CDA Het woord aan lijsttrekker Hannie Kool-Blokland, CDA Gemeenteraadsverkiezingen 3 maart 2010 PvdA Het woord aan lijsttrekker Albert de Vries, PvdA Het woord aan lijsttrekker Jeannette de Vis - Berrelkamp, SP Het woord aan lijsttrekker Piet Kraan, LPM Op 3 maart vinden de verkiezingen voor de gemeenteraad plaats. Het is belangrijk dat u zich goed kunt oriënteren op uw keuze. Daarom krijgen de politieke partijen, deze en volgende weken, op de gemeentelijke Faampa- gina's ruimte om zich aan u te presenteren. Vandaag gaan we van start met bijdragen van de lijsttrekkers van de PvdA, het CDA, de SP en de LPM. Volgende week is het woord aan de lijsttrekkers van de WD, de SGP, de Christen- Unie, GroenLinks en D66. De week voor de verkiezingen vindt u in de Faam een overzicht, waarin u van alle partijen de standpunten en meningen kunt vinden bij verschillende onder werpen. Wilt u meer weten? Kijk dan op de verkiezings site op www.middelburg.nl. Daar vindt u alle kandidaten en verkiezingsprogramma's, maar ook de verkiezingsagenda en de Stemwijzer. Geen loze beloften Op 3 maart mag u stemmen voor de gemeenteraad. Ik hoop dat u van dat recht gebruik maakt. Veel men sen vinden politiek saai. Of denken dat het allemaal niets uitmaakt. Dat snap ik ook best. Er wordt veel gepraat en veel beloofd. Inwoners zo maar van alles beioven is makkelijker dan dingen daadwerkelijk reali seren. Ik houd echter niet van loze beloften. In de ge meentepolitiek ga je over dingen die mensen direct raken. Je moet visie op de toekomst hebben. Je moet je visie samen met de mensen waar je voor opkomt waar willen maken. Aan de slag, je stinkende best doen, mensen betrekken, luisteren. Maar ook knopen doorhakken. Verantwoordelijkheid nemen. Ook als niet iedereen het met je eens is. Je kan het niet iedereen naar de zin maken. In 2002 en 2006 hebben heel veel mensen op mijn partij gestemd. We werden de Partij van de Aanpak. We hebben veel mooie dingen voor de mensen in Mid delburg voor elkaar gekregen. Denk maar eens aan al die nieuwe woningen voor ouderen, de verbetering van de zorg en het welzijn, de enorme investeringen in de sport, het sterk verbeterde armoedebeleid, de vernieu wingen in Zuid en de Stromenwijk, het winkelcentrum Veerse Poort, allerlei voorzieningen voor de jeugd, de brede scholen en noem maar op. In de komende periode zal het niet makkelijk zijn, met alle bezuinigingen die op ons af komen. Dan zijn ervaren bestuurders nodig. Ik ben opnieuw beschik baar als wethouder. Graag zou ik ons plan voor de woonservicezone afmaken. Me extra inzetten voor het jeugdbeleid, de voorzieningen in wijken en dor pen, het onderwijs en de gezondheidszorg. Energie besparing in huurwoningen zodat de woonlasten omlaag gaan. Samen met onze actieve fractie wil ik mijn best doen om de invloed van bewoners op hun leefomgeving verder te vergroten. En als er bezui nigd moet worden zullen wij de kwaliteit van leven van de meest kwetsbare mensen beschermen. Laat het niet op zijn beloop. Ga stemmen op 3 maart! Het maakt echt uit wie u kiest. Iemand die alleen maar hard roept of iemand die ook echt iets voor elkaar krijgt? Kies iemand die sterk is voor de stad. En sterk voor de mensen! Kies Albert, lijst 1 MIDDELBURG Weer mag ik voor het CDA de lijsttrekker zijn voor de verkiezingen van 3 maart. Dat doe ik graag en met veel enthousiasme. Ik ben al een aardige tijd betrokken bij de Middelburgse politiek en ik zie hoeveel we samen met elkaar en zeker ook met de inzet van het CDA in onze prachtige gemeente hebben kunnen doen. En ook dat er nog heel veel werk ligt. Middelburg is een prachtige gemeente, met een bijzondere binnenstad, met mooie, kenmerkende dorpen die hun eigenheid nog echt hebben weten te behouden. Maar we moeten er allemaal de schouders onder zetten dat het zo blijft. Graag wil ik u iets meer van mijzelf vertellen. Who's who Ik ben 52 jaar, ik woon al ruim 27 jaar in Middel burg en ik ben ongeveer twintig jaar actief in de CDA-politiek, de laatste zeven jaar als wethouder. Onze vier kinderen zijn hier geboren en opge groeid en hebben hier genoten van het spelen op straat (stoep) en op de veldjes (niet altijd even schoon), het uitstekende onderwijs en de gezellige sportverenigingen en andere clubs. Ik heb ervaren dat Middelburg een prima plek is om te wonen en voor kinderen om op te groeien. Voor mij is de keuze voor het Christen Democra tisch Appel een zeer bewuste stap: de uitgangs punten van het CDA liggen mij na aan het hart: rentmeesterschap, duurzaamheid, solidariteit, gerechtigheid, en gespreide verantwoordelijkheid. Het CDA vindt dat ieder mens tot zijn recht moet kunnen komen, zich vrij moet kunnen ontwikkelen en alle kansen krijgt om mee te doen in onze samenleving, dat er een samenhang tussen de generaties komt. Vanuit de solidariteitsgedachte nemen