BLAUW GERUITE KIEL VERGADERINGEN VLISSINGEN INFORMATIEBIJEENKOMST NIEUW BONEDIJKE GEMEENTELIJKE ANTIDISCRIMINATIE VOORZIENING HET CDA VOOR EEN GEZONDE GEMEENTE UW VRAAG AAN EEN POLITIEKE PARTIJ WOENSDAG 3 FEBRUARI 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissi'ngen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Commissie Ruimtelijke ontwikkeling havens Donderdag 4 februari 2010 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie Economie beheer Maandag 8 februari 2010 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Vaststelling Cultuurnota 3.2 Vaststellen Destructiever ordening Vlissingen 2010 4. Presentatie over beheer kapitaalgoederen gemeente Vlissingen 5. Rondvraag 6. Sluiting www.vlissingen.nl/commissie NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Op maandag 8 februari 2010 vindt van 19.00 tot 21.30 uur een informa tiebijeenkomst over de ontwikkeling van Nieuw Bonedijke plaats. De bij eenkomst wordt gehouden in Cine- City (zaal 1). Tijdens de bijeenkomst geeft de heer Timmers (stedenbouwkundige van Kuiper Compagnons) een presentatie over het concept-stedenbouwkundig plan. In dit plan wordt aangege ven welke ideeën er zijn voor onder andere het bouwen van nieuwe woningen, het renoveren van bestaande woningen, de voortgang van de Open Wijkschool en de her inrichting van het openbaar gebied. Daarnaast geeft mevrouw Van der Zwaag (Emergis) een presentatie over het starten van buurtactiviteiten in het Trefpunt met de bijbehorende 'Theetuin'. U bent van harte welkom bij deze informatiebijeenkomst aanwezig te zijn. Tevens kunt u vragen stellen aan Jan van Beekhuizen, directeur bestuurder van l'escaut woonservice en wethouder Piet Polderman. www.nieuwbonedijke.nl Het Anti Discriminatie Bureau Zeeland (ADB Zeeland) voert de Verordening gemeentelijke antidiscriminatievoor ziening Vlissingen 2010 uit. Het ADB Zeeland bestrijdt discriminatie en bevordert gelijke behandeling. Bij het ADB Zeeland kunt u een klacht indie nen als u gediscrimineerd wordt. Dat wil zeggen: beledigd, bedreigd, mis handeld of zonder reden anders behandeld worden vanwege ras, afkomst, sekse, seksuele geaardheid, geloofsovertuiging, politieke overtui ging, leeftijd of handicap. Dit kan op straat gebeuren, maar ook op school, op het werk of door instanties en bedrijven. U kunt ervoor kiezen om een melding te doen; dan laat u weten wat er gebeurd is, maar verder wordt er geen actie ondernomen. Of u dient een klacht in. Het ADB Zeeland neemt dan contact met u op om de aanpak van de klacht te bespreken. Het doel daarvan is om de situatie te veranderen of te verbeteren. U kunt er altijd voor kiezen om anoniem een melding te doen, ook als u getuige bent van discriminatie. Het ADB Zee land kunt u bereiken via telefoonnum mer 0113-397171. www.adbzeeland.nl Het CDA zet zich in voor een gezond Vlissingen, een gezond Souburg en een gezond Ritthem. Niet meer uit Vlissingen weg willen! De uitdaging voor de gemeente Vlissingen is om dat duidelijk te maken. "Kom naar Vlissingen, beleef onze gemeente en je wilt er nooit meer weg". Want onze gemeente heeft veel te bieden. Ik noem alleen de mooiste boulevard van Europa. Ga eens naar het Nollehoofd, een onovertroffen panorama. Maakt niet uit op welk moment van de dag, goed of slecht weer, ga er eens heen en draai 360 graden in het rond. Prachtig! En voor die mooie gemeente voert het CDA een verkiezingscampagne met eenvoudige mid delen. Op de fiets, de CDA-fiets. We willen zicht- en aanspreekbaar zijn, we willen in contact, in gesprek en we willen stemmers! Op dit moment is het CDA in Vlissingen een niet-coalitiepartij. We hebben gekozen voor een meedenkende en meewerkende oppositierol. Een houding waarmee we hebben bijgedragen aan een goede sfeer in de raad. Geen vechtraad, maar een raad schouder aan schouder om de gemeente weer op koers te krijgen, de patiënt Vlissingen weer gezond te maken. Ik hoop echt dat een nieuwe raad straks heel goed begrijpt dat we samen moeten werken, ook met buurgemeenten, om voorzieningen in stand te houden. In de vol gende periode zal veel aandacht gaan naar de bouwprojecten. Maar het CDA Vlissingen wil