Al ruim 30 jaar uw betrouwbare partner! Kleurrijke dagen Nu tot DE SPECIALIST IN KOZIJNEN, RAMEN BUITENDEUREN Vakantieactiviteiten in teken van Giro Student van de HZ redt dolfijnen bij overkapping Gratis zonwerin bij een dakkapel renovatie Gratis montage Microkrediet Bel. 0113-211811 voor een afspraak Nobelweg 2-24, Goes (bij de Zeelandhallen). Tel. 0113-211.811 www. be i i so I goesn ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL BEL IS O L mam Woensdag 17 februari 2010 - Pagina 17 MIDDELBURG - De Voor jaarsvakantieactiviteiten in Middelburg die 22 februari beginnen staan voor een groot deel in het teken van wielerevenement de Giro d' Italia, die in mei in de stad fi nisht. Op maandag gaan de kinderen onder leiding van het Sportbuurtwerk om 14.00 uur bowlen in de Kruitmolen. Een dag later kunnen de 6 tot 14-jarigen zich vanaf 13.00 uur op de Markt met gekke fietsen uitleven. Vervolgens zijn er woensdag 24 februari om 13,00, 14.00 en 16.00 uur clinics BMX op het school plein van de Bredeschool aan de Prinsenhove. Donderdag is er om 13.00 uur een fietsloze sportmiddag in de gymzaal, aan de Rotterdamse Kaai en vrijdags start een dikke ban den race op het parkeerter rein van sporthal Voorborch. Vanaf 13.00 uur voor de 6 tot 9-jarigen en om 14.30 uur vol gen de 10 tot 14-jarigen. Mee doen aan alle activiteiten is gratis. Informatie: www.mid- delburginbeweging.nl door marcel van der voort VLISSINGEN - De Vlissingse student Christiaan van Assen delft heeft zijn afstudeerop dracht aan het begin februari gestarte project Dolphin Saver gekoppeld. Hij doet de oplei ding Aquatfsche Ecotechnolgie aan de Delta Academy van Ho geschool Zeeland. De Neder landse vissers gebruiken de Dolphin Saver om bijvangst van bruinvissen en dolfijnen tegen te gaan. De staand vissers testen de werking van 150 uitgedeelde apparaatjes. Deze zijn ter be schikking gesteld door de ver eniging Kust Zee en het pro ject krijgt ondersteuning van het ministerie van LNV en de kenniskring staand want visse rij. Bovendien is er medewer king van de Nederlandse Vis sersbond en het EHBZ-netwerk van Pieterburen. De vissers uit Vlissingen en Arnemuiden blij ken nog weinig af te weten van de Dolphin Saver. Op de Joris Senior zijn schoonmakers op vrijdagmiddag in de haven van Vlissingen actief. Eén van hen laat weten dat het weinig voor komt dat er een bruinvis met het net uit zee komt. Van dolfij nen weet hij helemaal niets af. Iets verderop is Dirk de Nooijer met zijn maten met de netten van de Geertruid Adriana bezig. "Ik denk dat wij één keer per jaar een bruinvis vangen. Die is meestal al een tijd dood." Een microkrediet is een le ning voor starters en door- starters, met onvoldoende kapitaal, om een onderne ming te starten. Dit bedrag wordt dus niet zomaar ter beschikking gesteld, maar moet weer worden terugbe taald. Op deze manier wordt vertrouwen, trots en onaf hankelijkheid gecreëerd. Het project Microstarter Zeeland biedt ondernemers tevens begeleiding en coaching. Microstarter Zeeland wordt ondersteund door de Pro vincie Zeeland en het Minis terie van Economische Za ken. Prinses Maxima is het boegbeeld voor de micro kredieten in Nederland. Saïd ontving vorige week Prinses Méxima in zijn cafetaria. foto: marina meuers door marina meuers VLISSINGEN - Een patatje met kon hij helaas niet kwijt aan Prinses Mdxima. Maar Saïd Farahi, eigenaar van cafetaria De Smulpaap, was wel enigszins onderstebo ven van haar bezoek vorige week dinsdag. Saïd nam in december vorig jaar, met behulp van een microkre diet, De Smulpaap over en Prinses Mïixima bezocht als lid van de Raad voor Micro financiering zijn zaak. Een eigen zaak runnen was niet nieuw voor Saïd Farahi. Vanaf zijn vijftiende bestierde hij al een zaak in witgoed in zijn ge boorteland Afghanistan. Daar naast volgde hij een studie aan de universiteit. Toen de politie ke situatie in het te land te ge vaarlijk werd, besloot hij de zaak en zijn woning achter te laten en te vluchten naar Nederland. Saïd was toen 22 jaar. "Ik kwam in 1999 terecht in Friesland in een klein dorpje. Later heb ik nog een tijdje in Sneek ge-, woond waar ik in een avond winkel kon werken. Via een vriend die in Vlissingen woon de, ben ik deze kant opgeko men. In 2002 ben ik met de in- burgeringscursus gestart, die heb ik in acht maanden afge rond waarna ik een verblijfsver gunning voor onbepaalde tijd gekregen heb." Vanaf die tijd werkte Saïd bij verschillende bedrijven in Vlissingen, waar onder een cafetaria. "Ik hoorde via via dat de eigenaar van De Smulpaap, die nog een andere zaak in Vlissingen heeft, de zaak aan de Hobeinstraat wilde ver kopen. Toen de boekhouder van mijn toenmalige baas me op de mogelijkheden van het microkrediet wees, ben ik dat op het internet gaan uitzoeken. Zo werd duidelijk dat ik mijn ei gen zaak kon starten." Het be zoek van Prinses Maxima kwam als een grote verrassing. "Ik hoorde slechts een week van te voren wie er op bezoek kwam! Maxima is zo'n twintig minuten bij ons in de zaak geweest. Het was een heel leuk gesprek en de reacties daarna van klanten wa ren overweldigend. Werkelijk iedereen heeft het erover. Dit had ik een paai- maanden gele den niet kunnen verzinnen."

de Faam | 2010 | | pagina 17