Unieke Sloecentrale Lekker frietje, koffie, pizza Structuur in het leven Veilig onderweg met ADG Open dagen Skin Care dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Sloecentrale opent vrijdag 12 februari Gratis controle van het hondengebit Zeeoverslag Zeeland Seaports beter Fit en sportief op pad naar de lente De Faam Woensdag 10 februari 2010 - Pagina 31 Ema Verheij helpt om orde in de chaos te scheppen. KAPELLE - Loopt u er regel matig tegenaan dat het huis niet op orde is? Schuift u de administratie liever opzij omdat er toch geen doorko men aan is? Dat kan door ziekte, nare ervaring, ver huizing. Ema Verheij, Pro fessional Organizer, helpt daar mee. "Organiseren van administratie bevordert een goed doorstromend bet alingsverkeer. Het is divers. Het belangrijkste is de ver trouwensbasis, coaching en samenwerking." Verheij is aangesloten bij de Neder landse Beroepsvereniging Professional Organiser. Ambpchtsherenwegeling 1, Kapelle, 0113-502931 en www.emaverheij.nl Cees van As en Steven Blommaart. GOES - Auto Diagnose Goes (ADG), van Cees van As en Steven Blommaart, richt zich op de elektronica in de auto. Brandt een waarschu wingslampje dan wordt daar soms weinig aandacht aan besteed. "Wij doen alles wat met bedrading te maken heeft", zegt van As. "Wij pro beren een verlengstuk te zijn Annechien is de nieuwe eigenaresse van Skin Care. MIDDELBURG - Schoon heidssalon Skin Care Mamel Jeras heet sinds 2010 Skin Care Middelburg. Anne chien Mombarg is de nieuwe eigenaresse. Zij werkt al ge- mime tijd in de salon. Anne chien houdt op 19 februari en 5 rrtaart een open dag voor bestaande en nieuwe klanten. Deze staan in het te- Tactiel )00RT DE VRIEND VLISSINGEN - Loes Been hakker heeft eind novem ber in het Paramedisch Centrum Paauwenburg in Vlissingen de praktijk voor Tactiel Stimulering en mas sage Verzachting geopend. Het is een nieuwe behande lingsmethode in Zeeland. Wat is dat nu precies? Tactiel stimulering betekent let terlijk de tastzin. "Zachte ritmi sche aanrakingen van het hele li chaam helpen om minder last te hebben van pijn, verdriet, de pressie en onrust. Maar ook om lekkerder in je vel te gaan zitten", vertelt Loes. "Tactiel Stimulering lijkt op massage, maar is veel lichter en subtieler wat veel men sen prettig vinden. De kracht is het tien behandelingentraject in een korte tijd. Omdat het li chaam een ingebouwd mecha nisme van alertheid heeft en dus even tijd nodig heeft om zich vei lig te voelen en om te kunnen ontspannen, is herhaling in een korte tijd erg belangrijk." Er is de laatste jaren veel wetenschappe lijk onderzoek gedaan naar de ef fecten van aanraking. Het is één van de krachtigste manieren om het fysieke systeem van rust, her stel en verbondenheid te stimu leren. "Veel mensen reageren af wijzend op aanraking. Weten schappelijk is het effect ervan be wezen", stelt Loes. "Zo'n afwij zende reactie wil niet zeggen dat die mensen dan niet aangeraakt moeten worden. Alleen verschilt Loes Beenhakker, met op de achtergrond de foto van haar logo. FOTO: TARA DE VRIEND de manier waarop." Tactiel Sti mulering helpt ook bij leer- en gedragsproblemen bij kinderen en jongeren. "Deze problemen zijn onder andere het symptoom van stress. Als je niet lekker in je vel zit kun je de leerstof ook niet opnemen of reageren op je om geving. Door chronische stress kan het lichaam zich niet meer zelf herstellen." Ook bij burn outs en depressies kan Tactiel Stimulering goed helpen. "Men sen met een burn-out zijn te lang over hun grenzen heen gegaan. Tactiel Stimulering laat je heel concreet voelen waar de grens ligt." Loes maakt gebruik van het fysieke lijf om die begrenzing aan te geven. Tactiel Stimulering zorgt er ook voor dat de positieve emoties, die door een depressie onderdrukt worden, weer ge voeld worden. Dat helpt om te ontspannen. "Tactiel Stimule ring voelt dan als een arm om je heen die troost biedt. Er is niets zweverig aan de behandeling", vindt Loes. "Dat denken mensen vaak. De behandeling is fysiek, tastbaar en dus alles behalve zweverig." Informatie: www.verzachting.nl 0118-411525. FOTO: LEON JANSSENS van andere garagebedrijven en hebben daar goede con tacten mee." ADG doet alle merken auto's en beschikt over