r r Loskraan weer op zijn plaats Dampoort aquaduct op zijn plek Vakantiebeurs met zorg Commissievergadering februari Mailen naar wijkondersteuningspunt Tarieven hulp bij huishouden dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 3 februari 2010 - Pagina 8 Iedere schoolweek vinden er in vijf wijken sportbuurtwerkactivitei- ten plaats. In de gymzalen worden tot en met 29 april uitdagende en spetterende sportactiviteiten georganiseerd. Deelname aan de sportbuurtwerkactiviteiten kost 0,75 per keer. De eerste keer is gratis. Wie een 'sportstrippenkaart' koopt van vijf euro, kan tien keer meedoen. Hieronder een overzicht van waar, wanneer en voor wie de sportbuurtwerk activiteiten zijn. Wijk Dag Hoe laat? Waar? Klarenbeek Maandag 15.30-16.30 uur: groep 3 - 5 Gymzaal Gen. Hakewill 16.30-17.30 uur: groep 6 - 8 Smithlaan Dauwendaele Dinsdag 15.30-16.30 uur: groep 3 - 5 Gymzaal 16.30-17.30 uur: groep 6 - 8 Roozenburglaan Stromenwijk Dinsdag 15.30-16.30 uur: groep 3 - 5 Gymzaal Getij 16.30-17.30 uur: groep6-8 Middelburg Zuid Woensdag 13.30-14.30 uur: groep 3 - 5 Gymzaal Palet 14.30-15.30 uur: groep 6 - 8 15.30-16.30 uur: voetbal Nieuw Middelburg Donderdag 15.30-16.30 uur: groep 3 - 5 Gymzaal 16.30-17.30 uur: groep 6 - 8 Rotterdamse Kaai r Per 1 februari heeft de wijkbeheergroep en het WOP Arnemuiden een gewijzigd e-mailadres. Het e-mailadres is nu arnemuiden@wijkaanpakmiddelburg.nl. Ook de andere wijkondersteuningspunten kunt u mailen: WOP Dauwendeale: dauwendaele@wijkaanpakmiddelburg.nl WOP Zuid: zuid@wijkaanpakmiddelburg.nl WOP Stromenwijk: stromenwijk@wijkaanpakmiddelburg.nl WOP Nw Middelburg: nieuwmiddelburg@wijkaanpakmiddelburg.nl Een raadscommissie adviseert de raad over raadsvoorstellen die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebe handeling wordt het advies van de commissie aan de gemeente raad vastgesteld. Op woensdag 3 februari is het commissie Maatschappelijke Zaken. Maan dag 8 februari vergadert de commissie Ruimte. Archeoloog Bernard Me- ijlink geeft een presentatie en ook wordt er gesproken over het aanwijzen van de Bomenbuurt Griffioen als gemeentelijk beschermd monument. Een dag later komt de commissie Algemeen Bestuur bij elkaar. Zij gaat het onder andere hebben over de inhuur van externen en de bezuinigin gen. m Op donderdag 28 januari is het Dam poort aquaduct voor de nieuwe Haven- poortweg (N57) op zijn plaats gelegd in het Kanaal door Walcheren. Een belang rijke mijlpaal in het project. In 24 uur werd het element uit het bouwdok gedre ven en afgezonken naar de kanaalbo dem. Het aquaduct moet ervoor zorgen dat het verkeer op de nieuwe N57 beter kan doorstromen en dat weg- en vaar weggebruikers elkaar kunnen kruisen zonder dat ze op elkaar moeten wach ten. Havendijk-Punt Aan de noordkant van het kanaal is aan nemer KWS Infra in opdracht van de ge meente gestart met de reconstructie van Havendijk-Punt. Het gebied wordt op nieuw ingericht om het verkeer vanaf de Havenpoortweg op te kunnen vangen. Fietsers en voetgangers krijgen hun eigen plek op de weg en ook voor auto's komt meer ruimte. Er komt onder meer een vrijliggend fietspad, een parallelweg voor bestemmingsverkeer en fietsers en een voetpad onderlangs de dijk. Foto: Aart van Belzen Op zaterdag 13 februari wordt voor mensen die afhankelijk zijn van zorg en mantelzorgers een vakantiebeurs gehou den in Ter Reede in Vlissingen. Reisbu reaus en organisaties gespecialiseerd in aangepaste vakanties presenteren zich op de beurs. Het is de eerste keer dat in Zeeland een vakantiebeurs voor deze doelgroep wordt gehouden. De beurs wordt georganiseerd door Manteling (voorheen Vrijwillige Zorg Walcheren) samen met Stichting Werkt voor Oude ren. Tal van organisaties Met de beurs wordt ingespeeld op de groeiende vraag naar aangepaste vakan ties voor mensen die zorg nodig hebben. De vakantiebeurs laat zien dat op vakan tie gaan met zorg helemaal geen pro bleem hoeft te zijn. Ruim dertig organisaties geven informatie over ver blijven in aangepaste huisjes, begeleide (hotel)reizen naar Spanje, bootreizen, va kantieweken voor gehandicapten en nog veel meer. Ook worden er presentaties gehouden en zijn er leuke prijzen te win nen, waaronder een verblijf in een 4-per- soonsappartement. Hapjes, drankjes en livemuziek maken het vakantiegevoel compleet. De beurs is voor jong en oud. De vakantiebeurs wordt gehouden van 11.00 tot 16.00 uur in het Atrium van Ter Reede, Vredehoflaan 370 in Vlissingen. De toegang is gratis. Meer informatie is te vinden op www.mantelingwalcheren of www.werktvoorouderen.nl De commissievergadering vinden plaats in het stadskantoor en beginnen om 19.30 uur. Ter inzage Agenda's en verslagen van commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie Raads commissies. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter in zage in de hal van het stadskantoor. De tarieven vóór hulp bij het huishouden (Wmo) zijn vanaf 1 januari 2010 vastgesteld op 21,26 voor categorie 1 en 25,56 voor categorie 2. Het tarief voor hulp bij het huishouden door een alfahulp met ondersteuning van de zorgaanbieders is 16,-. De tarieven voor persoonsgebonden budget (Wmo) zijn ongewijzigd. De loskraan aan de Rotterdamsekaai is opgeknapt. Las- en constructiebedrijf J. van Belzen zette de kraan vorige week woensdag op zijn plek. Dit onder toeziend oog van Hannie Kool-Blokland, wethouder monumenten. Foto: Jan Kooie

de Faam | 2010 | | pagina 8