locatie Kleverkerk- seweg voldoet volgens D66: niet in kern winkelgebied, parkeermogelijkheid en geen overlast voor directe omgeving. Wel goed inrichten qua toegangscontrole en toezicht op criminaliteitsrisico's. Problematiek be voorrading snel landelijk oplossen! D66 vindt dat vraagstuk coffeeshop niet over schut ting naar buurgemeente gegooid mag wor den. Tweede: Theater: D66 wil einde aan de theaterdiscussie. Theater op Miniatuur terrein aan Zuidsingelzijde maar gauw rea liseren. Ik ben blij met de mensen op onze kieslijst. Ervaren mensen en deels nieuw in de poli tiek, in combinatie met politiek ervaren kan didaten. Levert verstandig en progressief bestuur op en een gemeenschappelijk gevoel: passie voor Middelburg! Inderdaad, Anders, Ja, D66. Ik geef daar graag leiding aan, vanuit goede gezondheid en gelukkige, stabiele thuis basis met vier kinderen die op goede manier aan eigen toekomst werken. Ik heb er zin in en draag van harte bij aan Mooi Middelburg. a www.D66walcheren.nl Woensdag 17 februari 2010 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 De raad van de gemeente Middelburg heeft een bedrag beschikbaar gesteld voor het rampgebied in Haïti. Evenals bij de tsunami vijf jaar geleden wil de gemeente Middelburg met dit geld lokale initiatieven of initiatieven waarbij Middelburgers betrokken zijn financieel steunen. Het geld zal worden toege kend aan projecten die een bijdrage leveren aan de wederopbouw van het land in de ruimste zin van het woord. Organisaties die in het rampgebied van Haïti actief zijn en voor een deel van het budget in aanmerking willen komen, kunnen zich vóór 15 maart 2010 bij de gemeente Middelburg melden. Een projectplan kan later worden inge diend. Contactpersoon is J.M. Bleijenbergh, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg, telefoon (0118) 67 57 81, e-mail: h.bleijenbergh@middelburg.nl Afgelopen maandag heeft de ge meenteraad ingestemd met een voorstel van het college om de Bomenbuurt aan te wijzen als be schermd gemeentelijk monument. De Stichting Bomenbuurt Griffioen heeft bij de gemeente aangedrongen op bescherming van de schoonheid, de ruimtelijke structuur en de cultuur historische waarden van de buurt. Wethouder Hannie Kool-Blokland was direct enthousiast over dit voorstel. Samen met Woongoed Middelburg - eigenaar van de 112 woningen - heeft de gemeente een beeldkwali teitsplan op laten stellen door het La boratorium voor Architectuur. Alle door architect A. Rothuizen ont worpen woningen, worden met het groen als monumentcomplex aange wezen. Individueel hebben de pan den geen hoge beschermingswaarde. Het gaat om het geheel aan bebou wing en groen, die in hun samen hang een ensemble vormen. Door de Bomenbuurt aan te wijzen als gemeentelijk beschermd monu ment wordt de bestaande waarde volle situatie behouden, omdat slopen en (ver)bouwen dan vergun- ningsplichtig zijn. Het betekent niet dat er niks mogelijk is, maar wel dat de gemeente grip heeft op het be houd van de kwaliteiten van de wijk. Afgelopen week zijn de stempassen bezorgd in de gemeente Middelburg. Bewaar deze stempas goed, want zonder stempas kunt u geen stem uitbrengen. U heeft een stempas waarmee u in heel Middelburg elk willekeurig stembureau kunt binnenlopen om te stemmen. Mocht u geen stempas hebben ontvangen, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Pu- bliekszaken van de gemeente Middelburg, telefoon (0118) 67 54 41 of (0118) 67 55 00). U krijgt (als u kiesgerechtigd bent) alsnog een ver vangende stempas. Kandidatenlijst volgende week bezorgd Volgende week worden de kandidatenlijsten huis aan huis bezorgd. Deze lijst vermeldt alle partijen en kandidaten die meedoen. Op de achterzijde worden alle stembureaus in Middelburg genoemd. Verhinderd? Bent u niet in de gelegenheid zelf te stemmen, dan kan elke kiesgerech tigde inwoner van Middelburg uw stem uitbrengen. Geef uw stempas (formulier aan achterzijde invullen en ondertekenen) aan de ander. U moet de gemachtigde ook een kopie van uw identiteitsbewijs meegeven. Anders mag de gemachtigde, uw volmachtstem niet uitbrengen. Degene die voor u een stem uitbrengt, kan dit alleen doen op het mo ment waarop hij of zij zelf stemt. De gemachtigde mag maximaal twee stemmen uitbrengen voor anderen. Ook wanneer u gemachtigd bent, kunt u uw stem overal binnen de gemeente uitbrengen. Let op: bij het stemmen een geldig legitimatiebewijs meenemen. De voorjaarsvakantie zit boordevol met fietsactiviteiten georga niseerd door 'Middelburg in Beweging'. Met het oog op de aan komst van de Giro in Middelburg op 10 mei kan de jeugd door deel te nemen aan de activiteiten kennis maken met de wieler sport. Kijk voor meer informatie op www.middelburginbeweging.nl De basisschoolkinderen van de Cederhof startten dinsdag 9 februari met de staandehoud- acties in 2010 in de Berken laan/Europalaan. Van alle automobilisten werd met laser- apparatuur gemeten hoe hard ze reden. Alle auto's en een paar scooters we.rden aan de kant gezet en afhanke lijk van het rijgedrag werden groene en gele kaarten uitgedeeld. Erg onder de indruk waren de kinderen van een automobilist die aan kwam scheuren met een snelheid van 68 km per uur waar de maximale snelheid 30 km. per uur geldt. Voor deze bestuur der lag een bon klaar van 250 euro, het maximale bedrag. Voor meer informatie over de staande- houdacties kunt u zich wenden tot Anja Jonkman-Kuijl van de gemeente Middelburg, telefoonnummer (0118) 67 54 23. De actie is een initiatief van Verkeerspolitie Zeeland, Veilig Verkeer Nederland en de gemeente Middelburg. De officiële website rond het bezoek van de Koninklijke familie op 30 april is online. Op www.koninginnestad.nl staat het laatste nieuws over het be zoek en over het feestprogramma van die dag. Informatie over de maat regelen die de gemeente neemt rond het bezoek van de Koningin en de fi nish van de derde etappe van de Giro d'ltalia is te lezen op de gemeentelijke website. Kijk op www.middelburg.nl in de rubriek Actueel. Wethouder Hannie Kool-Blokland heeft zich sterk gemaakt voor een beschermde status van de Bomenbuurt Griffioen. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2010 | | pagina 9