Bioscoopbezoek stijgt enorm de Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Digitale ruimtelijke ordening Woensdag 10 februari 201Ö - Pagina 37 Vervolg van pagina 36 grond van de Monumentenwet 1988 voor: Bellinkbrug, Dokbrug en Spijkerbrug: aanbrengen led verlichting. Loskade 19: bouwen tuinmuur. Molstraat 3: intern verbouwen kantoor. ONTWERPMONUMENTEN- VERGUNNING Gedurende zes weken, van 1 1 fe bruari tot en met 24 maart 2010 ligt bij de vakbalie in het stadskantoor het ontwerp van een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: Lange Noordstraat 31: ged. vernieuwen voorgoot. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het College van burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een monde linge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodza kelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnummer (0118) 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden ver klaard in hun beroep bij de admini stratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuurs recht naar voren hebben gebracht. VERLEENDE ONTHEFFING EN VERGUNNING NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende ontheffing van het bestemmingsplan en bouwvergun ning is verleend: Loskade 27: intern aanpassen woning en maken aanbouw achtergevel. Nieuwe Burg 6/6A: verbou wen voorgevel, verbouwen en uitbreiden winkel en woning. De bouwvergunning met ontheffing en alle relevante stukken liggen ge durende zes weken, van 1 1 februari tot en met 24 maart 2010, elke werkdag tijdens kantooruren ter in zage bij de vakbalie in het stadskan toor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelich ting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met het besluit, kan vanaf 12 februari tot en met 25 maart 2010 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagteke ning, omschrijving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. De gene die een beroepschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. ONTHEFFINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 3.22, LID 1 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 3.22, lid 1 van de Wet ruim telijke ordening ontheffing te verle nen van het bestemmingsplan "Nieuw Middelburg" ten be hoeve van het tijdelijk plaatsen van een keetunit op net perceel Haven straat. De ontheffing wordt ver leend voor de duur van één jaar. Het ontwerp van het ontheffingsbe- sluit met relevante stukken ligt gedu rende zes weken, van 1 1 februari tot en met 24 maart 2010, ter in zage bij de vakbalie in het stads kantoor. Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun ziens wijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het College van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus óOOO, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het nood zakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnummer (0118) 67 52 84. Belanghebben den lopen het risico niet-ontvanke- lijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rech ter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. VERZOEK OM (BINNEN- PLANSE) ONTHEFFING EX ARTIKEL 3.6 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat er een aanvraag is ingekomen ten be hoeve van het uitoefenen van een bedrijf aan huis (verkoop van sie raden en materialen om sieraden te maken en het geven van workshops vanuit een kamer) in de woning Schepenenlaan 268. Het verzoek voldoet niet (geheel) aan de voorschriften van het ter plaatse vigerende bestemmings plan "Zuid" Het college is voornemens om ont heffing te verlenen van het bestem mingsplan met gebruikmaking van de van de daartoe in het bestem mingsplan opgenomen mogelijkheid. In verband hiermee ligt het ontwerp van het ontheffingsbesluit gedurende twee weken, van 1 1 februari tot en met 24 februari 2010, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Ge durende deze periode kunnen be langhebbenden mondeling of schriftelijk hun zienswijze omtrent ge noemd ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor mondelinge zienswijze, tele foonnummer (0118) 67 52 88. ONTHEFFING EX ARTIKEL 3.6 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 3.6 van de Wet ruimtelijke or dening ontheffing te verlenen van: Het bestemmingsplan 'Mid delburg Buitengebied' ten behoeve van de uitbreiding van een bestaande minicamping op het perceel Koudekerlcseweg 165. De minicamping wordt uitge breid naar in totaal 25 eenheden. Het ontwerpontheffingsbesluit met de relevante stukken ligt gedurende twee weken, van 1 1 februari tot en met 25 februari 2010, ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont werpbesluit kenbaar maken bij het College van burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzake lijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 36. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke infor matiepagina's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekstpagina 830. ■■■■■■■■■■■■■■■■Bi iiiiiiififMwm inninnBHB—m GEDOOGBESCHIKKING Koudekerke Wij zijn van plan een gedoogbe- schikking af te geven om de vestiging van een reparatie- en motorhandel mogelijk te maken op het bedrijventerrein Karreveld. Het geldende bestemmingsplan verzet zich tegen de motorhandel, zijnde detailhandels activiteiten. Het is de bedoeling dit op korte termijn te corrigeren door het bestemmingsplan te wijzigen. In afwachting van het doorlopen van deze procedure wordt een gedopgbeschikking afgegeven. Het concept van deze beschikking ligt op de gebruikelijke wijze ter inzage. T/m vrijdag 26 februari 2010 kunnen schriftelijke zienswij zen worden ingediend bij het college. Daarna maakt het college een definitieve afweging over de gedoog beschikking. Voor vragen hierover kunt u terecht bij Piet Kluijfhout (0118) 555 404. AANVRAAG BOUWVERGUNNING (bekendmaking op grond van arti kel 41 Woningwet (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Domburg - het plaatsen van een toegangs poort brandgang Stationsstraat 3,(25-1) Gapinge - het plaatsen van een schutting/ erfafscheiding Dorpsstraat 78a; (26-1) Grijpskerke - het vergroten van een woning Burg. Bouwmanstraat 7;(26-l) - het vergroten van een woning Garijp 6;(2-l Koudekerke - het vergroten van een vakantiewo ning Vebenabos 29;(29-l) - het oprichten van een garage/ berging Doormanstraat 9;(26-l) - het oprichtten van een garage/ berging Doormanstraat 1 1;(22-1) Meliskerke - het oprichten van.6 nieuwe wonin gen (3x2 onder 1 kap) Molenwerf 5, 7, 9, 11, 13, 15;(25-l - het vergroten van een kerkge bouw Torenstraat 8;(2ó-l Oostkapelle - het vergroten van een kleding zaak en wijzigen voorgevel Dorpsstraat 46,(26-1 - het vergroten van een woning Torenstraat 1 1 ;(27-l - het vergroten van bedrijfsruimte Oranjezonweg 3a;(l-2) Veere - het vernieuwen van de bestaande afmeervoorziening Mosselplaat in het Veerse Meer; (25-1 Vrouwenpolder - het oprichten van een geluids scherm N 57 (Polredi jk);(28-l Tegen deze aanvragen kan pas een bezwaarschrift ingediend wor den nadat op de aanvraag is be slist (in principe binnen 1 2 weken) AANVRAAG MONUMENTEN VERGUNNING Op grond van de Monumentenwet 1988 (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Aagtekerke - het gefaseerd herbouwen van "Hof Hazenberg" Prelaatweg - het oprichten van 22 appartemen- n, horeca, winkel en kantoor 81 ;J 14-1 Meliskerke - het vergroten van een kerkge bouw Torenstraat 8;(26-1 - het slopen van de consistorie Torenstraat 8,(3-2) Tégen deze aanvragen kan pas een bezwaarschrift ingediend wor den nadat op de aanvraag is be slist (in principe binnen 12 weken) VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN (tussen haakjes staat de datum van verzending) Domburg richt< ten, Badstraat 1 ;(2-2) Grijpskerke - het plaatsen van een houten tuin huis Jacob Catsstraat 25;(1-2) Koudekerke - het plaatsen van bedrijfsruimte Karreveld 47;(le fase)(1-2) - het oprichten van een vrijstaande woning Honte 2;(2-2) Oostkapelle - het vernieuwen van een berging Torenstraat 12; (1-2) Serooskerke - het vergroten van een berging Gargonstraat 231 -2) Zoutelande - het vernieuwen van kozijnen in de voorgevel Bosweg 1 -2) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken. (Zie: bezwaar, beroep en voorlo pige voorzieningen). U kunt de stukken inzien in het gemeentehuis te Domburg. VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN (tussen haakjes staat de datum van verzending) Vrouwenpolder - het slopen van een garage en bij gebouw Schoolstraat 22;( 1 -2) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken. (Zie: bezwaar, beroep en voorlo pige voorzieningen). U kunt de stukken inzien in het gemeentehuis te Domburg. AANVRAGEN KAPVERGUNNING Oostkapelle - Langs de Magnolialaan naast Rozenlaan 2, één eik. Belanghebbenden kunnen van 10 t/m 24 februari 2010 een ziens wijze indienen bij de gemeente Veere, afdeling Openbare Ruimte, postbus 1000, 4357 ZV Domburg. Voor meer informatie kunt u terecht bij de'Centrale Publieksbalie, tel. (0118) 555 447. ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING De gemeenteraad heeft op 28 ja nuari 2010 een nieuwe en gedere guleerde Algemene plaatselijke verordening vastgesteld. Deze treedt op 1 1 februari 2010 in werking, ligt ter inzage en is tegen betaling verkrijgbaar. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u inzien bij de centrale publieksba lie van het gemeentehuis, Traverse 1. te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten kan een bezwaarschrift worden ingediend. Dat moet schriftelijk gebeuren, ondertekend zijn, binnen de genoemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aanvrager) en moet tenminste het volgende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een om schrijving van het besluit waarte gen het bezwaar is gericht; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft ge nomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Dom burg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de genoemde argumenten en een nieuw besluit nemen. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hiertegen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat bij de sector bestuursrecht van de rechtbank. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaarschrift indie nen. in de meeste gevallen moet iemand rechtstreeks gevolgen van dat besluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorlopige voorziening ge vraagd worden bij de Voorzienin genrechter. Voor informatie (0118) 555 444. Domburg, 10 februari 2010 Burgemeester en wethouders van Veere Vanaf 1 januari zijn alle gemeenten, pro vincies en departementen verplicht om nieuwe ruimtelijke plannen via internet beschikbaar te stellen. Burgers, bedrij ven, en maatschappelijke organisaties krijgen zo veel gemakkelijker toegang tot informatie over de ruimtelijke ordening in Nederland. De verplichte digitalisering volgt op het in werking treden van de nieuwe Wet ruimtelijke ordening (Wro) in juli 2008. De digitalisering van Wro - plannen vergroot niet alleen de transpa rantie van de ruimtelijke ordening, maar draagt ook bij aan de invoering van de "elektronische overheid". Misschien dankzij de recessie of on danks de recessie is de bioscoop onge kend populair. In 2008 was de bran che al in juichstemming, vorig jaar lag het aantal bioscoopbezoeken in Ne derland met bezoekers naar 27,2 mil joen nog eens 15 procent hoger.De cij fers zijn sinds 1978 - het jaar van films als Grease - niet meer zo goed ge weest. Ook nu zal het succes mede veroorzaakt zijn door de vele topfilms (o.a. sterke animatiefilms) en Neder landse productie. In de VS zullen de inkomsten uit films dit jaar de 10,5 miljard dollar overstijgen.

de Faam | 2010 | | pagina 37