Eerste Zeeuwse Mercedes aardgasbus voor Arduin Auto Mondo blij met ontwikkelingen bij Saab Rien Cappon: kleine start, grote finale Volvodealer OLOV® is nu een Erkend Duurzaam Autobedrijf IN BEDRIJF www.zeeuwsautojournaal.nl Vorige week werd de allereer ste Mercedes aardgasbus in onze provincie afgeleverd aan de Arduintax, een samenwer kingsverband tussen de Stich ting Arduin en Taxicentrale Re- nesse. Feestelijke aflevering Vorig week was dan eindelijk de kogel door de kerk: Spyker heeft Saab gekocht en er kan een prachtige doorstart wor den gemaakt! Zo vaak komt het niet voor: met een Seat Manbella begonnen en inmiddels aan z'n tweede Al- hambra toe en dat in 12 jaar tijd... Volvo dealer OLOV®® (voor heen 0e Groene-Goes) is een of ficieel Erkend Duurzaam autobe drijf. Het certificaat Erkend Duurzaam wordt uitgereikt door BOVAG en is het bewijs dat OLOV® in alle facetten van de bedrijfsvoering duurzame ver beteringen heeft doorgevoerd. Woensdag 3 februari 2010 - Pagina 15 Door Rob Strating ledereen is met het milieu bezig en als er één branche is, die zich in de loop van de jaren heeft ingezet om haar producten alsmaar milieuvrien delijker te maken, is dat toch wel de gehele autowereld. Ook Mercedes- Benz zet zich op allerlei manieren in om de motoren niet alleen zuiniger, maar ook schoner te maken. Dat zien we bij de personenwagens en de vrachtwagens, maar nu ook heel duidelijk bij de lichte bedrijfswagens. Verkoopadviseur Marnix van Gilst van Autobedrijf Van Oeveren-Verva- et: "De* Mercedes 316 NGT (Natural Gas Technology) is daar een spre kend voorbeeld van. De fabriek in Düsseldorf heeft zich het afgelopen jaar ingezet om dit te bereiken. De bus is uitgerust met een 4 cilinder benzinemotor en bezit standaard 2 gastanks. Om aan de ei sen van de klant, in dit geval Arduin tax, te kunnen voldoen, hebben we nog 3 extra tanks laten monteren, zodat de actieradius op zo'n 400 ki lometer komt. Sinds de Connexxion- bussen ook op aardgas rijden, zijn er overal in Zeeland laadstations geko men, ook in Middelburg, de thuisha ven van Arduintax. Zodoende is het mogelijk om snel en efficiënt te tan ken." Vrijdagmiddag 22 januari: Voor het monumentale servicecenter van de Stichting Arduin aan de Seissingel in Middelburg staat de groene Merce des Sprinter 316 NGT ingepakt in kleurrijke ballonnen te pronken. Om vier uur komt een delegatie van Ar duin, TCR en de gemeente Middel burg naar buiten voor de officiële overdracht. Directeur Kees Hage van TCR bena drukt in zijn openingspraatje dat zijn bedrijf de klimaatbeheersing en de betrouwbaarheid van Mercedes hoog in het vaandel heeft staan en dat men daarom besloten heeft om met deze aardgasbus in zee te gaan. Samen met wethouder H. van Klin ken maakt Arduincliënt Martine Gou- looze alle ballonnen los die vervol gens door de koude, straffe wind het luchtruim kiezen of in de nabij staande grote boom een tijdelijke rustplaats vonden. Mevrouw Rvan Belle, directeur van de Stichting Arduin stelde in haar praatje dat de mobiliteit van de stichting een groot issue is en dat ze in TCR een uitstekende partner had gevonden die meedenkt en de duur zaamheid van de relatie onder streept. Tot slot kwam ook wethouder H. van Klinken aan het woord. Hij legde er de nadruk op dat de overheden in toenemende mate bedrijven stimule ren om 'groen' te gaan rijden en hij prees uiteraard het initiatief van Ar duintax. Op de daaropvolgende receptie hoorde ik van Kees