Walcheren A glamorous wedding Grootse opening Sloecentrale AH XL Vlissingen is beste Gratis bij Mondial Vogel DELIA Uit het Zakenhart van... Kinderdagverblijf Zoete Inval de Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT. Lentekriebels bij Intratuin Loopgroep Zeeland Woensdag 17 februari 2010 - Pagina 20 Eigenaressen Anytsa en Miranda. foto: tara de vriend OOST-SOUBURG - Aan de Burgemeester Stemerding- laan 42a in Oost-Souburg is afgelopen zaterdag het kin derdagverblijf De Zoete In val geopend. "Kinderen van 10 maanden tot 4 jaar zijn welkom", vertellen ei genaressen Anytsa en Mi randa. "Ook vangen we kinderen van 4 tot 18 jaar met een persoons gebon- De beste AH XL van Nederland. VLISSINGEN - De Albert Heijn XL aan de Gildeweg 6 in Vlissingen werd op 3 februari uitgeroepen tot de Beste AH XL van Neder land. Supermarktmanager Jaap Leunis en zijn 315 medewerkers zijn dolge lukkig met de titel. "Dit is een publieksprijs, want de klanten hebben de winkels via internet be- Hans Haverkort en winnares mevrouw Stel. foto: p.r. MIDDELBURG - Mondial Vogel Verhuizingen be stond in 2008 tachtig jaar en zette dat feit luister bij door twee gratis verhuizin gen weg te geven. In De Faam werden toen al meer gratis verhuizingen aange kondigd. Uit een trekking door de notaris kwam me vrouw Stel, verhuisd naar Woongoedcomplex Kra- nesteyn in de Middelburg se wijk Klarenbeek, als winnaar uit de bus. Direc teur Hans Haverkort kwam persoonlijk langs om de cheque te overhandigen. Mevrouw Stel was erg blij met de bjzondere prijs. Mondial Vogel Verhuizin gen geeft binnenkort nog meer gratis verhuizingen weg. 't Puntje den budget op. Want die hebben veel aandacht no dig. Ons kinderdagverblijf is kleinschalig met tien kin deren per dag. Zo krijgen ze veel persoonlijke aandacht. De kinderopvang is maan dag tot en met vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur. En de PGB kinderopvang is op woensdagmiddag en zater dag. DOOR MARCEL VAN DER VOORT VLISSINGEN - "Ik vond het fantastisch om te zien hoe mijn nieuwe dijkpaviljoen 't Puntje door het Kanaal van Walcheren is ver voerd", vertelt Natas ja Bij kerk. Dat was afgelopen vrijdagmiddag na afloop van het bijzondere vervoer van Middelburg naar Vliss ingen. Zaterdag 1 mei opent het horecabedrijf. "Het was mooi hoe de nieuw bouw op' het ponton door een brug ging en ik genoot van de Lange Jan op de achtergrond. Ik heb foto's gemaakt en een collage is in de nieuwbouw te zien", gaat ze verder. Het dijk paviljoen is bij constructiebe drijf Hillebrand in Middelburg gebouwd en het gespeciali seerde transportbedrijf Van Riel heeft voor het vervoer ge zorgd. In de loop van de mid dag is de nieuwbouw van het ponton getakeld en op de standplaats aan het einde van de Vlissingse Piet Heinkade, vlakbij de Groene boulevard, geplaatst. "Het dijkpaviljoen is in Middelburg gebouwd van wege de vervoerskosten. Om dat de locatie waar die staat in een open gebied is, blijkt het lastig om te lassen. Wij hebben bij Hillebrand zelf mogen schil deren en schuren", vertelt Na- tasja. De komende tijd is de af bouw. Er komt een glazen pui en dan volgt de afwerking van binnen en buiten. In 1995 is 't Vervoer over het kanaal was bijzonder en het naar de wal takelen is ook spectaculair. FOTO: JASPER KARMAN Puntje vanuit een snackbus ge start. Toen volgde een schaft- keet, die in 2004 plaats heeft gemaakt voor een moderne huisvesting. Natasja en haar partner hebben die uitgebreid met zij- en windschermen en dat stuitte op weerstand van de gemeente Vlissingen. Uitein delijk is gekozen voor een nieuw gebouw met alles erop en eraan. "Een compleet hore cabedrijf', verduidelijkt Natas- ja. Het gaat om een dijkpavil joen van ongeveer acht meter hoog en zestien meter breed. Op de eerste etage komt een restaurant. Er zijn feestjes te vieren, een groot terras verrijst en de zaak is ook 's avonds en in het weekeinde geopend. Na tasja: "De