Leerlingen houden concert ROCZeeland4Bosnië eek Walcherse Uitjes Krant KS POM LAY M Blues aan de Schelde Muzikale volksgeheimen Muziek voor jonge spruiten De Faam altijd actueel: Hotel-restaurant Belgische Loodsensociëteit Februari-menu Vrijdag 29 januari Zaterdag 30 januari fdé Donderdag 28 januari deweekkrant.nl Lim MIDDELBURG - De leerlin gen van de opleiding Peda gogisch Werk/Jeugdzorg van ROC Zeeland houden zaterdag 6 februari een be nefietconcert voor Bosnië. Vier bands spelen vanaf 21.30 uur in Café De Geere aan de Lange Viele 51 in Middelburg~«l}it zijn de Zeeuwse bands The Out back, De Hobbyisten, de hiphop formatie Extreem Cyclob en de Brabantse co verband Garfield. Entree kost 5,00 euro. Vanwege het grote succes vo rig jaar gaan ook dit jaar weer een aantal klassen van oplei dingen binnen het Cluster Welzijn in Goes naar Bosnië. In april 2010 vertrekken de leer lingen van de opleiding Jeugd zorg voor een week naar Bos nië om daar in voormalig oor logsgebied de plaatselijke jeugd te ondersteunen bij het opknappen van een jeugdcen trum. Dat is een grote wens van de jongeren in de plaats Gradiske. Toekomst Behalve dat deze jeugd weinig toekomstperspectief heeft, is er ook nauwelijks geld en ma teriaal beschikbaar om be schadigde gebouwen te ren overen. De leerlingen uit Goes hopen dan ook met. sponsor acties hun eigen reis en een grondige opknapbeurt voor het jeugdcentrum te kunnen bekostigen en samen met de Bosnische jongeren een Jeugd centrum te realiseren. Twee woningcorporaties uit Zeeland hebben hun hulp aan geboden. Woningcorporatie Woonburg uit Koudekerke en R&B Wonen uit Heinkenszand bieden ondersteuning door een aantal vaklieden mee te la ten reizen. Kent u Belgische Loodsensociëteit? Deze 'SOOS" is voor iedereen toegankelijk. De enige locatie aan de boulevard met uitzicht op het "Loodswezen". In de SOOS maken wij werk van Valentijn! Wilt u uw geliefde dit jaar trakteren op een gezellig avondje uil? Wij zorgen voor een glaasje bubbels, een 3-gangcn liefdesmenu en ter afsluiting een heerlijk kopje koffie of thee. Uiteraard staat er een mooie roos voor u klaar, mits u gereserveerd heeft, welke u die avond of de volgende ochtend bij het ontbijt kunt overhandigen aan uw geliefde. De prijs van het Valcntijnsarrangcmcnt is 29,50 per persoon Reserveert u meteen een tafel via onze website o.v.v. Valentijn. heeft u daar geen omkijken meer naar. Wij serveren dit menu zaterdag 13 en zondag 14 februari 2010. Reserveren is noodzakelijk. Boulevard de Ruyter 4, 4381 KA Vlissingen, Tel: 0118-413608, info@bsoos.nl www.bsoos.nl Chinees-Indisch SPECIALITEITEN restaurant Kleine Markt 13-15 - Vlissingen Tel. 0118 - 413 025 Bestaande uit: Babi pangang, foe yong hai, mini-loempia's en saté 2 personen (afhalen) 18,50 Verder gratis keuze uit één van de volgende gerechten: Tjap Tjoi Koe Loe Yoek Kip met ananas Kip-kerrie Varkenshaas met champignons Varkenshaas met sambalsaus Faa Daa Yoek En keuze uit nasi, bami of witte rijst Bij besteding vanaf 15,00 krijgt u een portie mini-loempia's t.w.v. 3,30 GRATIS In februari elke dinsdag en woensdag gesloten VLISSINGEN - Sander Elder- kamp en Wouter Verhelst van de Zeeuwse bluesband Blue Clay presenteren