Scouting 100 jaar in Nederland Start bouw brede school in Souburg-Noord Kort Walchers nieuws 50% 4 n 449 Uf korting! Graag gedaan- dé Weekkrant De Faam SVRZ 't Gasthuis zoekt zingende ouderen ieugdbrassband Middelburg 3e prijs Halve finales Nationale Voorleeswedstrijd Deze week vanaf donderdag Scouts Nicole, Luca en Mika (in de boom) hebben geen bezwaar tegen een paar feestjes. DOOR TARA DE VRIEND VEERE - Er is heel wat te vieren voor de Walcherse scouts. Scouting de Valke niers bestaat 30 jaar en het Scoutcentrum Zeeland 40 jaar. Bovendien bestaat de scouting in Nederland 100 jaar. De grootste jeugd- en jongerenorganisatie viert daarom een jaar lang uit bundig feest met alle jeugd leden en vrijwilligers. Tijdens de gemeenteraadsver gadering van Gemeente Veere bood het Scoutcentrum Zee land en Scouting de Valkeniers de raadsleden een heerlijke taart aan. Ook kreeg de gemeente raad kreeg een korte, maai- spet terende intro over Scouting in gemeente Veere door jeugdle den en bestuur. Dit jaar bestaat het Hopman Vemielhuis precies veertig jaar. En veel langer zal het huidige gebouw niet blijven. Dit jaar wordt het volledig ver nieuwd. "Het nieuwe gebouw is ontworpen door Martijn Boel houwers en het wordt een sa- menvoegsel van een tent en een boomhut", verteld voorzitter Wouter-Dert. "Als we een bouw vergunning hebben, dan begin nen we dinsdag 2 maart met bouwen. Het casco wordt gezet door een aannemer, de rest doen we zelf met twintig vrijwil ligers." Het Scoutcentrum ont vangt groepen uit heel Europa. "We zijn een soort low budget camping voor scoutinggroepen die gedraaid wordt door vrijwil ligers." Valkeniers Scouting de Valkeniers begon dertig jaar geleden in Koudeker- ke. Zij hebben dit jaar ook te ma ken met een grondige renovatie van hun gebouw, de oude kleu- F0T0: JASPER KARMAN terschool aan de Van Speijk- straat 1. "Op zaterdag 27 febru ari gaan we groots het vernieuw de gebouw openen samen met wethouder Jaap Melse van de gemeente Veere", vertelt voor zitter René van Wetten. "Het leuke aan de scouting is dat er geen competitieverband is en dat alle leeftijden welkom zijn. Per leeftijd worden de kinderen in een groep ingedeeld. De scouts doen allerlei leuke activi teiten in spelvorm. En in het na jaar gaan we met alle 110 leden op kamp, om ons dertigjarig be staan te vieren." Meer informa tie via www.100jaar.scouting.nl. DOOR TARA DE VRIEND OOST-SOUBURG - Wet houder Frans Prins en di recteur van Woonburg Marco van der Wel geven vandaag (10 februari) om 11.00 uur, samen met de betrokken basisschooldi recteuren en andere pro jectparticipanten, de offi ciële start van de bouw van de brede school aan de To- renweg in Souburg-Noord. Dat gebeurt in aanwezigheid van alle leerlingen. Tijdens de starthandeling wordt de naam voor de nieuwe brede school bekend gemaakt. Daarna is er een heus prinsen- en prinses- senfeest op de bouwplaats. Een feest dat uitstekend past bij de naam van de school. Het gebouw biedt straks on derdak aan de basisscholen Het Kompas en 't Mozaïek uit Oost-Souburg, - een peuter speelzaal en buitenschoolse opvang van Kinderopvang Walcheren, een wijkontmoe- tingsruimte en een media theek. In een centrale hal op de begane grond komt de geza menlijke entree. Een sporthal met twee gymzalen, met een aparte ingang, maakt de brede school compleet. Naast de scholen gaan ook verschillende sportverenigingen gebruik ma ken van deze sportvoorziening. Naar verwachting is het ge bouw in de zomer van 2011 ge reed. MIDDELBURG - SVRZ locatie 't Gasthuis in Middelburg draait za terdag 13 februari de hilarische en hartbrekende film Young at He art. Het is een documentaire over een koor dat allerhande poplied jes zingt. Wat de film bijzonder maakt is dat het leden zijn van bo ven de 80 jaar. SVRZ hoopt door vertoning van deze film de eigen cliënten ook weer aan het zingen te krijgen. Het kijken van de film geeft een andere kijk op het leven van een ouder persoon. De film begint om 19.00 uur. MIDDELBURG - Jeugdbrassband Middelburg heeft zaterdag 6 fe bruari met succes meegedaan aan het Nationaal Jeugdorkestenfes tival in Schoonhoven. De Middelburgse jeugd onder leiding van di rigent Arian de Visser speelde een technisch zeer knappe uitvoering van het lastige Voyage with the VOC en behaalde hiermee 86 van de 100 punten, goed voor de 3e plaats in een deelnemersveld van in totaal 16 verschillende jeugdorkesten is dit een prachtig resultaat. Nadat de Middelburgse jeugd in 2006 en 2007 op het Zeeuws mu ziekfestival al de beste was in de jeugdafdeling blijkt de Jeugdbrass band ook op nationaal niveau aan de top te staan. MIDDELBURG - De Zeeuwse Bibliotheek en de Walcherse biblio bussen houden op woensdagmiddag 17 februari en 3 maart weer de halve finales van de Nationale Voorleeswedstrijd. In de jury zit dit jaar o.a. kinderboekenschrijver Ben Slingenberg. Vanaf 14.00 uur treden de voorleeswinnaars van de deelnemende scholen voor het voetlicht en lezen een fragment voor uit een door hen zelf ge kozen kinderboek. Dit jaar doen er 21 scholen mee met hun kam pioen. De kinderen vertegenwoordigen hun school in het kader van de Nationale Voorleesdag. Bij de voorleesronden die eind vorig jaar op de scholen gehouden werden, kwamen deze leerlingen als voortreffelijke voorlezers uit de bus. Na deze halve finales mogen de beste kandidaten door naar de provinciale finale, die op zater dag 17 april gehouden wordt in de Zeeuwse Bibliotheek. De win naar van de provinciale finale mag Zeeland vertegenwoordigen in de landelijke finale die op 19 mei plaatsvindt in Utrecht. De Wal cherse finales zijn in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek en wor den gepresenteerd door Alice Speckmann. J.P. Chenet Vin de Pays d'Oc* blanc sec, blanc moelleux, cinsault rosé of cabernet syrah, 2 flessen a 750 ml naar keuze 2 stuks Knorr Wereldgerechten alle soorten, 3 pakken voor 2-3 personen naar keuze 3 stuks *WI| verkopen jeen alcohol aan klanlen jonjer dan 16. I® Noj Jeen 20 jaar? Laai Je lejlllmatle zien! De aanbledln Jen zijn jeldl J van donderda J11 februari l/m zonda J 11 februari 2010.-Niet In alle winkels verkrljjbaar. Prljswljztjlnjen en/of drukfouten voorbehouden. Wederverkoop verboden. Voor alle aanbledln jen Jeldt OP»OP

de Faam | 2010 | | pagina 13