f r Stempassen deze week in de bus Aanleg groen Schroeweg Rioolheffing 2010 Inzameling plastic groot succes Oproep kandidaatstelling SeniorenRaad Middelburg waarschuwt voor gladde wegen Middelburg Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Deze week worden de stempassen voor de gemeenteraadsverkiezingen van 3 maart verspreid in de gemeente Middelburg. Bewaar deze pas goed, want zonder stempas kunt u geen stem uitbrengen. Ook bent u verplicht om een geldig identiteitsbewijs te overleggen voordat u gaat stemmen. U mag stemmen in een stembureau naar keuze zonder dat u daarvoor iets extra's moet regelen. U heeft een stempas waarmee u in heel Middelburg elk willekeurig stembureau kunt binnenlopen om te stemmen. Verhinderd op woensdag 3 maart? Als u op woensdag 3 maart de dag van de verkiezingen, zelf niet kunt stem men, dan kunt u op de achterkant van de stempas iemand machtigen. U kunt elke kiesgerechtigde inwoner van Middelburg machtigen. U en de gemachtigde moeten ieder een handtekening plaatsen op de achter kant van de stempas. Wanneer deze persoon zelf gaat stemmen, levert hij/zij tegelijk met de eigen stempas de uwe in. Zo wordt uw stem toch uitgebracht, ook al bent u zelf verhinderd. In december 2009 is officieel het fiets pad langs de Schroeweg naar de Mor- tiere geopend. Het nieuwe tracé loopt parallel aan de Schroeweg, van de Schroebrug tot aan woonboulevard de Mortiere. Langs het nieuwe fietspad zijn 56 platanen met daar tussen heesters geplant. Dinsdag 16 februari wordt in de middenberm van de Schroeweg de vangrail weg gehaald. Dit is mogelijk, omdat op de gehele Schroeweg niet harder dan 50 km per uur gereden mag worden. Op de plaats van de vangrail wordt waarnodig haagbeplanting aange bracht. In de middenberm en aan de kant van de wijk Dauwendaele, tegen het dijklichaam aan, zullen 29 platanen geplant worden om de bomenstructuur van de Schroeweg te versterken. Het is de bedoeling dat hetzelfde beeld ontstaat vanaf de Schroeburg tot aan de Statenlaan, namelijk drie rijen plata nen. Voor verdere inlichtingen en infor matie kunt u terecht bij de heer Dick Sakko van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (0118) 67 53 13. Nieuw is dat u ook een (kopie) identiteitsbewijs van de volmachtgever moet overleggen op het stembureau. De gemachtigde overlegt dan twee stempassen en twee identiteitsbewijzen. Eén nieuw stembureau. Vergeleken met de laatst gehouden verkiezingen is er een stembureaulocatie gewijzigd. Het stembureau van de Uilenburch aan de Nederstraat 3 is vervan- gen door het wijkgebouw 't Bolwerk aan de Verwerijstraat. De kandidatenlijsten worden op woensdag 24 februari bezorgd. www.stemwijzer.nl Foto: Jan Koole Eind van deze maand verzendt de gemeente Middelburg weer de ge meentelijke gecombineerde aanslag 2010. Op dit aanslagbiljet komt onder meer de aanslag rioolheffing (voorheen rioolrecht) voor. De belastingopbrengst is bestemd voor de aanleg en het onderhoud van het gemeentelijk rioolstelsel. Op grond van de nieuwe wetgeving (Wet verankering gemeentelijke watertaken) is de gemeente verplicht zorg te dragen voor de afvoer van afvalwater en hemelwater. Hemelwater Het verschil met het rioolrecht is dat vanaf 1 januari 2010 objecten van waar uit geen afvalwater wordt geloosd, maar waarvan wel hemelwater wordt afge voerd op de gemeentelijke riolering in de rioolheffing worden betrokken. Het tarief voor de eigenaar is 110,29 per jaar. De gebruikersheffing is vast gesteld op het laagste