Tiende Volvo in twintig jaap voor meneer Vink mm www.zeeuwsautojournaal.nl In dit artikel interview ik Dick Commee en Jan Jaap Hietkamp. Het thema is eenvoudig, maar doeltreffend: waarom moet u kiezen voor de merkendealer en niet voor een bedrijf dat bij voorbeeld pretendeert officieel servicedealer te zijn? Het komt niet zo heel vaak voor dat iemand van de leeftijd van de heer Vink (1923) elke twee jaar een nieuwe Volvo koopt en dat al zo lang bij de Goese Volvodealer. Van Oeveren-Vervaet Ster IN MOBILITEIT Mercedes-Benz C 200 Kompressor de dealer! tfiEim Liever Dick Commee is verkoopleider bij AutoTeam in Goes. AutoTeam heeft vestigingen in Goes, Vlissingen, Krabbendijke, Bergen op Zoom, Roosendaal en Steenbergen voor Opel en Chevrolet. Jan Jaap Hietkamp heeft diezelfde taak bij Auto Poppe en dat bedrijf is Zeelanddealer voor Volkswagen en Audi met vestigingen in Goes, Vlis singen en Terneuzen. Het zijn twee automannen die in hun werkbare leven door de wol ge verfd zijn. Eén van de aanleidingen voor dit gesprek is een briefwisseling die Jan Jaap Hietkamp voerde met een klant die naar aanleiding van een brief van Auto Poppe betreffende de herinnering aan de 120.000 km beurt/APK keuring ook een offerte aanvroeg bij een universeel bedrijf dat zich servicedealer noemt. De klant zou daar goedkoper terecht kunnen... Jan Jaap Hietkamp hierover: "De klant dacht inderdaad goedkoper uit te zijn, maar bij nader inzien bleek dat geenszins het geval te zijn. Dat komt, omdat de fabrikant bij deze beurt vervangingen/vernieuwingen voorschrijft die noodzakelijk zijn om de mobiliteitsgarantie te waarbor gen. Zo worden originele bougies, een luchtfilterelement, een interi eurfilter, 3,2 liter motorolie volgens VW specificaties, een oliefilter, een carterplug en ruitensproeiervloei- stof vervangen. De originele onder delen verschillen inderdaad iets in prijs met de universele, maar de le vensduur en de betrouwbaarheid van die originele onderdelen maken dat prijsverschil helemaal goed. Bo vendien krijgt de klant zijn APK keu ring van ons gratis aangeboden!" Mobiliteitsgarantie "Als de klant de beurt bij een mer kendealer als ons laat uitvoeren, heeft hij recht ap de zogenaamde mobiliteitsgarantie. Dat wil zeggen dat hij daarmee recht heeft op gra tis 24-uurshulp in binnen- en bui tenland in geval van pech onder- 'weg. De klant hoeft het Volkswagen servicenummer maar te bellen en de dichtstbijzijnde Volkswagen dealer of professionele hulpverlener komt naar hem toe. Hij repareert de auto direct of zoekt, als de reparatie binnen 3 uur niet mogelijk is, sa men met de klant naar de beste op lossing: alternatief vervoer, een ver vangende auto of een hotelover nachting voor de klant en zijn pas sagiers. Uiteraard zijn alle kosten voor Volkswagen!" Cursussen Dick Commee kan deze woorden Woensdag 17 februari 2010 - Pagina 13 ook beamen, want Opel kent even eens soortgelijke condities. "Onze technici worden middels cursussen regelmatig op de hoogte gehouden van allerlei vernieuwingen en aan passingen van onze automobielen. Daardoor blijven ze alert en weten binnen de kortste keren storingen of onregelmatigheden te traceren. Daar komt bij dat onze technici veel sneller diagnoses kunnen stellen, omdat zij onze producten door en door kennen. Onze werkplaatschef heeft in geval van calamiteiten di rect contact met de technische af deling van de importeur en die zich dichter bij het vuur dan wie dan ook." Beide heren wijzen mij nog op het feit dat er vaak speciaal gereed schap moet worden aangeschaft, om de Opeis, Chevrolets, Volkswa gens en Audi's adequaat en vakkun dig te repareren. Voor sommige au to's moest er zelfs een speciale brug worden geïnstalleerd! Dick Commee: "Onlangs was er een klant die de storing bij zijn auto bij een ander bedrijf had laten 'repare ren.' Het gevolg was dat hij veel geld kwijt was, maande oorzaak van de storing was echter niet ge vonden. Uiteindelijk kwam hij toch bij ons, de merkendealer, terecht: binnen een half uur was het pro bleem écht uit de wereld!" Jan Jaap Hietkamp herinnert zich ook zo'n geval: "Een klant kwam na een dure reparatie bij een ander be drijf voorzien van een nieuwe accu met dezelfde klacht toch maar naar ons. We constateerden al heel snel dat hij door die verkeerde diagnose bijna brand in de kabelboom had gekregen..." De heer Vink begon zijn werk zame leven in 1947 in Axel, werkte vervolgens op de ad ministratie op het Fort Elle- woutsdijk, om na sluiting van dit vestingwerk 40 jaar op kantoor bij onze nationale luchtvaartmaatschappij te gaan werken. Zweeds "Na een Opel en een kever heb ik een Daf Coupé gekocht en daar was ik helemaal weg van", vertelt de heer Vink mij in een telefonisch interview. De Daf personenwagenfabriek werd overgenomen door Vol vo en zo kwam ik bij het Vestiging Goes Albert Plesmanweg 2, tel. 0113-21 27 30. Vestiging Terneuzen Productiestraat 4, tel. 0115 - 62 04 00. info@VanOeveren-Vervaet.nl Onderdeel van de Automotions Qroep. Zweedse merk. Na mijn pen sionering kwam ik in '87 weer in Ellewoutsdijk en een paar weken geleden heb ik inder daad mijn 10e Volvo bij Olov (voorheen De Groene) ge kocht. Het kenteken van mijn nieuwe C30 is bijzonder: 25- KLS-1 (25-Kamperen Langs- deSchelde-1)..."De eigenaar van de nieuwste C30 heeft nog wat dierbare herinnerin gen opgehaald van de oude garage aan de Anjelierstraat, maar is bijzonder tevreden de sales bij Olov. Hij ging met een groot deel van het perso neel op de foto! Links op de foto Jan Jaap Hietkamp (Auto Poppe). Hij wordt geflankeerd door Wijnand den Engelsman (AutoTeam Goes). Hij nam de honeurs waar voor Dick Commee, die tijdens de fotosessie helaas verhinderd was wegens ziekte. Foto Izaak Verkeste 12 maanden garantie 24-uurs mobiliteitsgarantie Gegarandeerde kilometerstand Bekende onderfinadshistorie C Gegarandeerde kwaliteit Proefritklaar Gebruik van originele onderdelen 14 dagen of 2.Ö0Ö km omruilgaramie Landelijk servicenetwerk Kijk voor het complete aanbod op onze website www.VanOeveren-Vervaetnl Elegance uitvoering, Automaat, 16.535 km,' Donkergrijs, Interieur zwart-stof met houtafwerking calyptus linea, Aansluiting USB/ i-Pod/MP3-speler, Teiefoonvoorbereiding, Kaartnavigatie, Zo goed als nieuw en 10.000 onder nieuwprijs Mei 2009 39.800

de Faam | 2010 | | pagina 25