moderne apparatuur met up-to-date software. ADG is er ook voor airco, na vigatie, alarmsystemen, blu- etooth. Industriestraat 11, Goes, 0113-222443 en www.autodiagnosegoes.nl VLISSINGEN-OOST - "Uniek, dat is de Sloecentrale in Vlissin- gen-Oost. Voor het eerst heb ben een Nederlands en een Frans energiebedrijf een joint venture opgericht. De samen werking blijkt inspirerend voor zowel Delta als Electricité de France (EDF): we leren elke dag van elkaar. Ondertussen ont wikkelen we een fenomenale snelheid bij de bouw. Met de bouw van de Sloecentrale to nen Delta en EDF aan, over een vooruitziende blik te beschik ken. Jarenlang was er sprake van overcapaciteit op de Euro pese energiemarkt, maar die verdwijnt in het huidige econo mische tij als sneeuw voor de zon. De Sloecentrale zit in de voorste wagon van de trein", stelt Dick van der Klaauw, di recteur van Delta Energy BV. "De Sloecentrale getuigt ook van doorzettingsvermogen. Het verkrijgen van een vergun ning voor de bouw van een energiecentrale is een zaak van lange adem. Ook als de centrale in milieutechnisch opzicht elke toets der kritiek kan doorstaan. Deze centrale is state of the art; de energieopwekking gebeurt aanzienlijk milieuvriendelijker dan in oudere centrales. Als Delta en Electricité de France zijn we trots op de Sloecentra le." Het initiatief voor de cen trale kwam van energiebedrijf Delta. "We willen groeien, dus hebben we meer productieca paciteit nodig", vertelt alge meen directeur Peter Boenna. Samen met partner Electricité de France investeert Delta zes honderd miljoen euro in de sta te of the art gasgestookte ener giecentrale. "Wij zijn er trots op, maar ook Zeeland mag dat zijn", vindt Boerma. De Sloe centrale wordt vrijdag (12 fe bruari) geopend. ken van Balans: je fijn voelen. "Met een goede huidverzor ging zit je letterlijk goed in je vel, en met een gezonde huid straal je." Tijdens de open dagen is een behandeling van een half uur te bespre ken voor 25 euro en krijgt ie dereen 10 procent korting op producten van Environ. Info: 06-10904330. DOOR LEON JANSSENS MIDDELBURG - Drie hore cazaken onder één dak openden in winkelcentrum Veersche Poort in Middel burg. Bij elk van de zaken is het gezellig om er wat te eten of drinken. Cafetaria Family Brasserie en New York Pizza, het cafetaria voor snacks, frites, hamburgers, salades en menu's; de brasserie voor gezellige lunch of diner. New York Pizza maakt alle piz za's en pasta's en bezorgt in Middelburg en Sint Laurens aan huis. Eigenaren zijn Richard Appels en Sander van der Endt, die met Richard Appels (links) en Sander van der Endt. OOSTKAPELLE - Deze maand is bij Dierenart spraktijk (DAP) Walcheren in Oostkapelle nog meer dan anders aandacht voor de gebitsverzorging van honden. Aan de Oude Dom- burgseweg 33a is op woens dag van 16.00 tot 17.00 uur een gratis gebitscontrole mogelijk. Dat kan ook op vrijdag van 17.00 tot 18.00 uur. VLISSINGEN-OOST - De zeeoverslag in de Zeeuwse havens (Zeeland Seaports) is vorig jaar met 13 procent ge daald ten opzicht van 2008. Dit is een beter resultaat dan aanvankelijk werd verwacht. Tijdens de eindejaarsbijeen- komst in december werd nog een overslag gemeld van 28,2 miljoen ton. Een daling van 15 procent ten opzicht van 2008. Hierin werd een schatting gedaan voor de uiteindelijke over slag in december. Een uit zonderlijk goede maand de cember heeft ervoor ge zorgd dat de teller is geëin digd op 28,8 miljoen ton. hun bedrijven zeven dagen per week open zijn. Het adres is Fazantenhof 2, tele foon Cafetaria Brasserie 0118- 633977 en New York Pizza 0118- 637700. }e eigen wereld op de-faam.nl VLISSINGEN - De wekelijk se Sportief Wandeltrainin gen zijn weer begonnen. De groep loopt vanaf de Kano vijver in Vlissingen over het strand of in het bos en doet tussendoor energiegevende en spierversterkende oefe ningen. Elke deelnemer loopt en beweegt binnen de eigen grenzen, onder leiding van een ervaren instructeur. Voor mensen met blessures, chronische aandoeningen of een laag energieniveau is een aparte groep gevormd met aangepaste oefeningen en waar ook aan houding, balans en coördinatie wordt gewerkt. Inlichtingen en aanmelden kan via: 0118- 476949.

de Faam | 2010 | | pagina 31