Walcheren Nieuwe eigenaar Panaché Veere loopt voorop Beauty Care Melinda Nieuwe praktijk Hamelink Bierbooms Confectie Uit het Zakenhart van... dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Allijn geeft talent de ruimte Haal meer uit de Zeeuwse zon! Benefietactie van 75-jarig Weststrate Economie Veere leunt op toerisme H Woensdag 3 februari 2010 - Pagina 29 Minder starters foto: jasper karman VLISSINGEN - Stichting Al- lijn in Vlissingen ontwikkelt en houdt tal van activiteiten in panden in het Vlissingse Middengebied. Dit vergroot het plezier in de buurt en biedt de mogelijkheid talen ten te ontdekken. Allijn werkt vanuit het pand "Ca- sAllijn" in de President Roos- eveltlaan 744 in Vlissingen. Er is plaats voor mensen die iets voor zichzelf of voor de buurt willen beginnen. Te vens biedt Allijn een gratis ondememerscursus aan. In formatie: 0118-410332. GOES - De Zeeuwse Milieu Federatie en Zeeuwind hou den donderdag 11 februari een bijeenkomst rondom zonne-energie. Er is infor matie over de verschillende vormen van zonne-energie en subsidieregelingen waar mee iedereen thuis aan de slag kan. Daarnaast worden de mogelijkheden verkend om samen meer te halen uit de Zeeuwse zon. Peter van Vliet, voorzitter van de lan delijke zonnecoöperatie Zonvogel, houdt een presen tatie over de opwekking van zonne-energie bij huishou dens. Het programma staat op www.zmf.nl. De bijeen komst begint om 19.30 uur in theater De Mythe in Goes. Aanmelden: 0113-230075. MIDDELBURG - Weststrate Verpakkingen heeft een suc cesvolle benefietactie ge houden voor Zeeland Helpt Cambodja. Het bedrijf vier de 29 januari het 75 jarig ju bileum in Voetbal Experien ce. Ruim 250 relaties waren voor de feestavond uitgeno digd. Directieleden Rob Je- ras en Krijno Davidse open den een speciaal bankreke ningnummer als cadeautip om een landbouwtrekker voor een agrarisch school project in Cambodja aan te kunnen schaffen. De op brengst was 3000 euro en werd door de directie van Weststrate verdubbeld. tara de vriend Panaché wordt stap voor stap veranderd. Vanaf het voorjaar gaat de lun- En van mei tot en met septem- chroom zeven dagen in de week ber is Panaché ook in de avond open, tot na de zomervakantie, langer geopend. Huisarts Hamelink zit nu aan de Singel, foto: tara de vriend VLISSINGEN - Huisartsen praktijk M. Hamelink is ver huisd van de Badhuisstraat 46 naar de Singel 154, beide in Vlissingen. "Patiënten moesten vroeger eerst een trap op en nu is de praktijk gelijkvloers", vertelt Hame link. "Verder is de wachtkamer groter, het parkeren gratis en hebben we er een extra telefoonlijn bij. Er zijn in de praktijk nu twee ervaren as sistentes die elkaar afwisse len en extra dingen doen als gehoortests en reizigersin formatie verstrekken. De praktijkondersteuner heeft nu haar eigen kamer." Dok ter Hamelink is ook keu ringsarts voor de scheep vaart Meer informatie via 0118-412950. VEERE - De Kamer van Koop handel heeft de economie in de gemeente Veere in beeld gebracht. Bijna eenderde van het totaal aantal banen in de gemeente hangt samen met het toerisme. Binnen Zeeland staat de gemeente Veere daar mee, na Noord-Beveland, op de tweede plaats. Ook hèt ni veau van de toeristisch-recre- atieve voorzieningen in Veere is hoger dan gemiddeld in de provincie. Dankzij het toerisme is er ook een goed ontwikkeld winkel apparaat. Het aantal banen in de winkelbranche in Veere (+11%) neemt sneller toe dan in de rest van Zeeland. De aan bevelingen die de Kamer van Koophandel doet voor een sterkere sociaal-economische structuur sluiten goed aan op de economische trends in de gemeente. Toerisme levert veel afgeleide bedrijvigheid en werkgelegenheid op in andere sectoren zoals de detailhandel, de dienstverlening en de bouw. Ook levert het toerisme een positieve impuls aan de leef baarheid van de kernen. Het is daarom van belang dat de ge meente de realisering van plannen voor nieuwe of voor uitbreiding van bestaande lo- giesaccommodaties en van dagattracties, die bijdragen aan kwaliteitsverbetering en productvernieuwing, mogelijk maakt. Door innovatief ondernemer schap te ondersteunen en the ma's als watersport, wellness en zorgtoerisme uit te breiden worden nieuwe doelgroepen aangesproken. Meer toeristen en dagjesmensen zorgen voor meer bestedingen bij het plaatselijk midden- en klein