zaterdag 30 januari om 20.30 uur het nieuwe festival Scheldeblues in het Arsenaal theater in Vlissingen. Het pro gramma bevat oude blues, folk, ballads en stevige bluesrock. Ri chard van Bergen, ooit uitgeroe pen tot beste rootsgitarist van Nederland, brengt oude blues nummers en eigen werk met een spectaculair stukje slidegi- taar. Ook The Blue Clay zelf staat op het programma met werk en blues-, hillbilly- en folknum- mers. Liefhebbers van stevig bluesrockgeweld komen bij Danny Bryant's RedEyeBand aan hun trekken. De band speel de samen met bluesgigant Wal ter Trout, en stond naast club concerten ook op de grote festi vals als Moulin Blues en Bosp op. Kaartverkoop: www.schel- deblues.nl enwww.pedaal.nl. FOTO: DANNY BRYANT- MARCO VAN ROOUEN. REIMERSWAAL - Podium Rei- merswaal heeft volgende week een brede muziekprogramme- ring. Wie van marktzang, café chantant en volksliedjes houdt kan woensdag 3 februari vanaf 15.00 uur in Ons Dorpshuis in Kruiningen genieten van Groep Erik Wille en Roger Schelstraete. Het duo brengt liederen uit de laatste 150 jaar Vlaamse zang traditie. In Kaj Munk in Hans- weert-staat vrijdag 5 februari om 20.00 uur de band Ma Rain die gezien wordt als één van de best bewaarde muzikale geheimen van Nederland. De band met singer/songwriter Marijn Wij- nands, Wouter Planteijdt en Ri chard Heijerman (Sjako), Nico Brandsen (Ilse de Lange) en Pe ter Wassenaar (Bram Vermeu len) ontving mooie recensies waarin Marijn vergeleken werd met Lucinda Williams, Sandy Denny en Steve Earl. Kaarten: www.podiumreimerswaal.nl. FOTO: MARAIN. De Nieuw Amsterdam Toneel gebaseerd op roman De broers Karamazov, Arsenaal theater Vlissingen, 20.15 uur Benefiet voor Haïti Grootschalig concert met Zeeuwse en internationale ar tiesten, Zeelandhallen Goes, 20.00 uur Ensemble Compagnie Bischoff Muziektheater en Engelse ma drigalen, Zeeuwse Concertzaal Middelburg, 20.00 uur Jos de Jonge Kleinkunstvoorstelling Do- Mus, Theater De Wegwijzer, Nieuw en Sint Joosland, 20.30 uur Peter Pan Speedrock Rockconcert met Dikke Dennis, Arsenaaltheater Vlissingen, 21.30 uur Krause Electro, onewomanshow met li veband, De Spot- Middelburg, 21.30 uur rrRaaaRrr Pop/rock, Café Brooklyn Mid delburg, 23.00 uur Van Zeeuwschen Huize Cd presentatie, luisterverhalen en live muziek De Drvkkery Middelburg, 12.00 uur Walcheren Mozaiek Multiculturele middag, dans, muziek, film, Ter Reede Vlissin gen, 12.00 uur Muziek in de Brasserie Coverband JPS, viermansfor matie, semi-akoestisch, De Drvkkery Middelburg, 15.00 uur Het Nationale Toneel Toneelstuk De Kersentuin, Stadsschouwburg Middelburg, 20.00 uur Lenny Kuhr Concert Dichtbij, Spiegel- theater Middelburg, 20.00 uur Anna Fedorova Jonge Oekraïense pianiste, pianorecital, St. Jacobskerk Vlis singen, 20.15 uur Scheldeblues Bluesfestival met drie (inter) na tionale topacts, Arsenaaltheater Vlissingen, 20.30 uur Vlinderslag Voorstelling met percussie en Poezie, Theater De Wegwijzer Nieuw en Sint Joosland, 20.30 uur Bij Landal GreenParks valt van alles te zien, te doen en te beleven. Aan u de keuze; ontdekt u de schitterende omgeving per fiets, gaat u heerlijk zitten met een boek terwijl de kinderen zich ver maken in de speeltuin, of brengt u