www.middelburg.nl r Raadsleden op bezoek Dampoort aquaduct Welke rechten heeft u als burger? Informatiebijeenkomsten Koninginnedag en Giro Dies van Belzen wint Giro-jersey Geld voor Middelburgse hulpverleners Haïti Vrijwillige zorg Walcheren heet voortaan Manteling ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Maandag 8 februari zijn er informatiebijeenkomsten voor ondernemers en be woners van de binnenstad. We geven tijdens de bijeenkomsten informatie over Koninginnedag en de finish van de derde etappe van de Giro die speciaal van belang is voor deze twee doelgroepen. Ondernemers en bewoners van de Middelburgse binnenstad ontvangen deze week een uitnodiging. Een aantal weken geleden publiceerden we een prijsvraag over de Giro d'ltalia, de wielerronde waarvan de derde etappe op 10 mei op het Damplein van Middelburg finisht. De Middelburgse wielerfanaat Dies van Belzen (rechts op foto) leverde drie goede antwoorden in en is daarom nu eigenaar van een originele Giro-jersey. Dies legt in het seizoen zo'n 250 kilometer per week af op zijn racefiets, we kunnen dus aannemen dat het shirt niet ongedragen in een kast zal verdwijnen. De goede antwoorden zijn: Wie is de laatste Nederlandse renner die een etappe in de Giro d'ltalia won? - Jeroen Blijlevens in 1999 In 2002 reed de Giro d'ltalia ook door Nederland. In welke stad is er toen gestart? - Groningen Hoeveel kilometer van de Giro d'ltalia wordt er in 2010 over Zeeuwse bodem verreden? - 75 kilometer Foto: Jan Koole Voor hulpverlening aan Haïti stelt de gemeenteraad van Middelburg een euro per inwoner beschikbaar ofwel 48.500 euro. Het geld is bestemd voor projecten waar bij inwoners van de gemeente Middelburg betrokken zijn. Na de tsunami maakte de gemeenteraad ook een dergelijk bedrag vrij voor noodhulp. Vrijwillige Zorg Walcheren heeft haar naam veranderd in Manteling. De oude naam was te lang. Daarom heeft de organisatie een naam gezocht die kort en krachtig is en het wezen van het werk weergeeft. Een manteling is een rij bomen die rond een boomgaard staan om de fruitbomen daarbinnen te bescher men. Een metafoor voor wat de organisatie doet; beschutting en steun geven aan mensen in moeilijke omstandigheden. Vrijwillige Zorg Walcheren Steunpunt Mantelzorg zet vrijwilligers in bij mensen met beperkingen en mensen in de laatste levensfase met als doel mantelzor- gers te ondersteunen. Daarnaast geeft de organisatie mantelzorgers een steun tje in de rug, door de mantelzorgnieuwsbrief, door het geven van informatie, gespreksgroepen, cursussen, persoonlijke gesprekken en praktische trainingen. www.mantelingwalcheren.nl Woensdag 27 januari 2010 - Pagina 9 Woensdag 20 januari bracht de ge meenteraad een bezoekje aan de bouwplaats van het aquaduct onder het Kanaal door Walcheren. De raads leden werden bijgepraat over het pro ject N57 en konden een kijkje nemen in de indrukwekkend grote bouwput. Het Dampoort aquaduct wordt, inclu sief toeritten, bijna 800 meter lang. Ongeveer 150 meter daarvan ligt onder het kanaal. Het diepste punt van het wegdek komt 11,5 meter onder NAP te liggen. Start afzinken aquaduct N57 Donderdag 28 januari wordt gestart met het afzinken van het aquaduct. Het zinke- lement wordt eerst uit het bouwdok op zijn plaats in het kanaal getrokken en ver volgens afgezonken. Het positioneren en afzinken van het aquaduct gaat erg lang zaam. Vanwege de veiligheid wordt pu- Foto: Aart van Belzen bliek op grote afstand gehouden. Het is wel mogelijk om vanaf de uitkijktoren op de Kleverskerkseweg een kijkje te nemen. Versnelde videoopnames van het gehele proces zijn vanaf dinsdag 2 febru ari te bekijken in het N57-informatiecen- trum aan de Kleverskerkseweg 21. Het informatiecentrum is dinsdag-, woensdag-, en donderdagmiddag en elke eerste zaterdag van de maand geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Elke gemeente in Nederland beheert de gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens (GBA). Iedere burger heeft op grond van de wet GBA plichten, bijvoorbeeld het melden van een verhuizing. Maar daartegenover staan ook rechten. Wat zijn uw rechten? Het recht op geheimhouding, correctierecht, protocollering gegevensverstrekking en inzagerecht. Geheimhouding Het recht op geheimhouding is beperkt. De gemeente is verplicht om aan bepaalde instanties zoals politie, justitie en de belastingdienst uw gegevens te verstrekken. Aan sommige andere instanties, zoals advocaten, worden niet zondermeer gegevens over u verstrekt. Als u om ge heimhouding heeft verzocht wordt u in zo'n geval eerst in kennis gesteld van het verzoek waarop u dan uw ziens wijze kunt geven. De gemeente moet daarna de afweging maken of door verstrekking van gegevens uw persoonlijke levenssfeer one venredig wordt geschaad. Voor commerciële doeleinden en particulieren zijn uw persoonsgegevens nooit beschikbaar. Een verzoek tot geheimhouding leidt niet automatisch tot geheimhouding van uw gegevens in eventuele voorgaande gemeenten waar u gewoond heeft. Als u ook geheimhouding van deze gegevens wilt kunt u een verzoek naar die ge meenten sturen, vergezeld van een kopie van uw identiteitsbewijs. In geval van verhuizing naar een andere gemeente kunt u bij de verhuisaangifte in de vestigingsgemeente aangeven dat voor uw zogenaamde verwijsgegevens in de vorige gemeente geheimhouding moet gelden. Correctierecht Als u van mening bent dat uw gegevens fout zijn geregistreerd in de GBA dan kunt u vragen deze te laten corrige ren. U moet dan bewijsstukken aanleveren die de fout(en) aantonen. Protocollering gegevensverstrekking De gemeente legt vast welke gegevens over burgers verstrekt worden en aan wie. U kunt schriftelijk verzoeken of in het jaar voorafgaande aan uw verzoek gegevens zijn verstrekt. Inzagerecht U kunt de gemeente vragen welke persoonsgegevens van u zijn opgenomen in de GBA. U kunt gebruik maken van het inzagerecht door te verzoeken uw persoonsgegevens aan de balie te bekijken. Ook kunt u vragen om hiervan schriftelijk een bewijs te krijgen. Dit kost 14,75. Als u een schriftelijk verzoek indient voor één van bovengenoemde rechten, krijgt u binnen vier weken antwoord. U kunt uw verzoek richten aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, afdeling Publiekszaken, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 DMERGi

de Faam | 2010 | | pagina 9