16.692 Zeeuwen zitten rond armoedegrens Rolstoeltoernooi is leuker dan gym Raja Yoga meditatie Doe mee met Olympische Supermarkt spelem XL Belachelijk lage prijzen! Winterkoopjes steutel Lederen Jacks va 85,- Jacks va 69,- Jassen v.a. 75,- Broeken c Shirts truien v.a. 39,- Gospelavond in Ter Reede dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Ben jij de beste Wii-er? Kom dan op vrijdag 19 februari van 12.00 tot 18.00 uur naar onze supermarkt en speel het spel Mario Sonic op de Olympische winterspelen. Albert Heijn XL Gildeweg 6 Vlissingen 0118-417414 5-pockets v.a. 40,- Ook in grote-, lengte- en kwartmaten Woensdag 17 februari 2010 - Pagina 7 FOTO: P.R. DOOR MARCEL VAN DER VOORT MIDDELBURG - De ge meente Vlissingen heeft de meeste mensen die onder de armoedegrens leven en Veere kent de minste arme inwoners. Er zijn 16.692 Zeeuwen die amper kun nen rondkomen. Dit maakt de tweede Zeeuwse Armoedemonitor duide lijk, die vorige week woensdag in het Middel burgse provinciehuis is ge presenteerd. Onderzoekers van sociaal cul tureel instituut Scoop in Mid delburg hebben op 1 juli 2009 een peiling gedaan bij de Zeeuwse gemeenten. Vlissin gen staat bovenaan de lijst met 8,1 procent van de huishou dens met een inkomen van 105 procent van het sociaal minimum. In de vorige Zeeuwse Armoedemonitor van 2006 was dat nog hoger. De teller is in dat jaar blijven steken bij 10,1 procent. Mid delburg volgt op Walcheren met 7,5 procent. Drie jaar daarvoor was dat 8,3 procent. Veere kent weinig armoede: 2,4 procent. In 2006 meldde Scoop dat het daar om 2,8 pro cent van de huishoudens ging. Veere neemt de plek met de minste armoede over van Ka- pelle. Deze gemeente ziet het aantal arme inwoners iets toe nemen. Vlissingen staat ook het hoogst wat betreft wijken met het hoogste percentage minima. Het gaat om twee wij ken bij de Bloemenlaan en Koudekerkseweg. Respectie velijk 18,3 en 17,4 procent. In Nieuw Middelburg wonen eveneens veel armen. Deze buurt noteert 15,4 procent. Scoop projectleider Ellie Wal- rave heeft een verklaring waar om Vlissingen zoveel arme in- D00R INGE CAUOUW MIDDELBURG - "Veel leuker dan gewoon gym", zo betitelde leerling Vincent het jaarlijks te rugkerende rolstoeltoernooi van afgelopen donderdag in Sporthal de Voorborgh in Mid delburg. Samen met de rol stoelhockeyers van de Sport club Gehandicapten Beveland (SGB) 'en de sporters van de Rolstoelbasketbalvereniging Middelburg (R.B.V.M.) beleef den de vierdejaarsleerlingen van Nehalennia een bijzondere sportmiddag. Gemengde teams met leerlin gen en rolstoelsporters speel den wedstrijden van vijftien minuten tegen elkaar. "De inte gratie tussen mensen met en zonder beperking is enorm be langrijk. De leerlingen ervaren dat rolstoelhockey een hele snelle en boeiende manier van sporten kan zijn", zegt Inge Cal- jouw, rolstoelhockeyster van de SGB. Vmbo-leerling Tias vond het een nuttige middag. "In het begin was het even aankijken hoe je met mensen met een be perking omgaat, maar dat is ei genlijk niet anders." De middag werd afgesloten met een geza menlijk etentje bij Nehalennia. MIDDELBURG - Raja Yoga meditatie is een vorm van me ditatie die helpt om weer terug te keren naar de plek waar ge dachten ontstaan zodat het denkproces begrepen en ver anderd kan worden. Naast het bewust worden van gedachten wordt er geleerd om hier niet in mee te gaan en dat leidt uit eindelijk tot een natuurlijk proces van zelfrealisatie en de basis voor een gelukkig(er) be staan. Deze meditatie cursus is gisteren (16 februari) begon nen aan de Bellinkstraat 31 in Middelburg en zal een vervolg hebben van nog zes dinsda gen. Informatie via www.bk- sa.org. woners heeft. "Er zijn veel dak loze mensen in de stad opge vangen en gebleven. Het is een gemeente met een groot be stand aan goedkope wonin gen. En Vlissingen staat niet aan de top van de arbeids markt", meldt ze. Volgens Scoop is het aantal huishou dens in armoede in 2009 afge nomen. Wel is duidelijk dat na de peiling de kredietcrisis is losgebarsten. Met als gevolg veel ontslagen. Die mensen zitten vaak in een uitkeringssi tuatie en komen voor een deel ook uiteindelijk bij de minima terecht. Onder de arme men sen zijn eveneens Zeeuwen met een eenmansbedrijf, een .groeiende groep ouderen en buitenlanders. VLISSINGEN - In Ter Reede in Vlissingen is vrijdag 19 februari een gospelavond. Vanaf 19.30 uur treedt het Intercultureel Gospelkoor Sound of Hope op. Het bestaat uit circa vijftien le den en komt uit Oost-Souburg en omstreken. Het koor is in 1986 opgericht en staat onder leiding van Rudolf Deug. Het re pertoire bestaat uit liederen over geloof en hoop voor de toe komst. De nummer variëren van melodieuze tot sterk swin gende liederen. Voot aTle deelnemers is er een Olympisch presentje en voor de winnaars een leuke prijs. Deelname is helemaal gratis en alleen voot kinderen ondeT de 15 jaar. EXCLUSIEF BIJ Stones Trapper Hugo Boss State of Art Tenson Arrow Boss Orange Tommy .Hilfiger Hugo Boss British Indigo Gardeur Hugo Boss Pierre Cardin MAC Boss Orange Arrow Riverwoods State of Art Hugo Boss Gentiluomo Ralph Boston Steutel Herenmode, Lange Kerkstr. Goes 0113 - 27 00 25, www.steutelgoes.nl Kortingen gelden niet voor het merk MENS, nieuwe collectie, bestellingen en partywear

de Faam | 2010 | | pagina 7