Gemeenteraadsverkiezingen 3 maart 2010 Het woord aan lijsttrekker Frank Streng, WD Het woord aan lijsttrekker Chris Dekker, SGP Het woord aan lijsttrekker Krijn Hamelink, CU Het woord aan lijsttrekker Luc Vandezande, Groen Links dé Weekkrant DeFaam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 17 februari 2010 - Pagina 8 ChristenUnie a GROENLINKS ZIN IN DE TOEKOMST Op 3 maart vinden de verkiezingen voor de gemeenteraad plaats. Het is belangrijk dat u zich goed kunt oriën teren op uw keuze. Daarom krijgen de politieke partijen, op de gemeentelijke Faam-pagina's ruimte om zich aan u te presenteren. Startte vorige week de lijsttrekkers van de PvdA, het CDA, de SP en de LPM met hun bijdrage. Deze week is het woord aan de lijsttrekkers van de WD, de SGP, de Christenu nie, GroenLinks en D66. De week voor de verkiezingen vindt u in de Faam een overzicht, waarin u van alle partijen de standpunten en meningen kunt vinden bij ver schillende onderwerpen. Wilt u meer weten? Kijk dan op de verkiezingssite op www.middelburg.nl. Daar vind u alle kandidaten en verkie zingsprogramma's, maar ook de ver kiezingsagenda en de Stemwijzer. Afgelopen periode heeft de WD Middel burg deelgenomen in het college. Veel on derdelen van ons verkiezingsprogramma hebben wij kunnen verwezenlijken. Wij wil den met name een degelijk financieel be leid en dat is door het college uitgevoerd. Veiligheid Geen softe benadering! Vanaf nu... Wie de grens van de maatschappelijke normen heeft overtreden straffen en dat ook daad werkelijk uitvoeren. Voor de WD staat vei ligheid centraal. Het is één van de kerntaken van de gemeente. Dat betekent dat de gemeente, de brandweer, ambulan cevervoer en de politie voldoende moeten zijn uitgerust om de taken goed uit te voe ren. Een veilig gevoel, een veilige omgeving en een veilige stad is de voorwaarde die geldt voor iedere bewoner van Middelburg. Investeren in meer "blauw" op straat! Geen coffeeshop! De WD wil geen coffeeshop in Middelburg. De overlast die dit veroorzaakte in de om géving willen wij niet meer terug. Het slui ten van de bestaande shops, vanwege herhaalde overtredingen, heeft het failliet van het coffeeshopbeleid aangetoond. Mobiliteit De WD respecteert ieders keuze voor mobiliteit. De toenemende mobiliteit biedt Middelburg kansen. Slechts door een af gewogen pakket aan maatregelen kan de mobiliteit in goede banen worden geleid. In Middelburg zal de realisatie van de N57 in de komende raadsperiode plaatsvin den. Centraal staat bij de WD een goede bereikbaarheid van de binnenstad en een duurzaam veilige verkeersafwikkeling op de rondwegen. Economie Economie en werk worden de komende pe riode voor iedere bewoner belangrijk. Ten eerste mag de groei van de onderne mingen en de komst van nieuwe onderne mingen niet tegengewerkt worden door regelgeving en bureaucratie. Nieuwe duur zame kansen moeten we als Middelburg be nutten. De binnenstad is en blijft onze motor, ondernemers moeten we hierin ondersteu nen door onder andere samen een goed evenementen- en cultuurbeleid te maken. Dit moet Middelburg blijvend op de kaart zetten. Bestuur Middelburg moet ook de komende jaren flink gaan bezuinigen. Duidelijke keuzes moeten gemaakt worden. Alle partijen willen belas tingverhoging voor de bewoners en onder nemers als mogelijkheid openhouden. De WD wil die keuzes maken in een volgend college en daar duidelijke af wegingen kunnen maken. Wilt u meer informatie over onze plannen kom dan naar het "Liberaal Huis" aan de Langeviele 63. Beste kiezer Woensdag 3 maart 2010 worden er weer verkiezingen gehouden voor de gemeen teraad. Wij hopen dat u gaat stemmen. Het is de moeite waard uw stem te laten horen, want het gaat om zaken die juist voor u van belang zijn. Het gaat om üw leefomgeving, uw veiligheid, üw zorg en welzijn, enz. Daarvoor wil de SGP in de ge meente Middelburg zich inzetten. De SGP doet dat vanuit haar principiële christelijke levensovertuiging. Ons verkiezingsthema is: Herkenbaar en Betrokken. Herkenbaar vanuit ons principe en betrokken op uw welzijn! Herkenbaar De Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) neemt in de Nederlandse politiek een geheel eigen plaats in. De partij is in Middelburg op gericht in 1918. De SGP wil zich in haar po litieke keuzes en stelling name laten leiden door Bijbelse waarden en normen. De Bijbel, het Woord van God, is voor de SGP dan ook de norm en het kompas. Vanuit dat beginsel mag u van ons een heldere en geloofwaar dige politieke koers verwachten. Betrokken Daarnaast willen we op een betrokken wijze politiek bedrijven. Betrokken bij jong en oud, van speelplekken voor kinderen tot zorg voor ouderen. Bijzondere aandacht verdienen de sociaal zwakkeren en kwetsbaren. Middelburg moet een gemeente zijn waar ie dereen graag wil wonen. De kernen Arne- muiden, Kleverskerke, Nieuw- en St. Joosland en Sint Laurens moeten herken baar blijven met hun eigen karakter. In een betrokken gemeenschap kijken