Tim is topper Wiskunde Olympiade Champagneontbijtje tegen armoede m Autorijden leer je zo De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Lucre Auto Diagnose Goes Diagnose/reparatie van: Airco Motor Comfortsystemen ABS/Airbag Inbouw van: Autoalarm Cruisecontrol Parkeersensoren Audio/Navigatie Ritregistratie Industriestraat 11 Goes www.autodiagnosegoes.nl 111111 Bij de ANWB bepaal jij hoe snel Lklil Woensdag 10 februari 2010 - Pagina 12 Luc Luc Markies kent Vlissingen als zijn broekzak. DOOR MARINA MEIJERS VLISSINGEN - De leegstand in de Vlissingse binnenstad is een doom in het oog van Vlissinger Luc Markies. On langs bleek uit een onder zoek zelfs dat de Schelde- stad een trieste tweede plaats in Nederland in neemt als het gaat om lege winkelpanden. Als het aan Luc Markies ligt, wordt di rect actie ondernomen. Markies zou graag zien dat de in zijn ogen 'praatcultuur' in Vliss ingen wordt omgezet in een 'doecültuur'. "Ik ben jaren als ondernemer actief geweest in Vlissingen, dus ik denk dat ik een heel goed beeld van de stad en haar inwoners heb. Ik ben 1964 begonnen met een verlich tingswinkel en ik heb in de jaren tachtig een goedlopende galerie gehad op de Nieuwendijk. In de jaren negentig heb ik mijn pan den verkocht, alleen de verlich tingszaak heb ik overgedragen aan één van mijn medewerkers. Toen deze mij in 2006 op mijn adres in Frankrijk lichtelijk in paniek belde, dat zij de zaak wil de sluiten omdat de toeloop van FOTO: MARINA MEUERS klanten dramatisch was terug gelopen, besloot ik tot actie over te gaan." Markies zorgde voor een nieuw ondernemersplan, verlaagde de huur en de zaak is overeind gebleven. "De proble men werden veroorzaakt dooi de nieuwbouw van de Fontey- ne, hierdoor werden delen van het centrum slecht bereikbaar, maar ik vind ook dat het politie ke beleid in Vlissingen debet was aan de problemen. Er was geen samenhang binnen het bestuur, bij organisaties, instel lingen en stichtingen. Iedereen wees naar elkaar." Ook nu heb ben Vlissingse ondernemers het Eén van de acties die Luc Markies heeft ondernomen om van Vlissingen een (be)leefbare binnenstad te maken is de oprichting van de Lucre (het Franse woord voor winst) Stichting. De aanpak van deze stichting bestaat onder andere uit ac quisitie van nieuwe winkel- vestigingen, ruimte voor kunst en cultuur, goede sa menhang horeca en winke len teweegbrengen en het ondersteunen van vernieu wende initiatieven. moeilijk. Volgens Markies zijn er drie duidelijke oorzaken voor de leegstand aan te wijzen: "Als eerste is het centrum excen trisch gelegen, gedeeltelijk om geven door water, als tweede vind ik dat het in de Vlissingse politiek ontbreekt aan een lange termijnvisie en ten derde is er natuurlijk de groei van Middel burg en Goes waar Vlissingen last van heeft." Plannen om de ze vicieuze cirkel te doorbreken heeft Markies genoeg. "Het be langrijkste is dat de lege panden zo snel mogelijk gevuld worden. Mijn voorstel is om hier werk winkels gratis in te huisvesten. In deze winkels kan iedereen zijn plannen, visie of voorne mens laten zien aan het publiek. Verder denk ik dat Vlissingen gebaat is bij meer voordeelwin kels zoals bijvoorbeeld de Ac tion." VLISSINGEN - Tim de jonge uit klas 5 VWO van het Schel- demond