een bezoek aan Bur gers' Zoo? Niets is zo leuk als een dagje uit met de (klein-)kinderen naar de dierentuin. Bekijk sa men met de kids de meest exotische dierensoorten of wandel langs de drinkplaats van de giraffes, zebra's en gnoes. Zoekt u meer het avontuur op? Dan is de woes tijn van Burgers' Zoo een ech te aanrader met haar cactus sen, schorpioenen en ratel slangen. Er is voor ieder wat wils te vinden in de deze avontuurlijke dierentuin en daarom heeft Landal Green Parks samen met Burgers' Zoo speciaal voor u een ar rangement samengesteld. Het Wegener Burgers' Zoo arrangement is inclusief: Verblijf in een comfortabele bungalow, entree Burgers' Zoo, bedlinnen en opge maakte bedden bij aankomst, flesje wijn en een welkomst presentje in de bungalow, keuken- en handdoekenpak ket, toeristenbelasting en re- serveringskosten. Geldig op: Landal Coldenhove (Eerbeek, Veluwe), Landal Miggelen- berg (Hoenderloo, Veluwe), Landal Rabbit Hill (Nieuw Mil- ligen, Veluwe), Landal Heide- heuvel (Beekbergen, Veluwe) Prijzen en data Midweek (ma-vr) 08 februari 95,-1,8,15,22 maart 115,- Weekend (vr-ma) 05 februari 95,- 26 februari, 5,12,19 maart 125,- Prijzen zijn p.p. bij 2 personen, 3e t/m 6e persoon 32,50 p.p. Ook in de voorjaarsvakantie! Ook geldig in de voorjaarsvakantie. U verblijft al vanaf 155,- p.p. (bij 2 pers.), 3e t/m 4 pers. 32,50 p.p. op Landal Heideheuvel. #Kijk voor data en prijzen op www.landal.nl/WEG18L Interesse? Voor informatie, reserveringen en voorwaarden: Bel Landal GreenParks via tel 0900 - 8842 0,20 p. min.) of kijk op www.landal.nl/WEG18L Vermeld bij uw reservering de code: WEG18L Heerlijk een weekend of een midweek weg naar de Velu we. Gezellig met vrienden of met het hele gezin? Mis schien willen opa en oma gezellig mee, of nemen de kinderen een vriendje of vriendinnetje mee. De bun galowparken, met veelal vrijstaande bungalows, vindt u in de mooiste natuurge bieden van Nederland. Woensdag 27 januari 2010 - Pagina 44 MIDDELBURG - De kinder voorstelling Spruit, die onlangs in première ging in het Concert gebouw in Amsterdam, is zon dag 31 januari om 14.30 uur te zien in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. De beeldende muziekvoorstelling van Oork- aan vertelt met heldere beelden, fysiek spel, zang en Oost-Euro- pese muziek van Csókolom, een verhaal over groot worden en uitvliegen. Ergens op een akker komt, plop, een teentje uit de aarde. Het teentje wordt een beentje en groeit uit tot een meisje. Het meisje wordt groot. Ze lacht, ze speelt, ze danst en ze zingt. Vier muzikanten wonen in een uit- kijkhut. Zij beschermen de jon ge spruit, en leren haar om een eigen weg te gaan. Maar dan klinkt er een vreemd geluid van uit de verte. Kaartverkoop: 0900-3300033 en www.theater- verkoopzeeland.nl. FOTO: ANNA VAN K00U. Van 28 januari t/rri 3 februari DOOR J0SIE KNEEPKENS Nationale Gedichtendag Dichtvoorstelling en expositie, Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, 16.00 uur Muziekcafé Grootschalige jamsessie met complete backline, de Spot Middelburg, 19.30 uur X-Stream Popkoor, Atrium Ter Reede Vlissingen, 19.30 uur Die Lustige Witwe Operette, Stadsschouwburg Middelburg, 20.00 uur

de Faam | 2010 | | pagina 44