gasten kunnen bij ons alle kanten op. Bijvoor beeld voor een menu met verse visproducten, of frites stoof vlees. Maar ook voor warme chocolademelk, of een wijntje. Voor kinderen is het geschikt en ouderen zijn in de oude huisvesting ook vaak op be zoek geweest. We hebben ook een parkeergelegenheid en na tuurlijk het fantastische uit zicht." foto: tara de vriend oordeeld en zij vonden ons de beste Albert Heijn XL. Dat zij zo positief zijn over onze supermarkt maakt deze prijs voor ons extra bijzonder", vertelt Jaap trots. Albert Heijn XL Vliss ingen kreeg een Gouden Beppie, een bronzen repli ca van het kunstwerk dat voor het hoofdkantoor van AH in Zaandam staat. DOOR TARA DE VRIEND VLISSINGEN - In Grand Hotel Arion in Vlissingen is donderdag 25 februari het event A touch of a glamo rous wedding. Dit evene ment staat helemaal in het teken van trouwen. Het plan voor deze avond is tot stand gekomen in samenwer king met de bruids- en avond- kledingboetiek van Diana Wie- lemaker uit Heinkenszand, zij verzorgt tijdens deze avond de modeshow. Verder is bruid staartspecialist Martin Poppe gevraagd iets van zijn kunsten te vertonen, is er een fotografe die wat van haar werk laat zien en nog veel meer. Dit evene ment is voor iedereen met trouwplannen, die op zoek is naar een prachtige jurk, een mooi trouwboeket of ideetjes die de dag van hun leven com pleet maken. Maar het is ook voor de mensen die het sfeertje rond om trouwen leuk vinden. Het wordt een echte glamour- avond. Het begint om 19.30 uur en entree kost 5,00 euro. Aanmelden kan via www.amadore.nl/wedding. VLISSINGEN-OOST - De ope ning van de Sloecentrale afgelo pen vrijdag was een groot suc ces. Ongeveer 800 gasten waren in een grote tent op het terrein van de Sloecentrale getuige van een show die half Frans en half Nederlands was. Dit was een verwijzing naar de twee eigena ren van de Sloecentrale want naast Delta is ook het Franse energieconcern EDF eigenaar. De opening werd gepresenteerd door de Philip Freriks en Lies- beth List vertolkte Edith Piaff. De nieuwe Sloecentrale is een gasgestookte energiecentrale die circa twee miljoen huishou dens van energie kan voorzien. Door de nieuwste technologie die Siemens in de centrale heeft verwerkt is het rendement van KOUDEKERKE - Tijdens de voorjaarsvakantie, van 24 tot en met 27 februari, heeft Intratuin in Koudekerke lentekriebels. Kinderen tot en met 12 jaar kunnen elke middag, van 13.00 tot 16.00 uur, meedoen aan een leuke workshop in het tuincafé. 24 februari staat een vogel huis versieren op het pro gramma; 25 februari een lentepotje maken met bloembolletjes; 26 februari een hart pimpen met de- coupagepapier en 27 febru-v ari een ontbijtbordje verven met porseleinverf. Ruim 100 kinderen van de Kinderop vang Walcheren biedt Intra tuin Koudekerke donderdag 25 februari voorafgaand aan de inloopworkshops (11.30- 12.30 uur) gelegenheid om deel te nemen aan de workshop voorjaarsgroen. Meer info: www.intratuin.nl. VLISSINGEN - Loopgroep Zeeland begint 4 en 6 maart met de loopcursus start running. Het is een cursus voor iedere startende hard loper. Zes weken krijgen zij alle basis beginselen van het hardlopen. De lessen staan in het teken van blessurevrij lopen, warming-up, rekken, strekken, houding, techniek en het rustig opbouwen van conditie. Dit alles onder de deskundige begeleiding van Remy Vasseur (top triatleet en coach) en Anthony van den Berg (runningtherapeut - looptrainer). Maandag 22 februari is om 19.00 uur een informatiebijeenkomst bij Intersport in Vlissingen. Daar is ook een diëtist en sportmasseur aanwezig. De cursus kost 30 euro. In formatie vja: 06-53154519. Philip Freriks interviewt Delta topman Boerma. foto: ton stanowicki de centrale twee keer zo hoog als vier procent van de Nederlandse een gemiddelde kolengestookte elektriciteitsproductie voor zijn centrale. De Sloecentrale neemt rekening

de Faam | 2010 | | pagina 20