ROC doet mee Hair Fashion Award 2010 Veel belangstelling nieuwe lasopleiding Student Company HZ verkoopt kraansticker Vitaliteit Toerisme HZ master Industriële Innovatie ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL de-faam.nl 30 januari 2010 Johan Cruyff College Roosendaal Voor topsporters en talenten Zoomvliet Studio Bergen op Zoom Voor licht-, beeld- en geluidtechniek Zoomvliet Hotelschool Bergen op Zoom Horeca: Gastvrijheid voorop! Toerisme recreatie: Altijd een vakantiebaan! WeI eens aan een loopbaan in de zorg gedacht? TRav/adN'wiim De Faam Woensdag 20 januari 2010 - Pagina 51 VLISSINGEN - Op de Hoge school Zeeland in Vlissin gen is een nieuwe hbo-op- leiding. Namelijk Vitali- teitsmanagement Toeris me, deze leidt studenten op tot toekomstig manager. Binnen het toerisme ontwikkelt zich een nieuwe markt met veel kansen, de markt van vitaliteit en wellness. Mensen hechten steeds meer waarde aan ge zondheid, zinvolle vrijetijdsbe leving, kwaliteit van leven, opti male dienstverlening en duur zaamheid. Deze trends vragen een grote professionaliserings slag van de sector. VLISSINGEN - Hogeschool Zeeland heeft een samen werkingsovereenkomst on dertekend voor het ontwik kelen van een master In dustriële Innovatie. Deze tweejarige masteroplei- ding richt zich op de technische hbo-ingenieur die reeds enige jaren binnen de maakindustrie werkzaam is. De master wordt ontwikkeld door de HZ, Saxion Hogescholen, Fontys Hoge school en Hogeschool Rotter dam en begint vanaf septem ber. Sje eigen wereld op door tara de vriend GOES - Dit jaar gaat de kap persopleiding van ROC Zeeland voor het eerst mee doen aan de Hair Fashion Award 2010. Dit is een tweejaarlijkse metamorfo se wedstrijd voor talentvol le en ambitieuze leerlingen van de kappersopleidingen uit het hele land, georgani seerd door het Branche Platform Kappers. De opdracht is een consument- gerichte metamorfose uit te voeren waarbij geknipt en/of gesneden wordt en geverfd met twee kleuren. Ook de kleding, visagie, alsmede de presentatie door de leerling worden in de beoordeling meegenomen. De leerlingen van ROC Zeeland doen mee aan de categorieën voor de individuele dames- en herenmodellen. Twee win naars van het ROC, één voor de dames- en één voor de heren metamorfose, mogen de oplei ding vertegenwoordigen bij de regionale voorronde van de Hair Fashion Award 2010 in Dordrecht op dinsdag 2 febru ari. GOES - De Zeeuwse Las- school startte vorige week met een cursus lasopleiding bij het Pontes College in Goes, locatie de voormalige ambachtsschool aan de Bergweg. Rinus Snoep van Wagenvoorde Lastechniek, met ruim 25 jaar ervaring en bevoegd docent praktijk begeleider bij de Zeeuwse Lasschool, verzorgt de las opleiding. "Wij zijn hier begonnen omdat de lasopleidingen in Vlissingen en Zierikzee vol waren. Er is veel belangstelling voor, we hebben zelfs een wachtlijst. Bij de nieu we opleiding in Goes gaat het om werknemers van XL Sys tems Vlissingen, een groot be drijf dat wereldwijd actief is. Laswerk dat voldoet aan inter nationale normen is een steeds vaker gestelde eis. Lassen is een complexe materie, vaklui moe ten up-to-date zijn en dat ver zorgen wij." Samen met vier bevoegde colle ga's leidt Snoep op onder de vlag van het Nederlands Insti tuut voor Lastechniek, kortweg NIL, die ook het cursusmateri aal uitgeeft. Na afloop van de cursus is er een examen met certificaat. Informatie en aan melden: www.zeëuwselas- school.nl In Technum Vlissingen zijn op 5 februari de Junior Vakdagen lastechniek om de Vakkanjerti- tel van Zeeland. door tara de vriend VLISSINGEN - Marieke ten Klooster, tweedejaars stu dent van de HBO opleiding Management Economie Recht aan de Hogeschool Zeeland, doet dit jaar mee aan de Student Company. Ze vormt met zeven andere leerlingen van verschillen de opleidingen een Student Company en moeten een innovatief product beden ken, ontwikkelen en verko pen. "Ons bedrijf heet Stik-Safe en we richten ons op het verzor gen van extra veiligheid voor kinderen en ouderen bij het ge bruik van warm kraanwater", vertelt Marieke. "We hebben daarom de kraansticker be dacht. Deze signaleringssticker is om kinderen en ouderen op tijd te waarschuwen bij het ge bruik van waterkranen in huis. De sticker geeft een waarschu wing, voordat de kraan wordt gebruikt, of het water warm of koud is. Dit ter voorkoming van lichte en ernstige brandwon den." Stik-Safe bestaat uit acht stu dent-ondernemers: Marieke ten Klooster (MER), Mathilde de Rijke (MER), Bamela Bil (CE), Evelien Sinke (CE), Mi- chiel Oreel (BE), Joeri Kasper (BE), Kenneth Post (LTV) en Joeri Valckenier (IBL), tweede jaar studenten aan de Hoge school Zeeland. Meer informatie en bestellen Dé kraansticker die veiligheid moet verhogen. foto: p.r via stik-safe@hotmail.com. Safe gaat naar de Brandwon- Een deel van de winst van Stik- den Stichting. Jaarlijks stromen er bij Zorgstroom leerling verzorgenden (niveau 3IG) in via de Beroeps Begeleidende Leerweg. Vanaf september 2010 zijn wij op zoek naar gemotiveerde leerlingen die, van zorg hun beroep willen maken! Tijdens de opleiding ontvang je een leerlingsalaris en loop je verschillende stages in een van onze verzorgingshuizen of verpleegcentra en in de thuiszorg. We zoeken kandidaten met minimaal de volgende vooropleiding: VMBO (kaderberoepsgerichte, gemengde en theoretische leerweg), een overgangsbewijs naar HAVO 4 VWO 4. een MBO diploma niveau 2 of het diploma verzorgingshulp. Ben je geïnteresseerd, bel dan op maandag, dinsdag of donderdag met onze opleidings coördinator Ellen Verheul, telefoonnummer 0118-684000. Je kunt haar ook voor 1 maart 2010 een brief sturen, postbus 323, 4330 AH Middelburg. Als je de juiste vooropleiding hebt zullen we je uitnodigen voor een informatiebijeenkomst op 16 of 1 7 maart! We kunnen je ook informeren op 22 en 23 januari. Dan staan we in Goes met een stand op de open dagen van het ROC Zeeland Kom langs en ontvang een kleine attentie

de Faam | 2010 | | pagina 67