College in Vlissingen heeft het uitzonderlijk goed gedaan tijdens de eerste ron de van de Wiskunde Olympia- - de. Hij behaalde 36 van de 36 punten. Een score die bij Scheldemond niet eerder werd behaald. Vorig jaar wa ren er in Nederland zeven deelnemers die alles goed hadden. Het resultaat krijgt nog extra glans doordat Tim weliswaar in VWO 5 zit maar voor zijn leeftijd nog in VWO 4 thuis hoort. Hij volgt nu trai ningen voor eventuele deel name aan een internationale Olympiade in de nabije toe komst. Nikita Hanning uit VWO 5, Gijs van Luinen uit VWO 3 en Aron Theunissen uit VWO 4 hebben met 21,17 en 17 punten weliswaar fors minder gescoord dan Tim maar zij mogen ook hopen op een plaatsje in de tweede ron de. Op 26 maart worden de 750 beste leerlingen van Ne derland uitgenodigd. Info: www.wiskundeolympiade.nl DOOR J0SIE KNEEPKENS MIDDELBURG - Wie momen teel door een willekeurige win kelstraat loopt, kan niet om de rode rozen en harten heen. Va lentijnsdag, de dag om gelief den te verwennen staat weer voor de deur. Wie zondag 14 fe bruari zijn hartendief, ouders, broertje, opa of oma wil verras sen kan bij Stichting Goed Voor Elkaar uit Middelburg een su- per-de-luxe ontbijt bestellen. Niet alleen goed voor de inwen dige mens. De opbrengst wordt namelijk besteed aan hulpver lening, coaching, huisraad, speelgoed en kleding voor Zeeuwse gezinnen in armoede. Iets waar de stichting zich al ja ren 'hart' voor maakt. Er zijn twee soorten ontbijtjes; een luxe ontbijt met diverse extra's als mini bolus, bladerdeeghap jes, roombotef, biologisch be leg, oud Hollandse Arretje cake en nog veel meer. Het tweede pakket is hyperluxe en bevat onder meer Zeeuws suiker brood, een amuseglaasje met gerookte zalm of hammousse, zalm of kipwraps en een flesje champagne. Beide pakketten bevatten een rode roos, wens kaart, servetten en een tegoed bon van Lotus 2de Hands recy- clingwinkel op de Balans. Het ontbijt wordt geserveerd met echte borden en bestek als extra attentie. Bel 06-10191631 of zie stichtinggoedvoorelkaar.nl Gas geven, autorijders! Wat vindt u van het autobedrijf waar u klant van bent? Wat stoort u? Waar bent u zeer tevreden over? Wordt u goed geholpen... wordt uw auto goed geholpen? autobedrijf.tevreden.nl onderzoekt de klanttevredenheid van autorijders. Ook die van u! Uw praktijkervaringen helpen andere autorijders goede autobedrijven te vinden of er klant te blijven. En het geeft autobedrijven reden om hun dienstverlening en kwaliteit te verbeteren, ledereen tevreden! Ga nu naar autobedrijf.tevreden.nl en geef uw oordeel. Het is gratis en gemakkelijk. Kies het autobedrijf, uw ervaring - APK, reparatie, onderhoudsbeurt, inruil, aankoop, oriëntatie - en beoordeel. Alle resultaten zijn inzichtelijk op autobedrijf.tevreden.nl. Geef even gas en ga naar de site. U helpt er duizenden autorijders en autobedrijven mee. autobedrijf.tevreden.nl «ii jÉSÊk Intest voor 15,00 Jf-laww He-p je je rijbewijs haalt. En nu kun ftn£jf| pPif je tot 28-2-2010 profiteren van een intest of proefles voor ANWB Rijopleiding Chris Roelse Beenhouwerssingel 6 4331 MD Middelburg Auto - Motor - Brommer - Aanhangwagen - Theorieopleiding Rijopleiding ik bepaal zelf hoe snel ik mijn rijbewijs haal

de Faam | 2010 | | pagina 12