en zal niet vergeten dat het om de mensen gaat. De mens in en met zijn sociale verbanden. En daarom wil het CDA Vlissingen een partij zijn waarop de inwoners kunnen vertrouwen. Vertrouwen dat als er morgen problemen komen die vandaag nog niet bekend zijn, deze opgepakt worden op de bekende CDA-manier. Het CDA Vlissingen zal, vanuit de vaste CDA uitgangspunten de komende vier jaar zichtbaar zijn en een herkenbare politiek voeren, met als doel: een gezonde gemeente Vlissingen! Marin de Zwarte, fractievoorzitter CDA Telefoon: 435184, e-mail: mze@kpnplanet.nl www.vlissingen.cda.nl Op 2 maart 2010 zendt TV Walche ren een verkiezingsdebat uit tussen de Vlissingse lijsttrekkers. Omdat de gemeente graag wil dat de burgers deel uitmaken van het politieke pro ces wordt er een beroep op de inwo ners van Vlissingen gedaan om te bepalen waar het debat over zal gaan. Uw vraag De gemeente roept iedereen op om een vraag aan een politieke partij naar keuze in te sturen. U kunt hier voor gebruikmaken van het e-mail- adres verkiezingén@tvwalcheren.nl of de vraag opsturen naar: gemeente Vlissingen, afdeling Communicatie, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Elke partij zal uiteindelijk één vraag voorgelegd krijgen waarover gede batteerd gaat worden. De elf vragen worden vooraf op camera opgeno men bij de vraagsteller. Vervolgens krijgen de lijsttrekkers op 1 maart 2010 (als het debat wordt opgeno men) deze vragen te zien en kan er gedebatteerd worden. Het is de eer ste keer dat de lokale politiek en tele visie op deze manier samenwerken. Via diverse media (kranten, weekbla den, internet) zal er een beroep gedaan worden op de inwoners van Vlissingen om invloed uit te oefenen op de gemeenteraadsverkiezingen in 2010. Zowel de gemeente Vlissingen als TV Walcheren hopen dat het tele visiedebat ertoe zal bijdragen dat de Vlissinger op deze manier de juiste keuze kan maken op woensdag 3 maart 2010. Uitzending De uitzending van het debat zal plaatsvinden op dinsdag 2 maart 2010 om 19.00 en 22.00 uur, en op woensdag 3 maart 2010 om 11.00 en 15.00 uur. www.vlissingen.nl/ verkiezingen registerkinderopvang. Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Publiekszaken is gebleken dat onderstaande personen niet meer wonen op het adres waar zij volgens de gemeentelijke basisadministratie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bij houding van de persoonlij sten van deze personen op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan ingeschreven. Adriaen van de Vennestraat 9 A. Fer akova, geb. 04-10-1981 Batenburg 87 S.A. Cavaca Rodrignes, geb. 14-05- 1984 Coosje Buskenstraat 29 M Zajac, geb. 18-07-1987 Coosje Buskenstraat 85 K. Bensalem, geb. 07-01-1986 Doctor Ottestraat 103 C.J. Vital Da Costa, geb. 06-10-1981 Glacisstraat 85 R.E. Wood, geb. 21-09-1986 Glacisstraat 109 C J.A.C. Palm, geb. 13-11-1967 Hercules Segherslaan 202 F.N. Yasharova, geb. 25-01-1987 Hercules Segherslaan 254 N. Cheung Sabogal, geb. 02-12-1977 Kasteelstraat 208 B J.J.W. de Paauw, geb. 14-11-1982 Kleine Markt 7A A.P. de feu, geb. 18-06-1983 Lelienlaan 10 R.H. Dorothea, geb. 22-08-1959 Maasstraat 13 O. Soliman, geb. 01-06-1981 Margrietstraat 15 B.C. Erwich, geb. 05-02-1952 Singel 150 B.B. Buddy, geb. 18-02-1987 Sottegemstraat 92 R. Yahiaoui, geb. 31-10-1972 Vincent van Goghlaan 213 J.M. Benand, geb. 16-10-1989 Walstraatll5 R.f.P. Pattiasina, geb. 23-09-1972 Wilhelminastraat 91 A.A. Redzhebov, geb. 15-01-1972 A.M. Yordanova, geb. 19-10-1972 van Dishoeckstraat 163 C. Xu, geb. 06-12-1987 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan een belangheb bende tegen dit besluit bezwaar maken bij het college. De termijn voor het indienen van een bezwaar schrift is zes weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publicatie. Het ondertekende bezwaarschrift moet bevatten de naam en het adres van de indiener, de datum en een omschrijving van het besluit waarte gen het bezwaarschrift zich richt. Ook moet de bèzwaarmaker gemoti veerd aangeven waarom hij of zij het niet eens is met het besluit. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Commissie naamgeving De commissie naamgeving adviseert het college van burgemeester en wet houders voor het benoemen van de openbare ruimte. In het deelplan Scheldekwartier dienen enkele straat namen te worden benoemd. Voorge steld wordt te benoemen: 1. Houtkade 2. Peperdijk 3. Flessenstraat (verlengen bestaande straat) 4. Wagenaarstraat (verlengen be staande straat) 5. Dok van Perry Tevens wordt voorgesteld het droog dok officieel te benoemen tot Dok van Perry. De stukken (toelichting en situatiete kening) liggen vanaf heden ter inzage in de publiekshal van het stadhuis aan de Paul Krugerstraat. Belangheb benden worden in de gelegenheid gesteld hun zienswijzen binnen 6 weken na deze publicatie mondeling of schriftelijk naar voren te brengen. Reacties kunnen worden gezonden aan het college van B&W van Vlissin gen, afd. SBP (mevrouw L. Kok)Ant woordnummer 2, 4380 WB Vlissingen. Stemmen bij volmacht De burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat het bij de aan staande verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Vlissingen op woensdag 3 maart 2010 een kiezer is toegestaan bij volmacht te mogen stemmen. Daarbij gelden de vol gende bepalingen. A. Machtiging door schriftelijke aan vraag 1. Bij de gemeente Vlissingen zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op woensdag 17 februari 2010, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van Vlissin gen, vyaar hij/zij op dinsdag 19 januari 2010 als kiezer is geregi streerd. 3. Degene die zich bereid heeft ver klaard als gemachtigde op te tre: den, moet op dinsdag 19 januari 2010 als kiezer zijn geregistreerd. 4. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. B. Machtiging door overdracht van de stempas 1. De kiezer kan een andere kiezer die in dezelfde gemeente als kiezer is geregistreerd, machtigen om voor hem/haar te stemmen. 2. De kiezer tekent daartoe het formulier dat voorkomt op de stempas en laat de kaart door de gemachtigde medeondertekenen. 3. De kiezer draagt de, aldus in een volmachtbewijs omgezette, stem pas aan de gemachtigde over. 4. Het overdragen, van de in vol machtbewijs omgezette stempas, kan tot en met de dag van de stemming. Een kiezer mag niet meer dan twee volmachten aannemen. Een vol machtgever is niet bevoegd de vol macht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. De vol- machtstem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht. De kiezer die voor u (de volmachtgever) gaat stemmen moet ook een kopie van een geldig legitimatiebewijs van u aan de voorzitter laten zien. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de afdeling Publiekszaken van de gemeente Vlissingen, telefoonnum mer 0118 - 487000, Stadhuisplein 2. Verordening antidiscriminatie voorziening Vlissingen 2010 De gemeenteraad heeft in zijn verga dering van 28 januari 2010 de Veror dening antidiscriminatievoorziening Vlissingen 2010 vastgesteld. Deze verordening vloeit voort uit de Wet gemeentelijke antidiscriminatievoor zieningen. De gemeenteraad heeft in de verordening regels opgenomen over de inrichting en de uitvoering van de taak van de antidiscriminatie voorziening. Burgemeester en wethouders heb ben besloten het Anti Discriminatie Bureau Zeeland, Stationspark 29F, 4462 DZ Goes, tel. 0113 - 397171, aan te wijzen als de gemeentelijke antidiscriminatievoorziening. Het uitvoeringsgedeelte van de ge meentelijke verordening is aan het Anti Discriminatie Bureau Zeeland opgedragen. Vaststelling beleidsregels De heffingsambtenaar van de gemeente Vlissingen maakt bekend hij heeft besloten tot het vaststellen van de 1. Beleidsregels voor het aanwijzen voor het aanwijzen van een belas tingplichtige in keuzesituatie; 2. Beleidsregels voor het aanwijzen van een belanghebbende in het kader van de Wet Waardering onroerende zaken in een keuzesi tuatie. De beleidsregels liggen met ingang van heden voor een ieder tijdens kantooruren kosteloos ter inzage op de gemeentehuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Een ieder kan, op zijn verzoek, daarvan - tegen betaling van de kosten - een afschrift krijgen. Vlissingen, 3 februari 2010 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN

de Faam | 2010 | | pagina 11