wij de verantwoordelijkheid voor elkaar, want ieder mens telt. Die sociale visie is erg be langrijk. Het vrijwilligerswerk is daarbij de ruggen graat van onze samenleving. Daarin laten we zien dat we verantwoordelijk zijn voor onze buren, vrienden, naasten en zomaar mensen die we eerst niet eens kenden, maar voor wie we wat willen doen. Het CDA wil actief meewerken aan een goede toe komst voor de gemeente en wil daar ook verant woordelijkheid voor dragen. Daarvoor wil ik mij persoonlijk inzetten. Wat is er zoal veranderd de afgelopen 4 jaar? Niet zoveel vrees ik. In deze krant stond 4 jaar geleden het volgende namens de SP: Hoe zien wij Middelburg in de toekomst? Als stad die meetelt op basis van haar sociale voorzieningen, haar culturele evenementen en de mogelijkheden die zij de mensen biedt om zelf mee te doen en niet op basis van haar inwonertal en haar prestigeprojecten. Als stad die zorgt voor betaalbare woonruimte voor iedereen. Als stad die haar open plekken en haar groen koestert. Als stad die trots is op haar monumenten, straatjes en pleinen en zorg draagt voor goed onderhoud. Er kan en moet in onze ogen nog steeds een hele boel veranderen in Middelburg. Zo wil de SP (U weet het inmiddels wel) een volwaardig stadspark op het Molenwater, een autoluwe binnenstad, geen verdere afbreuk aan het Nationaal Land schap, meer aandacht voor de leefbaarheid in en de omgeving van Sint Laurens en Nieuw- Sint Joosland. Uitvoering geven aan de Pleinenvisie, Middelburg als kennisstad no. 1, als cultuurstad no. 1, als winkelstad no. 1. Maar bovenal als sociale stad no. 1! Als stad waar menselijke waardigheid, gelijkwaar digheid en solidariteit hoog in het vaandel staan. Waar men oog heeft voor elkaar, elkaar helpt als dat een keertje nodig is. Waar een degelijk sociaal vangnet is voor hen die dat (tijdelijk) nodig hebben! Waar iedereen geïnspireerd wordt om naar vermo gen zijn of haar steentje bij te dragen. Voor zo'n stad hebben we een college nodig dat oog en oor heeft voor de behoeftes en de wensen van de bur gers en niet slechts haar eigen prestigieuze wen- senlijstje ten uitvoer wil brengen. Dan hebben we een gemeenteraad nodig die dat college aanstuurt en controleert in plaats van er blind achteraan te hobbelen. Een gemeenteraad die kijkt of ideeën goed zijn en niet waar ze vandaan komen. Als het een beetje in die richting op zou kunnen schuiven zouden het best eens vier mooie jaren kunnen wordep. Daar wil de SP Middelburg, met Uw hulp, graag aan meewerken. SP, want een stad is meer dan stenen! Verkiezingstijd Mooie woorden van partijen buitelen over elkaar heen. Maar waar gaat het om? Toch dat het zo goed mogelijk gaat met Middelburg? Daar hoort het im mers om te gaan in de politiek. Maar ja, wat is goed? Schoorvoetend heeft de coalitie eindelijk toegegeven dat de ambities, zoals verwoord in Riek Bakkers Kwaliteitsatlas, te hoog gegrepen waren. Goed. Veel partijen willen ook wel anders en dat is goed. De aan dacht wordt verlegd van grote projecten naar (so ciale) samenhang en ook dat is goed. Maar de bouwput ligt als natte puist aan de Noordstraat en er gebeurt niets. Geen bouwwerkzaamheden, geen al ternatief plan, geen diepgaand onderzoek naar de oorzaken, niets, niets, niets. Niet goed dus. 80 mil joen euro aan bouwgrond is aangekocht de afgelo pen jaren. Maar geld om woningen te bouwen op Ramsburg is er niet. Niet goed. Je weet allang dat je een slordige 5 tot 10 miljoen euro (elk jaar!) moet - gaan bezuinigen. En vervolgens zegt de coalitie: daar kijken we wel eens naar na de verkiezingen. Niet goed. Het transferium aan de oostzijde van de stad is geschrapt. Gevolg: later waarschijnlijk sluip- verkeer richting binnenstad. Foute boel. Vasthouden aan bouw in Cleene Hooge, midden in het Nationaal Landschap Walcheren? Slecht. Mortiere. Dreigend verkeersinfarct op de rotonde, weinig tot géén voor zieningen, steeds van het kastje naar de muur ge stuurd worden door gemeente en consortium, openingstijden die niet kunnen, verkwanselen van de openbare ruimte. Niet goed. Maar hoe dan wel? Kijk, Middelburg bestaat uit wijken, dorpskernen en bin nenstad en die dienen volgens ons nu eens volstrekt voorrang te krijgen. Niet, volgens Riek Bakker, door Kwaliteit Door Groei. En ook niet, zoals de coalitie beweert, door Groei Door Kwaliteit. Nee, Middelburg is gebaat met concrete goede zaken die de wijken en de binnenstad direct raken. Groei in Kwaliteit, laten we daar maar eens mee beginnen. En dat begint met besturen. Goed bestuur kan namelijk anders. Samen met onze burgers opko men voor een goed lokaal bestuur, dat is wat wij wil len. En dan wel zo concreet mogelijk. Duidelijk en eenvoudig. Gewoon gewoon. Meer weten? Bekijk dan ons uitgebreide verkiezingsprogramma op www.lokalepartijmiddelburg.wordpress.com

de Faam | 2010 | | pagina 8