burgers naar elkaar om en helpen ze elkaar. Wat willen we bereiken Handhaving van de zondagsrust en daarom tegen winkelopenstelling op zondag. Het bevorderen van onderling respect en saamhorigheid. Terugdringen van alcohol- en drugsgebruik en daarom tegen coffeeshops. Behoud van eigen karakter en identiteit en daarom tegen een nieuwe herindeling. Een schone stad, dus niet overal hondenpoep en troep. Handhaven van openbare orde en zeden en daarom tegen kwetsende uitingen van reclame, kunst en cultuur. Zorg voor na tuur en milieu, gericht duurzaamheid en goed rentmeesterschap. Investeren in nood zaak en bezuinigen op luxe en geen lasten verhoging voor de burger. Bij bezuinigingen schrappen wij als eerste de bouw van een nieuw theater. Kiest u hier ook voor? Stem dan op 3 maart op lijst 4, www.middelburg.sgp.nl Staatkundig Gereformeerde Partij De Christenunie zet zich in voor Middel burg, omdat het-een fantastische stad is met veel kwaliteiten: een bloeiende stad midden in een hoogwaardig landelijke om geving. Daarbij is de vanuit de stad op en kele plaatsen breeduit zicht op het landschap tot aan de duinen van Zoutelande toe. En wij willen dat graag zo houden. Vele verenigingen en stichtingen, zoals de Tuin van Zeeland, de Vrienden van Middel burg, de Groene Kamer, de Cleene Hooge en Stadspark Molenwater en ook actieve wijkverenigingen hebben allen ditzelfde doel: Middelburg groen houden. Het valt op dat er zoveel van zijn. Voor ons betekent dit dat de stad de bewoners aangaat. Blijk baar is er een sterke band tussen de stad Middelburg en haar bewoners. Mensen wonen en komen hier graag. Middelburg heeft nog meer kwaliteiten: het winkelaanbod, de monumenten, de kanto ren en het cultuuraanbod. Het doel van de Christenunie is om ook deze kwaliteit te be houden en waar mogelijk te verhogen. Daarvoor is niet per se groei noodzakelijk. Maar het is ook niet uitgesloten dat men sen van elders op de genoemde kwaliteiten af komen. Daarnaast dienen we met respect om te gaan met onze kernen. Nieuw- en St Joos land heeft hef zwaar te verduren gehad. Het mag nu ook nog niet geconfronteerd worden met een industrieterrein vlakbij. Arnemuiden met zijn eigen karakter moet niet opgescheept worden met een cof feeshop aan de Kleverkerkseweg. In Sint Laurens is het prettig wonen. Zeker na de aanleg van de N57. Dat geeft kansen voor deze kern. De bouwput ligt als een open wond te midden van de mooie stad. De dokters van het huidige college krijgen de wond niet dicht. Echter, zolang de wond niet dicht is gaan we zeker niet beginnen met iets nieuws. Wel kunnen we nu beginnen met de aanleg van het stadspark Molen water en daar hoeft wat ons betreft geen theater in. Het Molenwater is nu bij uitstek een plek waar de bewoners van de stad, klein en groot op adem kunnen komen, rust kunnen vinden en kunnen spelen. De Christenunie beseft daarbij dat plan nen maken prima is maar dat we voor realisering niet zonder de zegen van onze God kunnen. Mijn naam is Luc Vandezande. Ik woon met mijn gezin in Middelburg Zuid. Elke dag fiets ik door dit prachtige Meiveld park naar de CSW. Ik werk er als do cent. Met jongeren omgaan en hen tot kritische, sociale burgers opleiden is voor mij het mooiste wat er is. Sinds vier jaar zit ik ook in de steunfractie van GroenLinks. Aan politiek doen betekent voor mij na denken over vandaag, maar ook over de toekomst van onze stad. Onze stad moet een stad zijn waarin de burgers een gezond en gelukkig leven kunnen leiden. Voor mij betekent dat een stad met veel groen. De laatste jaren is er veel groen verdwenen in de stad. Dat moet veranderen. GroenLinks wil meer bomen, parken en gezellige groene pleinen. De auto moet zoveel mogelijk uit de binnenstad verdwijnen. Daarom moeten bezoekers van onze stad aan de rand van de stad kunnen parkeren. De Zeeuwse bevolking gaat afnemen en daar zal ook Middelburg mee te maken krijgen. Bouwen voor leegstand heeft geen enkele zin! Natuurlijk zullen er nog nieuwe woningen nodig zijn. Die moeten wat GroenLinks betreft goed geïsoleerd zijn en zoveel mogelijk hun eigen energie opwekken. Ook be staande woningen moeten beter geïso leerd worden. Dat is goed voor het klimaat, de portemonnee en zorgt voor banen. In elk geval mag er wat Groen Links betreft niet gebouwd worden in ons groene hart: "handen af van de Cleene Hooge". In tijden van economische crisis moe ten we zeker de meest kwetsbare bur gers van Middelburg ruimhartig blijven ondersteunen. Ze mogen niet de dupe worden van de crisis. Dus voor Groen Links geen bezuiniging over de rug van de zwakkeren! Maar we moeten ook nadenken over de toekomst van onze economie. De toe komst ligt voor GroenLinks duidelijk in nieuwe "groene" technologieën. Zonne- energie, windenergie en waterenergie zijn de energiebronnen van de toe komst. Ook Middelburg moet de ambi tie hebben om koploper te worden in het aantrekken van deze nieuwe "groene" bedrijvigheid.

de Faam | 2010 | | pagina 8