bedrijf. Jan en Addie namen afscheid. foto: krista schets VLISSINGEN - 38 jaar stond Jan Bierbooms, in weer en wind, met zijn kraam Bier booms Confectie op de weekmarkt in Middelburg. In die jaren bouwde hij een trouwe klantenkring op, ook onder de toeristen, voor zijn klassieke dameskle ding. Afgelopen donderdag nam hij afscheid van de markt, zijn collega's en klanten. Het was een hele happening met veel ca deaus. De ondernemers in 'zijn' marktstraatje hadden de rij met vlaggetjes ver sierd. Wethouder Hannie Kool kwam een bos bloe men brengen naar Jan en zijn nicht Addie, die hem ja renlang in de kraam hielp. VLISSINGEN - Leo Stoutjesdijk is de nieuwe eigenaar van Bras serie Panaché aan de Walstraat 49-51 in Vlissingen. "We gaan een aantal dingen stap voor stap veranderen", ver telt bedrijfsleider Remy Ista. "Zo komt er een nieuwe kaart, ver nieuwd interieur en een ver warmd terras met afscherming. Op de nieuwe kaart komen nieuwe eigentijdse gerechten en specialiteiten uit eigen keu ken. Daarnaast komen er ook vaste thema's gedurende het hele jaar, zoals een zondag- brunch. Panaché is geopend van maandag tot en met zater dag van 9.00 tot 18.00 uur en op koopavond en koopzondag. door marcel van der Melinda heeft mooie aanbiedingen. foto: tara de vriend VLISSINGEN - Melinda Chermin heeft Health, Mental Beauty Care Me linda geopend aan de Nieuwstraat 19 in Vlissin gen. Zij geeft voetreflex- en celzouttherapie, massages, reiki en schoonheidsbe handelingen. "Ik heb on dervonden wat voetreflex therapie en reiki voor mij deed. Het is een mooie aan vulling op de reguliere ge neeskunde", zegt Melinda. "Deze maand heb ik aan biedingen: een verkorte voetreflexbehandeling voor 15 euro of 20 procent kor ting op een volledige voe treflexmassage en een gra tis paraffine handpakking bij een gezichtsbehande ling." Afspraak: 0118- 412994 VLISSINGEN - Vanwege de kre dietcrisis is het aantal startende ondernemers in Zeeland vorig jaar minder geworden in verge lijking met 2008. In totaal wer den het afgelopen jaar in Zee land 1.828 starters geregis treerd, een daling van 28 star ters ten opzichte van 2008. Toch zijn er in Middelburg nog 225 bedrijven begonnen, in Vlissin gen 202 en Veere telt 108 star ters. Dit blijkt uit cijfers van de Kamer van Koophandel Zuid west-Nederland. Middelburg heeft tien starters meer in ver gelijking met 2008, Veere een groei van zeven en Vlissingen drie minder. Meer starters zijn te zien bij de algemene dienst verlening, detailhandel en hore ca. De economische malaise heeft ervoor gezorgd dat men sen met ondernemersbloed het niet aandurven om te beginnen in de bouw, vervoersbranche, of bij de facilitaire diensten. Door de kredietcrisis zijn de kansen om succesvol te kunnen onder nemen kleiner geworden en bo vendien zijn de perspectieven op de arbeidsmarkt verslech terd, waardoor de overstap van vaste loondienst naar zelfstan dig ondernemerschap als risi covoller wordt ervaren. Vergele ken met 2008 zijn er vorig jaar in de bouw eenenzeventig starters minder, bij de facilitaire dien sten eenendertig en in de ver- voersector dertig. De bouw hoorde voorheen bij de groep van de snelste groeiers. "De mensen krabben zich eerst Vorig jaar waren er minder startende ondernemers üi Vlissingen. tweemaal achter de oren voor dat ze voor zichzelf beginnen", verduidelijkt Mare Volleman van de KvK. Aan de andere kant zijn er ook personen die, door bijvoorbeeld een reorganisatie, er voor kiezen om zelfstandig te worden. Mare: "Wanneer ie mand met een goed product komt, dan is daar altijd een markt voor." Als het aantal star ters per gemeente wordt gekop peld aan het totaal aantal vesti gingen, staat Vlissingen op nummer één. Deze gemeente kende vorig jaar negentig star ters per duizend vestigingen. Op enige afstand volgt Middel burg met drieëntachtig. Er zit op Walcheren groei in het aan tal starters in de gezondheids zorg en welzijn. Door de toege nomen marktwerking in de zorg en veranderende regelgeving met betrekking tot kinderop vang en buitenschoolse opvang zien veel ondernemers kansen in deze sector. Over de groei van het aantal zelfstandigen in de zorg, zegt Mare: "Vergeleken met vijf jaar geleden beginnen meer mensen voor zichzelf in de zorg. Cijfers over de verde ling op Walcheren zijn er niet." 7~7^M

de Faam | 2010 | | pagina 45