Luchtige Renault Wind auto'smotoren VW Golf is de veiligste Veel voordeel Subaru Duurzame techniek in Lancia Musa Het is een kunst om betaalbare auto's te maken en Renault verstaat dat metier. Dat blijkt overduidelijk uit de nieuwe Wind. Kia Sportage staat klaar Grote Volvo's Af: Seat Ibiza- programma Showroom Van grote patsers tot kleine mini's WOENSDAG 17 FEBRUARI 2010 Lancia heeft duurzaam bo venaan op de agenda staan. Daarom monteert het merk standaard op de Musa met 1.4 liter 16V benzine en nieuwe 1.3 liter MuitiJet dieselmotor het Start&Stop-systeem. Tech niek die goed is voor een afname van het brandstof verbruik en C02-uitstoot. Vanwege de geringe uit stoot valt de compacte MPV met Start&Stop in de 20 procent bijtellingskias- se en is voorzien van een groen milieulabel. Om een zo laag mogelijk brandstof verbruik te promoten biedt Lancia gratis de DFN-ver- snellingsbak aan. Je kunt discussiëren of de naam 'Wind' voor Nederland wel geschikt is, maar kenners van het Franse automerk we ten dat Renault deze type naam al eerder voor een luch tig conceptmodel heeft ge bruikt. De tweezits roadster is gebaseerd op de Renault Twingo en meet daardoor niet meer dan 3,83 meter. Re nault kiest voor een eenvoudi ge dakconstructie om het model niet te duur te maken. Het scharniert achter de stoe len langs de rolbeugel en draait in een soepele bewe ging in de achtersteven. Deze gedachte is niet nieuw maar heeft een illustere voorganger in Italië. Ferrari paste een der gelijke constructie al eerder toe. Deze manier van constru eren is niet alleen gunstig voor de productiekosten, maar zorgt er ook voor dat het riante bagagevolume in alle configuraties 270 liter blijft. Een bagageruimte van maar liefst 270 hele liters is flink voor een open model. Renault laat de Wind debuteren op de salon van Genève begin maart, waarna het model een paar maanden later bij de dealer verschijnt. Bij het ter perse gaan van de ze krant zijn de prijzen nog niet bekend, we hopen dat ze onder de 20.000 euro blijven. Er was al wat beeld uitgelekt, maar Kia doet nu niet meer ge heimzinnig over de nieuwe Sportage die begin maart in Genève staat. De auto kent ui teraard dezelfde basis als de Hyundai iX35 die binnenkort wordt gelanceerd. Net als de Venga is ook deze Sportage in Europa ontwikkeld. Motorisch zal de auto in de pas lopen met zijn Hyundai-broer: de 2 liter benzine van 166 pk en twee va rianten van de 2.0 diesel Door een kleine ingreep heeft Volvo de C02-uitstoot van de 1.6 DRIVe-uitvoeringen van de grote V70 en S80 verder weten te verlagen tot slechts 119 g/km. Dat betekent 10 g/km winst en dat alleen door een verhoogde opslagcapaciteit van de bij rem men en uitrollen teruggewon nen energie en minder wrijving van de dynamo en aircocom pressor. Het gemiddelde verbruik komt op 4,5 liter/100 km. Afgelopen jaar liet Seat in Frankfurt al een designstudie zien van de ST-versie op basis van de Ibiza. Inmiddels is het doek volledig van deze nieuwe Ibiza ST getrokken die moet gaan concurreren met auto's als de Skoda Fabia Combi, Re nault Clio Estate en. Peugeot 207 SW. Seat doet dat met een 4,23 meter lange wagon di&een bagage-inhoud heeft van 430 li ter zonder de bank neer te klap pen. Het EuroNCAP-instituut in Brussel heeft na een evaluatie van alle crashtests (33) die het in 2009 uit voerde, geconcludeerd dat de Volkswagen Golf de veiligste auto van het jaar is. De Golf haalde bij de onlangs aangescherpte tests een totaalscore van 103 punten. De Golf beschikt standaard over onder andere ESP met tegenstuurfunctie, ABS met re- massistent, ASR (antidoorslipregeling), het elektri sche sperdifferentieel EDS, aanhangerstabilisering, Isofix-bevestigingspunten voor kinderzitjes op de achterbank en diverse airbags. Subaru Dealer Auto Vermeulen te Goes heeft tot 31 maart mooie aanbiedingen in petto. Voor de mo dellen Justy, Impreza en Forester staan die in het teken vrije tijd en vakantie. Tijdens deze actie biedt Subaru een hele rij aan trekkelijke accessoires voor de Justy aan onder de naam Holiday pakket. Dit pakket heeft een meer prijs van slechts 250 euro, ofwel een klantvoordeel van 1.000 euro! De Subaru Impreza blinkt uit als het gaat om zaken als sportiviteit en rijkwaliteiten. Onder meer voor wintersportliefhebbers heeft Subaru een heel aan trekkelijk aanbod: aluminium dakdragerset, win terhanden met extra wielen, een bagagebox voor op het dak en een rubberen bagagemat. voor meerprijs van slechts 500 euro. De Forester krijgt dezer clagen een winter-actiepakket mee voor 2350 euro onder de gebruikelijke verkoopprijs. Het ac tiepakket bestaat uit een afneembare trekhaak, aluminium dakdragerset, winterhanden inclusief extra 16 inch stalen wielen, een fietsendrager voor twee fietsen, een bagagebox voor op het dak, een rubberen mattenset en een rubberen bagagemat. Gratis accessoires Mocht de klant niet direct geïnteresseerd zijn in de specifieke Holiday-pakketten, dan blijft bij Auto- Vermeulen aan de Pearyweg nummer 6 te Goes de mogelijkheid bestaan om bij aanschaf van een nieuwe Justy, Impreza en Forester deze gratis te voorzien van andere accessoires. In het geval van de Justy kan de klant dan kiezen voor accessoires ter waarde van 500 euro, bij de Impreza ter waarde van 750 euro en in het geval van een Forester ter waarde van 1.000 euro.

de Faam | 2010 | | pagina 37