tarief (eerste categorie) 40,79. De rioolheffing wordt opgelegd aan eigenaren en gebruikers van eigendom men van waaruit afvalwater en/of hemelwater direct of indirect op de gemeen telijke riolering wordt geloosd. Informatie Bij het aanslag-/beschikkingsbiljet 2010 treft u de jaarlijkse belastingwijzer aan. In deze folder kunt u naast de rioolheffing alles lezen over de WOZ- waarde, de belastingsoorten, de tarieven, kwijtschelding en bezwaar. Uiteraard kunt u ook terecht bij de balie van belastingen in het stadskantoor. U kunt ook bellen: (0118) 67 57 72, of klik op www.middelburg.nl onder het kopje 'Digitaal loket/Belastingen'. De SeniorenRaad Middelburg (SrM) is door het gemeentebestuur in het leven geroepen om een bijdrage te leveren om de specifieke behoeften en belangen van Middelburgse senioren zo goed mogelijk tot hun recht te laten komen in de voorbereiding en uitvoering van het gemeentelijk beleid. De SrM stelt jaarlijks een werkplan op en legt dit voor aan het college van Burgemeester en Wethouders van Middelburg. Jaarlijks worden er bijeenkomsten georganiseerd om de achterban te informeren over de uitgevoerde activiteiten en over het werkplan en het up-to-date houden van de website. De SrM vergadert regulier éénmaal per maand, daarnaast zijn er verschillende vergaderingen met onder andere zorginstellingen, Klaverblad en platform WMO. De tijdsbesteding is, afhankelijk van de functie die men bekleedt, 0,5 tot 1 dag per week. Kandidaatstelling In april 2010 zijn er weer verkiezingen voor de SeniorenRaad. Men kan zich hiervoor kandidaatstellen. Kandidaten die zich reeds tijdens de informatiebijeenkomst van 10 november 2009 hebben aangemeld staan al geregistreerd. Meer informatie over de SrM en haar werkzaamheden is terug te vinden op de website: www.seniorenraadmiddelburg.nl. Om zich kandidaat te stellen, dient men te voldoen aan onderstaande criteria. U: - bent op 1 april 2010 60 jaar of ouder - heeft bestuurlijk en politiek inzicht - bent maatschappelijk betrokken - bent een inwoner van Middelburg - heeft een visie op ouderenbeleid - heeft voldoende tijd voor het lidmaatschap - kijkt verder dan het eigen belang - kan zich goed mondeling en schriftelijk uitdrukken U kunt zich kandidaat stellen door een CV in te leveren bij de Stichting Seniorenraad Middelburg. In de CV moet ver woord worden wat het maatschappelijk verleden van de kandidaat is, wat de motivatie van de kandidaat is om deel te nemen aan de Seniorenraad en wat de kandidaat wil bereiken voor de doelgroep. Tevens verzoeken wij de kandidaten om een recente pasfoto mee te sturen. De CV met de pasfoto kan tot maandag 1 maart worden opgestuurd naar: Seniorenraad Middelburg, Kasteelstraat 22, 4333 RK Middelburg. Per 1 december 2009 is de gemeente Middelburg gestart met de inzameling van plastic verpakkingsafval. Verspreid over de stad zijn daarvoor ondergrondse con: tainers geplaatst. Inmiddels is al ruim 13.000 kg in gezameld! Dit succes heeft er toe geleid dat sommige con tainers vaker worden geleegd en dat er op an dere locaties een extra container is bijgekomen, PLASTIC AFVAL KUN JE BETER SCHEIDEN «■•IS»' Vorige week vrijdag plaatste de ge meente Middelburg waarschuwings borden tegen mogelijke gladheid op de toegangswegen. Middelburg heeft te weinig strooizout om gladheid op wegen te bestrijden. Verkeerswethouder Frank Streng wijst de automobilisten op de eventuele gevaren. v 'r Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2010 | | pagina 9