m Voorronde van Ouderen Songfestival in Ter Reede I l'escaut Kwaliteitscertificaat voor fysiotherapiepraktijken Leren van wereld om ons heen dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL René Olsthoom maakt Foto van het Jaar 2009 Ontmoeting info voor vrouwen Lammetjesdagen in Heinkenszand Papegaaienburg 73 Samen werken aan wonen Woensdag 20 januari 2010 - Pagina 5 VLISSINGEN - De laatste voor ronde van het Ouderen Song festival 2010 is zondag 11 april in het woonzorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. Het begint om 14.00 uur. Het Ouderen Songfestival bestaat al achttien jaar en is enorm populair in Amsterdam en wijde omgeving. Jaarlijks doen meer dan 200 kandidaten mee van 55 jaar en ouder. Ze brengen diverse gen res ten gehore zoals pop, klas siek, jazz, country, opera, musi cal en het levenslied. Iedere kandidaat zingt in één voorron de. Men kan solo zingen, een duet of in een trio. In de voor ronde bepaalt "een deskundige jury wie er doorgaat naar de hal ve finale. De voorzitter van die jury is Henk Kreukniet, hij is operazanger en zangcoach. Per voorronde gaan drie of vier kan didaten door naar de drie halve finales die dit jaar zijn in Baam, Den Haag en een locatie in het noorden van het land. Zestien finalisten staan 16 mei in de Grande Finale in de Stads schouwburg van Amsterdam. Zij strijden om de eerste prijs, de internetprijs en de publieks prijs. Meer informatie via www.ouderensongfestival.nl. Pianist Kees van Zantwijk bege leidt alle kandidaten bij de voor rondes. Hij is de muzikaal leider van het Ouderen Songfestival en arrangeert alle muziek. Ko men kijken en luisteren kan na tuurlijk ook. De fysiotherapiepraktijken van de ParaMedische Coöpe ratie MensinBeweging heb ben vrijdag het HKZ-kwali- teitscertificaat ontvangen. HKZ staat voor Harmonisatie Kwaliteitsbeoordeling Zorg. De praktijken van het samen werkingsverband werken sinds de oprichting in 2007 nauw met elkaar samen op het gebied van kwaliteitsver betering. Er zijn onder meer beweegprogramma's voor COPD-, reuma-, diabetes- en osteoporosepatiënten. MIDDELBURG - De Stichting voor Praktische Filosofie Zee land houdt zondag 24 januari de themadag Leren van de wereld om ons heen. De oude spirituele geschriften bevatten een schat aan wijsheid over hoe de schep ping functioneert en hoe de Vlissingse foto 2009 Een bevroren moment waar het zout en het plezier vanaf spat. Wethouder Rob van Dooren en René Olsthoom houden de winnende foto vast. foto: jasper karman mens in de schepping functio neert. Bestuderen van deze ge schriften kan helpen de kwaliteit van het leven te verbeteren. Het is van 9.30 tot 16.00 uur in het Padmacentrum, Verwerijstraat 51a in Middelburg. Aanmelden: spfz@zeelandnet.nl. door tara de vriend VLISSINGEN - Wethouder Rob van Dooren maakte afgelopen donderdag (14 januari) in Bibli otheek Vlissingen bekend wie de winnaar is geworden van de Vlissingse fotowedstrijd van het jaar 2009. Winnaar werd René Olsthoom. De Vlissingse foto graaf legde met zijn foto twee spelende jongens vast die een nat pak halen op de nieuwe zonplateaus onderaan de glooi ing. Met deze winnende foto ontving hij uit handen van de wethouder een superprijzen pakket, bestaande uit een digi tale spiegelreflexcamera van Verschoore, een overnachting voor twee personen in Hotel Arion inclusief een volledig ver zorgd diner, vrijkaartjes voor het Arsenaal en Iguana en een bon voor gratis entree voor 10 personen voor het MuZEEum. Er werden ruim 1050 foto's in gestuurd door 256 mensen. Daarvan kwam de helft uit Vlis singen. De jury bestond uit Lex de Meester en Koos Borgs, bei den fotograaf, en Anne-Bouk van der Hoeven, vormgeefster in licht. Zij motiveerden hun keuze voor de foto van Olst hoom als volgt: de winnende fo to overrompelde de jury door de uitbundige, spannende, speelse en dus niet geposeerde sfeer, die deze plaat uitstraalt. De overige maandwinnaars kregen een unieke verjaardags kalender waarin hun eigen be kroonde foto's zijn afgedrukt. Tot 1 maart zijn alle bekroonde maandfoto's te zien in een ex positie in de bibliotheek. Nieu we inzendingen kunnen naar www.vlissingen.nl fotowed strijd. VLISSINGEN - Stichting Walcheren Mozaïek houdt zondag 24 januari een Ont- moetings- en Informatie middag voor vrouwen in Wijkcentrum Het Palet aan de W. Roelofszlaan in Vliss ingen. Centraal staat het in formatiegedeelte over diabe tes, verzorgd door verpleeg kundige Suzanne de Blauw. Er kunnen ook vragen ge steld worden. Daarna kan het Marokkaanse gerecht couscous gegeten worden. Er is ook gelegenheid om met wijkagente Joanne Kod de te praten. Zij vertelt over de sportmogelijkheden voor de jeugd in het Middenge bied. Het is van 13.00 tot 17.00 uur en entree is gratis. HEINKENSZAND - Er zijn weer lammetjesdagen bij de Schaapskooi de Kamers Kooi aan de Nieuwkamerse- weg 3 in Heinkenszand. Op zaterdag 23 en zondag 24 ja nuari, op zaterdag 30 en zon dag 31 januari en zaterdag 6 en zondag 7 februari zijn de 200 lammetjes te bewonde ren van 13.00 tot 16.00 uur. Er zijn een paar drielingen, veel tweelingen en uiteraard eenlingen. Elke dag is er een leuk programma voor jong en oud. Muziek, Wolletje de clown, kinderen schminken, karaoke Willem, William de verhalen verteller, workshop spinnen voor de kinderen, schapen kunst in het bezoe kerscentrum, Natuurmonu menten met een stand en nog veel meer. De toegang is gratis. Spuistraat 104, Vlissingen 0118 42 23 00, www.lescaut.nl Studio in het Willem3 Kunstencentrum. Bestemd voor mensen met een artistiek beroep of studie. Huurprijs 227,14 en 73,50 servicekosten. HHHHHflHHHHHHfli Luxe 55+ appartement in het complex Weyeblick met voor zieningen in de nabije omgeving. In de vrije sector met 2 slaapkamers. Huurprijs 899,81 en 44,53 servicekosten. Luxe appartement in de vrije sector met 2 slaapkamers. Ook te gebruiken als atelier. Huurprijs 868,38 (excl. BTW) en 48,98 servicekosten.

de Faam | 2010 | | pagina 5