Hage dat het wa genpark inmiddels uit 320 voertui gen bestaat en het personeelsbe stand uit 405 medewerkers... De wonderen zijn de wereld nog niet uit en dat is maar goed ook! Een prachtig merk als Saab mag natuur lijk nooit verloren gaan door het mis management van een grote reus als General Motors. Beter Meteen toen het nieuws bekend werd, heb ik mister Saab gebeld: Pa trick Kaijser van Auto Mondo in Goes: "We zijn natuurlijk verschrik kelijk blij met dit bericht. Ik ben er van overtuigd dat zakenman Victor Muller het beter gaat doen dan al die andere gegadigden van de afgelopen maanden. De nieuwe 9.5 die al op de IAA in Frankfurt stond, vervolgens ook te zien was op de salon in Brus sel en over een maand in Genève groots gepresenteerd gaat worden, een enorme bestseller gaat worden. Het feit dat GM een grote aandeel houder blijft in Saab, heeft te maken met de vele technische overeenkom sten met de Opel Insignia. Inmiddels is de productie van de Cabrio ook verhuisd naar Trollhattan in Zweden en samen met de nieuwste generatie 9.3 gaan we er met frisse moed te genaan. Je zult versteld staan!" Rien Cappon uit Heinkenszand moest een tweede autootje hebben om naar zijn werk te rijden in 1997. Hij koos voor de kleinste Seat, een Marbella (toen haast identiek aan de Fiat Panda). Zijn collega's waren ho gelijk verbaasd dat zo'n grote vent in zo'n klein autootje reed... Het gezin groeide en de Marbella werd ingeruild voor een Toledo. Ook die bleek niet ruim genoeg en inmid dels rijdt het gezin Cappon in de grootste Seat die er te krijgen is: een Alhambra! "Ik ben uitermate tevre den over Seat en uiteraard ook over de dealer, Autobedrijf Blankestijn. Ik houd van ruimte en je moet eens kij ken wat we allemaal kunnen meene men op vakantie!" Wat betekent Erkend Duurzaam con creet in de dagelijkse praktijk van het autobedrijf? Op die vraag heeft An- gelo Bergman, vestigingsmanager een helder antwoord: "Wij hebben maatschappelijk verantwoord en duurzaam handelen in onze bedrijfs voering verankerd. Dat betekent dat wij bijvoorbeeld alleen nog maar stil le en zuinige banden verkopen en de gebruikte banden op een milieu vriendelijke wijze afvoeren. Datzelfde geldt voor de smeermiddelen en an dere onbruikbare materialen. We hebben groene stroom en gaan zui nig om met energie." Ook als werkgever heeft OLOV®, onderdeel van de Automotions Groep, zijn zaken op orde. Duurzaam betekent in dat opzicht dat er aan dacht is voor het welzijn van de me dewerkers door goede arbeidsom standigheden en toekomstperspec tieven te bieden. Buiten het bedrijf neemt OLOV® zijn maatschappelijke verantwoordelijkheid door de spon soring van verschillende wielerron des en golfwedstrijden. Uiteraard draait het bij duurzaam on dernemen in het autobedrijf ook om het aanbieden van duurzame mobili teit. In de showroom van OLOV® staan dan ook alle schone en zuinige modellen van Volvo. "Wij merken dat er steeds meer vraag is naar auto's met een lage C02-uitstoot en laag brandstofverbruik. Als geen ander kunnen wij onze klanten informeren over de mogelijkheden van schone mobiliteit. Daarbij denken we verder dan de auto's die we nu moeten ver kopen; ook in onze werkplaats wordt op een duurzame manier gewerkt met duurzame materialen. Michel van Lindert, Consultant Duurzame Mobiliteit, besluit met een groot compliment: "Een 10 met een griffel is het predicaat dat OLOV® wat mij betreft zeker verdient."

de Faam | 2010 | | pagina 27